Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İki Amiral vs. İki Sağ Kol (Meyveleri Değişirse)

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    114
Görmeden karakter gömmek sana yakışmadı
Beklentime göre yazıyorum.Yoksa gördüğümüz tabii yok.Fuji>GB olduğunu düşünüyorum sadece.Benim için sıralama Saka>=Kuzan>>Fuji>Kizaru>GB.

Ben doğru bildiğimi söylüyorum, Amiraller farklı seviyenin adamları.
Ben de daha güçlü olduklarını düşünüyorum adamına göre ama meyvesiz yenebileceklerini sanmıyorum sadece.Saka ile Fuji bana denk gelmiyor atıyorum öyle diyeyim.En baştaki için de.

Amirallerin fiziksel saldırı-savunmaları üst düzey.Aynı şekilde hakileride.Mf de bunları rahatça gördük.Meyve onları tek başına ordu,kitle imha silahı yapıyor.Fuji adam güçlü olmasa amiral yapıp o meyveyi vermezlerdi mesela.Değişen bir şey olmaz anket için.

Shanks tayfası harici,yonkou ve tayfası arasında devasa fark olduğunu düşünüyorum.Sağlıklı bir BeyazSakal 2 amiral alabilirdi bence.Ama herhangi bir sağ kol 2 adam alamaz.

Shanks,Roger ve Mugiwara tayfaları harici.

Şimdi öncelikle hepsinin meyvesine afallayacağını düşününerek söylersek saf gücün önemi zekadan çok geride kalıyor. Konu da bu yüzden güzel. Şimdi sağ kolları ve rakiplerini ele alalım.
a)KATAKURI: Magma meyveli katakuri ağır bir logia kullanmaya alışkın olmamalı sanırsam. Ancak devreye karşısında mochi meyvesini büyük ihtimalle kendisinin yarısı kadar bile kullanamayacak ancak vurdumu oturtacak bir amiral var. Burada devreye hakisi giriyor. Sonraki hamlelerden kaçması kolay olmakla birlikte yeni meyvesinin avantajı olarak artık atlatmasına gerek olmayacak en azından kritik durumlarda kenbunshoku magma ile karşılık verebilecek en az hasar için. Buna karşın atacağı kritik ve iyi ayarlanmış 2 bilemedin 3 vuruş ona yetecektir.
b)SAKAZUKİ: Aynı katakuri gibi bir afallamaya uğrayacaktır bence. Çünkü kendisi bu kadar hızlı hamleler yapmaya uygun değildir. Akainu bu kadar seri hamle ilk başta yapamayacak olmasına karşın defansif bir tutum sergileyerek az buçuk meyveyi anlayınca sıkıştırıcı hamlelere başvurabilir. Yalnız burada kata'nın hakisi ona zorluk çıkarıyor olacak çünkü hızlı hareketlerin en büyük dezavantajı atlatıldıktan sonra hızlıca toparlanmazsa kontra yiyebiliyor oluşudur. Kata ise o hamleyi yaptığı anda kontra ssergileyerek akainuyu en zayıf noktasından vurabilir. Buna karşın akainu için gereken şey mochinin esnekliğini kullanıp daha sağlam denemektir.
sonuç:katakuriye veriyorum.

a)MARCO: Pika pika meyvesini yemiş marconun yapacağı ilk şey çok hızlı olduğunu farkedip aniden saldırmaktır çünkü anka meyvesinden farklı görmüyor olacaktır en başta. Burada marco olayı hava savaşına çevirmenin kendisi için dezavantaj olduğunu çünkü artık iyileşe iyileşe dövüşemediğini fark edince havada zaman kazanıp bir açık arayana kadar ışın sallayacaktır farklı açılardan herhalde. Ve iyi olan şey şu burası önemli ,anka meyvesinin zayıf noktası varsa bunu bilen tek kişi marco olacaktır elbette. Her ne kadar kizaru da pika pika meyvesini yediyse de ister istemez ofansif olacak kişi meyvesi gereği marco'dur. Bu sayede marco açık yakalarken küçük de olsa bir şansa sahip olabilir.
b)BORSALİNO: Anka kizaru büyük ihtimalle atakları beklemeyecek ve açık da vermeyecektir :oleyo2: . Her ne kadar uzun sürecek olsa da tek bir sağlam atak ona yeter. İyileşme yeteneği bir yana kizaru pika pika meyvesi sayesinde hızlı düşünmeyi öğrenmiştir. Bu sayede anka meyvesi ile yapacağı ataklar marco için çok da rahat olmayacaktır elbette. Bu anları beklerken atlatamadığı saldırılar da iyileşme sayesinde hafifleyecektir.
sonuç:borsalino diyorum.

Bu arada seride dövüş dinamiklerinin böyle işlemediğini biliyorum sadece böyle olması gerektiğini düşünüyorum.Bu arada afallama olayı yoksa veya 2v2 diyorsak benim bunu yazmama gerek yoktu amiraller yer bunları yer :D
Overall'da bence sağ kollar almalı. Ama belirttiğim üzere amiraller demem lazım. Ayrıca akainuya geçmiş olsun fıstık gibi meyve kaybetti :)

Reyix sen yapma be :( Katakuri'nin hiç mi potansiyeli yok. Amirallerle yarışabilecek bir potansiyeli var bu adamın :(
Var da aynı klasmanda değiller. Haki teknikleri olmasa eyvallah diyeceğim de bu teknikler zaten her derde deva iken gücünü de kullanıcısının seviyesi belirliyor. O değil de Kizaru Akainu ile aynı dönem denizcilere katılıyor ve ikisine de yaratık, canavar diyorlar. Hatır gönül işi amiral yapılmış adam değildir yani

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık