Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Şiddetin çözümünün insanın özgür iradesi elinden alınması olamaz. Zira özgür iradesi olmayan bir insanın yaptığı iyilik ya da kötülük kendi isteğiyle olmaz. Etik değil. Ben bunu çıkardım. Farklı kişiler farklı anlamlar çıkarabilir tabi.
Aynen.Ana fikri Alex üzerinden bu şekilde gösteriyor başarılı biçimde.Tabii toplum üzerinden daha derin incelemeler yapılabilir.Ama bu sadece kitapla ilgili.Kubrick filmini çektiği kitapları birebir yansıtmayı pek umursayan biri değil.Öyle ki kitapta kırmızı renkli olan arabayı filminde parçalayıp yoluna sarı renkte olanla devam ediyor.Yazarla dalga geçer gibi o senin kitabın ama bu benim filmim diyebiliyor. :D

O yüzden genellikle daha farklı noktalara dikkat çekmek istiyor.Kendi göstermek istediklerini kısaca.Otomatik portakal aynı zamanda zihin kontrolü gerçeğini gözler önüne serdiği filmdir.Filmde adama uygulanan işkencelerin çok daha fazlası yapılıp insanların kişiliği şekillendirilebiliyor.Zihin kontrolü deneyleri bundan 50 sene evvel yapılmış hatta daha bile eski.

Aynen.Ana fikri Alex üzerinden bu şekilde gösteriyor başarılı biçimde.Tabii toplum üzerinden daha derin incelemeler yapılabilir.Ama bu sadece kitapla ilgili.Kubrick filmini çektiği kitapları birebir yansıtmayı pek umursayan biri değil.Öyle ki kitapta kırmızı renkli olan arabayı filminde parçalayıp yoluna sarı renkte olanla devam ediyor.Yazarla dalga geçer gibi o senin kitabın ama bu benim filmim diyebiliyor. :D

O yüzden genellikle daha farklı noktalara dikkat çekmek istiyor.Kendi göstermek istediklerini kısaca.Otomatik portakal aynı zamanda zihin kontrolü gerçeğini gözler önüne serdiği filmdir.Filmde adama uygulanan işkencelerin çok daha fazlası yapılıp insanların kişiliği şekillendirilebiliyor.Zihin kontrolü deneyleri bundan 50 sene evvel yapılmış hatta daha bile eski.
Adam Illuminati üyesi biri olduğu için zihin kontrolünü iyi biliyodur zaten :D Bunun üzerine bir film çekmesi şaşırtmadı. Kaldı ki böyle işkenceye de gerek yok günümüzde zihin kontrolü için.

Aha bu güzeldi.Kitabı da bi ara okumak lazim :fool:

hayata dair beklentisi kalmayan depresif ingiliz yazar yunan asıllı basil'e girit'te bir maden ocağı miras kalır.hayatına yeniden çekidüzen verme hevesiyle adaya gelen basil burada anormal davranışları olan, kabasaba ama hayata şehvetle bağlı orta yaşlı bir yunanlı alexis zorba ile tanışır.alexis zorba basil'i tamamen himayesi altına alır.zorba'nın hayat felsefesi ise yenilgileri umursamamaktır. zorba'ya göre yenilgiler hayatın kaçınılmaz parçalarıdır ve o yenilgileri sürekli yaşamak edinilen zaferleri önemli kılar. basil yunanlıların dünyevi zevklerini keşfettikçe hayata bakış açısı da gittikçe değişmektedir. yönetmenliğini mihalis kakoyannis'ın üstlendiği filmin oyuncu koltuğunda anthony quinn, alan bates ve irene papas oturmaktadır. film 7 dalda aday gösterilip 3 oscar ödülü kazanmıştır.

muriel barbery'nin kirpinin zarafeti adlı eserinden uyarlanmış.ayrıca başroldeki kızımız çok şekerdi.izlerken yanaklarını sıkasım geldi.Sonu umduğum gibi bitmedi ama :agla:

paloma paris'te dış dünyanın hızlı temposundan uzak bir çevrede yaşayan 11 yaşında, oldukça zeki ve sıkkın br kızdır. 12.yaş gününde intihar etmeye karar veren paloma, ölümle randevusunun yaklaşmasına yakın ketum ve yalnız apartman görevlisi renée michel ve gizemli olduğu kadar elegan mösyö kakuro ozu gibi değişik karakterlerle tanışır. böylece paloma karamsar hayatını gözden geçirme şansı bulacaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık