Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapkalar'ın Wano Sonu Geleceği Seviye

Birkaç sene öncesine kadar Mihawk'ta da haki yok deyip kendilerince dalga geçmeye çalışıyorlardı ey gidii:rolleyes:
Valla bunlar Fanların değil tamamen Oda'nın suçudur. Seri bittiğinde bence marinefordun tekrar çizilmesi gerekiyor. Timeskipte görünen karakterler ile Marineforddaki karakterleri karşıltırmak çok zor. Bunun sebebide hakinin çok kötü işkenmiş olması Marineford savaşında Mihawk'a oda hiçbir şey yaptırtmadı ve okurların gözünden düşürdü.

Yapma şimdi, ateşle buz bu mangada bile nötrlenmeyecek kadar zıtlar..Kaldı ki o sahnede de ateş buzu eritip geçiyor.

Haki ve fiziksel güç yoksunu bir Ace'den bahsediyoruz sen obu adamı Kraker'le bir mi tutuyorsun..Ben tutmuyorum bana göre Ace'in filoda ki yeri 5.6. tümen ancak olur.Adamın varı yoğu logia meyvesi.

Ace'i fiziksel gücü hali vakti yerinde birazda silahlanma hakisi olan herkes tokat manyağı yapabilir...
Marco amirallere bir kaç tekme savurma dışında ne yaptı çok büyük hasarlarda vermedi bunlar pek Jozu Crocodile'ın burnunu kanattı. Onun dışında sadece mihawkın kılıç saldırısını püskürttü onu daz bones bile yaptı. Marineforddaki savaşı hızlı işlediğini bizzat mangaka söylüyor. Mangakanın timeskip öncesi yaptığı Aptallık yüzünden burada saatlerce birbirimizle tartışıyoruz. Ace'i güçsüz tabi görürsün Silahlanma hakisi kullandığını Mangadan değil green card'dan öğreniyoruz. Green card :oleyo2: Ace'i öldürmeden önce yendirttiği adam akıllı bir adam bile yok :artiz: Seni gerçekten çok iyi anlıyorum ama Timeskip öncesi karakterleri timeskip sonrası karakterler ile karşılaştırıken kendi kafanda onları biraz güçlendirmen ve iki ayrı zamanda da görünen karakterlerin değişimleri üzerinden yürümen gerekiyor bunu az çok yapmayı başardığın zaman daha iyi anlıyor insan güç dengesini tabi anlasanda bi yere kadar mesela eldeki veriler ile Marco ve Katakuriyi karşılaştırmaya çalışsan insan sağlıklı argümanlar sunamıyor, kuramıyor..

Luffy - Amiral
Zoro - Jack'in biraz daha güçlü hali
Sanji - Jack'e yakın seviyede olur
Jinbe - Zaten oralarda bir yerde bunda bir değişiklik olmaz. Kendisi her daim suda fark yaratacaktır serinin hangi aşamasında olursak olalım.

Gerisi umurumda değil.

Peki Beckman'de neden olmasın ki? Ben olur olmaz demiyorum ama aynı senin mantığınla neden olmasın? Olmaması için kesin bir sebep mi var? Dahası Beckman de Kata'dan güçlüyse neden şuan Luffy kesinlikle Beckman'den güçlü olsun? Sonuçta ikisi de Kata'dan biraz daha güçlü olmuş oluyor nereden geliyor bu kesinlik de 'Luffy kesinlikle sağkolları aştı şuan hepsinden daha güçlü mukayese bile edilemez' gibi kesinmiş gibi cümleler kuruyorsunuz? Bunu senin için söylemiyorum ama @Densetsu no Samurai kendi cikarimlarini kesin bir dille söylerken bazı arkadaşlar alaycı bir üslup ele aliyor 'Dsn yine bilmeden kesin konuşuyor' diye ama bu üyelerde kesin olmayan bir şey hakkinda kendi tahminlerini kesin bir dille yazıyorlar.
Luffy gözlem hakide gelişmemişken, ve yeni tip b. Haki öğrenmemişken Katakuri ile dövüştü kimine göre yendi kimine göre yenemedi ama hemen hemen herkes yakın güçte olduklarna hemfikirdi.

Şimdi tüm bunlara sahip.

Sağ kollar arasında birisinin diğerine çocuk muamelesi yapacağına dair bir şey gördük mü?

Beckmann bir Rayleigh mi?

Bir başka imparator Linlin Katakuri'ye sen kimsin diyor, Queen'e getir yiyeceğimi diyip köteği basıyor. Marco Akainu'ya yapınca ah dedirtiyor ve onu durdurmak la yetiniyor ama Newgate yapıştırdı mı yer altına yolluyor.

Sağ kollar ile kaptanı arasında farkı açıklayabildim sanırım.

İşte bu fark ile birlikte, Luffy'nin şu an Kaido ile savaşı söz konusu. Tek başına yenmeyecek olsa da bir sağ kol seviyesinde çok az direnebileceği de açık. Bu adam Kaido'ya vurdu mu kan akıtmalı, Kaido vurdu mu direnebilmeli.

Bunların ışığında bir zahmet Beckmann'dan güçlüdür diyelim.

Ace'in hakisi işlenmedi. Ondan yok sanıyoruz. Bellamy'nin koka yaptığı yerde Ace'in yapamaması saçmalık olurdu. Bu odanın haki konusunu erkenden oturtmamasıyla alakalı. Sen Ace'e Caribou muamelesi yapıyorsun resmen. Ace Jinbei ile denk çizilmiş biri. Ki bu daha WB korsanlarına katılmadan bile önceydi.
Green card'da açıklandı Ace'in silahlanma hakisi ne yani Beyaz sakalın tayfasındaki 2. Tümen komutanının haki bilemeyeceğini mi sanmıştın. Hem haki bilmese Akainu ile nasıl yumruk tokuştursun
Aynı arcda Marco'nun, Jozu'nun hakisi gayet iyi işleniyor,Ace'in kral hakisini bilinçsizce kullanmasınıda gayet güzel işleniyor ancak silahlanmaya gelince hiçbir örnek yok..Demek ki var olan silahlanmasının gösterilmeye değer bir yanı yok..

Size göre Yk 2 olabilir Ace, bana göre şuan gösterilen yk2ler hatta yk3 ler Ace'i poşet yapar.

Sanji Ace'e dokunabildiği sürece de gayet rahat kazanır..Sigarasını yakar Ace.Hoş Sanji'nin sigarasını yakana Allah rahmet eylesin gibi bir durum var seride ama.... :D

Luffy amiral seviyesinin kapısını aralamaya başlar.
Zoro 3. komutanlar arasına girer, 2. komutanları zorlar.
Jinbei suyun olduğu yerde zaten 3. komutan seviyesinde.
Sanji yıldız supernova'lar arasında rahatça yer alır. 3. komutanları zorlar.

Yorumlara bakıyorum da gerçekten Zoro'nun güç olarak ilerleyişinin Yk3, Yk2, Yk1 gibi seyir izleyeceğini düşünenler var gibi duruyor. Bazı sorularım olacak.

1. Zoro'nun Wano'daki en güçlü kılıç ustası olmadan oradan ayrılmayacağı düşünülürse ve Ashura'nın Jack'e bakış acısının yanı sıra Jack karşısındaki performansı düşünülürse Zoro'nun Jack'ten çok daha güçlü olacağı bariz değil mi ?
  2. Zoro Yk3 gibi bir seviyede iken Luffy'nin amiral civarı bir seviyede olması komik değil mi ? Böyle bir fark ne ile izah edilir ?
  3. Zoro'nun %100 performansını gördüğümüzde bunun Enma'sını, Ashura'sını, silahlanma hakisini de Zoro'nun %100 performansı üzerine koyduğumuzda Zoro ancak Yk3 mü etmiş oluyor ?
  4. Wano'da Zoro üzerinden yürüyen bir hikaye var, malum.(Oden'in mirası, Zoro'nun kökeni, Kaido göndermeleri vs.) Böyle bir hikayenin Zoro üzerinden yürümesi tamamen anlamsız mıdır, bunlar boş çizimler midir, bu "foreshadow" ların çıkacağı yer çıkmaz sokak ya da anlamsız bir boşluk mudur ?
  5. Zoro bu güçlenme seyrinde giderse yani Wano'yu Yk3 civarı seviyelerde tamamlarsa böyle düşünen insanlar Zoro'nun nihai hedefine nasıl ulaşacağını düşünür ve izah ederler ? Zira Zoro bu gidişle devam ederse Mihawk seviyesine gelmesi bi' 6-7 arc daha sürer gibi duruyor :gamyon::artiz::(   Bu nasıl bir güç değerlendirme stratejisi, nasıl bir düşünce biçimi ben anlamıyorum.
@Dattebayo..! ve onun gibi düşünenleri bu soruları cevaplamaya davet ediyorum. Ama bu soruları cevaplarken tabloya bir bütün halinde bakmalarını, Wano'da yaşananları düşünerek bu zamana kadar Zoro'nun performansının takribi olarak yüzde kaçını kullandığını düşünerek cevap vermelerini rica edicem.. Luffy Mingo'yu, Cracker'i, X karakteri alırken(!) Zoro burnunu karıştırıyordu şeklinde cevap verilecekse hiç zahmet etmesinler :byee::sapkali:

Hazır burada seviye konuşuluyorken bir kaç şey yazmak istiyorum.

Şimdi bazı arkadaşlar Zoro’nun, King’i yenmesini çok absürt buluyor ama Luffy daha yeni Kata’yı yenerek sağ kol seviyesine gelebildi. Şimdi ise daha yukarı çıkması bekleniyor doğal olarak. Bir çok yerde Örnek olarak ise Luffy bu kadar dövüşe girdi işte o yüzden gelişti şey oldu deniliyor. Şimdi benim gördüğüm şu; Luffy 2y sonra ki Hordy-Dof-Cracker dövüşlerinde antrenmanda geliştirdiği tekniklerini kullandı ve Dof-Cracker dövüşünde yardım aldı. Şimdi Luffy’nin bu dövüşleri ile Kata’nın karşısına çıktığı halinden ne farkı vardı? Yine G4’ün hakisi bitti ve yine 2y sonra öğrendiği teknikleri kullandı. Yani ben Kata dövüşünde önceki dövüşlerinden aldığı bir avantaj, ekstra bir p.up ya da bir gelişme yaşadığını hatırlamıyorum. Ama o haliyle Kata’nın karşısına çıkıyor ve ilk dövüş gelişimini dövüş içinde p.up alarak gerçekleştirip Kata’yı bir şekilde saf dışı bırakıyor.
(Eğer bu konuda hatırlamadığım bir şet varsa yazabilirsiniz. Yani Luffy’nin Hordy-Dof-Cracker dövüşlerinden sonra aldığı bir p.up ya da Kata’ya karşı avantaj sağlayan bir şey hatırlayamadım ben)

Şimdi 2y sonra ki Zoro’nun tüm gücünü gördük mü? Hayır. Peki Zoro da irade-Dayanıklı ve potansiyelli bir adam mı? Evet. Ayrıca kendisi de Luffy gibi dövüş içinde p.up alıp gelişim yaşayabiliyor mu? Evet. Şimdi King ile dövüşse tüm kozlarını kullansa ve yetmediği yerde dövüş içi bir p.up daha alsa ve sonra yense çok mu farkı var bu olayın Luffy vs Kata dan? Bence hayır. Luffy bu kadar saçma şekilde o seviyeye bir Fb düşünerek gelişip Kata’yı indirerek geliyorsa, Zoro da indirebilir. Eğer bir saçmalık varsa da bu olayda o zaman Luffy’nin, Kata’yı alıp şu an Sağ kol seviyesi olması da saçma.

Yorumlara bakıyorum da gerçekten Zoro'nun güç olarak ilerleyişinin Yk3, Yk2, Yk1 gibi seyir izleyeceğini düşünenler var gibi duruyor. Bazı sorularım olacak.

1. Zoro'nun Wano'daki en güçlü kılıç ustası olmadan oradan ayrılmayacağı düşünülürse ve Ashura'nın Jack'e bakış acısının yanı sıra Jack karşısındaki performansı düşünülürse Zoro'nun Jack'ten çok daha güçlü olacağı bariz değil mi ?
  2. Zoro Yk3 gibi bir seviyede iken Luffy'nin amiral civarı bir seviyede olması komik değil mi ? Böyle bir fark ne ile izah edilir ?
  3. Zoro'nun %100 performansını gördüğümüzde bunun Enma'sını, Ashura'sını, silahlanma hakisini de Zoro'nun %100 performansı üzerine koyduğumuzda Zoro ancak Yk3 mü etmiş oluyor ?
  4. Wano'da Zoro üzerinden yürüyen bir hikaye var, malum.(Oden'in mirası, Zoro'nun kökeni, Kaido göndermeleri vs.) Böyle bir hikayenin Zoro üzerinden yürümesi tamamen anlamsız mıdır, bunlar boş çizimler midir, bu "foreshadow" ların çıkacağı yer çıkmaz sokak ya da anlamsız bir boşluk mudur ?
  5. Zoro bu güçlenme seyrinde giderse yani Wano'yu Yk3 civarı seviyelerde tamamlarsa böyle düşünen insanlar Zoro'nun nihai hedefine nasıl ulaşacağını düşünür ve izah ederler ? Zira Zoro bu gidişle devam ederse Mihawk seviyesine gelmesi bi' 6-7 arc daha sürer gibi duruyor :gamyon::artiz::(   Bu nasıl bir güç değerlendirme stratejisi, nasıl bir düşünce biçimi ben anlamıyorum.
@Dattebayo..! ve onun gibi düşünenleri bu soruları cevaplamaya davet ediyorum. Ama bu soruları cevaplarken tabloya bir bütün halinde bakmalarını, Wano'da yaşananları düşünerek bu zamana kadar Zoro'nun performansının takribi olarak yüzde kaçını kullandığını düşünerek cevap vermelerini rica edicem.. Luffy Mingo'yu, Cracker'i, X karakteri alırken(!) Zoro burnunu karıştırıyordu şeklinde cevap verilecekse hiç zahmet etmesinler :byee::sapkali:
Şu anda Yc1 indiriyorsa time skip dönüşü tayfanın en güçlü kişisi olması gerekiyor hatta ve hatta luffy'i tekleyecek seviyede olması gerekiyor. Çünkü luffy yeni dünyaya girdikten zibilyon tane arc sonra Yc3 alabildi. Bu açıdan sıkıntılı. Ayrıca şu anda Yc1 alıyorsa, bir sonraki arc amiral i alabilmesi gerek çünkü yc1 ile amiral arasında devasa bir fark yok.

Cexaplayayım reyix....
1-) Öyle bir koşulla ayrılmak zorunda değil. Neticede en güjlüyü yenince en güjlü olacak. Bkz; Mihawk'ın hiç Vista gibi bir adamla karşılaşmaması....
2-)Kaptan ve komutanlar arasındaki fark bariz. Bunu görmezden gelmek.....
3-)Ölümüne bir matchini gördük zaten. 2. sınıf bad tripte bir novadan yediği unutulmaz ayarı görmezden gelmen de çok hoş.....
4-)Wano'da yürüyen hikaye mi? Tüm Wano'yu karış karış yürüyen Zoro var, ama hikaye kısmı bir parça eksik sanki yaw.
5-)Nihai hedefi yonko tier olmadığı için olabilir mi?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık