Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kid'in Kolunu Kim Almış Olabilir?

Sizce Kid'in kolunu kim aldı?

• Benn Beckman

Kullanılan: 50 33.6%
  • Lucky Roo

Kullanılan: 34 22.8%
  • Yasopp

Kullanılan: 7 4.7%
  • Aslan Amca

Kullanılan: 8 5.4%
  • Bandanalı Abi

Kullanılan: 24 16.1%
  • Maymunlu Reis

Kullanılan: 20 13.4%
  • Dövmeli Dayı

Kullanılan: 24 16.1%
  • Sarışın

Kullanılan: 12 8.1%

• Kullanılan toplam oy
    149
  • Anket kapatılmış .
Normalde ilk Snack'i salıyorlarmış ama. Yenileni de postaladıkları düşünülürse Snack yada daha alt rütbeden birinden gelir Bigmom tayfasından.
Kid tehlikeli ve nam salmış biri, kötü jenerasyonun en azılılarından. Üstelik sürekli de bir yonkoyu taciz ediyor korkmadan. Cracker'ın gönderilmesi tuhaf kaçmazdı. Keza Luffy'ye de o gönderildi. Snack'in Oruç tarafından mağlup edildiği zamanlara denk gelmişse hele hiç tuhaf kaçmaz.

Kid tehlikeli ve nam salmış biri, kötü jenerasyonun en azılılarından. Üstelik sürekli de bir yonkoyu taciz ediyor korkmadan. Cracker'ın gönderilmesi tuhaf kaçmazdı. Keza Luffy'ye de o gönderildi. Snack'in Oruç tarafından mağlup edildiği zamanlara denk gelmişse hele hiç tuhaf kaçmaz.
Crackeri direkt Linlin yollamıştı Luffye. Oruç hariç diğerlerini Linlinin dikkatini bile çekemeden uzaklaştırıldık falan diyordu cadı karı.

Cracker'ın zırhı Luffy'den başka delip geçebilen olmamış sanırım.

Kolu Cracker'a şu şekilde kaptırdıysa Kid'in Yeni Dünya için yetersiz bir karakter olduğunu düşünebiliriz.

Luffy tek değil, az kişiden biriymiş. Pek ala Kid de görmüş olabilir içini.

Crackeri direkt Linlin yollamıştı Luffye. Oruç hariç diğerlerini Linlinin dikkatini bile çekemeden uzaklaştırıldık falan diyordu cadı karı.
Böyle detaylar önemli bak. Ama Mom'un haberinin olmaması, Cracker'ın gitmediği anlamına gelmez. Ana'nın dikkati bile çekilmeden uzaklaştırmışlarsa üst rütbelerden güçlü birinin hallettiği daha makul geliyor.

Niye 2 seçenekli la beraber mi kesmişler :D Kendi tahminim green bull.
Ben buna niyeyse çok güldüm... :D

Ankete gelince, Shanks ile daha önce sürtüşme yaşadığına dair bir belirti yok. Shanks olduğunu sanmıyorum o yüzden. Kaido tayfasına da bulaşmamış gibilerdi sanırım daha önce o yüzden onları da eliyorum. Kid'in Karasakal'ın karşısına direk çıkacağını hiç düşünmüyorum. Yani kısaca Yonkoulardan biriyse bunu Big Mom'un komutanlarından birisi yapmıştır.

Ama ben henüz bilmediğimiz bir güç olarak düşündüğümü söylemek istiyorum. Greenbull gibi...

Tabi şöyle de bir şey var. Mom'un gemilerine saldırırken kolunu kaybettiyse dümen kırıp Shanks'ı hedef bellemiş olabilir.

Her savaş tayfa vs tayfa olucak diye bir kaide yok dediğim gibi senaryo her şekilde bulunur ben 1 e 1 de Lawın, Kidden kol alabilmesinin gayet yapılabilir bir şey olduğunu söylüyorum. Kidin, Zoronun kılıçlarını çekmesiyle hakiyi nasıl bağladın anlamış değilim. Orda kimsede haki yoktu zaten. Lawın yeteneğini durdurabilen tek şey bildiğimiz kadarıyla haki ve nw girişinde bu hiçbir çaylakta yokken Law, Kidin kolunu tereyağından kıl çekercesine alabilmesi gayet olası. Kolu da orada bırakmazsa geri takman pek olanak dahilinde değil.

Naruto bilmem ben. Ayrıca başka serilerle karşılaştırma yapmak sağlıklı bir bakış açısı değil zaten.
Zoro ile hakı falan bağlamadım ki, yanlış mi okudun acaba? Dedim ki; Kid, Zoro'nun lanetli kılıcını çekebiliyorsa, kikoku'yu da gayet çeker. Law sana göre tek hamlede Nw girişinde kol alabiliyorsa, Kid de tek hamlede o kılıcı elinden alır. Room açıp yumruk mu atacak Law? Nw girişinde güç yok, saldırı çeşidi yok. 2 nova bu kadar denk iken Nw girişinde bu tarz bir kayıp yaşanmaz. Zaten Kaido arcinda bu herifler bir araya gelecek. Hadi onu da boşver, Law-Luffy ittifağını görünce haberde Kid öyle mi tepki verir? O kola bakar, tutar, öfkelenir bir şey yapar. Shanks, BB görünce gözü tekliyor. Luffy, akainu ismini duyunca karnını tutuyor. Sence mantıklı mi bu dediğin? Hala Law Nw girişinde siftahı Kid'in kolu ile yaptı diyorsan diyecek sözüm yok.

Paramecia'larda kol giderse meyve gücü düşer algısı çok yanlış. Bu her meyveye göre değişir. Kaldi ki tek kollu Law'ın yapabildikleri ortada meyvesi ile. Kid itme ve çekme gücünü eliyle kullanırken 2 yıl önce suan bakarak metalleri manipüle edebilir. Kaldı ki el teke düşünce meyve gücü falan azalmıyor. Savaş gücü azalıyor. Ee bu adam meyvesinde destekleyen bir metal kol ile bunu yaparsa? O metal kolu fırlatır, geri ceker, adamı sarar, büker her şeyi yapar uğraşmadan. Bu bile saldırı ve savunmasını arttıran bir etken. Başka animeden örnek istemedin diye yazdım.

Luffy tek değil, az kişiden biriymiş. Pek ala Kid de görmüş olabilir içini.

Böyle detaylar önemli bak. Ama Mom'un haberinin olmaması, Cracker'ın gitmediği anlamına gelmez. Ana'nın dikkati bile çekilmeden uzaklaştırmışlarsa üst rütbelerden güçlü birinin hallettiği daha makul geliyor.
Şey falanda diyordu ama ''Snack yerine Cracker abimi yolladı'' Yani normalde onun işiymiş diye anladım ben burdan :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık