Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mr1 dövüşü hala ve hala bu zamana kadar Zoro'nun yaptığı en zorlu dövüştür. Çünkü Zoro orada fiziksel olarak da kafa olarak da neredeyse bitik duruma gelmişti.

Kaku dövüşünde ise Zoro zaten Kaku'yu kesmeyi Ashura açmadan önce de başarmıştı. Ve Ashura açana kadar Kaku'nun saldırılarına iyi kötü karşılık verebiliyordu. Ashura açınca tek atıp geçti. O yüzden dövüş orta zorluk bitiriş düşük zorluk diyoruz. Luffy G2 ile Lucci'ye üstünlük kursaydı o da Zoro abisi gibi düşük orta zorluk attı derdik.

King dövüşünde de aynı şekilde. Burda Zoro'nun hasar almasına neden olan şey Enma'ydı çoğu zaman.

Şunu ayırt etmek lazım artık değil mi ? 1000 bölümü geçtik yani bazı şeyleri oturtmak, tartışmamak lazım. Zahmet olacak ama... Bir karakterin aldığı p-up rakibine çok fazla geliyorsa p-up alan karakter rakibini baya aşmıştır. Sen p-up alıp rakibiyle 1 saat dövüşmeye devam eden adama yüksek zorluk dersen yine p-up alıp dövüşü 1-2 dakikada bitiren adama da yüksek zorluk dersen burda fabrika ayarlarıyla ilgili bir sorun var demektir.
Bir karakter power up alıp rakibini yeniyor diye savaşın öncesini hiçe sayacak değilim. ''Savaşın sonunda karakter en güçlü saldırıysa işi bitirdi o zaman orta zorluktur'' dememi mi bekliyorsun? Savaşı genel olarak tüm hatlarıyla değerlendirirsin. Luffy vs Bellamy, Zoro vs Pica düşük zorluktur mesela çünkü başından sonuna kadar ezip geçtiler.

Ayrıca hasar almasına neden olan şey Enma'dır bahanesini geçelim. Kazanmasına sebep olan şey de Enma'ydı. Sonuç olarak bu kılıç karakterin gücü.

Ben aksini mi söyledim Daz dövüşü imkansızın başarıldığı dövüştü.O yüzden yüksek zorluğun üstünde diyorum.Sana göre yüksek zorluk sanırım.Oda Zoro’ya manga boyunca bir imkansız dövüş çizdi gerisinde zorlamadı yani adamı.Böyle vs çizmeyi heyecanlı buldu hmmm.Dediğim gibi standartlarında problem var.Hala iksir diyorsun.İksirin etkileri geçecek yaralarınla başbaşa kalacaksın dedikleri yeri bir göster bakalım.Çünkü benim duyduğum iyileştirme karşılığı ilerde acı çekecek olması.Karasakalın durumu gibi.Zoro dövüş ve Enma kullanmaktan o hale düşüyor.Kılıç King’i bağlamaz da diyemezsin adamla dövüştüğü için Zoro kılıca yüklenmek medet ummak zorunda kalıyor.Objektifim diyorsan iksir konusunu bekliyorum.Etkisi geçiyor yaralarım geri geliyor diye nerede geçmiş.
Adam paneli çizmiş King adama değmemişken kan fışkırıyor orasından,burasından, 10 dakika dövüşüp enerjim tükenmek üzere dedirtiyor Zoro'ya.Yazar bunu zaten gösterdi.

Zoro hem enma hem de iksir etkisinden dolayı nerflüydü bu dövüşte.King'in kendisi ilk defa kendi kılıcı tarafından yenilen birini görüyorum diyordu.Adam bile farkında kendisinin dövmesi yüzünden olmadığını durumun yani.

Zoro ile King'in savaşı, Zoro kral hakiyi saldırılarına entegre ettikten sonra iki eşit karakterin savaşı değildi, bu yüzden King'i yeterince analiz etme fırsatı bulamadık. Katakuri gibi rakibini iki gün dövseydi, bir sağ kol olarak daha fazla özelliğini görebilirdik.

King'in böyle bir dezavantajı var, buna rağmen Yamato ile kıyaslayacaksak Yamato derim. Her ne kadar baba şefkatiyle saldırsa da Kaido, bir imparatorun karşısında durabilmiş bir karakter Yamato.
O baba sevgisiyle yaptığı saldırıları adamlarından birisi yese Wano Merkez Cami'de namazını kılarlar yalnız. :ehe:

Tartışmasız Yamato>King arkadaşlar.

Adam paneli çizmiş King adama değmemişken kan fışkırıyor orasından,burasından, 10 dakika dövüşüp enerjim tükenmek üzere dedirtiyor Zoro'ya.Yazar bunu zaten gösterdi.

Zoro hem enma hem de iksir etkisinden dolayı nerflüydü bu dövüşte.King'in kendisi ilk defa kendi kılıcı tarafından yenilen birini görüyorum diyordu.Adam bile farkında kendisinin dövmesi yüzünden olmadığını durumun yani.
Değmemişken mi ? :S O sahnenin çarpışma sonrası sahne olduğunun farkındasın sanıyordum.Zoro ve King birbiriyle kılıç çarpıştırıp geçmişler Ryuma dövüşü gibi Oda da hemen çarpışma sonrasını çizmiş.Zoro çizik alırken King boydan baya bir kesilmiş.
Neyse ya daha fazla devam edemeyeceğim olanı reddediyorsun geriliyorum.Sana uzun bir cevap verilmiş zaten.Bence onu okursan anlarsın kritik noktalara değinmiş.

Değmemişken mi ? :S O sahnenin çarpışma sonrası sahne olduğunun farkındasın sanıyordum.Zoro ve King birbiriyle kılıç çarpıştırıp geçmişler Ryuma dövüşü gibi Oda da hemen çarpışma sonrasını çizmiş.Zoro çizik alırken King boydan baya bir kesilmiş.
Neyse ya daha fazla devam edemeyeceğim olanı reddediyorsun geriliyorum.Sana uzun bir cevap verilmiş zaten.Bence onu okursan anlarsın kritik noktalara değinmiş.
King'in hamle yapmayışıni çizmeden çarpışma çizmiş yani ? Zoro'nun vücudunun kesildiği yere bak.King'in onu direkt bir çarpışmada yapmış olma durumu yok.O açıyla imkansız.
Olan manga panellerini görmezden gelmenden ben de sıkıldım.Her konuda böylesin bide.

Enma’nın etkisi ada turu attıktan, kanlar kustuktan, çizik atamadığını anladıktan sonra başlıyor. Şu sayfadan sonra başladı enma:
Enma yüzünden yediği tek şey belini sıyıran gaga saldırısı. King’in “kılıcına yenilen birini ilk kez görüyorum” dediği şey zoro izin vermiyorken haki emmesiydi ve o da kral hakisinin başladığı sahnede bitti. Ordan sonra enmada ustalaştı zaten. Enma dezavantajı bu dövüşün çok küçük bi kısmındaydı hemen düzeldi yani.

Bahsettiğin kan fışkırma sahnesinde king’in zoro’ya vurduğunu görmedik diyorsun. Zoro’nun king’e vurduğunu da görmedik o niye kanıyor? Bahsettiğin sayfa bu:
Zoro kendi söylüyor king hız moduna geçmiş burda. King zoro’ya saldıracağı zaman zoro da king’e saldırmış. Zoro’daki yaranın sebebi o. Kendisi az hasar almaya çalışıp aynı anda king’e vurmaya çalışıyor. Tam king’le aynı anda niye kanı aksın böyle tesadüf mü olur?

Mangaka sizin anladığınız gibi ilaç etkisinin geçtiğini göstermek istese zoro king’le karşı karşıya boş dururken olur bu. Tam king hız moduna geçip dalmışken ve zoro da ona saldırmışken kanını akıtmaz. Net belli eder.

King iyi vuramıyor hız modunda ve insan formunda dalınca. Surata tekme atınca da zor sarstı. Bu sahnedeki küçük kesik de aynı onun gibi. Zoro saldırı denk getirebilmek için king’in saldırılarını yemek zorunda olduğunu anlamış. Tekme sahnesinde de burda da onu yapıyor.

aynı sayfada zoro’nun düşünceleri geçiyor. Orda belirtilir yaranın sebebi ilacın etkisinin geçmesi olsaydı.

King'in hamle yapmayışıni çizmeden çarpışma çizmiş yani ? Zoro'nun vücudunun kesildiği yere bak.King'in onu direkt bir çarpışmada yapmış olma durumu yok.O açıyla imkansız.
Olan manga panellerini görmezden gelmenden ben de sıkıldım.Her konuda böylesin bide.
:oops:
O kadar mangalarda dövüş sahnesi gördük.Zoro gelirken King'in eli armut mu toplayacak boşuna mı tutuyor elindeki kılıcı.Bana inanmıyorsan başkasına sor.İstediğine sorabilirsin hatta konusunu açıp sor.

Alpamis de demişti kesildiğini ben havadan birşey uydurmuyorum ki olan şey bu.İstersen git Zoro fanlarına sor yani onlar bile aynısını söyler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 49)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık