Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jozu vs. Sabo

Jozu VS Sabo

• Kullanılan toplam oy
    70
Rüyasında bile göremez onu, ustası lideri Dragon gelsin, Jozu belki ciddiye alır. :D
Dragon gelirse sen git baban gelsin der. Sonra aa pardon baban ölmüştü de mi ehehe xd diyerekten gözü yaşlı Jozu'ya teq atar. :D
Bir aa pardon da benden gelsin. Teachlerden birisi Jozu'yu ezmiş zaten. :/

Son düzenleme:
Meyvenin gücü büyük ihtimalle kullanıcının gücünden etkileniyor. Ace jimbe'yle dövüşürken meyvesi aynı güçte olsa o ada öyle çimenlik olmazdı. Blackbeard'la 1 gün bile dövüşmemişken adayı yıktılar.
Jimbe'nin kullanabildiği su miktarı ace'in ateşi için çok az. Belli ki ace her zaman meyvesini aynı güçte kullanamıyordu.

Monet, caribou, smoker gibi güçsüz adamların logiası da güçsüz. Monet'in meyvesi bi amiralde olsa belki tüm adayı karla soğutabilirdi.

Mangaka sbs'de monet'in meyvesi aokiji'nin meyvesinin alt versiyonu demişti. Tıpı akainu ve ace arasındaki ilişki gibi. Yani aokiji akainu'ya denkse monet'in de ace seviyesinde meyveye sahip olmadı gerekirdi. Ama karakter güçsüz olunca meyveler de çok farklı seviyede gözüktü bize.

Logiaları geçtim paramecia'da da gördük bunu. Law 2 yıllık arada room boyutunu 100'e katlamış nerdeyse. Bu sadece meyvede ustalaşmakla olacak bişey değil.

Sabo'nun hemen büyük boyutta hiken kullanabilme sebebi de bence bu yüzdendir. Meyvede usta değil ama karakter güçlü olduğundan meyve de güçlü. Blackbeard'ın da vücudunun anormal olduğu söylenmişti ve meyveyi yeni yemesine rağmen devasa boyutlarda saldırı kullanabiliyordu.
____

Mangaka 14 komutanı birden güçlerine göre sıralayamayınca sıranın güçle alakası yok dedi. Ama ilk 4 adamı basbaya güce göre sıralanmış.
1-marco
2-ace
3-jozu
4-vista

Bazı kişiler ace ve jozu konusunda emin değil. Ama ben mangakanın bu komutan sırasını kafasından salladığını sanmıyorum. Ace hakkında ne zaman konuşulsa bastıra bastıra "İkinci tümen komutanı" dedi herkes. Tıpkı dressrosa'da sabo'ya yapıldığı gibi. Sıranın önemi olmasa "wb'nin komutanlardan biri" deyip geçerlerdi.

Ace'i yenemeyecek birinin sabo'ya karşı şansı olduğunu sanmıyorum. Fujitora karşısındaki meyve kullanmayı bilmeyen sabo'ya ben de şans vermem ama burgess karşısında meyveye daha hakimdi.
Kendi saldırılarıyla mera mera'yı kombine ediyordu. Ayrıca dikkat eden olmamış ama fujitorayla savaşırken logia olduğunu unutup saldırıdan kaçtığını söylemişti. Burgess karşısında logia vücuduna daha alışıktı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık