Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jinbe vs. Donquixote Doflomingo

Jinbei Doflomingo Karşısında Ne Duruma Düşer ?

• Kullanılan toplam oy
    217
Luffy off panelden sonra uyanış iplerini de geçip dövüyor ama :D Dof'un uyanışı iyi güzel de herif uyanışıyla g4 Luffy'ye vuramadı zaten.Luffy 10 dakika sonra geri geldiğinde tokatladı uyanışıyla ama ona bir şey diyemem.
Vurduğu paneller var.Tek tek aratıp bulamam ama zamanında attık buraya.Ha hasar pek vermedi ama o dövüş kafa kafaya gitti.Vurdumu ineltiyordu Luffy ama istediği her zaman da vuramiyordu.20 dakika off panel bunun kanıtı.

Vurduğu paneller var.Tek tek aratıp bulamam ama zamanında attık buraya.Ha hasar pek vermedi ama o dövüş kafa kafaya gitti.Vurdumu ineltiyordu Luffy ama istediği her zaman da vuramiyordu.20 dakika off panel bunun kanıtı.
Dof'un uyanışının g4 Luffy'ye vurduğu panel yok diye hatırlıyorum.Double Culverin saldırısını durduruyor ilk sahnede sadece.Uyanışı iyi güzel de Cracker'in bisküvi askerleri daha bile sağlam.

Jack olayı assolistler en son çıkar olayıyla ilgili. Direkt sol-sağ kol mu gösterecekti mangaka ? Öte yandan mangakanın düşündüğü başka şeyler de var. Mingo'nun gemisine eşlik eden konvoyda Fujitora ve Sengoku olması gibi. Daha sen ortaya ilk defa çıkmış Yk1/Yk2 komutanını bu kortej önünde ezdirmez ya da madara etmezsin ki Jack'i bile ezdirmedi esasen. Gemi indirdi denildi. Jack'in ezildi olarak gözüken sahnelerinde bile dayanıklılığına vurgu yapıldı falan.. Yani her işe Jack'in gitmesine ayak işi olarak bakmamak lazım.

Bir bisküvi ıslandı diye mi ? :) Cracker'in olayı bisküvileri zaten biliyorsun dimi ? Hani adamın bisküvileri çaya bandırdığın zaman bir anlamı kalmıyor :D Bundan büyük bir handikap yok. Dof iplerini kullanamaz hale gelirse ne olur ? Nami meyve gücünü iptal etti bildiğin herifin.

Rakipler hep güçleniyor. Luffy'nin saçma sapan dövüşlerine bakarak anlaşılması zor elbet ama zaten iki yıl öncesinin rakiplerinin dağılım ve sıralaması berbat ötesi. Fakat diğer rakiplere bakarak bu anlaşılabilir. Kabaji nerde, Mr1 nerde, Kaku nerde, Pica nerde ?
Gin nerde, Bon chan nerde, Jyabura nerde ? Rakipler güçleniyor ve bundan sonra da hep güçlenecek.

Sağ koldan Yk3'e kadar düşmen senin de Mingo konusunda emin olmadığını gösteriyor sanki :D
Jack hala saklanıyor ki.Kedi ve köpekle nasıl dövüştüğünü gördün mü ? Şu an bile tam güç görmedik adamı hala Hybrid formu bile sır.Saklayacaksa başkasını da yollayıp saklamasını bilir ödülünü bile vermeden.Sonuç olarak Jack'in ciddi bir dövüşünü baştan sona görmedik çünkü.

Doflamingo yenildiğinde hükümet 1 milyar ödül veriyor Luffy ve Law ikilisine.Yani 900 küsür ödül alması lazım ki o verdikleri ödülün bir anlamı olsun.En kötü ihtimalle de Crocodile tarifesi uygular.Yani 810 milyonluk adamı yenenlere o ödülü verir.81 - 100 gibi.Kısacası krakere eşit olsa dahi aşağı seviyede olmasına imkan yok.

Ben emin olmadığım için yazarın sağı solu belli olmadığı için öyle söylüyorum.Yeri geliyor lordları Moria gibi aciz düşürüyor yeri geliyor Jinbei gibi kılıç bloklatıyor.Yarın öbür gün güçlerine göre ödül verdim diyip bir ödül verirse aksini iddia etmeyi bırakırım ondan söylüyorum.

Son düzenleme:
Birde şu ödül mevzusu tam bir leş. Üsttede açıkladım 300 milyonluk Luffy'i, Komodor Smoker tek sayfada indiriyor. Ödüllerle bir güç seviyesi kurmak ne kadar doğru tartışılır.
reyiz ben de bişi açıkladın sandım önceki mesajlara bakıp :S aldattın beni, resmen alpanın dediği cevabı yazmaya gelmiştim gerek kalmamış :S

karşılaştırdığın olaylara baktım birinde haki bilen doflamingo vs smoker var diğerinde haki bilmeyen ve kairoseki kullanan smoker var. cidden bağlamı kaçırıyorsun biraz.
Çok da indiriyor gibi değil ne sadece avantajları çok diye hazırlıksız yakalıyor. Logia olmasını geçtik bir de Kairoseki kullanıyor.
Yonkou zıplatan adamla yonkounun adını duyunca altını ıslatan adam... Balıkadamların bıçkın delikanlısı Jinbe bir şekilde bu dövüşü alır.
+99999999999999999999

Jack hala saklanıyor ki.Kedi ve köpekle nasıl dövüştüğünü gördün mü ? Şu an bile tam güç görmedik adamı hala Hybrid formu bile sır.Saklayacaksa başkasını da yollayıp saklamasını bilir ödülünü bile vermeden.Sonuç olarak Jack'in ciddi bir dövüşünü baştan sona görmedik çünkü.

Doflamingo yenildiğinde hükümet 1 milyar ödül veriyor Luffy ve Law ikilisine.Yani 900 küsür ödül alması lazım ki o verdikleri ödülün bir anlamı olsun.En kötü ihtimalle de Crocodile tarifesi uygular.Yani 810 milyonluk adamı yenenlere o ödülü verir.81 - 100 gibi.Kısacası krakere eşit olsa dahi aşağı seviyede olmasına imkan yok.

Ben emin olmadığım için yazarın sağı solu belli olmadığı için öyle söylüyorum.Yeri geliyor lordları Moria gibi aciz düşürüyor yeri geliyor Jinbei gibi kılıç bloklatıyor.Yarın öbür gün güçlerine göre ödül verdim diyip bir ödül verirse aksini iddia etmeyi bırakırım ondan söylüyorum.
Hadi sol kol neyse de sağ kol mümkün değil yollamazdı mangaka. Çünkü sağ kollar seride ağırlığı olan özel karakterler. İstediği kadar tüm gücüyle göstermesin Fuji ve Sengoku karşısında ezdirmezdi. İşin diğer yanı belki de Jack ile İnu-Neko dövüşünün altyapısını da yapmak istedi mangaka.
Bilemiyoruz. İhtimal dahilinde.

Ödülden yürümek ne mantıklı ne tutarlı. Bunu defalarca tartıştık ki bana kalırsa Dof'un ödülü her türlü tüm Yk3'lerden daha fazla olmalıdır. Çünkü bu adam yeni dünyadaki yer altı kolunun çok önemli bir parçası. Öte yandan bildiği sır belki hükümeti zıplatacak bir sır vs. Yani olay sadece güç değil. Ama Cracker Luffy'ye "sen Flamingo'yu yendiğin için ben geldim" diyor. Bu cümlenin içinde Mingo'nun kutsal ejder olması, sır bilmesi, yer altı patronu olması gibi şeyler var mı ? Yok. Sadece güç var. Onu yendiğin için ben geldim. Bitti. Basit. Gayet net bir biçimde anlaşılır.

Bu konuda haklısın. Oda'nın sağı solu belli değildir fakat bir sağ kolla Yk3 arasında da ciddi bir güç farkı var. Bunun bir ortası olmalı. Ben seri sonu Mingo'nun Yk2 seviyelerini göreceğini düşünüyorum ama fazlası zor gibi duruyor.

Hadi sol kol neyse de sağ kol mümkün değil yollamazdı mangaka. Çünkü sağ kollar seride ağırlığı olan özel karakterler. İstediği kadar tüm gücüyle göstermesin Fuji ve Sengoku karşısında ezdirmezdi. İşin diğer yanı belki de Jack ile İnu-Neko dövüşünün altyapısını da yapmak istedi mangaka.
Bilemiyoruz. İhtimal dahilinde.

Ödülden yürümek ne mantıklı ne tutarlı. Bunu defalarca tartıştık ki bana kalırsa Dof'un ödülü her türlü tüm Yk3'lerden daha fazla olmalıdır. Çünkü bu adam yeni dünyadaki yer altı kolunun çok önemli bir parçası. Öte yandan bildiği sır belki hükümeti zıplatacak bir sır vs. Yani olay sadece güç değil. Ama Cracker Luffy'ye "sen Flamingo'yu yendiğin için ben geldim" diyor. Bu cümlenin içinde Mingo'nun kutsal ejder olması, sır bilmesi, yer altı patronu olması gibi şeyler var mı ? Yok. Sadece güç var. Onu yendiğin için ben geldim. Bitti. Basit. Gayet net bir biçimde anlaşılır.

Bu konuda haklısın. Oda'nın sağı solu belli değildir fakat bir sağ kolla Yk3 arasında da ciddi bir güç farkı var. Bunun bir ortası olmalı. Ben seri sonu Mingo'nun Yk2 seviyelerini göreceğini düşünüyorum ama fazlası zor gibi duruyor.
Kraker bende geldim diyor düzelteyim.
Brulee de emir gelseydi hepsini hallederdim diyor o kadar isabetli yorumlar yapıyor koca ana tayfası.Bunlara itimat ediyorsun. :D

Krakerin gitme sebebi de hiyerarşide en altta olan tatlı komutan olması muhtemelen.Her işte olduğu gibi alttakiler gönderiliyor önce üsttekiler değil.

Doffy tümen komutanı etmez diyorsunuz ama Oda mesajı vermiş.Kid kolunu Shanks tayfasından birine kaptırıyor ve ne hikmetse Law da Doflamingo'ya kaptırıyor.

Yazar Doffy = Güçlü komutan algısını vermiş gerisi hava civa yani seriyi iyi hatim edin.

Kraker bende geldim diyor düzelteyim.
Brulee de emir gelseydi hepsini hallederdim diyor o kadar isabetli yorumlar yapıyor koca ana tayfası.Bunlara itimat ediyorsun. :D

Krakerin gitme sebebi de hiyerarşide en altta olan tatlı komutan olması muhtemelen.Her işte olduğu gibi alttakiler gönderiliyor önce üsttekiler değil.

Doffy tümen komutanı etmez diyorsunuz ama Oda mesajı vermiş.Kid kolunu Shanks tayfasından birine kaptırıyor ve ne hikmetse Law da Doflamingo'ya kaptırıyor.

Yazar Doffy = Güçlü komutan algısını vermiş gerisi hava civa yani seriyi iyi hatim edin.
Biz Brulee ya da Pica gibilerin sözlerine itimat edip yorum yapmıyoruz yalnız. Cracker'in söylediği sözü Oda söyletiyor direkt. Sarı çizmeli Memet ağa değil :/

Kol konusu alakasız bir örnek olmuş bence. Zira Kid ve Law eşit karakterler değil. Law poşeti Luffy'ye bel bağlayan biri, Kid ise kk olma yolunda Luffy'nin en güçlü rakibi. Zaten bu rekabet Udon'da çizilen sahnelerden yola çıkarak rahatlıkla anlaşılıyor. Daha 1 bölüm önce Kid, "Hasırların gerisinde kalmayın" diye emir vererek bu rekabeti sıkça okuyucunun gözüne sokuyor. Law ne tayfa olarak ne bireysel güç olarak bu klasmanda biri değil. Yani Dof Law'ın kolunu aldı diye Dof Shanks tayfasındaki X komutana eşit ya da aynı klasmanda olacak değil. Böyle bir denklem, uydurma bir denklem :(

Olay bağlamı kurup kurmamayla alakalı değil beyler. Smoker vs Luffy olayı beni hiç tatmin etmedi. Yani madem birşey yapamıyorsun, en azından gear2 ile Hina'dan kaçtığı gibi kaçabilirdi. Hina'dan kaçtığında '' Çok hızlı '' diyor Hina, ama Smoker karşısında amele sünuğu gibi kalması beni tatmin etmedi. 2 sayfada olay bitiyor. Teach diyor birde '' Hakinde gelişmiş '' diye. Yeri geldiğinde bilinçsiz haki kullanan Luffy, tamda karşısına bu tip adamlar çıkınca kullanamıyor o gücü, bir anda çöp gibi kalıyor.

Bu nedenle Oda'nın o an Smoker'ı Luffy'den birkaç tık daha güçlü ve önde gösterdiğini düşünüyorum, şöyle yapar böyle yapar olayı yok, yapamıyor işte tekini yiyip oturuyor yerine.

Adamın mangasındaki tüm dövüşleri yorumlasam zaten 50 milyon tane açık çıkar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık