Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    319
Forumun daha doğrusu bazı okurların anlayamadığı şey bu ünvana bakarak Kaido ile aynı güçte ya da daha güçlü karakterlerin olamayacağını düşünmeleri. Shanks denen adam bu ünvan için yarışacak birisi değil. Demek istediğim Kaido bu ünvanı tüm Yonkouları ezerek alsaydı tamam aralarında en güçlü Kaido derdim. Ya da Shanks bu ünvanın peşinden koşsaydı Kaidodan almaya çalışsaydı tamam derdim. Lakin böyle bir durum söz konusu değil. Aynı şey Zoro içinde geçerli. Şimdi bu adam zamanı geldiğinde Mihawkı aşacak ve en ünvanını alacak hayali o çünkü. Lakin bu en ünvanını almadan önce yani Mihawkı aşmadan hemen önce Zoronun o güçte olup olmayacağı ya da yenip yenemeyeceği muamma. İşte o zaman Mihawk yenilmez çünkü en ünvanı demek saçma olur. Aynı şey Kaido içinde geçerli. İster danaya girer gibi 10 kişi girsinler genede en güçlü olması yenilmeyeceği anlamına gelmiyor. Gördüğümüz üzere bu adamın zeka sorunu var Big Mom gibi. Shanks ise bunu kullanabilecek kadar zeki bir adam.

Son olarak demek istediğim şeyi Karasakalın meşhur sözüyle bitireyim reis benim yerime noktayı koymuş.

"Bırak gülsünler. Zirveye giden yolda, sadece yumruklarınla kazanamayacağın savaşlar vardır!"
Ben de şunu anlamıyorum. Mangaka bu kadar büyük lafları boşuna mı söyletiyor? Zeka olayı ve strateji ile adam yenmek bu seride pek görülen bir şey değil. Varsa yoksa iman kuvveti...

Bu ünvan haybeden de verilmemiştir. Bu adam amirallerle de yonkou ile de karşılaşmıştır. Kac defa da yakalanmış. Big Mom boşuna 'o şey' demiyor.

Ben de şunu anlamıyorum. Mangaka bu kadar büyük lafları boşuna mı söyletiyor? Zeka olayı ve strateji ile adam yenmek bu seride pek görülen bir şey değil. Varsa yoksa iman kuvveti...

Bu ünvan haybeden de verilmemiştir. Bu adam amirallerle de yonkou ile de karşılaşmıştır. Kac defa da yakalanmış. Big Mom boşuna 'o şey' demiyor.
Zaten mangaka kendisi söylüyor bu adam Yonkouları ve Marineyi bastı şu kadar yakalandı 7 kez yenildi diye. Ama çoğu okur bu yazılanları gözardı ediyor sadece en güçlü ünvanını görüyor. Şimdi bu adam o kadar Yonkouları basmış Marineyi basmış ve yenilmiş neden en güçlü? Yüksek ihtimal ölemediği için. Olaya birde Shanks ve diğer yonkouların açısından bak. Hangisi gidip Kaidodan bu ünvanı almaya çalışmış? Ya da Kaido hangi birini ezip bu ünvanı almış? Oda bu bilgiyi veriyor mu? Hayır. WB ölüyor saltanat gibi adama bu ünvan kalıyor. Bende diyorum ki WB nasıl öldüyse ve yenildiyse Kaidoda yenilir.

Ha Teachin sözü yetmiyorsa sizlere oyajinin meşhur sözüyle devam edeyim.

“Bana yaratık ya da canavar diyebilirsiniz ama tek kalbim var ve sonsuza dek güçlü kalamam. Yarınlar için genç bir evlat yetiştirmenin neresi yanlış?”

Mangaka mal, kimin güçlü kimin daha güçsüz olduğunu bilmiyor :) Bir yonkouya "en güçlü" demişken diğer yonkouların gücünü de bilmiyor. Diğer yonkouların Kishimoto tasarladı çünkü. Beyazsakal gibi bir efsaneye kazara(!) en güçlü dedirtiyor, bu adamı Roger ile kıyaslıyor, Bm gibi bir yonkoya Wb bile dedirterek Onun yerinin farklı olduğunu gözümüze soka soka gösteriyor ama adamın kendi yarattığı evrenden haberi yok tabi. Biz daha iyi biliyoruz bazı şeyleri :fool:

Aferin :artiz:

Mangaka mal, kimin güçlü kimin daha güçsüz olduğunu bilmiyor :) Bir yonkouya "en güçlü" demişken diğer yonkouların gücünü de bilmiyor. Diğer yonkouların Kishimoto tasarladı çünkü. Beyazsakal gibi bir efsaneye kazara(!) en güçlü dedirtiyor, bu adamı Roger ile kıyaslıyor, Bm gibi bir yonkoya Wb bile dedirterek Onun yerinin farklı olduğunu gözümüze soka soka gösteriyor ama adamın kendi yarattığı evrenden haberi yok tabi. Biz daha iyi biliyoruz bazı şeyleri :fool:

Aferin :artiz:
Herkesi trolle beni trolleme Densetsu. Bak bir önceki mesajlarımızda bu duruma denk gelmeyelim diye geçiştirdim gene aynı şeyi yapıyosun. Limoni olmayalım.

Seni kınıyorum. Sende Dede Kaido hikayelerine inanmış insanlardansın.

Shanks ve tayfası tanıtılınca hepiniz biat edeceksiniz:ehe:
Kaido'yu sabırsızlıkla bekliyorum evet, Doflamingo'dan sonra ilk defa bir kötü ben de heyecan yaratıyor.

Shanksçığım da en sevdiğim karakterlerden biri, tayfası da bence çok güçlü; ama işte onun da sonu Teach'den olacak. :D

Zaten mangaka kendisi söylüyor bu adam Yonkouları ve Marineyi bastı şu kadar yakalandı 7 kez yenildi diye. Ama çoğu okur bu yazılanları gözardı ediyor sadece en güçlü ünvanını görüyor. Şimdi bu adam o kadar Yonkouları basmış Marineyi basmış ve yenilmiş neden en güçlü? Yüksek ihtimal ölemediği için. Olaya birde Shanks ve diğer yonkouların açısından bak. Hangisi gidip Kaidodan bu ünvanı almaya çalışmış? Ya da Kaido hangi birini ezip bu ünvanı almış? Oda bu bilgiyi veriyor mu? Hayır. WB ölüyor saltanat gibi adama bu ünvan kalıyor. Bende diyorum ki WB nasıl öldüyse ve yenildiyse Kaidoda yenilir.

Ha Teachin sözü yetmiyorsa sizlere oyajinin meşhur sözüyle devam edeyim.

“Bana yaratık ya da canavar diyebilirsiniz ama tek kalbim var ve sonsuza dek güçlü kalamam. Yarınlar için genç bir evlat yetiştirmenin neresi yanlış?”
Ona en güçlü denmesi umrumda değil, darbe alıp ölmemesi de... Ki en iyi kılıç ustası bir unvandır ama en güçlü demek bana çok soyut geliyor. Ondan ona geçecek bir ünvan degil. Rastgele denilecek seyler degil bunlar, insanlar layık görüyor. yıllarca kendini kanıtlamış, WBin ölümünün üstünden 2 sene geçmiş.

Beni ilgilendiren, birebirde bu adamı kimse yenemez denilmesi. Wb gibi onlarca darbe alıp yenilebilir, ama teketekte yenemezsin bu adamı, mangada net bir şekilde yazılmış. Ye ne mez sin. Gelir kallavi 2, 3 kisi yener, ses etmem. Ama Shanks teketekte yenemez.

Kaido'yu sabırsızlıkla bekliyorum evet, Doflamingo'dan sonra ilk defa bir kötü ben de heyecan yaratıyor.

Shanksçığım da en sevdiğim karakterlerden biri, tayfası da bence çok güçlü; ama işte onun da sonu Teach'den olacak. :D

Ona en güçlü denmesi umrumda değil, darbe alıp ölmemesi de... Ki en iyi kılıç ustası bir unvandır ama en güçlü demek bana çok soyut geliyor. Ondan ona geçecek bir ünvan degil. Rastgele denilecek seyler degil bunlar, insanlar layık görüyor. yıllarca kendini kanıtlamış, WBin ölümünün üstünden 2 sene geçmiş.

Beni ilgilendiren, birebirde bu adamı kimse yenemez denilmesi. Wb gibi onlarca darbe alıp yenilebilir, ama teketekte yenemezsin bu adamı, mangada net bir şekilde yazılmış. Ye ne mez sin. Gelir kallavi 2, 3 kisi yener, ses etmem. Ama Shanks teketekte yenemez.
2 meyveli Teach Shankse gücünün yetmeyceğini biliyordu onun için zamanı değil dedi topukladı gitti. Üstelik Orada Teach'en önce Shanks'in karşısında durmaya hazır Akainu varken. Ama maalesef zamanı değil demesi planının Shanks'ı indirmek olduğunu gösteriyor bence ama umarım kimse indiremez Shanks:gamyon:
Kaido'yu bende merak ediyorum bende gücünün haşmetinin farkındayım ama zorlama da olsa Oda'nın halkın gözündeki Kaido'yu anlattığını ihtimali yok değil. Diyelim ki Shanks'ın kendisini Kaido'dan üstün kılacak bir haki gücü var bunu kim bilecek bu parti adamının bu gücünü? Yonkouların kendileri veya tayfaları bilir de özellikle savaştan yana olmayan bir karakteri halk Yonkou diyerek dehşetle karşılasa da Kaido kadar etkili olmaz. Neyse şu Teach Shanks'ı indirecek teorisi epey yaygın onun için oda yapmaz diye umut ediyorum. Shanks kötü çıksın daha iyi : ))

Herkesi trolle beni trolleme Densetsu. Bak bir önceki mesajlarımızda bu duruma denk gelmeyelim diye geçiştirdim gene aynı şeyi yapıyosun. Limoni olmayalım.
Adamın verdiği 4 tane ünvan var koskoca seride. Hepsini alıp çöpe atarsan olacağı bu. Roger ve Beyazsakal'ı ne diye ayırıyor bu adam ? Kaido'yu neden ayırıyor ? Keyfine mi ?

Bu olay Beyazsakal'ın en güçlü ünvanını sorgulamaya benzemiyor. Kaido ne hasta ne yaşlı. Sorgulanacak ve handikap sayılacak bir durumu yok şu an. Neyin peşindesin ? :) Şu ünvanları hiçe sayarak sen trollüyorsun aslında tüm forumu :bilmem:

Adamın verdiği 4 tane ünvan var koskoca seride. Hepsini alıp çöpe atarsan olacağı bu. Roger ve Beyazsakal'ı ne diye ayırıyor bu adam ? Kaido'yu neden ayırıyor ? Keyfine mi ?

Bu olay Beyazsakal'ın en güçlü ünvanını sorgulamaya benzemiyor. Kaido ne hasta ne yaşlı. Sorgulanacak ve handikap sayılacak bir durumu yok şu an. Neyin peşindesin ? :) Şu ünvanları hiçe sayarak sen trollüyorsun aslında tüm forumu :bilmem:
O zaman bu durumu düzgünce ciddi bir şekilde açıkla bende yanlışımı düzelteyim. Bu tür konuşmalara gelemem ben. Zaten hevesim yok girmeye isminide sen koyma yani.

Bu tavrınla içimdeki tartışma hevesini de bitirdiğine göre ben kaçar hepinize iyi geceler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık