Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Beğenmedi değil de içinden gelmedi kısmını anlayabilirim. Sonuçta bu adam senaryoyu falan okuyor, kendini oralara koyuyor falan fıstık bi dünya düşünüyordur. Bizim oyunculuğunu beğenmemiz için önce kendinin beğenmesi gerekiyodur ve kendini orada beğenmemiş olabilir. Böyle olması makul geldi.
Açıkçası iyi bir oyuncu olsam, senaryodaki rolüme bakarak nasıl bir performans gösterebileceğimi kestirebilirdim. Aragorn rolü fazla ekşında olduğundan istememiş olabilir.

Açıkçası iyi bir oyuncu olsam, senaryodaki rolüme bakarak nasıl bir performans gösterebileceğimi kestirebilirdim. Aragorn rolü fazla ekşında olduğundan istememiş olabilir.
Evet şöyle bi oynadığı filmlere baksan kafasında bi yol çizmiş gibi.. Oyunculuğunu ön plana çıkarabildiği filmlerde oynamış genelde..Bu arada gezinirken imdb de Darren Aronofsky nin Noah isimli fantastik bi de üstüne dram olan bi film çektiğini gördüm. Kadroda hoşuma gidince büyük beklentiler içine girdim. Gerçekten fantastik bi şeyler izlemeyi özledim.

Evet şöyle bi oynadığı filmlere baksan kafasında bi yol çizmiş gibi.. Oyunculuğunu ön plana çıkarabildiği filmlerde oynamış genelde..Bu arada gezinirken imdb de Darren Aronofsky nin Noah isimli fantastik bi de üstüne dram olan bi film çektiğini gördüm. Kadroda hoşuma gidince büyük beklentiler içine girdim. Gerçekten fantastik bi şeyler izlemeyi özledim.
O yönetmenin filmleri enfes oluyor daima. Requiem for a Dream gibi.

O yönetmenin filmleri enfes oluyor daima. Requiem for a Dream gibi.
Boşuna beklentiye girmiyorum zaten :) bir de david fincher var zaten benim için hangisi üste koyucağımı bilemiyorum. Filmle ilgili hiçbirşeye bakmadan bu isimleri görerek izleyebilirim filmlerini.. Bunlarda senin dediğin gibi az ve özcü

Boşuna beklentiye girmiyorum zaten :) bir de david fincher var zaten benim için hangisi üste koyucağımı bilemiyorum. Filmle ilgili hiçbirşeye bakmadan bu isimleri görerek izleyebilirim filmlerini.. Bunlarda senin dediğin gibi az ve özcü
O tarz adamları tercih etmek daima iyidir.

Lord of War

Aşcı olarak kendi lokantaları Kırım Restoran'da çalışmakta olan Yuri Orlov (Nicolas Cage) hayatını aşçılıktan kazanamayacağını anlar ve silah tüccarı olmaya karar verir. Hayatı boyunca büyük oynamak isteyen Yuri silah tüccarlığında da büyük oynayarak, giderek Silah Kaçakçısı olmaya başlar. Peşinde kendisinden şüphelenen Interpol bulunmaktadır. Fakat Yuri yaptığı işi her seferinde legal olarak göstermeyi başarmıştır. Silah kaçakçılığında iyice yükselen Yuri artık pek çok ülkeye kaçak silah satarak Savaş Tanrısı olmuştur.

İnce göndermelerle dolu güzel bir filmdi. Özellikle gerçek bir hikayeye dayanıyor olması, seyirciyi filme bağlayan diğer bir etken. Tavsiye ederim.

Perfume: The Story of a Murderer

Filmde olaylar 18. Yüzyıl da Fransa'da geçmektedir. Sefalet, açlık ve pislik içersinde yüzen Paris halkının içersinden alınan kesitlerle başlar olaylar. jean-Baptiste Greenouille bir balık satıcısı kadının oğlu olarak tezgah arkasında çöplerin arasında doğar. Annesi ölü doğumlar konusunda sabıkalı olduğu için onu da ölecek sanarak çöplerin arasına atmışdır. Lakin Jean yaşar ve bir yetimhanede büyür. Güçlü bir koku alma yeteneği olduğunu çok geçmeden farkeder. Gençlik döneminde tabakhanede çalışmaya başlayan Jean, şehire indiği günlerden birinde güzel bir genç kızın kokusunun büyüsüne kapılır ve onu takip eder. Bir süre sonra kıza ulaştığında kız korkar ve çığlık atar. Çevrenin onu duymasından endişelenen Jean da panik içinde onun ağzını elleriye kapar. Ne var ki bu durum kızın boğularak ölmesine yol açar. Jean burada kızın her yerini koklayarak güzelliğin ve ölümün kokusunu içine sindirir. Paris'in o dönemki parfüm endüstrisi liderlerinden Giuseppe Baldini diğer üreticilerle rekabet içindedir. Jean onun dükkânını görmüş ve bu koku imparatorluğuna hayran kalmıştır. Bir gün tabaklanmış derileri Baldini'ye getiren Jean ona Paris'in en iyi burnunun kendisi olduğunu söyler. Baldini önce inanmaz ancak Jean rakip üreticinin mamulünü kısa bir sürede üretince şaşırır. Bir süre sonra da Jean ona mükemmel kokular üreterek yanında çalışmaya başlar. Ancak Jean'ın artık bir hedefi vardır. Herşeyin kokusunu esir edebilmek. Baldini'den bunu ona öğretmesini ister. Güllerden imbiklerle koku üretimini gören Jean her şeyin kokusunu bu sayede çıkarabileceğini düşünür. Lakin işler umduğu gibi gitmez. İmbikte kaynatıp damıtmayı denediği cam ve kedinin kokusunu alamaz. Baldini o sırada ona koku konusunda efsaneyle karışık bilgiler vermiştir. 12 ana kokudan, bunların vereceği hissiyattan ve birleşecekleri 13. koku ile oluşturacakları mükemmeliyetden bahsetmektedir. Bu konuşma Jean'a yeni amacını gösterir. Güzelliğin o kokusunu yakalamak.

Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerdendi. Kitabını çok uzun zaman önce okumuştum. O yüzden tam bi kıyas yapamıyorum ama gene de kitap daha iyiydi. En azından jean-baptiste'in iç dünyasını daha net aktarmıştı kitap. Filmde hem cast hem işleniş olarak gerçekten ok iyiydi. Tavsiye ederim...

The Tournament

Yedi yılda bir Powers adında birinin düzenlediği turnuvada en iyi suikastçiler yarışıyor. Turnuva boyunca zengin adamlar bu suikastçilere para yatırıp onların üstünden kumar oynuyorlar. Öldür ya da öl sloganıyla sağ kalan son suikastçi turnuvayı kazanıyor. Ama bu turnuva beklenenden farklı sonuçlanıyor.

Fena film değil. Aksiyon sevenlere tavsiye ederim. :rolleyes:

Cidade de Deus

Yönetmenliğini Fernando Meirelles ve Kátia Lund'un birlikte yaptıkları filmin senaryosunu Paulo Lins'in 1997 tarihli aynı adlı romanından Bráulio Mantovani uyarlayıp yazmıştır. Romanın yazarı da uzun yıllar konunun geçtiği gettoda yaşamıştı ve roman gerçek olaylara dayanıyordu.
"Cidade de Deus", kent içindeki çirkin ve suç odağı gecekonduları sistematik bir şekilde kent dışına taşıma projesinin bir parçası olarak 1960'larda kente uzak bölgelerde Brezilya hükümeti eliyle kurulmuş gecekondu önleme yerleşkelerinden birinin, belki de en ünlüsünün adıdır. Bu suç oranı yüksek tehlikeli mahalle Rio de Janeiro kentinin dışındadır.[6] Film adını buradan almıştır. Filmin baş karakteri de kişiler değil bu mahallenin ta kendisidir. Filmin oyuncularından Leandro Firmino (Zé Pequeno) da dahil filmin oyuncularının çoğu bu mahallede büyümüşlerdi.Film tamamen amatör oyuncularla çekilmiştir.
Film bu mahallede yaşayan bir grup çocuğun 1960'lardan başlayarak sonraki 10-15 yıla yayılan uyuşturucu ve suçla örülü öyküsünü anlatır. Bu destansı suç filmi anlatım stili açısından da Goodfellas (Sıkı Dostlar) ve Trainspotting filmlerini anımsatır.

Sinema filmi içersinde olması gereken komedi, aşk, suç, dram, seks vs. unsurların hepsini barındırıyo. Görüntüler acayip güzel. Filmin anlatımı çok orjinal ve acayip bi akıcılığı var. Birde oyuncuların amatör olduğunu öğrenince dağılıyosun :) filmin müziklerine kadar herşeyi bambaşka. joint de dahil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık