Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kılıç Ustalarında Haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yalnız shanksın saberi vistada olduğu gibi iki elle tutulamayacak bir katana bu göz ardı ediliyor.O açıdan kolunun gitmesinin önemi yok ama diğer faktörleri değerlendirirsek azda olsa güç kaybı yaşadığı aşikar. Fakat yonkouluğunu etkileyecek kadar büyük bir kayıp değil daha üst mertebeden mahrum bırakabilecek bir kayıpta değil.

Ygoktas78

ben mihavkın haki"gözlemin rengi" "ni kullandığını düşünüyorum .sebebi 470. bölümün ilk kısımlarında lufy mihavkdan kaçarken mihavk onu görebilmişdi sanırsam bu mihawkın hakisiydi

valla konuya buradan dahil olacam. bu kadar yorumu şimdi okuyamam. konunun açılış yorumunu okudun sadece.
düşünceme gelirsek. zoro da var da ne o ne de başkası biliyor bunu. tayfada şimdiye kadar haki nedir ve hakkında bilgisi olan 1 allahın kulu yoktu. bu yüzden hakili birşey olunca millet de anlam veremiyorlardı. garip garip bakıyorlardı anca. zoro mr1 i kestiginde çeligin sesini duymak falan diye bahsediyordu. bu haki ile ilgili olabilir bence. savaşta ölen insanların sesini duymak gibi. zoro da silahlanmanın ve zırhın hakisi varda. bunu ortaya çıkaramıyor daha tam olarak.
mihawk ta da olmaz derlerse ayıp ederler. başta oda. savaşta gördüğüm kadarıyla. gözlemin hakisi var gibi. eger o gördüğümüzü başka bir yöntemle yapmadıysa. silahlanmanın hakisi vardır diye düşünüyorum. ama daha buna kanıt olabilecek bir olay görmedik. bu yüzden bu hakisinin var olup olmadığı muamma anca. mihawk bu savaşa isteksiz geldi bence. bu yüzden tüm hünerlerini göstermemiştir. çünkü oradakilerden kendisine rakip olabilecekler olabilir diye. savaşlordları bu savaşta biraz kaçak dövüştüle. mihawk ta bu yüzden kendini saklamıştır.
vista zaten haki kullanıcısı diye hitap edildi.

Kolunu kaybedince gücü düşmüyo ve bu adam solakken sol kolunu kaybediyo.Çaylakken bile kılıç kullanıyo ve yetişkinken ustalaştığı kolunu kaybediyo ama hiç güç katbemiyo.Vista kolunu kaybetse gücü %50 azalır.İkisi de saber kullanıyo.Vista iki saber kullandığı halde gücü yarıya iner.Ama kızılsaçlı pislik tek kılıç kullanırken kullandığı kolunu kaybediyo...
adam koca imparator sağ koluylada çok ustaca kullanabilir kılıcı, shanks tek kılıçla vistadan güçlü vistanın stili çift kılıç dediğin gibi kolunu kaybederse gücünü kaybeder tabiki :)

Kolunu kaybedince gücü düşmüyo ve bu adam solakken sol kolunu kaybediyo.Çaylakken bile kılıç kullanıyo ve yetişkinken ustalaştığı kolunu kaybediyo ama hiç güç katbemiyo.Vista kolunu kaybetse gücü %50 azalır.İkisi de saber kullanıyo.Vista iki saber kullandığı halde gücü yarıya iner.Ama kızılsaçlı pislik tek kılıç kullanırken kullandığı kolunu kaybediyo...
Kolunu kaybedince düşmez mi hiç gücü be çağdaş abi... Ne yaptın sen. Düşen gücünü kendi gelişimi ve hakisi ile kapatmak için elinden geleni yapmış ki bu duruma gelmiş. Ayrıca redterör'ün fikrine katılıyorum. Kılıç ustası kavramını pek çok kişi farklı yorumluyor bende bunlardan birisiyim belki, belki de siz yanılıyorsunuz kesin bir şey yok burada ama Shanks bir kılıç ustasıdır. Nedeni ise şu anda dünyanın en iyi kılıç ustası ile bire bir defalarca dövüşmesi dillere destan olmuşsa bu adam kılıç ustasıdır derim ben. Bir de adamın kılıçtan başka bir şey ile savaştığını görmedik sonuçta...

Korsan Avcıları Zoro'yu sıkıştırmışlardı :D Zoro bir bakış attı Teki düştü ve diğerleri korktu bana Haki gibi geldi valla :D Ama ne olduğunu bilmiyorum.
mangada olmayan zoro'yu pöh pöhlemek için konulan gereksiz bir sahneydi o ciddiye alınılcak bir şey değil...

Escape

Shanks'ın herşeyi kılıç olsaydı Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası Mihawk değil Shanks olurdu kanımca.

Aralarında sayısız defa kapışma olmuş... Fakat Shanks tek kolunu kaybedince Mihawk dövüşmeyi red etmiş. Demek dövüştükleri sıralarda Mihawk daha iyiymiş veya eşitlermiş fakat shanks tek kolu kaybedince (hemde kılıç kullandığı kolunu) Mihawk'ya red edince dövüşmeyi Mihawk'a en iyi kılıç ustası demişler fakat Shanks gelişmeye ve dövüşmeye devam ederem dünyada ki en güçlüler arasına girebilmiş. Fakat Mihawk daha cool ve rahat takıldığı için yalnızca 7 lorddan biri olarak hayatını yaşıyor...

Escape

Sende haklısın. Ama eminim herşeyi Zoro gibi yada Mihawk gibi KILIÇ değildir. Başka birşeyleri illaki vardır.

Escape

Kavga etmiyoruzki :D Yani bunlar kavga olarak algılanıyorsa hiç tartışmayalım bölümleri yada mangaları :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık