Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

From Paris with Love

Fransa’daki Amerikan Büyükelçiliği’nde görevli James Reece’in Paris’te kıskanılacak bir hayatı ve güzel bir sevgilisi vardır. Elçilikte CIA için alt düzey bir görevde çalışmaktadır. Ancak tek istediği daha yüksek mertebeli bir ajan olmaktır. Üst düzey görevli olarak bir işe atandığında, ne kadar şanslı olduğuna inanamaz. Ta ki yeni ortağı özel ajan Charlie Wax ile tanışıncaya kadar.

Gerçekten çok iyi bir aksiyon yapımı.John Travolta'nın oyunculuğunu çok beğendim.Araya birkaç espri de serpiştirmişler ve iyi bir yapım ortaya çıkmış.

Inception

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Dün gece telefondan izledim çok hoşuma gitti

The Diving Bell and the Butterfly

Film, Elle dergisi editörü Jean-Dominique Bauby'nin (okunuşu: Jan Dominik Bobi) gerçek hayat hikâyesinden alınmıştır. Bauby kendine geldiğinde, hiçbir uzvunu kıpırdatamadığını fark eder. Locked-in adı verilen felç hastalığına tutulmuştur. Konuşamamakta, yardım olmadan nefes alamamaktadır. Kıpırdatabildiği tek organı, sol göz kapağıdır. Bu sayede basit sorulara evet-hayır karşılıkları verebilir. Bu, dış dünyayla tek bağlantısıdır.
Bir konuşma terapisti, Bauby'nin daha etkin iletişim kurabilmesi için, harfleri Fransızca'daki kullanılma sıklığına göre sıralar (E, L, A, O, I, N, S, D, vs.) ve yüksek sesle okur. Doğru harfe geldiğinde Bauby göz kırpmakta ve bir sonraki harfe geçilmektedir. Bu yöntemi kullanarak Bauby filmle aynı addaki kitabı yazar.
Filmin önemli bir kısmı, Bauby'nin bakış açısından çekilmiştir. Öyle ki, Bauby sorulara cevap vermek için gözünü kırptığında, perde kısa süre kararmaktadır.

Gerçekten çok ama çok sağlam bir dram filmiydi. İlk başta anlam veremiyorsunuz filme ama sonradan sizi içine alıyor. Gerçek hikayelerden ve dramdan hoşlanıyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

The Wild Bunch

Bir grup kanunsuz, emekliliklerini ilan etmeden önce son bir banka soygunu için bir araya gelir... Ancak soygun istedikleri gitmez. Çıkan çatışmada arkadaşlarının bir bölümünü kaybederler. Peşlerindeki kanun adamlarından kaçışları Meksika'da son bulurlar. Bir yandan peşlerindeki belalı bir ödül avcısı, öte yandan da yeni geldikleri ülkedeki cani askerler. Meksika'da huzur değil adeta bela bulan grup kaçışlarının bir son bulduğunu sanmaktadır, ancak bu son aslında her şeyin başlangıcı olacaktır.

Sıkı ve göndermelerle dolu bir western filmi. Amacına ulaştığını düşünüyorum. Finali beni şoka uğrattı. Öyle bir son beklemiyordum gerçekten. Filmin tek sorunu çok uzun olması, haricinde gayet güzel bir yapıttı. Her karakteri derinlemesine tanıyabiliyoruz. Ayrıca final sahnesinden önce 4 kişinin yan yana yürüme sahnesi var ki, tayfanın Arlong Park yürüyüşünün aynısı gibi.

Loose Cannons

Makarna üreticisi bir İtalyan ailesinin geleneksel ve ahlâki kalıpların dışına çıkan çocuklarının, ne yöne gideceği kestirilemeyen öykülerini anlatıyor.
Eğlenceli bir aile komedisi olmuş.Yönetmenin çoğu filminde olan güzel bir akşamüstü, güzel bir bahçede yeşillikler eşliğinde yemek yemek nasıl büyük bir zevk gözler önüne seriliyor bu filmde de.

Final sahnesi ve beraberinde çalan Sezen Aksu ayrı güzel olmuş gerçekten. Soundtrack'ler on numara tabi. Ferzan Özpetek, iki arkadaşının başına gelen gerçek bir olaydan esinlenerek yazmış filmi.

Star Trek

Bugüne kadar yapılmış en gelişkin uzay gemisi Atılgan'ın mürettebatının gençlik yıllarındaki ilk tanışma günlerinin inanılmaz öyküsünü anlatan "Star Trek" ile tüm zamanların en büyük macerasına hazır olun. Henüz çaylak günlerini yaşayan mürettebatımız, aksiyon, komedi ve kozmik tehlikelerle dolu bir yolculukta; insanoğlundan intikam alma misyonunu yüklenmiş şeytani güçleri durdurmanın çaresini bulmaya çalışacaklar.
Galaksinin kaderi iki sıkı rakibin elindedir. Bir tarafta Iowa'daki çiftlikte doğup büyümüş, serseri ruhlu, heyecan ve macera arayan genç James T. Kirk (Chris Pine); diğer tarafta ise her türlü duygusallığı reddeden mantık bazlı bir toplumda yetişmiş olan Spock (Zachary Quinto) vardır. Daha önce hiç gidilmemiş, hayal bile edilemeyen tehlikelerle dolu yolculukta mürettebatı yönetebilmek, ikisi arasında oluşacak sıradışı ama güçlü dostluğa bağlıdır.

Gerçekten iyi kotarılmış bir filmdi. Teknolojiden sonuna kadar yararlanılmış. Filmin en güzel yönüyse tabii ki Leonard Nimoy'du. O kadar mutlu oldum ki karşımda görünce anlatamam. Nimoy'un bu filmde oynaması, eski serinin bu yeni seriyi kabullenmesi anlamına geliyor bana göre. İzlemenizi tavsiye ederim.

3 Idiots

Mühendislik okuyan 3 kafadarın üniversite maceralarını uzun uzadıya (yaklaşık 2.45 saat) anlatıyor.Başrol oyuncumuz Kafası çalışan fakat ezberci eğitime karşı bir kişilik sürekli yenilik peşinde.Sistemi değiştirmek için elinden geleni ardına koymuyorİzlerken keyif aldım iyi eleştri yapıyor film kast sistemi olsun yaşam sistemi olsun.

İzlerken bayağı eğlendim bi 6.5/10 puan verilebilir filme.

Angels & Demons

Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef. Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar. Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor.

Gizem,polisiye,suç sevenler için gerçekten enfes bir film. Şahsen ben beğendim. IMDb puanına aldanmayın hakkı olan puanı sinemalar.com vermiş.

Shutter Island

Yıl 1954, Soğuk Savaş zirve noktasında, adli polis Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) ve yeni ortağı Chuck Aule (Mark Ruffalo) çok sayıda cinayet işlemiş zeki bir kadın katilin kaçmanın imkansız olduğu Aschecliffe Hastahanesi'ndeki son derece güvenlikli bir odadan esrarengiz bir biçimde kayboluşunu araştırmak üzere Zindan Adası'na çağrılırlar. Bu uzak, fırtınaların dövdüğü adada araştırma yapan psikiyatrlar ve tehlikeli psikopat hastalar bulunmaktadır.Bu ürkütücü ortamda hiçbir şey göründüğü gibi değildir...
Üstlerine bir kasırga yaklaşırken soruşturmada hızla ilerler. Ancak fırtına yaklaştıkça her biri diğerinden daha heyecan ve dehşet uyandırıcı şüphe ve gizemler kat kat artar. Karanlık komplolar, korkunç tıbbi deneyler, bastırıcı zihin kontrolü, gizli koğuşlara dair ipuçları ve söylentiler, hatta belki doğaüstü güçlere dair bir ipucu vardır; ama kanıt bulunamamaktadır. Kaypak sakinlerinin korkunç eylemleri ve aynı derecede zeki doktorlarının bilinmeyen faaliyetleriyle kuşatılmış bir hastahanenin gölgelerinde ilerleyen Teddy, soruşturmayı derinleştirdikçe en büyük ve yıkıcı korkularıyla yüzleşmek zorunda kalacağını hissetmeye başlar. Ve bu adayı asla canlı terk edemeyebileceğini fark eder...

Senaryo biraz daha iyi olabilirdi ama onun dışında gerilimin ve atmosferin alasını yaşatmış bir film izledim.Oyunculuklarda oldukça iyiydi Di Caprio hakkını vermiş.Süresi yüzünden sıkılabilirim diyordum ama merak duygusuyla her an izletmeyi başarıyor.Filmin ikinci yarısı özellikle harikaydı herkese tavsiye ederim.

Friends With Benefits

Hikaye iki profesyonel ve sürekli çalışan iki iş insanı çevresinde gelişiyor. Meşgul yaşamları yüzünden bir türlü biriyle çıkmaya veya bir eş bulmaya vakit ayıramıyorlardır. Bu yüzden bir anlaşma yaparlar ve bu anlaşma insanlarla çok bağ kurmadan samimi olcakları yönündedir. Ama işler karışır ve anlaşmayı yapan oğlan , anlaşmayı beraber yaptığı kıza vurulur. Ama sorun kızın anlaşma sonucu başkasıyla çıkıyor olmasıdır...

güzel hoş eğlenceli bi film boş zamanınızda izleyin..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık