Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    319
Kılıç farkı diyorsun.
Shanks'ın elindeki kılıcın en üstün 12'likten olma ihtimali yüksek. Kaido'nun Kanabou'su ise sıradan bir silah. Shanks'ın bu konuda daha avantajlı olduğu kesin ama Kaido gibi bir canavar elindeki Kanabou'suna girdiği her mücadelesinde Haki basmaktan silahını efsaneler arasına yazdırdı.

Shanks'ın daha iyi Haki kullanıcısı olduğu kesin ama şöyle bir şey var, Shanks'ın aksine Kaido bir Oni ve doğuştan yıkımcı yediği şeytan meyvesi de serinin zirve meyvelerinden biri.

Shanks'ın kılıç ustalığı ve Meito'su ona büyük avantaj sağlasa da tek kollu olması büyük dezavantaj sağlıyor. Bu haliyle Kaido çok daha avantajlı bir konumda.

Shanks'ın elindeki kılıcın en üstün 12'likten olma ihtimali yüksek. Kaido'nun Kanabou'su ise sıradan bir silah. Shanks'ın bu konuda daha avantajlı olduğu kesin ama Kaido gibi bir canavar elindeki Kanabou'suna girdiği her mücadelesinde Haki basmaktan silahını efsaneler arasına yazdırdı.

Shanks'ın daha iyi Haki kullanıcısı olduğu kesin ama şöyle bir şey var, Shanks'ın aksine Kaido bir Oni ve doğuştan yıkımcı yediği şeytan meyvesi de serinin zirve meyvelerinden biri.

Shanks'ın kılıç ustalığı ve Meito'su ona büyük avantaj sağlasa da tek kollu olması büyük dezavantaj sağlıyor. Bu haliyle Kaido çok daha avantajlı bir konumda.
Tek kollu olması bir dezavantaj sağlamıyor. Oda'nın bizzat söylemi.

1 vs 1 yapacaklarsa Kaido alır, yok Kaido dikkatsiz ve başka yere bakacaksa Shanks bir kere vurur ama karşısındaki Kidd olmadığı için sonuçta yine Kaido alır. :)

Seride şeytan meyvelerinin en güçlülerinden birini gördük, yani Luffy'nin meyvesini. Ancak tam formda bir kral hakinin ne yapabileceğini henüz bilmiyoruz. Yani luffy meyveyi kullanmayı öğrendi öğrenmesine ama kral hakisini tam kapasite kullandığını hakinin tüm sırlarını çözdüğünü söyleyemeyiz. Kaido kendi ağzıyla hakinin meyveden bile üstün olduğunu, Roger'ın tüm denizi hakiyle meyvesiz fethettiğini söylemişti. Buradan yola çıkarsak muhtemelen Shanks'ın daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Bunu Kid'e tek attığı için söylemiyorum. Muhtemelen Kaido'da Kid'e tek atabilirdi istese. Ama dikkat ederseniz yalnızca hakiyle öne çıkan karakterler muazzam güçlüler. Örneğin Garp, Rayleight, Roger. Hibrit formunda Kaido kesinlikle bunlara kafa tutabilir. Ancak nihayetinde hakisi güçlü olan kazanıyor seride. Ve Shanks'ın hakisi de çok güçlü. İleride Hakinin denizleri yardığını karaları titrettiğini görebiliriz. Bunun yanında uyanmış bir meyve bile boş bazı istisnai meyveler dışında hakiye hiçbir şey kafa tutamıyor.
Kaido haki meyveden üstün diyor doğru, ama kendi hakisi için zayıf demiyor ki. :) Söylemlere bakacak olursak Kaido beni kimse yenemez diyor, istisna verdiği tek JoyBoy var, onun da nasıl yendiğini gördük. :)

Seriyi hiç bilmeyen birisi Kid vs Shanksı görse, Shanks 10 15 tane kidi aynı anda alır derdi. Bu kidde bir arc önce bm yi, lawla beraber indirdi. Tabii ki aynı anda 10 kidi alamaz. Bu mümkün değil ama işte her gözüktüğünde ortamı bu kadar domine etti Shanks. Kaido hiçbir wano bölümünde bu kadar dominant değildi. Red filminde yaptıklarıyla bence tartışma bitmişti. Son bölümle artık tartışılcak bir şey de kalmadı.
Shanks fanları Kinemon'dan sonra filmlere sarılmaya başlamış, o zaman Lucci = Sabo > Akainu diyebiliyor muyuz :)

Kim alsa şaşırmam. Bir yandan karada denizde ... diye tanıtımı olan , her türlü alanda kendini geliştirmiş Kaido . Diğer yanda da serinin ana karakterinin amacını, meyvesini vs veren serinin baş mimarı olan yazarın da göz bebeği olan bir karakter var. Kim yendi dese şaşırmam da üzülmem de.

Ama bence Shanks yener. Fanı olduğum için demiyorum. Dediğim gibi ikisi de yense şaşırmam. Mantığım burada sadece şu. Serinin en önemli karakterlerinden biri bu Shanks. Yazarın kendisinin de mangadaki uyarlaması. Bunları da geçtim sonra gelen düşmanlar daha güçlü oluyor. Shanks'ın düşman olacağına inanmasam da Kaido'nun da en güçlü olduğuna inanmıyorum. Düşmanlar içinden bakacak olursak IM zaten belli, Karasakal da ondan güçlü olacaktır. Kong felan da son savaşta olursa zaten bizim Kaido kadar gücü çıkacaktır. Goroseilerden 1-2 tanesi Kaido'yu yenebilecek güçte çıksa da şaşırmam. Seri son Sagada ama henüz bitmiş değil. Ve evet Haki en büyük güç. Kaido her hakide ben burdayım dese de , meyvesinden de ötürü biraz haki de geri tutulduğunu düşünüyorum. Shanks daha güçlü bir haki kullanıcısı. Ve sadece ilk saldırısında gördüğümüz kadarıyla konuşuyorum. Kılıcı kınından çıkarttığında milleti bayıltacak kıvama getiriyor. Bu görsel benim için Kralın hakisinde 1 tık ta olsa Kaido'dan iyi olduğunu gösteriyor. Geleceği görme de de bayağı bir ileriyi görüyor Shanks. Bu da bariz benim için. Onun harici farklı kullanım alanlarının da olacağını düşünüyorum. Hepsini kafamda topladığımda Shanks zirvesinde Kaido'yu yenebilir diyorum. Ama ikisi de yense şaşırmam dediğim gibi. Ve Shanks'ın son savaşta bizimkilere yardım edeceğini düşünüyorum o yüzden de daha güçlü çizileceğini düşünüyorum. İkisini de severim Kaido'nun da yeri bende ayrıdır. Umarım omuz omuza son savaşta Goroseilere dalar reisler :utan:

İNSANLAR ARASINDA
Kaido alır. Sağ alttaki söz boşa söylenmemiştir...

Söylenmiştir söylenmiştir. Yazarı tanıyamadın mı hala :oleyo2: İnsanlar arasında diye başlaması bunun için yegane sebep mesela. Shanks etliye sütlüye bulaşan biri değil . Ne zaman Nika ortaya çıktı , o zaman harekete geçti. O yüzden insanların Shanks için böyle diyecek halleri yoktu. Herif ne zaman görsek parti yapıyordu, ta ki Nikaya kadar. Mom da aile kurup güçlenme peşinde Kaido'ya da meyveyi kendi verdiği için çok fazla didişmemişlerdir. Bu sözü ileride çok güzel yutacak hepimiz de bence bunun farkındayız.

Kısacası Kaido'nun kişiliği buradaki yegane faktör. Adam savaşçı, dünyanın gördüğü en büyük savaşı çıkarmak istiyor felan filan. Diğerlerinin amaçları farklı yoldan güçlenmek. Mom aile ile , Shanks ise Nika'yı beklemiş. Bunlar için halk böyle bir söz söyleyemez. Çünkü adamlar etliye sütlüye çok karışan tipler değil. Kaido ise asarım keserim kişiliğinde bi tip. Shanks mesela makul adam. Savaşmaktansa önce seçenek sunar, son çare tek atıyor son bölümde de görüldüğü üzere. Kişilik farkından ötürü Kaido'yu insanlar daha rahat tanımıştır . Böyle de bağlar gider :flaugh:

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık