Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jinbe vs. Donquixote Doflomingo

Jinbei Doflomingo Karşısında Ne Duruma Düşer ?

• Kullanılan toplam oy
    217
Dof 3. komutandan güçsüz mü güçlü mü tam emin değiliz. Bu bir belirsizlik. Bana daha güçsüz gibi geliyor.

Jinbei güçlü ama ne kadar güçlü bunu bilmiyoruz. Şimdi Perospero seviyesi de sağlam bir güç. Bu güçte mi bu adam? Yoksa yonkou 4. komutanı gücünde mi? Gene bilmiyoruz.

Oda'nın imalarına ve çizdiklerine bakınca Doflamingo bir adım daha önde duruyor sanki.

Mingo'yu terletir ama yenemez havası var. Wano'da dövüşürse rakibine ve dövüşün gidişatına göre power up almazsa bir şeyler anlayacağız.
Sana bir şey soracağım sence Dof veya Jinbei Judge'dan güçlü müdür? Güçlüyse ne kadar güçlüdür?

Sana bir şey soracağım sence Dof veya Jinbei Judge'dan güçlü müdür? Güçlüyse ne kadar güçlüdür?
Judge ile Sanji baya baya dövüşüyorlardı.Araya adam sokmasa bence Sanji yenilmezdi de.Doffy ise gördük 2 - 3 hamlede rahatça bitirdi.Hatta sallamayıp gemiye yöneliyordu Sanji karşılık verdi de öyle ciddiye aldı adamı.

Şimdi bu Judge karşısına 4.komutan Snack çizmişti rakip olarak.

O açıdan bakarsak arada belirgin bir fark olması gerekiyor ama sorsan herkese Yc3 etmez oldu tamam.:artiz:

Mihawk,Croco,Doffy,Moria

bunlar sürekli ezikleniyor.

Ancak savaşta 550 milyonluk devasa Oz'un ayağını bir çırpıda kesen bir karakterdi Doflamingo.Keza Kuma ve Moria da baya hasar vermişlerdi o cüsseye.Shichibukailer küçümsendiği için geliyor böyle yorumlar.Jozu olaylarına falan bak hiç girmiyorum bile.

-Law ve Luffy, Dressrosa da Jinbei'e saldırsa manga 30 bölüm önde olurdu.
-Jinbei'in Oven'ı bile alabileceğine tereddüt ediyorum ki komutanları terletmekten öteye gidemez.
-Jinbei'e işlevselliğini koruması için çizilen kritik hamleler sizi yanıltmasın, Luffy'nin ve tayfanın hava yastığı artık o.

Judge ile Sanji baya baya dövüşüyorlardı.Araya adam sokmasa bence Sanji yenilmezdi de.Doffy ise gördük 2 - 3 hamlede rahatça bitirdi.Hatta sallamayıp gemiye yöneliyordu Sanji karşılık verdi de öyle ciddiye aldı adamı.

O açıdan bakarsak arada belirgin bir fark olması gerekiyor ama sorsan herkese Yc3 etmez oldu tamam.:artiz:

Mihawk,Croco,Doffy,Moria

Ancak savaşta 550 milyonluk devasa Oz'un ayağını bir çırpıda kesen bir karakterdi Doflamingo.Keza Kuma ve Moria da baya hasar vermişlerdi o cüsseye.Shichibukailer küçümsendiği için geliyor böyle yorumlar.Jozu olaylarına falan bak hiç girmiyorum bile.
Bu seride sadece karakterlerin güç gösterimlerine bakmayı doğru bulmuyorum ben. Evet, bir etkendir. Fakat asıl önemli olan hep hikaye oldu. Hikaye gerekiyorsa en kötü durumlara düştüler, veyahut en kötü durumdan çizik bile alınmadı.

O yüzden hem gösterdikleriyle hem de hikayedeki konumlarıyla hem Jinbei hem de Dof komutan seviyesinde olmayı hak ediyorlar. Özellikle Dof kesinlikle hak ediyor. Ki bana göre daha fazlası olabilirdi.

Judge bir Sanji'yle dövüştü bir de BM'dan tek yedi.

Yonkoulardan herkes tek yiyor. O pek sorun değil. Sanji dövüşünde de çok güçlü havası vermedi. Dof ve Jinbei daha güçlü gözüküyor.
Onu sorma nedenim; Mw'nin de yazdığı gibi Snack'le Judge'un dövüşmesi. Belki dövüşü göremedik, ama Judge'u ondan sonra gemisinde görmüştük sanki. Hatta Luffy'le Sanji hakkında konuşuyordu.

Bence Dof en az YC3 seviyesi var. Duruma göre belki de Yc 2 bile olabilir. Sonuçta üç tip hakisi ve uyanışı var. Jinbei de çok güçlü ama yine de Dof alır.

Luffy'nin Cracker dövüşü üzerinden güç çıkarımı yapmayın. Orada Luffy'nin bariz dez avantajı vardı. Adamın askerlerini Luffy istediği gibi parçalıyor ama yok etmediği için tekrar birleşiyorlar. Luffy'nin gücü yok etmeye dayalı olsaydı mesela Ace'in ateşi gibi o zaman farklı olurdu. Bir de Oda bence istediği gibi çiziyor bu gibi şeyleri. Luffy g4 formunda çok bariz bir şekilde o bisküvi askerlden hızlıydı. İstediği sıra bence Cracker'e ulaşabilecek güçteydi.

Yahu Brulee + ağaç yeter demişler sonra birde yanına krakeri yollayalım hep beraber hallederler diye.Kraker sadece beni yolladı demiyor beni de yolladı diyor.Ek kuvvet anladın.Tek adama güvenselerdi baştan böyle parça parça kuvvet yollamazlardı zaten.Değerlendirmeleri de çok saçma Brulee gidiyor.Dediğim gibi yonko tayfalarında işler böyle hiyerarşiye bakıyor en zayıf komutan kimse ilk o gider Jack'in gitmesi gibi.Yanında ayna yeteneği de var halleder diye düşünüyorlar.İmparator tayfalarının zaaflarından biri kendilerini müthiş diğerlerini zayıf görmek.Jack de kim olduğumu sanıyorsun diye birden fazla amiralin elinden tek başına adam almaya çalışıyordu.

Law gayet Kid ile aynı ligde bir arkadaş bunu son sayılardan anlamış olman gerekir.Luffy - Law - Kid beraber çizildiler.Luffy jinbeiyi kadrosuna katıp farkı açtığını gösterse de bu ikisi birbirinden çok farklı değil Kid biraz daha güçlü olabilir ama Law da saksı değil.Aşırı güçlenmiş Shabondy'den itibaren diğer novalarla bir değil Zoro ve Kid dışındakiler için.Hawkins gibi başka bir novayı 5 parçaya böldüğünü görüp hakkını teslim etmek gerekir.Zoro novaya aynısını yapınca bakın diyorsan burada da hakkını teslim etmen lazım.
Brulee gitti de ne oldu ? Dövüşe dahil oldu mu ? Hayır. Dövüşe dahil olmadığı gibi bir de üstüne Nami Luffy tarafına dahil oldu. Düz mantık baktığın zaman Nami-Luffy vs. Cracker mi, Law-Luffy vs. Mingo mu diye değerlendirebilirsin ki gayet yüzeysel olur.. Bak reyis. Yıllardır burda seri okuyor ve tartışıyoruz. Artık bazı şeyleri artistlik patinaja göre değerlendirmemek gerektiğini ya da mangada yaşanmış olayları göz ardı etmememiz gerektiğini bilmemiz lazım. Özellikle dövüşler bu kadar yüzeysel değerlendirilmemeli. Dbz olsa "ki" ölçersin ama öyle bir dünya Op'ta yok. Şimdi..

• Law Mingo'ya ciddi bir hasar verdi ve kenara çekildi.
  • Dövüşün büyük kısmında Luffy Mingo ile teke tek dövüştü.
  • Mingo g4 Luffy'ye hiç hasar veremedi ve dövüş bitti.
......................................................................................................
  • Nami Cracker dövüşünde neredeyse baştan sona kadar aktifti.
  • Cracker meyve yeteneğini kullanamadı. Dof hasarlı da olsa meyve yeteneğini kullanabiliyordu.
  • Cracker saçma sapan bir şekilde Luffy'ye saldırdı ve dövüş bitti.
Dof ne kadar hasarlı da olsa dövüşebilecek meyve yeteneğini kullanabiliyordu. Cracker ise meyve yeteneğini saldırı amaçlı kullanamadı. Bir kılıç ustasının elinden kılıcını alma durumu ne ise bir meyve kullanıcısının elinden meyvesini almak da odur. Burda kime daha büyük bir handikap verildiğini tartışmak bile abes. Şimdi gelelim asıl şu meseleye:

"Artık bazı şeyleri artistlik patinaja göre değerlendirmemek gerektiğini ya da mangada yaşanmış olayları göz ardı etmememiz gerektiğini bilmemiz lazım."

Law-Luffy-Kid beraber çizilmiş. Eee ? Daha dün Luffy'ye ağlayan süs köpeği Law, bir Sabaody palazlanması yaptı diye aynı seviye mi oldular ? Mingo dalga geçe geçe yenmedi mi bu adamı ?

Law Kid'le bireysel olarak baş edebilse bile tayfa olarak rakip olabilir mi Kid'e ? Law neyin amacında, neyin hedefinde ? Söyliyim. Hayatının amacı Rosi'nin intikamını almakla geçmiş bir karakter Law. Onu da beceremedi Luffy yardım etti. Kid'in amacı nedir ? Luffy ile aynı; kk olmak. Adam ona göre tayfa toplamış yonkoularla mücadele ediyor vs. Sonuç olarak ne Law Kid'e denk ne Luffy'ye denk. Luffy'yle denk olmadığı zaten daha Dressrosa'da belliydi de..

Law faso fiso bir adam değil elbet. Fakat 3. sınıf bir novayı yendi diye 1. sınıf gücü vardır demek doğru olmaz. Zoro %100'ünü vermeden hem de handikaplı durumda 3 canını götürdü Hawkins'in. Ortada Enma yok, haki yok, Ashura yok.. Bu arc sonu Mingo kadar güçlü olursa seri sonu da maks. amiral ederse öpsün başına koysun diyeceğimiz bir nova Law. Ona göre değerlendirmek lazım.

-Law ve Luffy, Dressrosa da Jinbei'e saldırsa manga 30 bölüm önde olurdu.
-Jinbei'in Oven'ı bile alabileceğine tereddüt ediyorum ki komutanları terletmekten öteye gidemez.
-Jinbei'e işlevselliğini koruması için çizilen kritik hamleler sizi yanıltmasın, Luffy'nin ve tayfanın hava yastığı artık o.
1- Dresrosadaki Dof nere? Tüm kekteki Big Mom nere? Jinbei, Big Mom'ı bile uçurtuyor. 700 milyonluk Perospero '' Ağzı açık seyrediyor '' kendisini.
2- Jinbe, Oven'a 1 koysa Oven uzun bir süre komada kalır. '' KALKTIĞINDADA BEN BU HAYATA NİYE GELDİM '' der. Oven dediğin adam Jinbe'nin adamı olan ALAADDİNE ile münasebete giriyor, Jinbe'nin kendisi elleşmiyor bile adama.
3- Jinbe isterse seri sonu tayfanın en güçsüz elemanı olarak kalsın, bu tayfanın çok güçlü olacağı anlamına gelir.

Son düzenleme:

Mihawk,Croco,Doffy,Moria

Croco'yu biz değil mangaka küçümsemiş zaten. Aksine küçümsemek yerine abartan kesim daha fazla, kendisi sadece atar gider dövüşmeyi bile bilmiyor.

Croco'yu yenen Luffy'e bakalım. Gear2 yok, haki yok, dümdüz lastik. Oraya buraya kol savuran amele sünuğu. Mihawk ve Dof'u geçtim bu adamı Moria ile bile bir tutamayız.

Moria denilen adam 2 yıl önce Nightmare Luffy'nin ataklarından sonra ayağa kalkıp 1000 gölge yiyecek kadar kalibreli bir adam, Luffy'nin 10 katı gölge yiyor bu adam. Nightmare Luffy'den '' Storm '' yiyip ayağa kalkmış bir adam. Croco ise ilk Storm'a yenildi. Arada baya seviye farkı var o dönemde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık