Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Issho vs. Kuzan

Kim Kazanır

• Kullanılan toplam oy
    112
Yalnız Wb vücudunda deprem oluşturabiliyordu. Fujitora çekimi katanası ile indiriyor. Bedenine çekim yüklediğini görmedik.
Yeteneği paramecia ise ki muhtemelen öyle , Issho Gravity adam( uygun bi kalıp bulamadım)
Yok eğer kılıcı sayesinde kullanıyorsa yeteğini o zaman iş değişir.

Fakat Issho'nun buz kalıbını içine girmesi bile çok zor bir ihtimal adam ateşe bile basıçla yön veriyor:
00:42

Gerçekten çok muazzam bi yeteneği var.

Yeteneği paramecia ise ki muhtemelen öyle , Issho Gravity adam( uygun bi kalıp bulamadım)

Fakat Issho'nun buz kalıbını içine girmesi bile çok zor bir ihtimal adam ateşe bile basıçla yön veriyor:

Kılıcı sayesinde kullanıyor.Buzu kırabilir ama kırsa bile açık verir bence Kuzan'a.Filo amirali bile açık vermiş o mu vermeyecek.Kuzan uzun vadede net biçimde alır.

Kılıcı sayesinde kullanıyor.Buzu kırabilir ama kırsa bile açık verir bence Kuzan'a.Filo amirali bile açık vermiş o mu vermeyecek.Kuzan uzun vadede net biçimde alır.
Kuzan'da açık verecek o durumda.
Tek taraflı bakıyorsunuz.

Kuzan'ın bacağı buzdan , Issho basıncın dozunu arttırınca dağı taşı yeri bildiğin delip geçiyor.
Kuzan'ın bacak gitti mi direk dengesi şaşacak.

Meyve yetenekli bakarsak bu savaşta Issho avantajlı bence.

Yami

Valla şuan eline koluna yerçekimi uyguladığını görmedim. Bahsettiğin sahneyi az önce "kendisinede uyguladı zarar görmedi " demiştin. Şuan gördüm videoda fakat kendisine uygulamıyor.
Yine dediğim o byakuya bankaisi gibi dairesel sınırı var. Çevresine uyguluyor kendisi o daire içinde etkilenmiyor.
Basınçtan sadece çatlıyor. Yani o limitini geçip dondurulduğunda çekimi kendisine atmak zorunda ki
Kılıcı ile uyguluyor gözüküyor bu da imkansız kılıyor.

Fujitora kenb. hakisiyle meyvesini kombine ederse çılgın bir adam olur. Rakibinin saldırısını görecek ve koluna bacağına yerçekimi uygulayarak saldırıyı ya tamamen ya da önemli ölçüde etkisini kırarak etkisiz kılacak. Yapabilir mi ? Yapabilir :) Öyle Zoro'ya yaptığı gibi öküz gibi çekim gücü uygulamasına gerek de yok. Saldırının dengesini bozsun yeter.

Bu meyvenin uyanış modunda neler yapabileceğini düşündüm de.. İnterstellar filmi aklıma geldi. Bu meyve uzayı bükebilir, zamanı göreceli hale getirebilir ki karşındaki adama 5 saniye farklı bir boyut yaşatsan değil canını aklını bile alırsın :D

Fuji'nin meyvesi daha iyi bence Kuzan'ınkinden. Ufak farkla da olsa Fuji alır.

Onun da açıklamasını yaptı adam. Fiziksel olarak yoruyor. Kullanamayacak dereceye yıpratıyor. Anlayacağın full haki kullanmakta insanı yoran bir şey.
Bu bir açıklama değil. Bedeni yoruyor? Bedeni yoruyoru herkes söyleyebilir önemli olan neden yordugunu aciklamak.

B.haki koka beden sertleşiyor sadece, neden bedene yuk bindirsin ki? Vergo'nun normal nedeni demir yığını gibi zaten Sanji'nin deyimiyle. Dof'unki daha da sert. Kaido'nun ki bunlardan da serttir. Ve gayet güzel hareket ediyorlar. Luffy'nin yaptığı koka ile lastiği demir-çelik yapmak. Sıkıntı su ki demir-çelik böyle esnemez. Dof da şaşırdı bu yüzden. Ama Luffy yapıyor, büklüm büklüm yapıyor kolunu. Işte bu adama yuk bindirir. Çünkü o demiri o hale sokmak efor harcatiyor adama.

Kısaca haki bitmese herkes full koka dovusurdu paso.

Bu bir açıklama değil. Bedeni yoruyor? Bedeni yoruyoru herkes söyleyebilir önemli olan neden yordugunu aciklamak.

B.haki koka beden sertleşiyor sadece, neden bedene yuk bindirsin ki? Vergo'nun normal nedeni demir yığını gibi zaten Sanji'nin deyimiyle. Dof'unki daha da sert. Kaido'nun ki bunlardan da serttir. Ve gayet güzel hareket ediyorlar. Luffy'nin yaptığı koka ile lastiği demir-çelik yapmak. Sıkıntı su ki demir-çelik böyle esnemez. Dof da şaşırdı bu yüzden. Ama Luffy yapıyor, büklüm büklüm yapıyor kolunu. Işte bu adama yuk bindirir. Çünkü o demiri o hale sokmak efor harcatiyor adama.

Kısaca haki bitmese herkes full koka dovusurdu paso.
Eee WB niye kullanmıyordu ? Demek ki fiziksel olarak adamı yoran bir şey bu. WB bu seride haki yönünden en yüksek seviyede adamlardan biri. Bir kez bile mi h.haki salacak kadar hakisi yoktu? Demek ki o ara ki fiziksel kapasiten felan önemli.

Bitmesi dediği gibi saçma oluyor. Bugün haki ruh ile alakalı bir şey? Bu haki bitiyorda sonra nereden geri doluyor? Ama dediği gibi o ara ki fiziksel durumun ile alakası varsa bu kullananaman için çok mantıklı bir neden. WB'nin bir kez bile olsa h.haki salamaması da buna çok güzel oturuyor.

Valla şuan eline koluna yerçekimi uyguladığını görmedim. Bahsettiğin sahneyi az önce "kendisinede uyguladı zarar görmedi " demiştin. Şuan gördüm videoda fakat kendisine uygulamıyor.
Yine dediğim o byakuya bankaisi gibi dairesel sınırı var. Çevresine uyguluyor kendisi o daire içinde etkilenmiyor.
Basınçtan sadece çatlıyor. Yani o limitini geçip dondurulduğunda çekimi kendisine atmak zorunda ki
Kılıcı ile uyguluyor gözüküyor bu da imkansız kılıyor.
Doflamingo donduğunda bilinci açıktı. Ve o buzdan naısl çıktığını bilmiyoruz.
Eğer böyle bir olay olmamış o sahneyi görmemiş olsak , çoğumuz Dof donarken tellerinin de donacağını düşünecekti ki olması gereken de o.
Ama Dof buzu kırıp çıktı içinden.

Issho donarken de bilinci açık olacak haliyle ve kılıcı elinde. Meyveyi etkinleştirip buzu benzer şekilde kırabilir.Bunu yapmasına engel yok. Basıncı ister yatay uygulasın ister dikey kırıp buzu çıkar ordan. Kendi de yere yapışır demişsin mesela ona gerek yok, buzu kırdıktan sonra basıncı keser.

Bunun için komplike düşünmeye gerek yok tıpkı Dof olayı gibi.
Bir denizci amirali buzun içine girip yenilecek değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık