Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Kaido'nun Aldığı Tüm Hasarlar

Kaido'nun Seviyesi Sizi Tatmin Etti mi?

• Kullanılan toplam oy
    171
Wb zamanında ne uyanış vardı ne de ileri seviye kral haki. Yeni güçlere bu kadar yükselip, Wb'nin aldığı hasara basit gözüyle bakılmamalı. Ki Prime Wb'yi şuanki dinamiklerde çizse basit denizci erlerinden falan hasar almaz dayanır değil bak vücudu hasar almaz. Kaido, Zoro ve Killer'ın içten vuran veya ileri seviye kral haki olmayan saldırılarından çizik bile almamıştı
İşte bütün bunlara rağmen biz o adam köküne kadar hasar aldığında ne yapabiliyor onu gördük. Bu dayanıklılığın üstüne saydığın şeyleri eklersen zirve Wb nedir daha iyi anlaşılır.

Oda malının bu arc hatta tüm seri boyunca yaptığı en iyi işlerden biri onca yıl pompaladığı yonko seviyesinin hakkını Kaido ile sapına kadar göstermiş olmasıdır. Wb ile gösteremedi adamın durumu kötüydü ortam müsait değildi vs. Shanks'ı daha işlemedi. Bm'yi ise kendi aptalca kurgusuna yedirebilmek için mal üstüne mal etti.

Kaido'yu bu kadar etkileyici bir hayvanat yapan şey aldığı saldırılar değil. Vücudu zaten anormal ve ona saldıran karakterler de onun yanında besili bir üniversite öğrencisine saldıran orta okul bebeleri kıvamında kalıyor. Üstelik meyvesi bunu iyileştiriyor bile olabilir anasını satayım. Onu bu kadar hayvan yapan şey, onca bölümdür ada taşıyarak dövüşmesine ve Luffy tarafından hatırı sayılır oranda yıpratılmasına rağmen o haliyle yaptığı iki üç saldırıyla bile Allah'ın belası uyanışıyla esnekliğinin sınırlarını zorlamış Luffy'nin dünyasını kaydıracak güce ve kondisyona sahip olmasıdır. Üstüne üstlük zirve Wb dahil bu seride Kaido kadar kompakt bir dövüşçü göremeyebiliriz bile. Wb'nin meyvesi her an her durumda bu kadar yoğun kullanıma uygun değil farklı formları yok vs. Yanlış anlaşılmasın burada güçten bahsetmiyorum yalandan alıntılayıp zirve Wb buna istiklal marşı okutur sen hayırdır demeyin. Bence de okutur evet, tersten.

Velhasıl kelam Kaido karakter olarak külotçu japon dramı uğruna sınıfta bırakılsa da gücüyle konumunun ağırlığını sonuna kadar yansıtmıştır. Yonko dediğimiz şey işte bu oluyor.

Emeğine sağlık dostum.
Zirve WB buna istiklal marşını tersten okutur :artiz:

Zirve hali öyledir de son halinden emin değilim değilim biraz karakterlerin de mizacı önemli bu konuda. Bm doğuştan hayvan ama top gibi sekiyor. Kaido'nun da Wb kadar sert sağlam bir duruşu yok. Wb'yi sağa sola yuvarlanırken hayal edemem mesala.
Ben şuna eminim şu Luffy'nin son saldırısını WB'nin karşılama ihtimali vardı. Aynı şiddette bir deprem yapıştırırdı. Kaido'nun yapamadığı bir şey bu misal. Kaido çok komplike bir dövüşçü, Katanın gelişmiş modeli. Ama dediğin gibi WB gibi sağlam duruşu yok.

Zirve hali öyledir de son halinden emin değilim değilim biraz karakterlerin de mizacı önemli bu konuda. Bm doğuştan hayvan ama top gibi sekiyor. Kaido'nun da Wb kadar sert sağlam bir duruşu yok. Wb'yi sağa sola yuvarlanırken hayal edemem mesala.
Plotun nasıl çalıştığına bakar:/
Zirve WB buna istiklal marşını tersten okutur :artiz:
Yavaş okutsun:d

Ben şuna eminim şu Luffy'nin son saldırısını WB'nin karşılama ihtimali vardı. Aynı şiddette bir deprem yapıştırırdı. Kaido'nun yapamadığı bir şey bu misal. Kaido çok komplike bir dövüşçü, Katanın gelişmiş modeli. Ama dediğin gibi WB gibi sağlam duruşu yok.
''WB'yi öldürmek Kaido'dan zor. WB ölürken bile yere düşmemiş karakter. Savaş boyu sadece bir kere diz çöktü sanırım. ''

Anlatım farkı var.

WB'deki anlatım epik karakter anlatımı.
Kaido'daki anlatım güçlü boss karakter anlatımı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık