Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Issho vs. Kuzan

Kim Kazanır

• Kullanılan toplam oy
    112
Mantıklı diyorsun. Ama işte bazı sözler kafa karıştırıyor. Yine Doflamingo da Luffy'e hakin geri mi gelmişti diyerekten dalga geçiyor. Ama belki de Japoncasından İngizliceye çevirisinde farklılıklar olmuştur. Dediğin gibi de olabilir.
Haki ve fiziksel durum birbiriyle bağlantılı bence. Luffy fiziksel olarak biraz iyi olunca hakisini kullanabilir hale geliyor. Şurası önemli:

Hakisi geri gelmiyor, hakisini kullanabilir hale geliyor. Çünkü o kadar yoğun haki kullanımı bedeni tüketiyor. Dikkat edilmesi gereken diğer nokta da şu:

Luffy'nin bu zamana kadarki dövüş stillerinin hepsinin vücuduna yan etkisi vardı. g2, g3. Hatta Thriller Bark'ta Chopper bu duruma değindi. Bu dövüş stili Luffy'ye zarar veriyor, endişeleniyorum diye.. g4 de bundan farksız değil. Zaten yukarıdaki mesajımda attığım yerde koskoca Kara Kral demiş diyeceğini.

Diğer türlü kenb. haki de kral haki de tükenebilir bir şey o zaman ? Ooo hayır, kral hakim bitti! Ama endişenmeyin, 10 dakikaya doluyor :hhh:

haki bitebilen bir sey. busoshoku, ruhundan bedene güc basma, luffy gibi cok basarsan, havuzdaki hakin gider apısırsın.

kenbunshoku, mentalle birlikte, sezgilere güc basma, satori gibi korkar, tırsar, dikkatsiz olursan kontrolün dagılır. gecici olarak kenbunshoku kullanamazsın.

houshokuya gelince, haki ruhtur. houshoku ruhuda, hakiside muazzam seviyelerde olanlarda var olan, bir sembol gibidir. ama o bile biter. houshokusu olanlardan korkulmasının nedeni, bankadaki para gibidir. bill gatesle, sıradan bir milyonerin alım gücü bir olmaz ;) kimi kılıclarını siyaha bürür, ötekisi nasılsa fazla deyip, dünyanın en güclü adamının gemisinde show yapar :p

Bir demiri bukmek kolay is degil. Adam orada çelikten bile sert olmuş ama kolunu içine falan gocuruyor, Dof neden şaşırdı? Nasıl hala esnek diye. Çünkü artık lastik sertlesip başka bir şey olmuş. Evet Luffy bunu başararak büyük is yaptı ama yan etkisi var iste. Bedenine cok yük bindiriyor.

Nasıl ki g2'yi başta bedeni kaldirmiyordu o hesap. Hem bedeni zorlanıyor hem de hakisi bitiyor herifin. G4'un yararı çok ama yan etkisi de aynı doğrultuda büyük. Dof'u nasıl yenecek derken birden herifi gezdire gezdire dövmeye başladı. Bunun bir bedeli var.

Haki bitmez , beden çöker.
Çok fazla haki kullanırsan bedenin kaldırmaz bir süre sonra.

Fujitora'nın hakisinin bitmesi gibi bir durum olacğaını sanmıyorum.
10 günde dövüşse k.hakisini kullanabilir .

Haki ve fiziksel durum birbiriyle bağlantılı bence. Luffy fiziksel olarak biraz iyi olunca hakisini kullanabilir hale geliyor. Şurası önemli:

Hakisi geri gelmiyor, hakisini kullanabilir hale geliyor. Çünkü o kadar yoğun haki kullanımı bedeni tüketiyor. Dikkat edilmesi gereken diğer nokta da şu:

Luffy'nin bu zamana kadarki dövüş stillerinin hepsinin vücuduna yan etkisi vardı. g2, g3. Hatta Thriller Bark'ta Chopper bu duruma değindi. Bu dövüş stili Luffy'ye zarar veriyor, endişeleniyorum diye.. g4 de bundan farksız değil. Zaten yukarıdaki mesajımda attığım yerde koskoca Kara Kral demiş diyeceğini.

Diğer türlü kenb. haki de kral haki de tükenebilir bir şey o zaman ? Ooo hayır, kral hakim bitti! Ama endişenmeyin, 10 dakikaya doluyor :hhh:
Mantıklı böyle olabilir. Olaya böyle bakmaya başladım. Daha mantıklı geliyor bana.

Kendi ağzınla diyorsun işte. Ruhtan bedene güç basma. Beden kaldırana kadar basar, ondan sonra mafiş. Şurda Luffy'nin ruhu mu bitik gözüküyor yoksa bedeni mi ? Cevap açık bence.

bence ikiside, manen de madden de bitmiş , köprüye intihara gidiyor tipinde :D

saka bir yana ben zaten bedenini zorlamamıstır demedim. hakinin bitebileceginin söylendigini kendi cümlelerimle vurguladım.

luffynin durumu istisna. çünkü ;

1- luffyde cok fazla haki var, fazla basabiliyor.

2- meyvesi sayesinde , cok fazla yüklenmeyi esneyen lastik etkisiyle belli ölcüde soguruyor.

3- daha önceden g2 ve g3 le alısık oldugu için bunu tolorede edebiliyor.

4- hakiyle etkileşime gecen yeni lastik beden, hem demir gibi sert, hem esnek, hem iç içe gecebilir, sanki farklı bir materyal gibi oluyor bir nevi vulkanizasyon yapıyor luffy.

ee sonuc olarakta , hem fazla bastıgı haki bitiyor , hemde cok zorladıgı bedeni bitiyor.

üstteki mesajım genellemeydi. bu luffye öznel.

misal olarakta jozuyu vereyim. ne kadar basarsan bas elmas tasıyacaktır. kuja oklarının etkisinin artması gibi, adam hakisi bitene kadar dövüsecektir.

gelgelelim sen yine haklı oluyorsun. luffy istisna olsada, bu seride bir de douriki olayı var. yani jozunun bedeni , hakisi bitmeden bitapda düşedebilir ;)

kompleks düşününce daha net anlasılıyor. e.odada buna güvenip istedigi yöne cekiyor cakal :D

Son düzenleme:

karolla

Luffy'nin dediği şey şu (çeviriye göre) :

''Bound Man'ı kullandıktan sonra 10 dakika boyunca haki kullanamıyorum''

Bence bu fiziksel durumla alakalı bir şey. Zati Luffy'nin haline bakarsan gözlerini açacak dermanının olmadığını, meyve hakimiyetini bile tamamen kaybettiğini, görüyoruz.

Hakisi biten bir adam neden gözlerini açamayacak kadar bitap düşsün ? Haki kullanamıyorken aynı durum gerçekleşse bu adam fiziksel olarak tükenmiş demez miydik ?
................................................................................................................................................................................................

Haki ruh gücü demek. Ruh bitebilen bir şey minvalinde bir sonuç çıkıyor ortaya ki bu saçma.

Burda esas nokta şu bence... Haki kullanımının da bir bedeli var ve bu bedel fiziksel olarak kendini gösteriyor. Bakın, mangaka bu savı desteklercesine Rayleigh'e ne dedirtiyor ?

G4 vücuduna çok fazla yük bindiriyor :good:

Öte yandan serinin diğer unsurları ve örnekleri açısından da hakinin bittiği olgusu mantıksız. Düşünün. Akainu ve Aokiji 10 gün savaştı. Bu adamların hakisi de bitmiştir o zaman ? Peki hakileri bittiğinde ne dediler ? Az dinlenelim sonra devam ederiz hacu mu ? Ölümüne bir dövüş bu, çocuk oyuncağı mı ? Çok mantıksız yani.

Bir mantıksızlık da şu:

Luffy Mingo'ya karşı yarım saatlik bir g4 performansı sergiledi ve hakisi bitti (!). Aokiji ve Akainu'nun hakilerinin bitmediğini düşünelim. Bu adamların 10 günde kullandığı haki miktarı nere Luffy'nin yarım saatte kullandığı haki miktarı nere ? Yani bu demektir ki Luffy bu adamların 100 de 1'i kadar bile haki kullanamıyor süre olarak ? Peki kim der ki Luffy'nin hakisi ile amirallerin hakisi arasında dağlar denizler kadar fark var ? :) Kimse demez, çünkü öyle bir fark yok ;)

Ne lan bu ''hakim dolsun bekleyin'' muhabbeti :D

Loading %70-80-90....

Bunun gibi mantıksızlıklar yüzünden haki biten bir şey değil diyorum ben.
Haki biten bir şey olmasa hep full koka gezerler :) Hakinin biten bir şey olduğu son derece bariz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık