Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Gücünü En Çok Merak Ettiğiniz Karakterler

Hangisinin Gücünü Merak Ediyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    84
Shanks için Oda SBS'de ''Acaba nasıl dövüşüyor'' diye soru sordu, bu soruyu Shanks'ın kılıcının ismini açıkladıktan sonra, alakasız bir şekilde gündeme getirdi, yani sorunun Shanks'ın dövüş stili ile hiçbir alakası olmamasına rağmen Shanks'ın sahip olduğu kılıcın isminden Shanks nasıl dövüşüyor acaba diye soru sordu, bende merak ettim açıkçası, çünkü sadece kılıç yeteneği ile dövüşmesi hiç yeterli olmayacaktır. Luffy'nin seri sonuna yakın rakibi olacak bir karakter Shanks, Zoro'nun geçeceği Mihawk gibi bir karakterden zayıf olma ihtimali yok, bu sebepten kılıç yeteneğinin yanı sıra ekstra bir yeteneği olmalı.

En basitinden Kaido aptal değil ya, Shanks sadece kılıçustası ise, Mihawk'ta en iyisi kabul ediliyorsa, Kaido kalkıp Shanks'ı en iyi listesine dahil ediyor ama Mihawk'ı bu listeye dahil etmiyor, pek mantıklı değil eğer Shanks sadece kılıçtan ibaret ise, bu haliyle Mihawk'ı da oraya eklemesi gerekirdi demek, demek ki Shanks'ta daha bilmediğimiz numaralar var. Veya yine en basit mantıktan hareket edersek, Mihawk'a en iyisi denmiş, Shanks ile Mihawk, Shanks daha Yonko değilken bile yenişememişler, eğer Shanks sadece bir kılıçustasından ibaret ise neden Mihawk onu yenememesine rağmen en iyisi olarak lanse edilmiş? İkisinin bu unvanı paylaşmaları gerekirdi. Buna karşılık olarak ''Shanks kolunu kaybetti, ve unvan mihawk'a gitti'' açıklamasını son derece yetersiz ve mantıksız buluyorum, çünkü öğrendik ki Shanks kolunu kaybettikten sonra Yonko oluyor, bir insan durduk yere Yonko olmaz heralde. Gidip gücünü en iyilerine karşı ispatlamış, yani Mihawk'ın üzerinde olan Beyazsakal ve Kaido gibi kişilere karşı ispatlamış ve Yonko olmuşken, Shanks'ın kolunu kaybetmesinden ötürü güç kaybetme gibi bir ihtimali bile bulunmuyor, kaldı ki Oda da sanırım güç kaybetmedi gibi bir açıklama yapmıştı. En basitinden bu seride Yonko'nun sahip olduğu olanaklara sahip olmayan Queen, Nekomamushi gibi karakterler bile kaybettikleri kollarının yerine silah ekleyip, güçlerini koruyor, hatta daha güçlü bir hale geliyor, Shanks'ın böyle bir sıkıntısı olsaydı, gidip oraya bir kılıç veya silah ekler, daha güçlü bir hale bile gelirdi, ama bunu yapmadığına göre Shanks'ın yeteneği daha da gizemli bir hale geliyor.

Dragon veya Gorousei'i çok merak etmiyorum, Gorousei'den belki mitolojik zoan meyveleri çıkabilir, veya CP0 gibi eğitilmiş olabilirler. Dragon ise Sabo'yu eğittiği için aynı tekniği kullanıyordur, ve belki havayı kontrol edebilen bir meyve gücüne de sahip olabilir.

Pizarro ve geri kalan Karasakal korsanları da ilginç olabilir. Kong'ta da vardır bir meyve gücü antik zoan gibi bir şey. Xebec'te de vardır bir meyve gücü.

Lucky Roo'dan enteresan bir şeyler çıkarabilir belki Oda, o da ilginç olabilir.

San Juan Wolf için en devasa canlı dendi, belki de bizim gördüğümüz boyutunu daha bile genişletebiliyordur, o da ilginç olacaktır.

Hatta ben Karasakal'ın tam dövüş yeteneği de görmediğimizi düşünüyorum, bu adamın uykuya ihtiyacı bile yok. Böyle bir bünyeye sahip birisinin belki de Haki kullanabilme sınırı, diğer karakterlerin Haki sınırından fazla olabilir, yani diğer karakterler Haki olarak çabuk Haki'yi bitiriyorken Karasakal uykuya ihtiyacı olmadığından, ve diğerlerine kıyasla daha az yorulduğundan, onun vücudundan da çok enteresan yetenek ve üstün güçler çıkabilir, meyve güçlerinden bağımsız bir şekilde.

Ryokugyu'da bir mitolojik zoan bekliyorum, Oda yeni Amiral üçlemesini yapmış; Logia-Kizaru, Fujitora-Paramecia, Ryokugyu-Zoan olabilir.

Loki'de normal devlerden daha güçlüdür, ekstra bir yetenek beklemiyorum, varsa hayır demem.

Im'in dövüşüp dövüşmediği belli değil, şuan oturup Luffy ve Karasakal posterlerini yırtmakla meşgul, Doflamingo muhtemelen bunun varlığını öğrendi, ve Ope meyvesi ile bununla vücut değiştirmek istedi. Böyle bir olay varsa, vücut değiştirme esnasında diğer kişinin Haki yeteneğini kullanamıyorsun, yani Sanji Nami'nin vücudunda Haki kullanıyor, ama Nami Sanji'nin vücudunda Haki kullanamıyordu, yani Haki yeteneğin aynı kalıyor. Doflamingo muhtemelen Imu'nun bedenini ya Imu antik bir silah olduğu için istedi, Shirahoshi veya momo gibi bir şeyleri kontrol edebiliyor olabilir, veya sadece bir sebepten dünya hükümetini manipüle etmeyi başarmış birisi, onun kimliği ile dünyayı yönetebileceğini düşündü.

Loki'yi özellikle merak ediyorum. Adam dünyanın en güçlü ordusuna sahip dendi. Kendi gücü ortalama olup ordusu sayesinde mi Bm karşısında prestij kazandı yoksa kendisi de sağlam bir karakter mi çıkacak?

Bommmmboş biri çıkabilir. Bu seri kaptan ve sağ kolları üzerine kurulmuş bir seri. Yk2'lerden bir şeyler beklemek şapkadan tavşan çıkmasını beklemek gibi olur biraz. Her ne kadar Shanks ve Bb tayfası özel olsa da Yk2'lerin alayı boş adamlar neredeyse.
Kalabalık tayfalar da komutanlara özenilmiyor bence. Ama shanks gibi nicelik olarak az bir tayfası olan bir yonkounun tüm adamları önemlidir bence. Shanks tayfasının önemi serinin en başlarında belirtildi zaten. Luffy, seninkinden bile daha iyi bir tayfa toplayacağım diyerek önemini vurgulamıştı. Shanks her yere bu 10 adamıyla gidiyor. MF'ye bile sadece bu kemik kadroyla geliyor. BM, Kaido veya WB'nin tayfası çok fazla olduğu için iyi işlenmemiş olabilir ama bir zahmet avuç kadar olan yonkou tayfasını işlesin adam gibi. Boş çıkabilir de tabi bu diğer tüm karakterler için de böyle yanlız. Çoğu karakterin beklentilerimizi karşılayacağını düşünmüyorum zaten. Ama ağırlığı olan karakterleri iyi işlesin yeter.

Bildiğim kadarıyla Vegapunk'ın erkek olduğu kesin, cinsiyeti değişmiştir diyorsan bilemem elbette. Ayrıca Luffy doğduğu sırada Vegapunk, Dünya Hükümeti'nin elindeydi.
Yüksek ihtimalle erkek ve yine yüksek ihtimalle Luffy'nin annesi değil. Sadece Luffy'nin annesi olmasını ilginç bulacağım için yarı geyik yarı ciddi savunduğum bir iddia.

Haterlığını bırak ve rüya aleminde uyan. Bir Monkey Ailesi mensubunun zirve gücü minimum Korsanlar Ligi dengi seviyeden başlıyor. 6 Milyar ödül zıbam diye önüne koyulunca en güçsüz amiral diyebilecek misin baklım...
Puhahahah görcez. Ödülle alakası yok gücünün hükümete en büyük tehdit kendisi ondan ödülü yüksek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık