Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Hunter x Hunter

Bomba şöyle güçlüydü böyle güçlüydü ondan bahsetmiyorum; bende Meruem'in alt yapısı böcek, bilmem kaç canlının birleşimi, evrenin güç algısının çok üzerinde vs. savunurum. Anlatmaya çalıştığım şey;
Aizen'i, Acacia'yı, Kaido'yu, Madara'yı ve benzerlerini bomba ile durdurmaktan bahsediyorum, evren tasarımında hiç yeri olmayan ve daha önce bahsi geçmemiş bir şey ile. Mesela Kaido'yu antik silah ile vurabilirsin, Vega'nın silahı ile vurabilirsin evrende yeri olmasına rağmen kabul edilebilir bir şey değil bence, mangaka mevzuyu ele alış şekli ile okuyuda bir beklenti oluşturuyor. Ben bu yüzden diyorum bomba olayı garip değil mi? Zoro, Mihawk ile vs atacak en sonunda çizik bile atamadığı adamı Bomba ile öldürecek; kandırılmış hissetmeyecek misiniz? Acacia'a, Madara, Aizen; bu karakterlerde çok mantıklı şekilde yenilmiyor ama bana o evrenin tasarım mantığında abes gelmiyor.

Hadi Elden Ring'ten de örnek vereyim; DLC son Boss'a giriyorsun, boss senin içinden geçiyor ve ölüyorsun ama oyun tasarımcısı sana bir bomba vermiş, o bomba ile Boss'a tek atıyorsun. Nerede şimdi tatmin olma hissi? Bu işin doğrusu en başından mantıklı bir güç seviyesi kurmak değil mi?
O dövüşte önemli olan Netero'nun bir düellodaki gibi rakibi yenmesi değildi. Bir tehdidi ortadan kaldırması amaçlanıyordu. Önce kendi gücüyle denedi. Yapamama ihtimali yüksek olduğu için bomba ile yok etmeyi planladılar. O sahneler iyiydi aslında. Mantıksız olduğunu da düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Verdiğin serilerle yapısal olarak hiçbir benzerlikleri yok. Zoro ve Mihawk olayı ne alaka mesela? Bir yanda iki kılıç ustası üzerinden bir beklenti varken diğerinde insanlık üzerinden bir anlatı var. Atom bombası insanlığın evrimini ve kötülüğünü temsil ediyor. Japonca kanjide de bu durum söz konusu "maliciousness of humans" "the human potential for evolution" anlamlarına geliyor Netero'nun sözleri... Yani olay Netero ve Meruem değil, tüm arc insan ve insanlık üzerine.

Bu yüzden atom bombası kullanılması mantıksız değil, hele atom bombasını tam anlamıyla tecrübe etmiş bir ülkenin vatandaşın elinden çıkmış bir eserde kullanılması daha anlamlı.
Dövüşler üzerinden ilerleyen bir seride, Kral ve yancılarının insanlar tarafından bir dövüşte yenilmesini beklememin nesi yanlış? Beklentiyi oluşturan mangaka, beklentiyi abartıp yükselten yine mangaka zaten. Arc başladığında sen bir bomba ile kralın öldürüleceğini mi düşündün? Gon intikam yemini ettiğinde onun bir bombayla Pitou'yu öldüreceğini mi düşündün yoksa? Zoro ve Mihawk'ı örnek vermemin sebebi bu, okuduğumuz serinin kimyası belli, ben kafamdan bir beklenti oluşturmuyorum. Bir tarafta kötüler var, birilerinin bunları dövmesi gerekiyor.

Gon'un mevzusunu Kurapika'ydı heralde ondan biliyoruz, Gon'un, Netero'nun çizik atamadığı elemanı teklemesini yadırgıyor muyum? Hayır! Gon'un tekrar iyileşmesini yadırgadım mı? Hayır! Bak önceki meseajımda yazdım; mangakanın resmettiği Meruem böcek evriminin ilk haklası değil zaten, tamamen özel bir varlık. İnsan evrimi diyorsan Gon benim kabulüm. O zamana kadar normal insanların esamesi okunmazken bir anda evrenin tepesinin tepesindeki yaratığı tekleyebiliyorlar. Sadece bombanın patlatıldığı bölümde süslü laflarla insan evriminden falan bahsediyor mangaka.

Kimseyi yormaya gerek yok anladığım kadarıyla @Millennium Wizard @Alpamis ne kadar konuşursak konuşalım, benim mantığım kabul etmiyor. Seriyi de zaten tam hatırlamıyorum, çok örnek verebilecek durumda değilim.

Dövüşler üzerinden ilerleyen bir seride, Kral ve yancılarının insanlar tarafından bir dövüşte yenilmesini beklememin nesi yanlış? Beklentiyi oluşturan mangaka, beklentiyi abartıp yükselten yine mangaka zaten. Arc başladığında sen bir bomba ile kralın öldürüleceğini mi düşündün? Gon intikam yemini ettiğinde onun bir bombayla Pitou'yu öldüreceğini mi düşündün yoksa? Zoro ve Mihawk'ı örnek vermemin sebebi bu, okuduğumuz serinin kimyası belli, ben kafamdan bir beklenti oluşturmuyorum. Bir tarafta kötüler var, birilerinin bunları dövmesi gerekiyor.

Gon'un mevzusunu Kurapika'ydı heralde ondan biliyoruz, Gon'un, Netero'nun çizik atamadığı elemanı teklemesini yadırgıyor muyum? Hayır! Gon'un tekrar iyileşmesini yadırgadım mı? Hayır! Bak önceki meseajımda yazdım; mangakanın resmettiği Meruem böcek evriminin ilk haklası değil zaten, tamamen özel bir varlık. İnsan evrimi diyorsan Gon benim kabulüm. O zamana kadar normal insanların esamesi okunmazken bir anda evrenin tepesinin tepesindeki yaratığı tekleyebiliyorlar. Sadece bombanın patlatıldığı bölümde süslü laflarla insan evriminden falan bahsediyor mangaka.

Kimseyi yormaya gerek yok anladığım kadarıyla @Millennium Wizard @Alpamis ne kadar konuşursak konuşalım, benim mantığım kabul etmiyor. Seriyi de zaten tam hatırlamıyorum, çok örnek verebilecek durumda değilim.
Tahrip gücü yüksek bomba olsa yani dinamit gücüyle Meruem'i yenmiş olsalar haklısın.Ama seride özellikle belirtiliyor insanlığı hafife alma diye insanlığın ulaştığı teknolojinin son noktalarından olan atom bombasıyla yani nükleer güçle kazanıyorlar.Bu da gayet normal o evren için.Atom bombası canlılığı bitiren birşey olduğu için ekstra şeyler lazım.Bence diğer serideki karakterler de ölmeseler dahi büyük yara alırlardı.Bir Comeback olurdu ama o dönüş kolay olmazdı.

Meruem'in kıytırık bir bombaya ölmesini nasıl kabullendiniz de One Piece'den daha iyi olduğunu söylüyorsunuz şu serinin. Mangaka mızıkçılık yaptı, serinin büyüsünü bozdu orda. Serinin devamında aynı şeyi yapmayacağının garantisi var mı? Cidden bu bomba mevzusuna takılan kimse olmadı mı?
Big Mom'ın da ölümünde bomba büyük rol oynadı hemde öyle atom bombası falan bile değildi. Kıyaslanacak seri One Piece olmamalı.

Netero kendi gücünün farkında. Onu aşacak bir düşman insanlığın ırzına geçer. Adamın onurlu şerefli dövüşmek gibi bir lüksü yok o düşmanı yok etmek zorunda, risk alamaz. En azından ölürken yanımda götüreyim mottosuyla kendine bomba koydurması olası en mantıklı senaryolardan biriydi zaten. Netero ile dövüşen Meruem tam formunda dahi değil. Normalde üç muhafızını emcükleyip nihai formuna ulaşması lazımdı. Netero dövüşünden sonra evrim geçirdi onda da Pitou öldüğü için ancak iki tanesini emcükleyebilmişti. Ona rağmen o büründüğü forma karşı koyabilecek biri, birileri yok. Böyle bir durumda belki de karşıdaki düşman anlayışlı, merhametli çıkar diye risk alamazsınız, ya herro ya merro demekten başka çare yok. Netero'nun bombayı patlatmadan önce yüzünün aldığı şekil HxH'nin en muazzam panellerinden biridir.

Netero kendi gücünün farkında. Onu aşacak bir düşman insanlığın ırzına geçer. Adamın onurlu şerefli dövüşmek gibi bir lüksü yok o düşmanı yok etmek zorunda, risk alamaz. En azından ölürken yanımda götüreyim mottosuyla kendine bomba koydurması olası en mantıklı senaryolardan biriydi zaten. Netero ile dövüşen Meruem tam formunda dahi değil. Normalde üç muhafızını emcükleyip nihai formuna ulaşması lazımdı. Netero dövüşünden sonra evrim geçirdi onda da Pitou öldüğü için ancak iki tanesini emcükleyebilmişti. Ona rağmen o büründüğü forma karşı koyabilecek biri, birileri yok. Böyle bir durumda belki de karşıdaki düşman anlayışlı, merhametli çıkar diye risk alamazsınız, ya herro ya merro demekten başka çare yok. Netero'nun bombayı patlatmadan önce yüzünün aldığı şekil HxH'nin en muazzam panellerinden biridir.
Bırak HxH'yi tüm anime evrenindeki enlerden biridir.

Bir diğerini de İchiryu reyiz yaşatmıştı bize.

HxH'yi hiç güçlünün güçsüzu gücü ile yendiği bir seri olarak görmedim

İsmi de üstünde zaten avcılık üzerine bir seri
En iyi planlayan en iyi hazırlık yapan en iyi içgüdüsü olan istediğine bir şekilde ulaşabilir bu seri de
Bunun örneği çok
Kurapikanim Uvogini yenmesi
Gon'un Hisoka ya attığı yumruklar sonra Hisokanin Gon da gordigu potansiyel
Yada Gon'un Netero nün sırf 2. Ayağını kullandırmak zorunda kalması üzerine Gonda potansiyel görmesi
En basit örneği de Pariston görünürde gücü yok ama herseyi manipüle edebiliyor

Netero da bir yöntem bulup Meruemi avladı işte
Çok üstünde durmaya gerek yok
HxH nin vs mantığı diğer serilerden farklı bence o yüzden takılmamak lazım

Tamam Togashi kötü çiziyor ama tasarlamış olduğu evren,güç dengesi vb.diğer etmenlerde one piece'den çok çok çok üstün. One piece sadece çizim olarak iyi olabilir ama benim için pek önemli bir unsur değil Battalgazi kardeşim.
Saygı duyarım ama HxHında One Piece e göre ekkleri var baya, şahsen animeyi izlememiş olsaydım mangası ilgimi çekmezdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık