Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İmparator Seviyesindeki Karakterler

New World'de Yonkou Gücünde kaç kişi çıkar?

• Kullanılan toplam oy
    322
Teşekkür ederim sayfa için.

Şimdi gelelim konumuza;

Senin attığın sahnede, Law yonkouların güç seviyesini Luffy'ye anlatmak için Beyazsakal'ı kullanıyor. Bu hem Luffy'nin Beyazsakal'ı az çok tanımasından, gücünü bilmesinden, hem de Beyazsakal'ın onlardan güçlü olmasından kaynaklanıyor. Ben o cümleden bunu anlıyorum. Ayrıca, bu durum 4 imparator olmasından kaynaklanıyor. Yani güç dengeleri. Tüm adalar en güçlü adamda toplanırsa dengeler bozulur. Diyelim Beyazsakal bölgesine saldıran Big Mom'la savaşmaya gidiyor, o arada da başka bir bölgeye Kaido saldırıyor, ne olacak? İkisini birden nasıl tutacak? Böyle böyle bir denge oturuyor zamanla.

Beyazsakal mevzusu bir yana, mevcut yonkouların Roger'den güçlü olmalarına ihtimal vermiyorum. Kolay mı öyle Roger'i geçmek? Ayrıca böyle bir güç mevcutsa, Oda bunu neden belirtmedi? Neden sadece Beyazsakal'ı diğerlerinden ayırmak için ''Roger'la denk dövüşebilen tek adam'' dedi? Neden Sengoku ''tüm dünyayı yok edebilecek güç'' dedi? Neden Big Mom için dünyanın en güçlü kadını denmedi? Çünkü kadın-erkek ayrımı yok. ''Dünyanın en güçlü adamı'' demek, dünyanın en güçlüsü demek. En azından One Piece için bu böyle. Ayrıca Beyazsakal ''Korsanlara göre One Piece'i bulmaya en yakın kişidir.'' -One Piece Wiki. Beyazsakal hayatteyken kralın kendisi olduğu gözümüze gözümüze sokuldu. Daha ne olması gerekiyor? Kaido'nun tüm övgüleri Beyazsakal öldükten sonra. Hem Kaido Beyazsakal'dan güçlüyse, dünyanın en güçlü adamı ünvanının ne anlamı kalıyor? Herkes, seri sonunda Luffy Roger'i geçer mi denk mi olur falan diye tartışırken, sen herkese Roger'ı geçirtmişsin. :) Şimdi Luffy g5 açıp Big Mom'ı indirse, Roger'ı geçmiş mi olacak şimdiden? Ve Oda bize bundan bahsetmeyecek, açıkça belli etmeyecek?

Bu konuyla bu kadar uğraştığıma inanamıyorum. Serinin en açık dengelerinden bahsediyoruz.
Yahu adam basbayağı diğer Yonkolar Yonko olabilmek için WB ile savaştılar diyor. Sen kurnazlıkla buraya geldiklerini iddia ediyorsun. WB tek bir adamının kilına zarar getiren kişileri öldürene kadar kovalayan biri iken adalarına çöken kimselerle savaşmadıgı nasıl ileri sürülebilir? :)

Diğer hususta Rogerı geçmek diye bir kavram yok, düşün 30 yıl önce bu kadar güç arayışında olan korsan ve denizci yokmuş, zamanla deniz daha çetin bir ring haline gelmiş. Roger kendi dönemini manipule edip KK olmuş lakin şimdikiler birbirlerine üstünlük kuramıyorlar, bunun nedeni Rogerı gećememiş olmaları deģil, bilakis hepsinin artık geçmiştekilerden daha güçlü olması. :)

Diğer yandan mangaka WB için o kelimeleri kullanırken onu diğerlerinden ayırmaya ćalışmıyor, sadece Roger üzerinden Wbyi övüyor. Lakin buradan Wbnin diğer yonkolardan ayrıldıgı sonucu çıkarılamaz zira daha önce de dediğim gibi şimdiki Yonkolar Roger döneminde yaşamıyorlar. O yüzden WBnin 30 yıl önce Rogera denk olmasınin Kaidonun veya diğerlerinin güç durumuna herhangi bir etkisi yok.

Sengokunun tüm dunyayı yok edebilecek güç dediģi Gura Gura meyvesini òvmek amacıyla kullanılan bir ifade Wb övülmüyor burda meyvesi övülüyor.

Kaidonun tüm òvgüleri WB öldükten sonra diyorsun da bu adam ilk bölümde çikmadı ki daha yeni cıktı yani ne bekliyordun anlamadım, ilk bölümde mangaka Kaidoyu mu tanıtsaydı? Diğer yandan Kaidonun tanıtımında halk arasinda kavgaya gideceksen yaninda kaidoyu da götür şeklinde bir efsanenin dolaştığindan bahsediliyor. E bir efsane de birkac ayda yayılamayacaģına göre bu adam WB sağken de en güclü canavar diye anıliyormuş işte. :)

Son hususta Luffy G3 acarak Garpın yamulttuğu kafayı düzledi ve açikça Garpı geçti. Eger 1 vs 1 de yardım almadan adil bir dòvüştü BigMamı yenerse o zaman sadece Rogerı değil BigMamı da geçmiş olur tabiki :)

Yahu adam basbayağı diğer Yonkolar Yonko olabilmek için WB ile savaştılar diyor. Sen kurnazlıkla buraya geldiklerini iddia ediyorsun. WB tek bir adamının kilına zarar getiren kişileri öldürene kadar kovalayan biri iken adalarına çöken kimselerle savaşmadıgı nasıl ileri sürülebilir? :)

Diğer hususta Rogerı geçmek diye bir kavram yok, düşün 30 yıl önce bu kadar güç arayışında olan korsan ve denizci yokmuş, zamanla deniz daha çetin bir ring haline gelmiş. Roger kendi dönemini manipule edip KK olmuş lakin şimdikiler birbirlerine üstünlük kuramıyorlar, bunun nedeni Rogerı gećememiş olmaları deģil, bilakis hepsinin artık geçmiştekilerden daha güçlü olması. :)

Diğer yandan mangaka WB için o kelimeleri kullanırken onu diğerlerinden ayırmaya ćalışmıyor, sadece Roger üzerinden Wbyi övüyor. Lakin buradan Wbnin diğer yonkolardan ayrıldıgı sonucu çıkarılamaz zira daha önce de dediğim gibi şimdiki Yonkolar Roger döneminde yaşamıyorlar. O yüzden WBnin 30 yıl önce Rogera denk olmasınin Kaidonun veya diğerlerinin güç durumuna herhangi bir etkisi yok.

Sengokunun tüm dunyayı yok edebilecek güç dediģi Gura Gura meyvesini òvmek amacıyla kullanılan bir ifade Wb övülmüyor burda meyvesi övülüyor.

Kaidonun tüm òvgüleri WB öldükten sonra diyorsun da bu adam ilk bölümde çikmadı ki daha yeni cıktı yani ne bekliyordun anlamadım, ilk bölümde mangaka Kaidoyu mu tanıtsaydı? Diğer yandan Kaidonun tanıtımında halk arasinda kavgaya gideceksen yaninda kaidoyu da götür şeklinde bir efsanenin dolaştığindan bahsediliyor. E bir efsane de birkac ayda yayılamayacaģına göre bu adam WB sağken de en güclü canavar diye anıliyormuş işte. :)

Son hususta Luffy G3 acarak Garpın yamulttuğu kafayı düzledi ve açikça Garpı geçti. Eger 1 vs 1 de yardım almadan adil bir dòvüştü BigMamı yenerse o zaman sadece Rogerı değil BigMamı da geçmiş olur tabiki :)
Bak şimdi senin mantığını oturttuğun temeller çok yanlış. En basitinden iki örnek vereyim: Roger zamanında, WB Roger'la denk dövüşüyordu. Sen diyorsun ki; WB, Roger öldükten sonra Gura Gura yedi. Yani Roger'la denk olan adam, Roger öldükten sonra üstüne bir de dünyanın en güçlü paramercia meyvesini yedi, bunda ustalaştı. O halde WB, Roger'ı fersah fersah aştı. Yetmedi Kaido ve Big Mom da WB'yi aştı. :)
Ve mangaka, bu serinin kilit adamı olan Roger'ın güç olarak aşılmasından ne kendi bahsetti, ne de bir karakterin ağzından söylettirdi. :)
o dönemde şimdikinden az korsan olmasına dayanarak bu sonucu çıkartamazsın. Nicelik her zaman nitelik doğuracak diye bir şey yok. Raftel'e ulaşmayı zor kılan Roger'dan güçlü korsanlar olması değil, "atıyorum" Shiki gücünde 10 korsan olmasından kaynaklanıyor.

Luffy g3 ile dedenin kafasını düzelttiği için Garp'ı geçmiş olmadı. Bu da senin hayal dünyan. O halde Lao G de mi Garp'ı geçti. :)

Bak şimdi senin mantığını oturttuğun temeller çok yanlış. En basitinden iki örnek vereyim: Roger zamanında, WB Roger'la denk dövüşüyordu. Sen diyorsun ki; WB, Roger öldükten sonra Gura Gura yedi. Yani Roger'la denk olan adam, Roger öldükten sonra üstüne bir de dünyanın en güçlü paramercia meyvesini yedi, bunda ustalaştı. O halde WB, Roger'ı fersah fersah aştı. Yetmedi Kaido ve Big Mom da WB'yi aştı. :)
Ve mangaka, bu serinin kilit adamı olan Roger'ın güç olarak aşılmasından ne kendi bahsetti, ne de bir karakterin ağzından söylettirdi. :)
o dönemde şimdikinden az korsan olmasına dayanarak bu sonucu çıkartamazsın. Nicelik her zaman nitelik doğuracak diye bir şey yok. Raftel'e ulaşmayı zor kılan Roger'dan güçlü korsanlar olması değil, "atıyorum" Shiki gücünde 10 korsan olmasından kaynaklanıyor.

Luffy g3 ile dedenin kafasını düzelttiği için Garp'ı geçmiş olmadı. Bu da senin hayal dünyan. O halde Lao G de mi Garp'ı geçti. :)
Mangakanın ne demesini bekliyorsun anlamadım, Kaido tanitimının altına Kaido havada karada suda en güçlük varlık olarak bilinir, hatta Rogerdan bile daha güçlüdür mü yazmalıydı? böyle bir şeyin mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. Mangakanın Rogerı ayırma nedeni En güçlü olması değil KK olmasıdır. KK olduğu ve zamanıni domine ettiği için Roger önemli, günümüzde ise Rogerın bir önemi yok zira şimdiki karakterlerle Rogerı kıyaslamanın bir yolu yok.Aynı dönemde yaşamıyorlar malum. :)

Luffy Chinjaonun en güclü silahıni düzeltti. O bölümlerde Garp fbsi boşuna verilmedi. Garp adamın kafasını yamulturken Luffy düzeltiyor. Lao Gnin olayının daha farklı olduģunu hepimiz biliyoruz. :)

Mangakanın ne demesini bekliyorsun anlamadım, Kaido tanitimının altına Kaido havada karada suda en güçlük varlık olarak bilinir, hatta Rogerdan bile daha güçlüdür mü yazmalıydı? böyle bir şeyin mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. Mangakanın Rogerı ayırma nedeni En güçlü olması değil KK olmasıdır. KK olduğu ve zamanıni domine ettiği için Roger önemli, günümüzde ise Rogerın bir önemi yok zira şimdiki karakterlerle Rogerı kıyaslamanın bir yolu yok.Aynı dönemde yaşamıyorlar malum. :)

Luffy Chinjaonun en güclü silahıni düzeltti. O bölümlerde Garp fbsi boşuna verilmedi. Garp adamın kafasını yamulturken Luffy düzeltiyor. Lao Gnin olayının daha farklı olduģunu hepimiz biliyoruz. :)
Bence sen hariç kimse bilmiyor. Luffy'nin Garp'ı geçtiğini, yonkouların Roger'ı geçtiğini falan bir tek sen biliyorsun. :)

Sabo'nun bir Yonkou seviyesinde olduğunu düşünmüyorum Marco'ya da aynı şekilde ,Yonkou'nun sağ kolu yonkou etmez veya Yonkou kadar güçlü olduğu düşünülen birinin adamının Yonkou olması güç dengesini bozar.
2 yıl geçtikten sonra eğer Marco hala BB tümen komutlarına hükmediyorsa bence bir yonkou seviyesindedir.
Sabo meselesi daha görecelidir bence. Haki seviyesi önemli bir rol oynar. Bir amirali Yonkou olarak görebiliyorsak -neredeyse- Sabo'yu da -neredeyse- görebiliriz. "diye düşündüm."

Aynen Garp kafa yamultmak için belki günlerce antrenman yapıyor.Luffy ise biraz sinirlenince düzeltti kafayı.Antrenman ihtiyacı da duymadı.Aynı işlemin tersini yaptı.Şu an G4 ile ele alırsak kesinlikle Garp'ı geçmiştir bence de. :)

Ciddi savaşma gibi bir nedeni var mıydı?
Neden savaşmasın ? Kokuto Yoru kullanıyor sonuçta, meyve bıçağı değil. Ciddi olmadığı vakit meyve bıçağı ile savaştığını kendi söylüyor. Kokuto Yoru kullandığı vakit tek atıp geçmeye özen gösteriyor.

Mihawk'ın bir hedefi yok, bir amacı yok, tek olayı savaşmak, kendini eğlendirmek, kendi dişine göre kılıç ustaları ile dövüşmekle ilgileniyor, Mihawk'ın kendi gücünü sakınıp başka bir amaç uğruna gücünü kullanması gibi bir ihtimal neredeyse yok.

Mesela Doflamingo der ki benim silah tüccarlığı işim var, yeni dünyada bir adanın kralıyım, bunlarla ilgilenmem lazım gidip millet ile vakit kaybedemem, ama Mihawk'ta bu yok, bu adamın ciddi savaşmaması, hiç bir zaman ciddi savaşmayacağı anlamına gelir, tayfası, amacı, sahip olduğu ek bir işi yok bunun.

Kurcalamaktan sıkılmadın mı :(
Mihawk'ın Yonko gücünde olmadığını kanıtlayan en güzel delil, kurcalamak değil, kanıt göstermek. ;)

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık