Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jiraiya, Fukasaku & Shima vs. Uchiha Itachi & Hoshigaki Kisame

Kİm kazanır.

• Kullanılan toplam oy
    176
Kisame'nin Jounin ve üstü olduğu bir yerde, İtachi'nin kage olduğu bir yerde Jiraiya nasıl ikisini birden alıyor? Şu mantığı kurmanı bekliyorum.
Dostum Naruto evreninde "counter" diye bir kavram var değil mi ? Shikamaru ilk dövüşte nasıl Hidan karşısında çaresizdi de 2. de işini bitirdi ?

Kakashi gibi bir adamın bir Pain beden alması onca vaktini ve enerjisini alırken, Konohamaru nasıl çok kısa sürede aldı ?

Suigetsu normalde Killer Bee'den çok çok daha güçsüz biri olmasına rağmen kendi ortamında,denizdeki su ile bir olmuşken nasıl BijuuDama'dan sağ çıktı ?

Örnekler artırılabilir. Jiraiya bu ikilinin en güçlü özelliklerini nötrleyebiliyor.

Kaldı ki Naruto Evreninde Rasa da bir Kage, Hashirma da . Itachi'ye Kage Level deyince adama Minato demiyoruz. Kisame'nin Jonin üstü olması da Jiraiya çapında biri için anlamsız . Jiraiya base haldeyken hem Kisame hem de Konan gibi 2 akatsuki üyesini tekleyebildiğini gösterdi zaten.

1 Kage + 1 S Rank > 1 Kage gibi düz bir mantık evreni değil Naruto. Senin mantığında Mei + Hidan , Minato'yu alırlar mı ? Ya da Rasa + Sasori, 3. Raikage'nin kılına dokunabilirler mi ?

Mark kısmına kendi adını koy. Nitekim; düşünün biraz.

İlla rezil edeyim istiyorsun ? Ok...

Jiraiya hiç zorlamamış ancak savaş sonunda Akatsuki'nin en tepesindeki 3 kişinin dövüş hakkında yorumlarına bakalım (Tobi, Siyah Zetsu, Nagato).

Nagato ne demiş ;

"Eğer bu sırrımız olmasaydı, büyük ihtimalle kazanamazdık" .

Beyaz Zetsu, Pain'e şaşırmış bir şekilde "Epey vaktini aldı" deyince , Sİyah Zetsu "Rakibi O Meşhur Jiraiya idi". Diyor. Yani "Tabiki kolay olmayacaktı" demek ister gibi .Siyah Zetsu'nun on binlerce yıldır yaşadığını ve Hashiramaları, Madaraları falan gördüğünü de hatırlatayım.

Tobidara: "Durdurulamaz ve Her Şeyi bilen Pain'in elini sonuna kadar zorladığına göre Jiraiya , itibarının hakkını vermiş demek ki"

Yani Akatsuki'nin Top 3 isminin hepsi dövüşün çok zorlayıcı olduğu kanaatinde. Nitekim Yazar da öyle ancak sizin gibi troller anca boş yapsın.

Seride bizi senjutsu, rasengan ve devasa kuchiyose ile tanıştıran adam. 3 Kere Hokagelik teklifi almış, çocuk yaşta senjutsu eğitimine layık görülmüş ve sırtına kehanetin yükünü yüklüyorlar. Köyün korumasından çok uzakta yıllarını dünyayı gezerek geçiriyor, konoha alın bandı bile taşımıyor. 2. Büyük Ninja Savaşının kahramanlarından biri oluyor. En fazla resmi ninja görevi tamamlamış adam. S ve A seviye görevlerde en yakın rakibine fark atarak hem de. S ve A Seviye görev ne demek şöyle anlatayım. Kakashi ve Genin Ekibi, Sis Köyünden marangoz dayıya eşlik ettikleri görev D Seviye idi. Şeytan Kardeşler saldırınca Kakashi C seviye olduğunu söyledi (hani Naruto ile Sakura'nın ölümle burun buruna geldiği ilk an). Zabuza gelince B Seviye dedi Kakashi ve Haku ile beraber A seviye oldu. Kakashi görev B seviyesinde iken ölümle burun buruna geldi.

Jiraiya'nın 614 A Seviye, 138 S Seviye görev bitirmişliği var.

Adamın yetiştirdiği 2 Konoha ninjasının ikisi de kendi döneminin en güçlü Hokageleri oldular. Nagato ve Yağmur Köyü Yetimlerini 2 yıl eğitti 2 yıl sonra Savaş Bölgesinde kendi başının çaresine bakıp, örgüt kurabilecek güce geldiler. Köyler ninjalarına yıllarca eğitim veriyor da bu seviyelere gelemiyorlar :D :D

Jiraiya'nın başarıları, Itachi'yi katlar kenara kor. Canını sıkma. Yendiği adam yok diyorsun da adam seride on-panel sadece iki dövüşte dövüştü ikisinde de zibilyon tane dezavantaja sahipti :D

Jutsu ve Çakra Emme, Ruh Çekme, Çoğalan Başlı Köpek Çağırma, Görünmez Olan Bukalemun ve pek çok Boss Seviye summon çağırma, Birbirine bağlı Rinnegan görüşü gibi şeyler Rinnegan güçleri değil mi ?

En güçlü Köy Konoha Naruto gelene kadar çoğalan başlı köpek ve dolayısıyla AnimalPath ile bile baş edemedi.

Kaldı ki ,Pain bedenlerinin sayısı azalında Nagato'nun var olan pathlere dağıttığı çakra miktarı artıyor. Nitekim O pathler en güçlü hallerindelerdi. Naruto ile dövüştükleri hallerinden daha güçlüydü o üç path.

Kaldı ki Jiraiya tek koluyla 6'sına karşı dövüştü ve hala birini öldürüp, kaçacak bir yere gidebildi.

Tek Kol Jiraiya VS 6 Path of Pain dövüşü başlamadan önce mekanın durumu.

6 Bedenin altısı da birden dalıyor. Deva en önde olmak üzere (Deva oturdu izledi diyen boş konuşanlar olur diye atıyorum).

Tek koluyla , yorulmuş halde (kurbağalar da yoruldu kurbağa şarkısından sonra), ninjutsularının çoğunu kullanamazken 6sı arasından 1 ini alıp kaçabilecek bir yere çekilebiliyor

Ve sonra savaş alanına geri döndüğünde Tek Kol Yorgun ve Yaralı Jiraiya VS 6 Pain savaşı o ortama ne yapmış görüyoruz.

Ve sen de hala boş boş konuşuyorsun.

Kaybetmiyor, 4 kuyruk bunu yaralıyor. Naruto'ya zarar veremeyeceği için, adam all-in girmiyor. Ona rağmen Orochimaru'yu ikiye bölen bir ataktan sadece göğsünde bir oyuk ile çıkıyor gene Jiraiya'ya yazar.

Bence artık sus, saçmalama isteğini yere bırak ve topic'den sakince uzaklaş.
Anlattıklarından jiraiya hiç birşey yazmaz.Kaçmayı bile argümandan sayıyorsun.

jiraiyanın güçsüzlüğünü göstermemek için destan yazıyorsun resmen
Sen de bilgisizliğini ve de taraflılığını gösterebilmek için fıkra baş karakteri gibi takılıyorsun.

Ben en azından 2 cümleden fazlasını yazabilecek kadar tartıştığım konuya hakimim, senin gibi kuru sıkı sıkmıyoruz... Çekil şuralardan aga,boş yapma isteğini bırak ve topic'den sakince uzaklaş :D

Sen de bilgisizliğini ve de taraflılığını gösterebilmek için fıkra baş karakteri gibi takılıyorsun.

Ben en azından 2 cümleden fazlasını yazabilecek kadar tartıştığım konuya hakimim, senin gibi kuru sıkı sıkmıyoruz... Çekil şuralardan aga,boş yapma isteğini bırak ve topic'den sakince uzaklaş :D
:D
Bırak hikayeleri masalları bana anlat Jiraiya ,tskuyomi,amaterasu,totsuga,izanami,izanagi,yasakani ve daha bir çok tekniğe karşı sayaçlarını söyle.

:D
Bırak hikayeleri masalları bana anlat Jiraiya ,tskuyomi,amaterasu,totsuga,izanami,izanagi,yasakani ve daha bir çok tekniğe karşı sayaçlarını söyle.
1- genjutsuya bağışıklığı var
2- jiariya daha hızlı saldırılardan kaçtı+ çok güçlü bir algılama jutsusu var+ çok hızlı4
3- kılıcı neden yemek istesin ki, kalanların çoğu kılıcı boş yere yediler
4- madde 1
5- madde 1
geri kalanlara da çok rahat karşıt saldırıları var.
itachinin ne savunması var jiraiyaya?

,tskuyomi,amaterasu,totsuga,izanami,izanagi,yasakani ve daha bir çok tekniğe karşı sayaçlarını söyle.
Counter'ı , google translate den sayaç diye mi çevirdin ? :D :D

Tsukuyomi -> Zaten kaç sayfa boyunca 3-4 farkı kişi pek çok açıdan açıkladı. Anlamadıysan , anlatsam da anlayamazsın.

Amaterasu -> Amaterasu'nun bir tane bile öldürme feati yok iken, ondan kaçabilecek ve mühürleyebilecek adama ne yapacak ki ?

Bak şimdiden Itachi 2 tane MS tekniği harcadı. Itachi'nin %30 çakrası ile yapılmış klonu , bu haldeyken MS tekniği kullanamadığını söylemişti. Nitekim 2 MS tekniği ile en az %40'ın üzerined çakrasına veda etti.

Adam 2 kere kullandı seride ikisinde de rakibi hareket edemez halde idi ve kılıç hakkında bilgisi yoktu. oradan hesap et.

Jiraiya'nın karakterine karşı işe yaramayacak ve Itachi bir gözünden oldu şimdi sayende.

Çakrasının yarısı yok ve tek gözü kör ve Jiraiya hala sapasağlam.

Sürpriz bir saldırı için diğer gözünü de kör etti ancak Jiraiya'da sennin mod ile sezme ve de hareket sezen bariyer var. Arkasından bile çıksa farkedecek.

Şimdi çakrasının%70 kadarı gitmiş ,kör olmuş bir Itachi var.

Adını söylemeyedeğin bu tekniğin bir tane bile combat feat'i yok. Ancak, projectile atağı ile Senjutsu kullanan birini alması olası değil.

Ve şimdi bir gıdım çakrası ile Susano açıp yasaka tanesi attığı için Itachi öldü.

Jiraiya defansif dövüşüp , tek fiske atmadan sayende kazandı.

Itachi'ciler, Itachi tekniklerini ardı ardına sıkarmış gibi düşünmeleri :D :D Eğlendiricisiniz orası kesin.

Kisame'nin Jounin ve üstü olduğu bir yerde, İtachi'nin kage olduğu bir yerde Jiraiya nasıl ikisini birden alıyor? Şu mantığı kurmanı bekliyorum. İtachi'yi bile alamaz bırak Kisame'yi bir kenara.

İtachi yüksek seviye zorlukla alır. Kisame varsa orta seviye zorlukla alırlar.

Ben bunu iddia ediyorum.
Bro kisameyi nasıl alamaz ya:)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık