Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido'nun Meyvesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yok aslında o öyle değil. Beyazsakal'ın Shanks'a öyle demesinin sebebi yine Denizcilere, Ace'in dik başlılığından değilde Beyazsakal'ın izniyle gittiğini göstermesi gibi. Hani bu gemide benim iznim olmadan bir şey olmaz sen işine bak manasında söylüyor onu Shanks'a. Ace'i kötü göstermemek için bir nevi. Çünkü Mf'de gösterilen fb'de Beyazsakal Ace'e içimde kötü bir his var diyor, Ace dinlemiyor yani bu konuşma Shanks gelmeden önce geçiyor aralarında.
İçimde kötü bi his var sahnesini hatırlamıyorum nedense.Ama bu örnek olmasa bile Oda çok kıvrak bi mangaka.

Hajrudin'in Logia sevdasını düşünürsek belki de logiadır.Bedeni de zarar görmüyor.Gerçi logia olsa bedeni zarar görmeyeceği halde gökyüzünden atladı ama belki suya düşerim diye düşünmüştür.Ya da başka bir şey.Zaten bu ölme mevzuna ısınamadım ben.

Ben zoan bekliyordum ama bu haliyle meyvesiz çıkması daha bir mantıklı geliyor.Artık zoan çıkarsa zaten belliydi denilecek olduğu için zoan değildir diye düşünüyorum.Oda bir ters köşe yapar.Ben Kaido'yu Moria gibi bir şey beklemiştim böyle çıkınca zoan inancım da azaldı zaten.Bütün türleri saydım ama en azından Paramecia çıkmayacak bu adam.Bunu garanti ederim.

Sonuçta Logia'dır diyeyim bari.Bedeni zarar görmüyor ve fiziki olarak dokunulabiliyor o yüzden katıya yakın logialardan diye düşünüyorum.Buz gibi, çamur gibi logialardan olabilir.

Belki toprak toprak dedikleri bunda çıkar ama kumdan, çamurdan sonra birde toprak gelmez herhalde.Silikon silikon nomi belki de karbon karbon nomi ya da bunlar olmaz herhalde daha bilindik bir şey olmalı.

Netice de logia diyeyim ama ne logiası bilemiyorum.Ağaç logiası olsun ya da tahta.

Düşünsene 2 meyve yedikten sonra ölme olayını duyarak yiyor ölmüyor. Sonra 100'e kadar devam ettiriyor yine ölmüyor başka bir metod aramaya başlıyor sonra adı 100 canavar oluyor ehehe. :at: Neyse tamam ben gidiyorum. :)
Gayet mantıklı, gayet oturaklı bir fikir. Baya da ilgi çekici. Böyle olsa cidden efsane olur. Ama yenmesi de mümnaksızlaşır la neredeyse.

Meyve çıkması saçma olmaz, gayet çıkabilir. Adam için ölmüyor deniyor, ölmüyor. bundan çıkarılacak anlam nedir? Hala değişik ölme yöntemleri arıyor arkadaşlar. Pıçağı kendine soksa ölür, iki meyve yese ölür, suya atlasa ölür. Yani mangaka eşşek değilse bunları düşünmüştür güzel kardeşlerim. Herife açık açık ölmüyor dedi, astılar kestiler patlattılar ama ne yaparsan yap ölmüyor dedi yahu; daha neyini deşiyorsunuz. Normal kurallar bu herife işlemiyor demek.

Gel gelelim meyve çıkmasını ben de istemem. Şekil olmaz, yakışmaz gibime geliyor. Adam saf gücüyle ve öldürülemez oluşuyla buralara gelmiş olsa daha ilgimi çeker doğrusu.

Tabi Fatih'in bahsettiği 100 meyve olayı olsa bambaşka bir şey olur. :a:

Meyvesi hakkında herhangi bir teorim yok. At meyvesi bile olabilir.

dorutekin

Aslında dövmesi, boynuzu, lakabının King of the beasts olması düşünülünce ejderha zoanı çıkması çok olası.
Çok zor bir ihtimal ama belki de soyu deniz krallarına dayanan bir balık adam çıkabilir.

Kaido'nun 100 gerçek meyve yemiş olma olasılığı yok
Neden olmasın, Oda bunu bir şeye bağlar. Zaten bu özelliği sayesinde yonkou olabilmiş falan fista ama bu özellik sadece kaido'ya özel dedim mi tamamdır. Teach'e özeliikler çıkartıyor, kaido'yada çıkartır.:fool:

Ayrıca o boynuzu, ejderha olma olasılığını kaldırıyor:( Ejderha momo çıkacak, kaido'da bu 100 zoanı kontrol edebilen über canavar çıkacaktır:p

Bize gösterilen Kaido ile duyduklarımız arasında çok fark var. Bir sıkıntı var bu işte ama hayırlısı.
Diyorum bak gene yazıyorum.
Bu kaido Şizofrenik manyak.
1. kişiliği manyağın önde gideni ve her şeyi öldürüyor kesin [ Örnek Moria'nın adamları ]
2. kişiliği ise bunu bilip sürekli ölmeye çalışıyor büyük ihtimal [ gördüğümüz ]
Akainu gibi bi psikopat beklerken; Luffy'nin biraz fazla gelişmişi çıktı karşımıza. Söylenenleri yanlış yorumladık, bunda Big Mom'ın da etkisi oldu.

Meyve olmadan bu herif çok epik olur. Zoan iyidir ve Ejderha çıkarsa da ateş eder.

Shanks-Haki Master
WB-Paramecia
Big Mom-Logia
Kaido-Zoan

Bu muhabbet dönmüştü bi ara. Karakter çeşitliliği açıdından iyidir böylesi.

Ölme veya intihar etme mevzusu da açıklığa kavuşur nasıl olsa. Şuan gazla takılmaya gerek yok.
O öyle değil.
Shanks - Dünyadaki en güçlü Haki
WB - Dünyadaki en güçlü Adam
Big Mom - Dünyadaki en güçlü kadın
Kaido - Dünyadaki en güçlü Beast
BB - Dünyada 2 Meyve kullanan Tek adam

WB'den yolaçıkarsak bu adam meyve gücü olursa 2. WB vakası olur üstüne birde bu adam max 50-55 yaşında olmaz olamaz [ WB'nin handikapları ile bile Yonkou olduğunu düşününce oturmuyor ]

[ Gura Gura + WB - Kabe kılıç - Hastalık - Yaş - 2x Delik - Kafa'nın yarısı yok - Kurşun top Tüfek ] bu halde bile adam canavar düşünün :D

@T1T4N

Ben meyve mevzusu için öyle bi liste yaptım. Kimin hangi konu da EN olduğuyla ilgili bir şey kasdetmedim.

Kaido'nun meyvesiz bu kadar güçlü olması daha epic olur(Garp2). Çünkü bu adamın meyve yeme ihtimali ortaya çıkıyor o zaman. Yanlışlıkla bi meyve yese zır hayvan olur.

Meyveli Wb ve Meyvesiz Garp birbirine denk adamlar. Garp meyve yerse WB'i geçer güç olarak.. (Zoan kasdediyorum, sabun meyvesi deil.) BB örneği var; adam en iyi logia dediği meyveyle yetinmeyip bir de Gura Gura'yı hüpletti.

Kaido'da meyve olmaması çok saçma olur.

Neden olmasın, Oda bunu bir şeye bağlar. Zaten bu özelliği sayesinde yonkou olabilmiş falan fista ama bu özellik sadece kaido'ya özel dedim mi tamamdır. Teach'e özeliikler çıkartıyor, kaido'yada çıkartır.:fool:

Ayrıca o boynuzu, ejderha olma olasılığını kaldırıyor:( Ejderha momo çıkacak, kaido'da bu 100 zoanı kontrol edebilen über canavar çıkacaktır:p
ilk mesajı okuduğunu sanmıyorum, orada boynuzlu ejderhalardan bahsediliyor ve eternal dragona bakarsan onda da boynuz var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık