Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] House of the Dragon (2022-)

Tarafınız nedir?

• Kullanılan toplam oy
    98
İlk sezonda Alicenti baya bir sevmiştim ama karakteri tam bir mala çevirdiler ikinci sezonda. Bölümün geri kalanı gibi bu sahnede aşırı saçma ve "cringe"di. Sen güya gelenekçisin ve oğlunu başa geçirmişsin, e onun başına bir şey gelince senin ilkelerine göre kardeşi geçmesi gerekmiyor mu yerine ne afra tafra yapıyorsun. Onun dışında kendi çocuklarına bu kadar düşman kesilmiş hale gelmesiyse iyice rezil bir karakter yaptı gözümde onu. Aegon'un oğlunun kafasını kesmişler gelmiş kitap muhabbeti yapıyorsun teselli etmeye çalışacağına, tapınakta Rhaenyra ile karşılaşmışsın artık çok geç çok kan dökülecek diye racon yapıyorsun ama bütün bunları önleyebilecek iken gitmesine izin veriyorsun vesaire.

Şu dizide sürekli kadınlara ayrımcılık ve haksızlık yapıldığının tatavasını yapıyorlar ama bütün kadın karakterler bir kişinin canını alıp elini kana bulamamak için bütün diyarın kanını akıtıyor. Rhaenys'te dahil buna, hepsi mal; tabi güvenmezler size devlet yönetme konusunda.
Amerikanyada senaristler yazarlardan büyük olmadığını tekrar anladığında diziler güzelleşecek. Sadece para kaygısı da değil günlük siyasi kaygılarını bile en alakasız dizilere eklemeye çalışıyorlar. Yaşlı şişko bu sezon diziye giremedi de 3.sezonda sazı eline alacakmış, alsın da zaten, replikleri bir kere daha dinleyince ne anlatıyor lan bu oluyorsun. İlk izleme gazla güzel gibi geliyor da 2.de sıçmış bunlar diyorsun.

Amerikanyada senaristler yazarlardan büyük olmadığını tekrar anladığında diziler güzelleşecek. Sadece para kaygısı da değil günlük siyasi kaygılarını bile en alakasız dizilere eklemeye çalışıyorlar. Yaşlı şişko bu sezon diziye giremedi de 3.sezonda sazı eline alacakmış, alsın da zaten, replikleri bir kere daha dinleyince ne anlatıyor lan bu oluyorsun. İlk izleme gazla güzel gibi geliyor da 2.de sıçmış bunlar diyorsun.
Valla bu adamlarda hiç mi akıl yok diye düşündürüyorlar insanı. Ortaçağı imitize eden bir evrene günümüz gözünden mesajlar yedirme derdindeler ama onu da beceremiyorlar. İyi yapsalar insanların gözüne batmaz zaten. Ben kitapları okumadım o yüzden sadece dizi özelinde yorum yapıyorum, ilk sezon baya iyi gelmişti bana, bu sezon düştü gözümden özellikle.

Valla bu adamlarda hiç mi akıl yok diye düşündürüyorlar insanı. Ortaçağı imitize eden bir evrene günümüz gözünden mesajlar yedirme derdindeler ama onu da beceremiyorlar. İyi yapsalar insanların gözüne batmaz zaten. Ben kitapları okumadım o yüzden sadece dizi özelinde yorum yapıyorum, ilk sezon baya iyi gelmişti bana, bu sezon düştü gözümden özellikle.
Aynı bende okumadım lakin ilk sezonun her anlamda gerisindeler.

Tam dandik bir dizi oldu sekizinci sezon game of thrones çapında ama bu nedir yav. Evrenin hikayesini değiştirmeyin bari.

Üzerinde kesinlik olmayan şeyleri açıklamak size mi düştü.

7.bölümden spoiler içerir.

Hiç bişey olmuyor ayrıca tarafını tutacağımız karakterde bırakmadılar. Hiçbir karaktere sempatim yok onun yükselişini istemiyorum. Starklara daha çok yer verin şu dizi de. Lansisterlar işlevsiz. Larys meh Varys'in köpeği olamaz en sonunda şu allahın belası kadını rheneryayla öpüştürdüler ya kadının gebersin istedikçe diziede ki yeri sağlamlaşıyor. Deamon 6 bölümdür halüsünasyonda anasını satayım. Bunun kitapta hikayesi yok herhalde Matt Smith'e rol yazalım diye filler içerik doldurmuşlar bu nedir ya. Geçen bölüm sonunda hypeladıkları şeyin bu bölüm olamayacağı anlaşılıp alakasız bir gerilimle zenci kardeşimizi ejder binicisi yaptılar sonra bölümü bitirdiler odadan beterler yemin ediyorum.

Son düzenleme:
Hiç bişey olmuyor ayrıca tarafını tutacağımız karakterde bırakmadılar. Hiçbir karaktere sempatim yok onun yükselişini istemiyorum. Starklara daha çok yer verin şu dizi de. Lansisterlar işlevsiz. Larys meh Varys'in köpeği olamaz en sonunda şu allahın belası kadını rheneryayla öpüştürdüler ya kadının gebersin istedikçe diziede ki yeri sağlamlaşıyor. Deamon 7 bölümdür halüsünasyonda anasını satayım. Bunun kitapta hikayesi yok herhalde Matt Smith'e rol yazalım diye filler içerik doldurmuşlar bu nedir ya. Geçen bölüm sonunda hypeladıkları şeyin bu bölüm olamayacağı anlaşılıp alakasız bir gerilimle zenci kardeşimizi ejder binicisi yaptılar sonra bölümü bitirdiler odadan beterler yemin ediyorum.
Bu o çocuğun olayını azıcık açıklasalar üç beş bölüm ayırsalardı karaktere. Nasıl bir karakterdir bir amacı var mı iyi mi kötü mü nedir olayı görseydik. Çok kötü, Güç yüzükleri kıvamına gelmeye göz kırpıyor.

Bu o çocuğun olayını azıcık açıklasalar üç beş bölüm ayırsalardı karaktere. Nasıl bir karakterdir bir amacı var mı iyi mi kötü mü nedir olayı görseydik. Çok kötü, Güç yüzükleri kıvamına gelmeye göz kırpıyor.
İşte bu bölümde azcık gösterdiler hırsı var varis olmada falan derken hoop binici oldu. Gerçekten kitaplarda böyle olabiliyor mu bilmiyom da yani binici olma sahnesi de çok cringetı. Bir önceki biniciyi yakan Seasmoke bana binici getirin diye yanıp tutuşup bu adamı buluyor falan saçma sapan. :D

Bebek adımlarının atıldığı bir bölüm daha. Sonra ki bölüm için en ufak ip uçları, son 10 dakikada ver coşkuyu... Ejder sahnesi de kötüydü resmen al beni lannn diye bağıran kadın gibi uçtu kaçtı piçi buldu bindirdi. Şuan aklı başında ne yaptığını bilen 2 karakter var mysaria ve alys mi ne büyücü tipli. Gerisi ne savaş yapabiliyor ne barış ne yönetim ne uzlaşma. Tüm karakterler bir anda ıskartaya dönüştü. Bir de şu şişko yalak simon oyunculuğu güzel adam döktürüyor. Geçen haftada yazdım yine yazayım senaristler cidden kötü, yazarlara yetişemiyorlar. O evreni anlamıyorlar, ülkede meselelerini ekleme çabaları bitmiyor bu da saçmalamalarına neden oluyor. Ne diziler izledik bağımsız efsane hepsi. Şu aptal seçim olsa da bitse şu yapımcıların senaristlerin aptal kaygısı...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık