Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapkalar'ın Wano Sonu Geleceği Seviye

Bence de sağ kol seviyesi diye bir şey yok.Mangada görünen King ile Kata yakın seviyelerde falan değil.Killer ile de Zoro aynı seviyede değil,Ray ile de diğerleri aynı seviyede değil.Herkesin seviyesi kendine.Tıpkı amirallerdeki gibi.

O sopayı kullanmak 1 zeka isterse, sıfırdan yapmak 3 zeka ister.
Usopp zeka (savaş stratejisi) konusunda net önde zaten . Nami'nin bütün yapacağı saldırıları da kolaylıkla ön görebilir. Ama Nami Usopp'un ani ve çeşitli, değişik saldırılarına ne kadar ayak uydurabilir bilmiyorum.
Hele ki araya 500 metre falan koyarlarsa Usopp işi eğlenceye vurur.
Matematiksel işlem yapıyormuş gibi direkt 'şunun gücü 10, diğerinin 9 o yüzden bu yener' de demeyelim. Karakterlerin kimle, nerde vs attıkları çok önemli değişkenlerdir. Normalde Nami daha güçlü olsa bile - ki öyle düşünmüyorum - Usopp'la olan vs de net Usopp daha avantajlı ve favori olan taraf.
Çok güzel özetlemişsin. Karakterlerin güçleri sayısal olarak alınıyor hep kıstaslarda ki bu konuda haklılar çünkü sOda beyimiz hiç bir şeyi tam göstermediğinden ne nedir hesap yapılamıyor ama yetenek uyumu göz ardı ediliyor. Örnek olarak Franky için Usopp'tan güçlü desem kimse yadırgamaz ama koy Peron'nın Sugar'ın(bu biraz şans eseri oldu ama) önüne ne yapabilecek. Usopp tayfada ki en güçsüz üye bile olsa dövüş stratejisi(savaş değil dövüş) en yüksek kişidir. Hatta Luffy ile yarışabilecek tek kişidir ve tayfada Zoro-Sanji-Jinbei'den sonra herkesi alabilir ki bunları alamama sebebide overated denebilecek kadar güçlü olmalarıdır Usopp-sama'nın karşısında.

Sağ kol seviyesi diye bir şey nasıl yoktur? Yonkolar nasıl birbirleri ile sonucu kısa sürede (saatler içerisinde) belli olamayacak kadar yakınlarsa sağ kollarda o dengeyi sağlayan unsurlardan.

Sağ kol seviyesi diye bir şey nasıl yoktur? Yonkolar nasıl birbirleri ile sonucu kısa sürede (saatler içerisinde) belli olamayacak kadar yakınlarsa sağ kollarda o dengeyi sağlayan unsurlardan.
E aynı mantıkla sol kol, orta kol, 3.adam vs diye uzar gider liste. Mesela bir Craker vs Jack kafadan 3 gün sürer.

Naminin çok güçlü olmasına gerek yok işlevselliği ile öne çıkar ve bundan dolayı tayfada her zaman kilit isimlerden olmuştur.

E aynı mantıkla sol kol, orta kol, 3.adam vs diye uzar gider liste. Mesela bir Craker vs Jack kafadan 3 gün sürer.
Gidebilir neden gitmesin? Her yonko'nun 3 adamı yok mu öne çıkan? Bir Teach muallak o da yeni yükseliyor.

Marco, Jozu ve Vista
Beckman, Roo ve Yasopp
Katakuri, Smoothie ve Cracker
King, Queen ve Jack

Hepsi diğer tayfalardaki mevkiidaşına yakındır az çok. Örneğin bir tayfadaki ikinci isimin birinci isimden (Kaptanları dahil etmiyorum) güçlü olacağı kadar bir fark beklemiyorum.

O sopayı kullanmak 1 zeka isterse, sıfırdan yapmak 3 zeka ister.
Usopp zeka (savaş stratejisi) konusunda net önde zaten . Nami'nin bütün yapacağı saldırıları da kolaylıkla ön görebilir. Ama Nami Usopp'un ani ve çeşitli, değişik saldırılarına ne kadar ayak uydurabilir bilmiyorum.
Hele ki araya 500 metre falan koyarlarsa Usopp işi eğlenceye vurur.
Matematiksel işlem yapıyormuş gibi direkt 'şunun gücü 10, diğerinin 9 o yüzden bu yener' de demeyelim. Karakterlerin kimle, nerde vs attıkları çok önemli değişkenlerdir. Normalde Nami daha güçlü olsa bile - ki öyle düşünmüyorum - Usopp'la olan vs de net Usopp daha avantajlı ve favori olan taraf.
Ağzına sağlık iyi dedin hakikaten. Usopp'un yaptığı silahlar olmasaydı Nami'nin yapacağı en büyük iş oturup para saymak olacaktı. O kadar da çaresiz işe yaramaz bir karakter işte. Tek artısı rotacılığı onu da arşa çıkara çıkara bir hal oldular.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık