Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Kaido'nun Aldığı Tüm Hasarlar

Kaido'nun Seviyesi Sizi Tatmin Etti mi?

• Kullanılan toplam oy
    171
Çok iyi konu. Emeğe saygı eline sağlık.

Kaido'ya gelirsek de helal olsun yav. Adam ünvanının hakkını sonuna kadar verdi, kötü adam motivasyonunu tam ayıkamasam bile korkuyu da verdi bana. İlk gözüktüğünde bu adam nasıl düşecek demiştim, hala düşmüş sayamıyorum öyle dirayetli dana gibi çıktı. Benim korsan kralım hala sensin Kaido başgan.

Oda malının bu arc hatta tüm seri boyunca yaptığı en iyi işlerden biri onca yıl pompaladığı yonko seviyesinin hakkını Kaido ile sapına kadar göstermiş olmasıdır. Wb ile gösteremedi adamın durumu kötüydü ortam müsait değildi vs. Shanks'ı daha işlemedi. Bm'yi ise kendi aptalca kurgusuna yedirebilmek için mal üstüne mal etti.

Kaido'yu bu kadar etkileyici bir hayvanat yapan şey aldığı saldırılar değil. Vücudu zaten anormal ve ona saldıran karakterler de onun yanında besili bir üniversite öğrencisine saldıran orta okul bebeleri kıvamında kalıyor. Üstelik meyvesi bunu iyileştiriyor bile olabilir anasını satayım. Onu bu kadar hayvan yapan şey, onca bölümdür ada taşıyarak dövüşmesine ve Luffy tarafından hatırı sayılır oranda yıpratılmasına rağmen o haliyle yaptığı iki üç saldırıyla bile Allah'ın belası uyanışıyla esnekliğinin sınırlarını zorlamış Luffy'nin dünyasını kaydıracak güce ve kondisyona sahip olmasıdır. Üstüne üstlük zirve Wb dahil bu seride Kaido kadar kompakt bir dövüşçü göremeyebiliriz bile. Wb'nin meyvesi her an her durumda bu kadar yoğun kullanıma uygun değil farklı formları yok vs. Yanlış anlaşılmasın burada güçten bahsetmiyorum yalandan alıntılayıp zirve Wb buna istiklal marşı okutur sen hayırdır demeyin. Bence de okutur evet, tersten.

Velhasıl kelam Kaido karakter olarak külotçu japon dramı uğruna sınıfta bırakılsa da gücüyle konumunun ağırlığını sonuna kadar yansıtmıştır. Yonko dediğimiz şey işte bu oluyor.

Emeğine sağlık dostum.

Kaido nun yediği bu hasarları Beyazsakal'ın MF hali yese 2 kere ölürdü herhalde
WB'yi öldürmek Kaido'dan zor. WB ölürken bile yere düşmemiş karakter. Savaş boyu sadece bir kere diz çöktü sanırım. Kaido yerlerde sürünüp durdu doğuştan zırhına rağmen. Ama İnsanların güncel olana bu kadar yükselmesini anlıyorum her arc benzer şeyler olur.

WB'yi öldürmek Kaido'dan zor. WB ölürken bile yere düşmemiş karakter. Savaş boyu sadece bir kere diz çöktü sanırım. Kaido yerlerde sürünüp durdu doğuştan zırhına rağmen. Ama İnsanların güncel olana bu kadar yükselmesini anlıyorum her arc benzer şeyler olur.
Acıya hasara dayanmak başka hasar almamak alınan hasarı azaltmak iyileşmek vs başka. Ben ilk yazdığım kısmı dayanıklılık olarak ele alıyorum. Wb'den ötesi çıkmaz bu seriden o konuda.

Acıya hasara dayanmak başka hasar almamak alınan hasarı azaltmak iyileşmek vs başka. Ben ilk yazdığım kısmı dayanıklılık olarak ele alıyorum. Wb'den ötesi çıkmaz bu seriden o konuda.
Acıya hasara dayanma mevzusu dışında WB fiziksel olarak da üstün. Bu adam Kaido'yu yıkan daldırıları alsa yere düşmez büyük ihtimalle.

Konu için harcanan emeğe sonuna kadar teşekkürler. Güzel konu olmuş. Kaido, gücünün sonuna kadar hakkını veren bir karakter oldu. Yazarın aptallığına böyle bir karakter heder oldu yoksa bir 10 yıl daha dövüşseler Luffy galip gelemezdi.

Wb zamanında ne uyanış vardı ne de ileri seviye kral haki. Yeni güçlere bu kadar yükselip, Wb'nin aldığı hasara basit gözüyle bakılmamalı. Ki Prime Wb'yi şuanki dinamiklerde çizse basit denizci erlerinden falan hasar almaz dayanır değil bak vücudu hasar almaz. Kaido, Zoro ve Killer'ın içten vuran veya ileri seviye kral haki olmayan saldırılarından çizik bile almamıştı

Acıya hasara dayanma mevzusu dışında WB fiziksel olarak da üstün. Bu adam Kaido'yu yıkan daldırıları alsa yere düşmez büyük ihtimalle.
Zirve hali öyledir de son halinden emin değilim değilim biraz karakterlerin de mizacı önemli bu konuda. Bm doğuştan hayvan ama top gibi sekiyor. Kaido'nun da Wb kadar sert sağlam bir duruşu yok. Wb'yi sağa sola yuvarlanırken hayal edemem mesela.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık