Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jack vs. Charlotte Cracker

Kim kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    219
Aynen.:D Ama Mangaka Kaido ile az çok gösterecek gibi bir şeyler. O adamına topuzla vurduğu sahneyi bir hatırlasana.:D

Bu arada Jack dövüşü için ben de Krakeri önde görüyorum. Adamın gerçek kimliği ve gücü bilinmediği halde böyle bir ödülü varmış. Jack'ten çok daha farklı bir izlenim verdi. Bence direk ödülden yola çıkılmaması lazım.

Bu arada sen hiç Luffy vs Cracker dövüşündeki ayrıntılara değinmedin.

Luffy onunla dövüşene kadar ormandaki yaratıkları dövdü yetmedi kendi klonlarıyla kapıştı.Şimdi baya yorgundur hakisi de tükenmiştir değil mi ? :D

Neyse yeri yanlış oldu genel tartışmaya yaz.

Tayfalarındaki konumlarına göre değerlendirmek lazım aslında. Tabi bilmediğimiz için bu imkansız. Jack'e sağ kol deniyordu ama o konuda ihtilaf vardı sanırım.

İkisinde de hafiften hantallık var gibi. Cracker'e sadece zırhı içinde iken böyle diyebiliriz belki. Jack ise Neko ve Inu ile 5 gün dövüşmesi ile dayanıklı birisi olduğunu gösterdi bence. Cracker'in ise zırhların ardına gizlenmesi gerçek bünyesinin zayıflığına delalet muhtemelen. İş Jack'te sağlam bir B. Haki olup olmamasına bakıyor bence. Ben sağlam olacağını düşündüğümden Jack diyorum.

Bunlar sadece çıkarım tabi. Yani hantal olmaları, Jack'in dayanıklı olması, Cracker'in bedeninin zayıf olması filan yani. Gibi, muhtemelen, bence filan dedim zaten yorum boyunca. :)

karolla

Tayfalarındaki konumlarına göre değerlendirmek lazım aslında. Tabi bilmediğimiz için bu imkansız. Jack'e sağ kol deniyordu ama o konuda ihtilaf vardı sanırım.

İkisinde de hafiften hantallık var gibi. Cracker'e sadece zırhı içinde iken böyle diyebiliriz belki. Jack ise Neko ve Inu ile 5 gün dövüşmesi ile dayanıklı birisi olduğunu gösterdi bence. Cracker'in ise zırhların ardına gizlenmesi gerçek bünyesinin zayıflığına delalet muhtemelen. İş Jack'te sağlam bir B. Haki olup olmamasına bakıyor bence. Ben sağlam olacağını düşündüğümden Jack diyorum.

Bunlar sadece çıkarım tabi. Yani hantal olmaları, Jack'in dayanıklı olması, Cracker'in bedeninin zayıf olması filan yani. Gibi, muhtemelen, bence filan dedim zaten yorum boyunca. :)
Valal krakerin bedeni zayıf olabilir diye bir teori attım ortaya ama, bir de tam tersi mazoşist çıkarmış çok fena olur. Canı yanınca kendini kaybedip dost düşman ayırmadan saldıran biridir belki. Bu yüzden canının yanmasını istemiyorsa abbbooovv..

Ayrıntılı değerlendiresim geldi bu iki canavarı hadi :)

Bu adamların ikisi de fiziksel olarak dövüşen tipler. Kraker, ürettiği krakerler ve bu krakerlere yüklediği b.haki sayesinde sağlam dövüşler çıkarabiliyor. Bu adamla dövüşecek kişilerin esas yapması gereken şey asıl Kraker'e bir an evvel ulaşmak. Yoksa Kraker'in meyve fazlasıyla oyalar ve yorar. Adam binlerce yapabiliyor çünkü bunlardan.

İki taraf da fiziksel dövüşüyor dedik ama Jack'in meyve fizikselin kralı. Tarihte yaşamış en sağlam hayvanlardan birine, Mamut meyvesine sahip. İnanılmaz kuvvetli, inanılmaz dayanıklı bir yaratık. Bu yüzden fiziksel anlamda Kraker'in Jack'le aşık atabilmesi mümkün değil. Zaten sadece meyvesiz bedenleri bile kimin daha hayvan olduğu konusunda bir ip ucu veriyor :) Fiziksel üstünlüğünden dolayı bir 1 puan (+) sı var yani Jack'in. Biliyorsunuz ki asıl Kraker'i ortaya çıkaran şey de Luffy'nin 4. vitesindeki saf güç içerikli saldırısıydı. Bu nedenle bu vs.de saf güç üstünlüğünün ne kadar önemli olduğunu belirtmek isterim. Yani Jack'in 1 puan üstünlüğü var gibi duruyor ama o 1 puanın sahip olduğu değer 1 puanla ölçülemez aslında :) Neyse devam edelim.

B. haki konusuna gelince Kraker bu konuda daha iddialı gibi duruyor. Çünkü Luffy bu zamana kadar gördüğüm tüm b.hakilerden daha sert dedi Kraker için. Çünkü daha Jack'le karşılaşmadı mı diyim :D İşin şakası bir yana Jack'le arasında çok da bir fark olduğunu düşünmüyorum. Ya da şöyle diyim. Jack'in Kraker'e kuracağı fiziksel üstünlük kadar Kraker Jack'e b. haki üstünlüğü kuramaz. Ama yine de Kraker'e 1 puan yazalım. Durum oldu 1-1.

İki taraf da kılıç ya da kılıç benzeri savaş aletleriyle dövüştüğü için bu konuya fazla girmeye gerek görmüyorum.

Bu noktada sonucu belirleyen şey dayanıklılık olur bence. Kraker'in dayanıklılık konusunda uç noktasının ne olduğunu bilmiyoruz ama Jack bize hiçbir şey göstermemiş olsaydı bile adamın mamut gibi dayanıklılık konusunda hayvanat ötesi bir meyveye sahip olduğunu bilmemiz bize bu sorunun cevabını verirdi ki Jack'in yaptığı şeyleri de biliyoruz :) Bu yüzden Jack bu alanda net üstündür diyebiliriz.

Sonuç: Jack Win :a:

Crackerin gölgesi 860 milyon ediyor la. Jackin hakisi belirsiz ama Crakerde şimdiye kadar gördüğümüz en yüksek b.haki olabilir. Adamın haki meyve kombinasyonuna acayip saygıı duydum ben. Benim oyum Craker'e.
Aslında bu dediğin doğru.Zırhıyla 860 ediyorsa kendini gösterse 1 milyara yakın olabilirdi.Acaba bu ikisi de sağ kol mu diye düşünmüyor değilim.

En kötü ikinci adamlardır gerçi.Bir ace bile bu kadar ödüle sahip değildi.

Aslında bu dediğin doğru.Zırhıyla 860 ediyorsa kendini gösterse 1 milyara yakın olabilirdi.Acaba bu ikisi de sağ kol mu diye düşünmüyor değilim.

En kötü ikinci adamlardır gerçi.Bir ace bile bu kadar ödüle sahip değildi.
Tek zırhı da bu değilmiş onu da hesaba katmak gerek. Ben dedim ya hiç bir düşmana bu kadar saygı duymamıştım lan :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık