Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    319
Kidin olduğu yerde doğru taraf bellidir.Bizim ne olduğu belirsiz adamlarla işim olmaz.Şey adam dedim ama sen anladın onu.

Kid bir başkadır.

@kuroashi.no.sanji1993

Alttan alta destek veriyor ve Kklık için yol açıyor Teache.Mfde Teachi gömeceklerdi bu geldi hadi yol al deyip dolaylı yoldan yok olmasını engelledi.Çift taraflı bu şey.
Büyük ihtimalle. Sonuçta Teach de D. Luffy de.

@Shakan senin gibi fanı olan adam sevilmez mi ya? Ama hala Kaido alır. :D
Haha teşekkür ederim :)
Alabilir. Eğer ciddi bir şekilde yorumlayacak olursam fikir yürütemediğim nadir vslerden olur. Kaido'yu ünvanı var , ama biliyoruz ki Mfdeki WB'nin de ünvanı vardı ve ben o Wb'nin en güçlü olduğuna inanmıyorum :(

Böyle olunca net bir şey söyleyemiyorum. Ama tabii ki gücü bir kenara bırakıp Shanks ismine bakınca Shanks çeyrek atmaya bile tenezzül etmez diyesim geliyor. :D

Haha teşekkür ederim :)
Alabilir. Eğer ciddi bir şekilde yorumlayacak olursam fikir yürütemediğim nadir vslerden olur. Kaido'yu ünvanı var , ama biliyoruz ki Mfdeki WB'nin de ünvanı vardı ve ben o Wb'nin en güçlü olduğuna inanmıyorum :(

Böyle olunca net bir şey söyleyemiyorum. Ama tabii ki gücü bir kenara bırakıp Shanks ismine bakınca Shanks çeyrek atmaya bile tenezzül etmez diyesim geliyor. :D
:) Klişe muhabbeti yapacağım ama Beyazsakal tam olarak 'hasta adam'dı. Gençliğinin, yükselişinin zamanlarında o ünvanı almış. Yaşlılık ve hastalığında da, tayfasının da gücüyle, ismi bile duyanları titretmeye yetmiş. Kaido'da herhangi bir değişilklik olmazsa, şartları değişmezse, 1v1de Kaido alır sözünün hakkının verileceğini düşünüyorum ben. Shanks'ın yeri ayrıdır ama. :D

İki de bir gelip ama Kaido deyip gidiyorsun. Tamam anladık bu hayatta her şey de bir ama vardır ama yeter Seni de Kaido fanı ilan ediyorum. :p
Bu ülkenin insanları 'ama'sız yaşayamaz. :D Kaido beklentilerimi karşılarsa onu çok seveceğim kesin, ama bir Shanks asla olamaz gözümde.

Söylenti ya da, yaratıktan kastın insan olmaması durumu WB yaşıyorken bile bu ünvana sahip olması ile çelişmiyor.

Ama yaratık derken insan hariç olayı da pek mantıklı değil. Ama az önce arkadaşın dediği gibi dilden dile bazı şeyler değişebilir ama ben sanmıyorum. Orada ya en güçlü kaido denmiş ya da insanların kaidoyu görünce kapıldıkları dehşet o şekilde dile getirilmiş bana göre.
Kaido'nun ünvanının insanları kapsamıyor oluşunda mantıksız bir şey yok aslında.

1- Senin de dediğin gibi Kaido Wb yaşıyorken de bu ünvana sahip olmalı. Çünkü Kaido yeni yetme bir korsan olmadığı gibi yaşı küçük de değil. Insanları kapsamayan bir durumu varsa ünvan almak için neden Beyazsakal'ın ölmesini beklesin ? Bu cepte.

2- Bundan yıllar önceki düşünceme geri dönüyorum sanırım. O zamanlar daha Ana bile ortaya çıkmamıştı ve ben bu kadının Wb'yle aynı klasmanda bir ünvanı olabileceğini (dünyanın en güçlü kadını) düşünüyordum. Aslına bakarsan resmi olarak böyle bir ünvan verilmiş olsa bile gayri resmi olarak öyle olduğunu varsayabiliriz. Bu şekilde düşünecek olursak elimizde 4 adet "En İyi-En güçlü" ünvanı oluyor. Neyse, düşüncem şöyleydi:

"Bu ünvan sahiplerinden her birinin kendi alanında en güçlü olması bir kenara hepsinin totalde bir güç çıtası var. Biz bu güç çıtalarını bilmediğimiz için bu 4 tane ünvan sahibinden hangisinin güçlü olduğunu net bir şekilde bilemeyiz. Karşılaşacaklarında avantaj-dezavantaj, güç unsurları gibi etkenlerle kimin galip geleceğini de bilemeyiz. Örnek vermek gerekirse.. Dünyanın en güçlü kadını (Böyle farz edersek) dünyanın en güçlü canavarını yenebilir. Lakin dünyanın en güçlü canavarı da Ana'nın yenemediği dünyanın en iyi kılıç ustasını yenebilir"

Bu düşüncenin tek istisnası "dünyanın en güçlü adamı" ünvanının sahibi. Çünkü bu adam Roger ile denk gösterildi, mevkidaşı biri tarafından "Wb'yi bile yenebilirdim" şeklinde, Mihawk da "onunla aramdaki farkı görmek istiyorum" şeklinde cümleler kurdular. Yanisi, Wb ve sahip olduğu ünvan bir şekilde diğer ünvan sahiplerinden farklı bir yere kondu mangaka tarafından. Bunun dışında kalan ünvan sahipleri arasında geçecek bir mücadelede, Wb'de olduğu gibi birini diğerinden üstün kılacak bir manga sahnesi ve argüman yok. Hangisinin daha güçlü olduğu kısmı, ünvan sahipleri hünerlerini sergiledikten sonra okuyucuya bırakılmış bana kalırsa. Bu nedenle, Kaido vs. Shanks konusunda Shanks'a oy verenler benim düşünceme katılır ve ünvan sahiplerini anlattığım şekilde görürlerse olayın mantıklı bir yönü var diye düşünüyorum ben :)

3- Kaido'nun ünvanı konusunda tartışılacak ve benim aklımı çelen asıl mevzusu, Nami'nin Kaido'yu duyduğunda kurmuş olduğu cümle. Namı Kaido'nun canavar olduğunu öğrenince:

- Neeeeeeee! İnsan bile değil mi ?

Diyor. Buradan çıkacak sonuç, canavarlar kralının insanları kapsamadığı değil midir ? :rolleyes:

Mantıklı buldun mu ? Aynı zamanda @Historia ?

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık