Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Karasakal Korsanları vs. Hasır Şapka Korsanları Eşleştirmeleri

Bilemiyorum yani tayfada Shiryu'dan başka bir şey vaad eden biri yok. Leş gibime geliyor.
Shiryu onlarca insanla dövüşüp, amirallere tokat atıp, yc mi tekmelemiş birisi? Hayır. Kendisi hakkında acımasız olduğuna ve Magellan'a denk olduğuna dair birkaç panelden oluşan sunum var o kadar.

Karasakal konusı geldiğinde diğerleri de açık bir şekilde tanıtılabilir ki bence gelecek vaat ediyorlar. Hani tasarım açısından olmamış be kardeşim bu üye diyebileceğim tek kişi yok Karasakal tayfasından.

Bu arada Sanji ve Shiryu kısaca kapışabilirler bir ara ama çok uzamayacak şekilde. Hani King Sanji kapışması gibi düşünün.

Luffy'nin, Teach ile kapışacağı zaten %100.

Zoro'nun rakibi olarak da Shiryu ya da elmas mayvesi yemiş olan bir Burgess düşünülüyor ama Burgess'in bu meyveyi yiyeceği meçhul.

Shiryu'yu da bayağı abarttınız, heriften ne bekliyorsunuz ki, Ryou seviye Busoshoku mu? Saldırılarına ekleyebildiği bir Haoshoku mu? Yoksa Katakuri seviyesinde bir Kenbonshoku mu? Shiryu'nun tehlikeli olması hapishanedeki suçlular için bir tehdit olabilir, silahsız kimselere karşı ama çok büyük bir güçmüş gibi görülmesi tuhaf. Şu andaki Zoro'ya bile denk değil bence kılıç ustalığı ve görünmez olmadan savaşacak olsa Zoro için orta seviye zorluk çıkarır. Benim kanaatim tamamen görünmezlik yeteneğinin verdiği büyük handikap olacaktır. Zoro'nun zorlanacağı yetenekte tam olarak bu olacak yani hız ve Kenbonshoku Haki.

Sanji'ye muhtemelen Avalo Pizarro gelebilir ya da Vasco Shot. Sanji'nin rakibi de muhtemelen Sanji'nin zayıf yönü olan Busoshoku Haki'sini geliştirmesini sağlayacak biri olacak. Eğer rakibi Shiryu olsa Sanji'nin çok zorlanacağını düşünmüyorum çünkü gözlemi çok iyi ve ikidir görünmezlik yeteneği olan rakiplere karşı savaşıyor ve Kenbonshoku Haki'si sayesinde yerlerini tespit edebiliyor. Sanji'nin, Zoro'ya göre zayıf yönü Busoshoku Haki'si ve direnci. Zoro'nun, Sanji'ye göre zayıf olan yönü Kenbonshoku Haki'si ve hızı. Oda bu ikilinin zayıf yönlerini geliştirmek adına rakipler çıkaracaktır.

Yamato tayfaya katılırsa Devon'la karşılaşacağı kesin. Devon'un mistik Zoan'ı olan Dokuz Kuyruklu Tilki, Japon mitolojilerinde gittiği yere yıkım götüren efsanevi bir canavar olarak tasvir edilir. Tayfadan ne Robin'in ne de Nami'nin yenebileceği bir rakip olmadığı belli. Zaten meyve yemeden önce bile en tehlikeli suçlulardan biri sayılıyormuş bu kadın. Yamato'nun seviyesini düşünürsek onunda çok zorlanmasını beklemiyorum.

Geri kalan dövüşlerde üç aşağı beş yukarı şöyle olacaktır.

Usopp vs Van Augr

Nami vs Lafitte

Chopper vs Doc Q

Jinbe vs Moriah

Franky vs Burgess

Brook vs Vasco Shot

Robin vs Sanjuan Wolf

Shiryu onlarca insanla dövüşüp, amirallere tokat atıp, yc mi tekmelemiş birisi? Hayır. Kendisi hakkında acımasız olduğuna ve Magellan'a denk olduğuna dair birkaç panelden oluşan sunum var o kadar.

Karasakal konusı geldiğinde diğerleri de açık bir şekilde tanıtılabilir ki bence gelecek vaat ediyorlar. Hani tasarım açısından olmamış be kardeşim bu üye diyebileceğim tek kişi yok Karasakal tayfasından.

Bu arada Sanji ve Shiryu kısaca kapışabilirler bir ara ama çok uzamayacak şekilde. Hani King Sanji kapışması gibi düşünün.
Şöyle saçma bir durum var. Sanji'nin rakibi bu saatten sonra sağ kollar olur. Jimbe'nin rakibi de hemen hemen öyle. Şimdi sen Bb tayfasının 3. adamını sağ kol gücü yaparsan orda kayış kopar. Burda bir dengesizlik oluşuyor.

Şöyle saçma bir durum var. Sanji'nin rakibi bu saatten sonra sağ kollar olur. Jimbe'nin rakibi de hemen hemen öyle. Şimdi sen Bb tayfasının 3. adamını sağ kol gücü yaparsan orda kayış kopar. Burda bir dengesizlik oluşuyor.
Neden dengesizlik olsun ki? Yonkou ve KK seviyesinin ayrı seviyeler olduğunu daha önce gördük. Astları da doğal olarak klasik yonkou yancılarından öte olacaktır.

Eğer Karasakal sondan bir önceki düşman olacak olursa Shiryu amiral ayarı olur. Sonrakiler de onun birer tık altı olacak şekilde sıralanır klasik Oda mantığı gereği.

Son düşman Karasakal olacaksa Shiryu amiral üstü olur. Yonkou demek isterdim ama Shiryu'dan o vibe'ı maalesef alamıyorum :D.

Tabi Mihawk'ı yonkou ayarı saydığımız denklem için geçerli bu. Mihawk amiral ya da amiral üstüyse daha azı olacaktır bu rakipler.

Neden dengesizlik olsun ki? Yonkou ve KK seviyesinin ayrı seviyeler olduğunu daha önce gördük. Astları da doğal olarak klasik yonkou yancılarından öte olacaktır.

Eğer Karasakal sondan bir önceki düşman olacak olursa Shiryu amiral ayarı olur. Sonrakiler de onun birer tık altı olacak şekilde sıralanır klasik Oda mantığı gereği.

Son düşman Karasakal olacaksa Shiryu amiral üstü olur. Yonkou demek isterdim ama Shiryu'dan o vibe'ı maalesef alamıyorum :D.

Tabi Mihawk'ı yonkou ayarı saydığımız denklem için geçerli bu. Mihawk amiral ya da amiral üstüyse daha azı olacaktır bu rakipler.
Bilemiyorum Altan bir şeyler eksik geliyor..

Shiryu'yla Sanji görünmez olup savaşsınlar herkesin gönlü olsun, yoksa King'den sonra Shiryuyla eşleşmek attan inip eşeğe binmek gibi her türlü eğreti duracak
Shiryu dediğin karakter meyvesi yokken bile Magellan dengi dendi ve muhtemelen intikam savaşında ya Elmas Jozu'yu ya da Mihawk'ın dövüş ertelediği Vista'yı yendi yani yaptıkları meyvesiz BB'nin Shanks ile kapışabilip onu yaralamasından ve 4.tümeni öldürmesinden aşağı şeyler değil. Böyle bir güce görünmezlik gibi bir güç eklediğinde bütün sağ kolların üzerinde Amiral Yonko arası bir güce ulaşmıştır bile uyanış yaparsa zaten yine güç artışı yaşar. Şuan her türlü King'ten güçlüdür yani.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık