Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapkalar'ın Wano Sonu Geleceği Seviye

Zoro ne zaman amiral dedim ben yav eski mesajlara bak istersen konudaki tahminimi yazdım oraya. Wano başı Luffy sağ kol seviyesi, ryou öğrenen haki Marco'yla eşit, kral hakiyle olsa olsa yaşlı Rayleigh olmuştur nerdeyse onu da sanmıyorum da neyse. Şu yazıları da kısa tutun aga ya bayıyor okurken.
Sen dedin demedim bende zaten. Yorumlara bak bir sürü Zoro'cu sağ kol-amiral seviye arası demişler. Luffy, Katakuri'ye 12 saat dayanmış biri. Hakisinin hemen biteceğini iddia etmek de yanlış Udon'da aldığı 9 günlük eğitimde Hyogoro, daha az hakiyle daha uzun süre dövüşmeyi ve daha güçlü saldırılar yapmayı öğretti. Udon bölümlerine bak Hyogoro çalıştırdığı esnada çok fazla haki harcıyorsun diye uyarıyor hatta.

Dövüş günlerce sürecek olsa amirallerle kapışamayabilir ama Luffy'nin ezici gücü karşısındaki kişiye o kadar uzun süre ayakta kalmasını sağlayacak bir güç olmaktan çıkmış durumda.(Kaido ve Big Mom hariç) ben şu anda bile Luffy'nin amiral seviye bir gücü olduğunu düşünüyorum. En azından hasar verme noktasında onlardan altta kalır bir yanı yok.

Haki meselesine gelecek olursak da, Luffy'nin tek eksiği uyanış. Luffy çok aşırı haki bazlı dövüşüyor. Meyve uyanışını sağlarsa saldırılarında daha az haki kullanacaktır.

He bak bunu dedim eheheheheh. Ama arc sonu :flaugh: . Hakisini dengeleyen bir mod filan açsa Luffy amiral olur zaten ona lafım yok benim. Hasar açısından da dediğin gibi iyi bir hasarı var ama süresi çok yetersiz.
Zoro arc sonu oraya gelecekse kaptanı arc sonu amiral üstü olsun bir zahmet ama :D

Aslında bize öyle geldi bence, yani demek istediğim şu. Luffy çok sağlam hasar atıyor ama kısa sürüyor gibi görünüyor. Karşısındaki kişi Kaido ya da Big Mom gibi biri olmasaydı o saldırıların süresi daha çok uzamaz mıydı sence? Vücudu aşılmayan birine karşı kullanılan haki miktarıyla vücudu rahatlıkla saldırılara açık birine aynı derece haki basmaz diye düşünüyorum.

Bu şuna benziyor mesela normal silahlanmayla bir düşmanı devirebilmek varken Ryou Haki kullanarak içten patlamalı hasar vermek için daha fazla haki salınımı yapmak gibi.

Logia kullanıcısı amirallere bu yüzden Haoshoku vermemiş belli ki adamlar direk imparator üstü seviyeye gelirlerdi. Bence sadece saldırılara katmanın dışında başka etki alanları da vardır.

Bu amiralciler çok tehlikeli. Adamı neredeyse %50 sevmiyormuş, ama yorumlara bakıyorsun her yerde övüle övüle bitirilemiyor. Ankete giriyorsun sonuç Yonko>>Amiral çıkmış, yorumlara girince tam tersi.

Amiral aleyhine bir şey yazınca hemen "haha" falan atıyorlar kötü hissediyorsun. Anti-amiral timi kurmak lazım, yoksa bu gidişle forumun adının Denizcifan olması kaçınılmaz.
Burada şakayla karışık olarak yazmıştım bu arada tabii.
Amiralcileri genellikle severim, görüşlerimiz tamamen zıt olsa bile saygı çerçevesinde konuşabiliyoruz.
Fakat, ölmek üzere olan (bu kısmı ne kadar vurgulasam az) Beyazsakal'ın Akainu'yu getirdiği hali görmezden gelmeleri bile tüm argümanlarını tutarsız yapmaya yetiyor. Beyazsakal yapmak istese aşağı iner, ve son darbeyi vururdu. Akainu için de her şey biterdi.
Amiral>Yonko'nun tek açıklaması retcon olabilir.

Son düzenleme:
Burada şakayla karışık olarak yazmıştım tabii.
Amiralcileri genellikle severim, görüşlerimiz tamamen zıt olsa bile saygı çerçevesinde konuşabiliyoruz.
Fakat, ölmek üzere olan (bu kısmı ne kadar vurgulasam az) Beyazsakal'ın Akainu'yu getirdiği hali görmezden gelmeleri bile tüm argümanlarını tutarsız yapmaya yetiyor. Beyazsakal yapmak istese aşağı iner, ve son darbeyi vururdu. Akainu için de her şey biterdi.
Amiral>Yonko'nun tek açıklaması retcon olabilir.
Dediklerine tamamen katılıyorum. Saygı çerçevesinde konuşmak mühim ama, Amiral>Yonko saçmalıktan ibaret. Bide buna kendilerine inandırmış olanlarıda var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık