Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kendi Evrenini ve Karakterini Oluştur

@senpaii Bir evren oluşturmak,onlarca karakter oluşturmak ve o evrende bir hikaye yazmak cidden kolay bir şey değil ama böyle şeyler görmek beni sevindiriyor.Aynı manga yazan @Leomnia gibi sizi de destekliyorum :sapkali:

Not:Bir kralın fethedip krallıkları birleştirmesi Fatih Aegon'u andırıyor.
Teşekkür ederim. Aslında tarihini de epey düşündüm evrenin. Krala Metehan demeyi planlıyordum ama Aegon daha uygun olur. Mitolojik epey karakterde koymayı planlıyorum özellikle Türk mitolojisi. Fesatlık yayan bir karakter kurguladım mesela adını AZNA han yapmayı planlıyorum. Birde sıcak ve soğuğu kontrol edebilen Cemre var. Hikaye konusu kenshiro da. Birbirimizi destekleyerek epey gelişip düzgün bir eser ortaya koyacağımızı düşünüyorum.

Teşekkür ederim. Aslında tarihini de epey düşündüm evrenin. Krala Metehan demeyi planlıyordum ama Aegon daha uygun olur. Mitolojik epey karakterde koymayı planlıyorum özellikle Türk mitolojisi. Fesatlık yayan bir karakter kurguladım mesela adını AZNA han yapmayı planlıyorum. Birde sıcak ve soğuğu kontrol edebilen Cemre var. Hikaye konusu kenshiro da. Birbirimizi destekleyerek epey gelişip düzgün bir eser ortaya koyacağımızı düşünüyorum.
Kurguyu derinlemesine düşünmek önemli çünkü bir kısımdan sonra tıkanma ve çelişkiler oluyor.O yüzden sadece başı için değil serinin ilerisini de düşünmek lazım diye düşünüyorum.Tabi bu konuda her hangi bir tecrübem yok benim.

Kurguyu derinlemesine düşünmek önemli çünkü bir kısımdan sonra tıkanma ve çelişkiler oluyor.O yüzden sadece başı için değil serinin ilerisini de düşünmek lazım diye düşünüyorum.Tabi bu konuda her hangi bir tecrübem yok benim.
Hikayeyi temel olarak oturttuk sadece işleniş kaldı. Onu kenshiroya saldım o daha iyi benden. Çelişki meselesi cidden sıkıntı ama ikimiz birbirimizin hatalarını düzelttiğimizden pek olmaz sanırım. Hem zaten şuan çizim geliştiriyoruz 6 ay sonra çizmeye başlıyıcaz. 6 ay boyunca evren kurgusu ve hikaye akışı planlıyıcaz. Çok şey değişebilir hatta baştan yaza da biliriz.

Hikayeyi temel olarak oturttuk sadece işleniş kaldı. Onu kenshiroya saldım o daha iyi benden. Çelişki meselesi cidden sıkıntı ama ikimiz birbirimizin hatalarını düzelttiğimizden pek olmaz sanırım. Hem zaten şuan çizim geliştiriyoruz 6 ay sonra çizmeye başlıyıcaz. 6 ay boyunca evren kurgusu ve hikaye akışı planlıyıcaz. Çok şey değişebilir hatta baştan yaza da biliriz.
Kolay gelsin bekliyoruz.

@Kenshiro ile yaptığımız eklemeler./Notlar
Yazmayı/çizmeyi planladığımız manganın evreni.

2 yeni ırk eklemesi:
Deniz insanları:
Bunlar balık adam aksine yunuslar gibi karadan nefes alıp denizaltında saatlerce dolaşabilen varlıklar olacak. Hafif insanımsı ama yüzmek için ek yüzgeç benzeri uzuvlara sahip varlıklar. Genelde su altı mağaralarında yaşayacaklar. Azınlık konumundalar. Bağımsızlar.
Cinler: Bunlar uzun tavşanımsı kulaklı ama tüysüz canlılar. Biraz kısa boylu ve fiziksel olarak güçlüler. Zekiler ama insan kadar değil. Genelde köle olarak kullanılırlar. Byzan içinde küçük bir özerk bölgede vasal olarak yaşarlar ve savaşlara adam yollayarak büyük başarılar ve ödüller alırlar. Pek zeki olmadıklarından geçimlerini savaş gelirlerinden sağlarlar. Byzan İmpartoluğunun kölesi olarak bilinirler.
Ekleme: Devler: Bunlar akıllı ama pek zeki olmayan canlılardır. Boyutları 10-15 metre arası olabilir. İnsanların kuzeni gibi kabul edilebilirler. Ancak tamamen farklı bir şekilde evrimleşmişlerdir. Genelde insanlar tarafından savaş silahı olarak kullanılırlar.

Canavarlar: Boyut olarak abartı büyük değildirler. Normal yaratıklar 4-5 metre boyundadırlar. Zeki değildirler ve bizim dünyamızdaki hayvanlar gibi görülmediktedirler. Büyük olan titanımsı yaratıklarda vardır. 300-400metre civarı olup insanları pek umursamazlar. İnsanlar onların yaşam alanına girmediği veya onlar insanların yaşam alanlarına müdahil olmadığı sürece aralarında bir çatışma olmaz.

Teknoloji:
Silah:
Orta çağın çıkışına biraz yakın gibidir. Silah olarak bilyeli tüfek gibi ve az menzilli silahlar dışında pek teknolojik silah yoktur. Genelde kılıç kullanılır. Toplar ihtiyaç olmadığı için savaş gemileri dışında kullanılmaz. Silah teknolojileri genel olarak kehribar taşları üzerine kuruludur.
Araç: Krallıkların uçabilen gemileri vardır ancak bunlara kaptan ve kehribar taşı bulmak zor olduğu için pek fazla yoktur. En büyük krallık olan imparatorluğun bile 4-5 adet uçan gemisi vardır. Bu gemiler kehribar taşları sayesinde uçar ve o taşları çalıştırmaya uygun yeteneği olan kaptanlar tarafından uçurulurlar. Savaşlarda çok büyük farklar yaratabilirler. Bunlar dışında normal gemiler ve kara taşımacılığı için hayvanlar vardır.

Yeteneklerin genişletilmiş açıklaması:
Elmentsel akai:
Bunlar adından da anlaşılacağı gibi elementleri kontrol edebilen akai kullanıcılarıdır. Yıldırım ve ateş gibi plazmatik veya ağaçları ve kayaları kontrol etmek gibi maddesel olanlar vardır. İnsanlar kendi akailerinin elementlerini oluşturabilirler. (BKNZ: Ateş kullanmak için illa etrafta ateş olmasına gerek yok.) Ama etraftaki elementsel faktörleri de kontrol edebilirler.(bknz: Yıldrım akaisi bulutlu ortamlarda yıldırım indirebilir veya bulutların içinde hareket edebilir.) Doğal bir seleksiyon içindedirler yani uygun ortamda hareket edebilir veya doğal olarak karşıt güçlerden etkilenirler.(bknz: ateş suyla söner gibi.)
Dönüşümsel akai: Bunlar bildiğiniz vücut dönüşümleri. Yeteneğin olan hayvana parça parça dönüşmeni sağlar. Yeteneğin üzerindeki kontrolün ne kadar artarsa o hayvana o kadar benzer bir dönüşüm geçirir ve hayvanın özelliklerini o kadar çok alırsın(bknz: keçi gücü olan biri önce keçinin boynuzlarını çıkarır ve hafif çevikleşir, zamanla bacaklarını dönüştürüp zıplama ve çevikliğini iyice arttırmaya kadar gider.). Hayvana göre dönüşümü melez halde yada tam dönüşmüş halde kullanabilirsin ancak bunu sadece profesyoneller yapabilir. (bknz: keçi melez halde daha güçlüyken ejder tipi biri isteğe göre melez yada tam dönüşüm kullanabilir.)
Zihinsel akai: Bunlar aşırı derecede nadirdirler. Hepsi aşırı güçlü yeteneklerdir ancak hepsinin zayıflığı/yan etkisi vardır (bknz: Savaş alanını 6.his seklinde görmeni sağlayan bir yetenek çok fazla baş ağrısına sebep olur veya zihin okumayı sağlayan bir yetenek için fiziksel temas gereklidir gibi.).

Aklıma geldikçe ekleme yaparım...
Karakterler eklemeleri. @Kenshiro 'a aittirler.

Bazar: Kendisi 2 metre uzunluğunda siyah kısa saçlı bir suikastçı. Dönüşümsel akai gücüne sahip . Gorile dönüşebiliyor. Harhangyumdan yapılma iki kılıç kullanır silah olarak. Genellikle pek konuşmaz. Soğuk bakışları olan birisi. Çoğu kişiye göre dünyanın en iyi suikastçısı.

Minda: Diğer bir karakter ana karakterimizin yanında olacak. İsmi Minda: 1,76 boylarında. Morumsu omuzlarına kadar gelen saçları var. Genel olarak sert kız tipinde. Yalnız dolaşan birisi. Elementsel akaiye sahip. Işık gücü. Lakin kendisi bunun farkında değil. Yanında harhangyumdan yapılmış bir sopa var. Tabi gene bunun farkında değil. Amacı kimsenin ona karışamayacağı kadar güçlü olmak.

Roger: 1,85 boylarında. Siyah geriye taralı saçları var. Crocodile benzeri. Sert ve ciddi bakışlı birisi. Zihinsel akai gücüne sahip. İleri derecede hesaplama yapabiliyor. Bulunduğu durumu değerlendirip ona göre sonuçlar çıkarabiliyor. Tabi bunun eksileri var. Çok uzun süre hesaplama yaparsa yada epey etken hesaplamanın içine girerse başı çok feci derecede ağrımaya başlıyor. Hatta bazen duman çıktığı oluyor. Ülkesindeki en yüksek rütbedeki askerdir. Rütbe ismini tam olarak hatırlayamadım. Kusura bakma. Ülkesin son derece bağlı ama orduya katılmasında ki asıl amaç düşman oldukları ülkedeki kraldan oldukça nefret etmesi. Bunun hikayesini daha tam düşünmedim.(Sanırım bu kısım ''mareşal'' yada ''general'' olacak. Bilerek böyle bıraktım.)

Karakterler eklemeleri. @Kenshiro 'a aittirler.

Bazar: Kendisi 2 metre uzunluğunda siyah kısa saçlı bir suikastçı. Dönüşümsel akai gücüne sahip . Gorile dönüşebiliyor. Harhangyumdan yapılma iki kılıç kullanır silah olarak. Genellikle pek konuşmaz. Soğuk bakışları olan birisi. Çoğu kişiye göre dünyanın en iyi suikastçısı.

Minda: Diğer bir karakter ana karakterimizin yanında olacak. İsmi Minda: 1,76 boylarında. Morumsu omuzlarına kadar gelen saçları var. Genel olarak sert kız tipinde. Yalnız dolaşan birisi. Elementsel akaiye sahip. Işık gücü. Lakin kendisi bunun farkında değil. Yanında harhangyumdan yapılmış bir sopa var. Tabi gene bunun farkında değil. Amacı kimsenin ona karışamayacağı kadar güçlü olmak.

Roger: 1,85 boylarında. Siyah geriye taralı saçları var. Crocodile benzeri. Sert ve ciddi bakışlı birisi. Zihinsel akai gücüne sahip. İleri derecede hesaplama yapabiliyor. Bulunduğu durumu değerlendirip ona göre sonuçlar çıkarabiliyor. Tabi bunun eksileri var. Çok uzun süre hesaplama yaparsa yada epey etken hesaplamanın içine girerse başı çok feci derecede ağrımaya başlıyor. Hatta bazen duman çıktığı oluyor. Ülkesindeki en yüksek rütbedeki askerdir. Rütbe ismini tam olarak hatırlayamadım. Kusura bakma. Ülkesin son derece bağlı ama orduya katılmasında ki asıl amaç düşman oldukları ülkedeki kraldan oldukça nefret etmesi. Bunun hikayesini daha tam düşünmedim.(Sanırım bu kısım ''mareşal'' yada ''general'' olacak. Bilerek böyle bıraktım.)
Ben ne kadar da harika karakter yazıyorum ya. Başkası yazıp okuyunca çok harika olduğumu fark ettim.

Aklıma güzel bir şeyler geldi ama buraya yazmak yerine dokümanlara ekleyip mangada kullanmak daha mantıklı gibi :D
Biz mangada kullanacağımız şeyleri de buraya yazıyoruz. Ama genel olarak farklı evrenler yazmak konun amacı. Evrenlere ekleme yaptığımız çok az örnek var. İlk mesajlara bakarsan hepsi farklı evrenler. Yani mangadan bağımsız evrenler düşünürsen yazmaya çekinme. :fool:

Biz mangada kullanacağımız şeyleri de buraya yazıyoruz. Ama genel olarak farklı evrenler yazmak konun amacı. Evrenlere ekleme yaptığımız çok az örnek var. İlk mesajlara bakarsan hepsi farklı evrenler. Yani mangadan bağımsız evrenler düşünürsen yazmaya çekinme. :fool:
Bu başlık altına yazdığın yazıların bir çoğunu az önce okudum ama manga ile ilgili bir bilgi görmedim. Şuan düşünce aşamasında mısınız yoksa ciddi ciddi manga yapacak mısınız?

Bu başlık altına yazdığın yazıların bir çoğunu az önce okudum ama manga ile ilgili bir bilgi görmedim. Şuan düşünce aşamasında mısınız yoksa ciddi ciddi manga yapacak mısınız?
Valla ben her gün çizim alıştırması yapıyorum. Kenshiro da kurguladıkça karakterleri bana discorddan atıyor. Bende kurguladığım şeyleri ona atıyorum. Sonra seslide tartışıp aklımıza yatanları ekliyoruz mangamızın evrenine. Manga çizimine bir 6 ay sonra başlamayı planlıyoruz ama çizim konusunda yeterince gelişirsem 6 ay sonra başlıyıcaz. Birde mangada şu son yazdığımız evreni kullanmayı planlıyoruz, öncekiler zevkine yazdığımız evrenler. Ama belki bundan tamamen farklı bir noktaya kaydırırız. Sonuçta üzerinde düşüneceğimiz koca 6 ay var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık