Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kendi Evrenini ve Karakterini Oluştur

Valla ben her gün çizim alıştırması yapıyorum. Kenshiro da kurguladıkça karakterleri bana discorddan atıyor. Bende kurguladığım şeyleri ona atıyorum. Sonra seslide tartışıp aklımıza yatanları ekliyoruz mangamızın evrenine. Manga çizimine bir 6 ay sonra başlamayı planlıyoruz ama çizim konusunda yeterince gelişirsem 6 ay sonra başlıyıcaz. Birde mangada şu son yazdığımız evreni kullanmayı planlıyoruz, öncekiler zevkine yazdığımız evrenler. Ama belki bundan tamamen farklı bir noktaya kaydırırız. Sonuçta üzerinde düşüneceğimiz koca 6 ay var.
20 dakikaya tekrar yazacağım hocam şuan yemek yiyorum gelicem ??‍♂

Ahahaha. Lafı mı olur canım? Hiç bilgilendirmene gerek yok böyle şeyler için. İsteyen istediği zaman yazar.
Nacizane tavsiyem Documents uygulaması içerisine hikaye,ülkeler,güçler ve karakterlere ayrı ayrı başlık açıp yazıları bir okuyucuya yazıyormuş gibi yazmanız ardından ise ana iskeletler oluşunca tek tek her başlığa dönüp gücün ortaya çıkma sebebi,karakterlerin geçmişi vs doldurmanız. Evrenin kendisini hiç acele etmeden sindire sindire yapmanız çok daha oturaklı olur diye düşünüyorum. Çizim konusunda ise ben de çizim yapıyorum ancak @limpsubishi bu konuda benden iyi olduğu için onun tavsiye vermesi daha sağlıklı olur. Tabi tavsiyelerimize önem vermek zorunda değilsiniz sadece kendimizden referans vermek istedim. Yolunu açık olsun umarım her şey istediğiniz gibi olur.

Nacizane tavsiyem Documents uygulaması içerisine hikaye,ülkeler,güçler ve karakterlere ayrı ayrı başlık açıp yazıları bir okuyucuya yazıyormuş gibi yazmanız ardından ise ana iskeletler oluşunca tek tek her başlığa dönüp gücün ortaya çıkma sebebi,karakterlerin geçmişi vs doldurmanız. Evrenin kendisini hiç acele etmeden sindire sindire yapmanız çok daha oturaklı olur diye düşünüyorum. Çizim konusunda ise ben de çizim yapıyorum ancak @limpsubishi bu konuda benden iyi olduğu için onun tavsiye vermesi daha sağlıklı olur. Tabi tavsiyelerimize önem vermek zorunda değilsiniz sadece kendimizden referans vermek istedim. Yolunu açık olsun umarım her şey istediğiniz gibi olur.
Teşekkür ederim. Bunlar epey yardımcı olacak tüyolar. @limpsubishi ile daha önce sohbet edip kendisini discorddan eklemiştim. Sağ olsun hiç çekinmeden yardımcı olmuştu. Biz zaten yeni yeni kurguladığımızdan bunlara pek önem vermemiştik ama bu iş ilerledikçe bunları yazacaktık mecburen. Tavsiyen sayesinde işimiz epey kolaylaşmış olacak. Çizim konusunda udemyden güzel bir türk manga yazarının(tasarımcı ama mangada yazıyor) eğitim setini aldım. Oldukça iyi bir set. Artık oradan eksik kalan şeyleri sizden temin edicem :oleyo: . Şaka bir yana umarım bir gün sizin ki gibi kaliteli bir iş ortaya çıkarabiliriz. Yarıda kalmaz yapmaya çalıştığımız proje.

Evet kısa bir aradan sonra gene muhteşem yaratıcılığımı konuşturarak harika bir hikaye yazdım. Bunda biraz daha karakterler üzerine yoğunlaştığım için evren kısmına çok bir şey yazamadım. Zaten genel olarak komedi üzerine kurulu. Neyse hadi başlayalım.

Evren
Masallar alemi diyebileceğimiz bir evrende geçiyor. Ama sadece masal ögelerini içermiyor. Aynı zamanda başka mitolojilerden karakterler ve mekanlar var. Mesela İskandinav mitolojisinden Valhalla var. Bir başka olarak samuray ve ninjalar da var. Köyler ve krallıklar mevcut. Köylerde sıklıkla insanların istediği işler oluyor. Kahramanları genelde bu işlere yardım edip para topluyorlar. Tabi arada zor işlerde oluyor. Krallıkların işleri ise daha büyük oluyor. Daha büyük görevler. Ejderha kesmek gibi.

Hikaye
Stalyos isminde bir kahramanımız vardır. Bir gün ormanda yürürken taşın üzerinde bir kılıç görür. Taşın üzerinde ''Zerot'' yazmaktadır. Kılıcın adı budur. Kılıca dokunduğunda yaşlı bir adam belirir. Kılıcı sadece layık olan kişinin kayadan çıkarabileceğini söyler. Bizimki kılıcı kayadan çekmeyi dener ve yapamaz. Daha sonra kılıcın olduğu kayayı topraktan çıkarır. Ve kılıcı tutarak sert bir şekilde yanındaki büyük bir kayaya vuru. Taş kırılır ve kılıç tamamen gözükür. Doğal olarak kılıcın yeni sahibi Stalyos'tur. O günden sonra kılıcı alarak daha büyük hedeflere çıkar.

Ana Karakterler

Stalyos:

25 yaşındadır. Hafif uzun gri saçları vardır. Boyu 1.93'tür. Kaslı bir yapısı vardır. Acayip derecede güçlüdür. Çok olmasa da bencil birisidir. Sadece işine gelen ve yapabileceği görevleri kabul eder. Aksi takdirde hiç birini kabul etmez. Genede insanlara yardım edince sevinir. Çünkü bir işe yaradığını düşünür. Sıkça millet ile dalga geçer. İşine yarayacak arkadaşlar seçer. Eğer bir savaşa girdiğinde sinirlenirse sonuç ne olursa olsun kazanmak için elinden geleni ardına koymaz. Duşa donla girmek, yaşlı kadınlardan para yerine ev yemeği almak, bir kız kendisine çıkma teklif ettiğinde yüzünü ekşitmek gibi huyları vardır.

Blue:
14 yaşındadır. Kısa mavi saçları vardır. Boyu 1.50'dir. Stalyos ile ilk tanışan kişidir. Kılıcın sahibi olmasına hayran kalıp onu izlemiştir. İlk yaptığı iş sadece kılıcı taşımak olmuştur. Ondan sonra kılıç için bir kılıf yapmıştır. Daha sonra çeşitli işlerde Stalyos'a yardım etmiştir. Peri güçleri vardır fakat bunu bilmez. Çoğu olaya aşırı tepki verir. Stalyos'u farkında olmadan bir tane ejderha yumurtası yiyecekken sırtına atlamıştır. Kulağına korkutucu bir şekilde ''Boynunu kırarım.'' demiştir. Arkadaşlarına çok önem verir. Yardımcı olmak için elinden geleni yapar. Günün sonunda çok övgü alır. Ama eline geçen tek ödül dondurmadır.

Solo:
20 yaşındadır. Kısa siyah saçları vardır. Boyu 1.78'dir. Stalyos onu yanına kendisi hakkında şarkı yazması için almıştır. Çünkü işi kahramanlara şarkı yazmaktır. Çok yaratıcı değildir. Stalyos'a hakkındaki ilk şarkısı ''Toss a butter to your Stalyos'' tur. Stalyos'un dövüşlerinin çoğunu kaçırdığı için hakkında pek özgün şarkı yazamaz. Şarkı işleri dışında sıkça Stalyos'a sataşır. Ucu kendisine değmeyen bir işe bakmaz. Tepki bile vermez. Efsane kumar oynar. Ama ortaya hiç bir şey koymaz. Yeni tanıştığı insanlara genellikle sıcak yaklaşır.

Bu kadar. Daha fazla şey yazardım ama üşendim.
Hazır gelmişken bir iki tane karakter daha yazıyım. Konuda biraz üstte kalsın. Belki başka yazanlar çıkar.

Gumbor:
Daha çok ölüm kralı olarak bilinir. Şuan ki tipi her ne kadar kayık olsa da eski hali dillere destandır. Dünyadaki en kötü insan olarak bilinir. Kimse adını anmak istemez. Bir sürü halt yemiştir. Mesela bir krallığın yeni doğan prensesini kaçırıp direkt ormana bırakmıştır. Direkt düz çalılara bir yere koymuştur. Kimse bulamasın diyede büyü yapmıştır. Tabi doğal olarak krallıkta alarm verilir. Herkes prensesi arar. Gumbor da hallerini izleyip katıla katıla güler. Günlük eğlencesi ise yıllar önce sevgilisini taşa çevirdiği bir kadının gereksiz çabasını izlemektir. Kadın normalde onu hala normal gibi görür. Ama aslında taş olduğu için adam onla hiç konuşamaz. Kadında her gün onun yanına gelip sürekli iletişime geçmeye çalışır. Tabi Gumbor da buna bakıp dalga geçer. Peki neden bunları yapıyor diye soracaksınızdır. Özel bir nedeni yok. Sadece canı kötülük yapmayı seviyor. Oda öyle yapıyor. Sonuçta insanın canının istediğini yapması kadar doğal bir şey yoktur.

Büyük İmparator:
Dünyanın en güçlü kralı olarak bilinir. Acımasız, gaddar ve soğuk kanlıdır. En azından dünya onu öyle bilir. Normalde evinde bir aile babasından farksızdır. İşleri yüzünden eşiyle çok zaman geçiremezler. Genellikle eşinden azar işitir. Oğlu ise kendisi gibi olmaya çalışır. Ama genelde sorunlara neden olduğu için onunla da ilgilenmeye çalışır. Her şeye rağmen iyi bir aile babası olmak için çabalar.

Yoşi:
Dünyanın en iyi kılıç ustası olmak ister. Yada en güçlü. Çok bir fark yok gerçi aralarında. Lakin çocukluğundan beri peşini bırakmayan çok kötü bir durum buna engel olur. O durum üşengeçliktir. Çalışmaya üşenir. Bazen sadece arada çok gaza gelip feci derecede çalışır.
Karakter yazması eğlenceliymiş. Bir kaç tane daha aklıma geldi yazayım dedim.

Tazawa:
Nefes ustası olarak bilinir. Evet tek olayı nefes alıp vermekte usta olması. 12 saat nefesini tutabildiği söylenir. Genel olarak insanların açlık, uykusuzluk vb. şeylere epey dayanabildiğini ama nefes almak konusunda zayıf olduğunu düşünür. Bu yüzden hayatını nefes almasını geliştirmek için harcadı. Sonunda ustalaşmış olsa da kimse bu tekniği ciddiye almadı. Oda bu tekniğin en güçlü olduğunu kanıtlamak için dünyadaki herkesi yenmeyi amaçlıyor. Kırklı yaşlarındadır. 1,77 boyu vardır. Siyah-gri geriye taralı saçları vardır.

Kort:
Kırmızı başlıklı kızdaki oduncunun kardeşidir. Stalyos ile bir köprüde tanışmışlardır. O zamandan beri arkadaşlar. İskoç'tur kendisi. Amacı büyük bir kahraman olarak ölüp Valhalla'ya gitmektir. Fakat ölmekten korkar. Her neyse işte silah olarak bir çekiç kullanır. İskoç sonuçta. 1.88 boyu vardır. Turuncu sakalı ve boynuna kadar uzanan saçları vardır.

Gred:
Büyücüdür. Yaşadıkları zamanda büyücüler pek havalı görünmez. Çünkü cadılar vardır. Cadıların büyü güçleri doğuştan gelirken büyücüler ise sadece öğrenirler. İlla bir hareket, kelime, nesne vb. şeylere ihtiyaç duyarlar büyü yapmak için. Oda büyücülerin havalı olduğunu kanıtlamak ister. Genelde çok dikkat çekemez.

genel olarak hayal kurmayı seven biriyim bu yüzden evrenim hafif mantıksızlıklar içerebilir
evren: evrenimiz modern dünyada geçen bir şehirde
güçler ve ırklar ( biraz karışıklar)
1.duygu özleri: bu evrende duygular sadece soyut kalmayıp aynı zamanda somut bir fiziksel moda geçebiliyor ve bazı insanlar bu duyguları kullanıp (iyi anlamda) normal hayatta günlük veya iş hayatında kullanabiliyor
2.hisler: duyguların biraz daha canlı versiyonları olarak geçiyor mesela bir çocuk aşırı mutlu bu mutluluğu kontrol edemediği için bu duygu bir süre sonra can buluyor ve etrafta normal bir canlı gibi dolaşıyor ve genel olarak aşırıya kaçan duygulardan oluşurlar bu da onların kontrolünü zorlaştırır
3. ucubeler: bunlar hislerden ziyade doğada kendi başlarına oluşurlar ve sahip oldukları duygu tipini etrafa zorla yayan canlılardır ve kontrol edilmeleri zor olup sadece zıt duygular ile yapılır ama çoğunluğu zararsızdır, ama nasıl oluştukları bilinmemektedir.
4....

hikaye: hikayemiz günümüz yılları içinde yaşayan nigeru (isim becerim yok) adında 17 yaşında bir gencin cesaret birliğine girmeye çalışmasını ve doğada ortaya çıkan ucubeler ve daha tehlikeli yaratıklar ile olan maceraları anlatılır. bu birlikteki insanlar cesaret ile savaşırken ana karakterimiz olan nigeru cesaretten ziyade korkak biridir bakalım bu korkuyu nasıl kullanacak?

karakter:
1. souseki nigeru: 17 yaşında,1.73 boyunda, hafif kaslı, mor orta uzun saçlı bir de çocukluğundan kalma sol kolunda bir yara izi olan omuzları paralel olan genç biridir.

not: biraz daha genişleticem

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Bunlar epey yardımcı olacak tüyolar. @limpsubishi ile daha önce sohbet edip kendisini discorddan eklemiştim. Sağ olsun hiç çekinmeden yardımcı olmuştu. Biz zaten yeni yeni kurguladığımızdan bunlara pek önem vermemiştik ama bu iş ilerledikçe bunları yazacaktık mecburen. Tavsiyen sayesinde işimiz epey kolaylaşmış olacak. Çizim konusunda udemyden güzel bir türk manga yazarının(tasarımcı ama mangada yazıyor) eğitim setini aldım. Oldukça iyi bir set. Artık oradan eksik kalan şeyleri sizden temin edicem :oleyo: . Şaka bir yana umarım bir gün sizin ki gibi kaliteli bir iş ortaya çıkarabiliriz. Yarıda kalmaz yapmaya çalıştığımız proje.
Zaten teknikler deneme ve yanılma yöntemi ile gelişiyor hocam ve biz de çoğu şeyi o aşama üstündeyken öğreniyoruz diyebilirim. Umarım sizin gibi insanlar artar ve yardımlaşarak Türkiye içerisinde kendi kültürümüzü oluşturup yaymayı başarırız. Bizim için yazdığın güzel cümleler için de teşekkür ederim eksik olmayın ayrıca çok profesyonel değiliz ama size de elimizden gelen desteği veririz hiç çekinmeniz gerek yok ??

genel olarak hayal kurmayı seven biriyim bu yüzden evrenim hafif mantıksızlıklar içerebilir
evren: evrenimiz modern dünyada geçen bir şehirde
güçler ve ırklar ( biraz karışıklar)
1.duygular: bu evrende duygular sadece soyut kalmayıp aynı zamanda somut bir fiziksel moda geçebiliyor ve bazı insanlar bu duyguları kullanıp (iyi anlamda) normal hayatta günlük veya iş hayatında kullanabiliyor
2.hisler: duyguların biraz daha canlı versiyonları olarak geçiyor mesela bir çocuk aşırı mutlu bu mutluluğu kontrol edemediği için bu duygu bir süre sonra can buluyor ve etrafta normal bir canlı gibi dolaşıyor ve genel olarak aşırıya kaçan duygulardan oluşurlar bu da onların kontrolünü zorlaştırır
3. ucubeler: bunlar hislerden ziyade doğada kendi başlarına oluşurlar ve sahip oldukları duygu tipini etrafa zorla yayan canlılardır ve kontrol edilmeleri zor olup sadece zıt duygular ile yapılır ama çoğunluğu zararsızdır, ama nasıl oluştukları bilinmemektedir.
4....

hikaye: hikayemiz günümüz yılları içinde yaşayan nigeru (isim becerim yok) adında 17 yaşında bir gencin cesaret birliğine girmeye çalışmasını ve doğada ortaya çıkan ucubeler ve daha tehlikeli yaratıklar ile olan maceraları anlatılır. bu birlikteki insanlar cesaret ile savaşırken ana karakterimiz olan nigeru cesaretten ziyade korkak biridir bakalım bu korkuyu nasıl kullanacak?

karakter:
1. souseki nigeru: 17 yaşında,1.73 boyunda, hafif kaslı, mor orta uzun saçlı bir de çocukluğundan kalma sol kolunda bir yara izi olan omuzları paralel olan genç biridir.

not: biraz daha genişleticem
Böyle hikayeler bana basit hayal dünyalarıymış ancak hikayeye dökünce muhteşem şeyler çıkabilirmiş gibi geliyor hep. Bende de buna benzer bir evren olacaktı. Onunda konusu böyle basitti ve çok düşünmeden yazmıştım ben. Ama hikaye konusunda en zevklisi oydu benim için. Şu evrenlere hikaye yaz desen en kalitelisi kesinlikle o evrenden çıkar. Senin evreninde de muhteşem bir hikaye çıkar gibi geliyor işte. Ama eksik bir konu var düşman kim?

Böyle hikayeler bana basit hayal dünyalarıymış ancak hikayeye dökünce muhteşem şeyler çıkabilirmiş gibi geliyor hep. Bende de buna benzer bir evren olacaktı. Onunda konusu böyle basitti ve çok düşünmeden yazmıştım ben. Ama hikaye konusunda en zevklisi oydu benim için. Şu evrenlere hikaye yaz desen en kalitelisi kesinlikle o evrenden çıkar. Senin evreninde de muhteşem bir hikaye çıkar gibi geliyor işte. Ama eksik bir konu var düşman kim?
hikayemde ki en önemli kişi düşman zaten direk ortaya atmıyacam ama yukarda küçük bir ipucu verdim zaten

hikayemde ki en önemli kişi düşman zaten direk ortaya atmıyacam ama yukarda küçük bir ipucu verdim zaten
Ucube olacağını anladım zaten düşmanın. Ama genelde zararsız dediğinden o kısmı belirtmek lazım. Hikayesel olarak geniş bir evren çıkacağını belirttiğim için bunu belirtmen lazım diye düşündüm. :fool:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık