Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Robin neden dünya üzerindeki en çok aranan 2. kişi falan değil? Hükümetin korktuğu her şey sadece bu kadınla açığa çıkabiliyor sonuçta.
Oda sırf Robin nova olmasın diye kızın ödülünü yükseltmedi be oysaki Luffy’nin korsanlar kralı olması Robine bağlı ... Olay saf güçten ibaret olsaydı Yonkouların hepsi bulmuştu one piece’i

+Franky antik silahın planlarına sahip son derece tehlikeli biri bide üstüne vegapunktan eğitim aldı hak ettiği değer bu değil

Bu konu gerçekten aklıma gelen bütün saçma soruları sormamın yeri mi bilmiyorum ama aklıma bir şey daha geldi: Doflamingo ve Katakuri'nin bir dövüşte meyve uyanışlarını açmasının sonucu ne olacak? Hakisi güçlü olan her yeri dönüştürebilecek mi yoksa ikisi de birbiriyle çarpışınca duracak mı ?

Bu konu gerçekten aklıma gelen bütün saçma soruları sormamın yeri mi bilmiyorum ama aklıma bir şey daha geldi: Doflamingo ve Katakuri'nin bir dövüşte meyve uyanışlarını açmasının sonucu ne olacak? Hakisi güçlü olan her yeri dönüştürebilecek mi yoksa ikisi de birbiriyle çarpışınca duracak mı ?
Biz bunu göremeden Doflamingo, Katakurinin rüzgarıyla tek yiyecek.

Bana senin dediğin ikinci seçenek gibi ikisi birbiriyle çarpışınca durur muhtemelen. İkisi de sadece yarı alana hakim olur böylece. Bence ileride uyanışı olan iki karakterin savaşını görürüz. O zaman öğreniriz.

Yanlız Croco = Doflamingo yanlış değil ki zaten. Dofun kendisi kabul ediyor bunu mangayı okumasak Dof > Crocoya inandıracan :d
Ya o bölümlerde itibar iadesi yapıldı adama. Herhangi bir karakterin arcı gelmeden değerlendirmek yanlış olur. Croc işlenmiş hikayesi bitmiş bir karakterdi. Her şeyini gördük. Şimdi bu adamın yc3-2 seviyelerinde gelmesi tutarsızlıktır sadece. O arca bakacaksak Mihawkla denkmiş gibi çizildi. Mihawk'ı geçtim Zoro'yu biraz terletebilirse şükretsin Croc .d

Zaten Alabasta ve Dressrosa benzer arclardı. Croco'nun yapmaya çalıştığı şeyleri yapmış olan Dofflamingo'yu gördük. Meyve uyanışını ilk kez bu adamda gördük. Luffy'nin G4'ünü ilk kez bu dövüşte gördük. Derinlik olarak Op'de en iyi tasarlanan karakterlerden biri. Kutsal ejder olması, kral hakisinin olması falan derken Doff, Crocodile'dan çok daha özel birisiydi. Bunları söylüyorum çünkü Op'de güç kıyası yaparken, karakterin seride ki yeri çok büyük bir öneme sahip oluyor.

Ya o bölümlerde itibar iadesi yapıldı adama. Herhangi bir karakterin arcı gelmeden değerlendirmek yanlış olur. Croc işlenmiş hikayesi bitmiş bir karakterdi. Her şeyini gördük. Şimdi bu adamın yc3-2 seviyelerinde gelmesi tutarsızlıktır sadece. O arca bakacaksak Mihawkla denkmiş gibi çizildi. Mihawk'ı geçtim Zoro'yu biraz terletebilirse şükretsin Croc .d

Zaten Alabasta ve Dressrosa benzer arclardı. Croco'nun yapmaya çalıştığı şeyleri yapmış olan Dofflamingo'yu gördük. Meyve uyanışını ilk kez bu adamda gördük. Luffy'nin G4'ünü ilk kez bu dövüşte gördük. Derinlik olarak Op'de en iyi tasarlanan karakterlerden biri. Kutsal ejder olması, kral hakisinin olması falan derken Doff, Crocodile'dan çok daha özel birisiydi. Bunları söylüyorum çünkü Op'de güç kıyası yaparken, karakterin seride ki yeri çok büyük bir öneme sahip oluyor.
Yok abi one piecete sahne sahne çok ilerlemeyeceksin ben mf de gösterdikleri saldırı performansı dofla denk çizldi demiyorum ki. Adamın kendisi dengi görüyor bundan ötesi var mı

Son düzenleme:

Ağzından bal damlıyor Morgancığım kesinlikle katılıyorum

Şimdi hakinin yeni dünyada birçok kişide olmasından mütevellit olmazsa olmaz olacağına karşı yüzlerce argüman üretildi.
Şimdi kazandırdığı bazı +lar var bunlara değineceğim.
+++Saldırıya kral haki ekleyince çok fena güç artışı oluyor darma duman ediyorsun. Yapan kişiler sadece Yonkolar. Degdirmeden vuruyorlar vallahi. Tamam zaten yonko seviyesi klasmanini bir geride bırakalım. Bu olayı sadece Luffyde gördük sonrasında. Marcoda falan yok çok tuhaf. Bu degdirmesiz olandan bahsediyorum.
++Normal kral haki eklemek.Bu furyayi ilk başlatan Dof oldu veya chinjao sanırım. Kral hakin yoksa bunuda yapamazsın. Olan herkeste yapıyor diye bir kaidede yok.
+Çöp bayıltma
+Sertleştirme logialara vuruş sağlıyor eğer hakin o kullanıcıdan sağlam ise. Bunun dışında fazla bir meyveye karşı avantajı yok. Lastiği kitliyor birde başka aklıma gelmiyor cidden.
++İleri derece silahlanma güç artışı sağlıyor ama yapan kişi sayısı muazzam ötesi az.
+K haki gözlem işte uzağı gör.
++ Geleceği görüş çok ekstra bir olay ve muazzam iş cidden güç artışı sağlıyor.

Neyse kısa özet geçtim. Şimdi istatistik vereceğim.seride 1000 karakter var bunların bir çoğu korsan denizci falan. 1017. Bolumdeyiz ve 2 yonko tayfası dışında birçok kişinin gücünü biliyoruz.
İleri silahlanma yapan ve aktif denizlerde varlığını gösteren (ray dahil değil) sentomaru,hyo,luffy,Kawamatsu,kizaru,Akainu,big mom,kaidou,ve %99 ihtimalle kuzan ile shankste var diyebiliriz. Hadi dragonda olsun.
Bilinen 7 tahmin olarak 11 kişi.
Toplamda koskoca denizde 38 kişi koka 80 kişi b haki kullanıyor kaldı ki en yaygın şey.
Gelelim k hakiye.
Total 80 kişide var yine. Usoop ve İssho bilinen varlık sezenler basit teknik bunlar. Güç sezme olayını Ulti, koby falan kullanmış
Ve şuan seride 2 kişi geleceği görebiliyor. Katakuri ve Luffy. Hadi yine tahmin edeceğim. Shanks,Akainu,Mihawkta olsun diyelim.
2 tahmini 5 kişide var.

Gelelim zurnanın zırt dediği yere

H haki kullanan guncelde 12 kişi var. Birisi Zoro olmak üzere ;)
Bunların
8i şuan aktif olarak denizde.
Ve shanksida dahil edersem Luffy,Kaidou,big mom saldırısına degdirmesiz haki ekleyebiliyor.

Şimdi bakın liste vereceğim.Saydigim isimler hep aynı. Bu adamlar zaten hakisizde dövecek elemanlar birkaç istisna dışında. Sadece kimleri koskoca 1000 kişilik one piece dünyasında çok etkilemiş. İleri teknikler kullanan kişiler alın size:

Shanks,Big Mom, Kaidou,Luffy,Akainu,Kizaru,Aokiji,Fujitora,Luffy,Katakuri,Dof,Hyo,Kawa,Enel,Hancock,Kid,hadi birde garp olsun

Evet gözlem ve koka güçlendiriyor fakat bunlar olmazsa olmaz değiller her türlü engeli aşmak istemiyorsa kişi. Mesela chopperda haki yok lan alıyor queenden. Franky kokali sasaki ile eşleşti. İlla gerekte yok.Eger bir logia ile karsilasmayacaklar ise.

Bakın şimdi arkadaşlar öncelikle haki meyve gücünü iptal etmiyor. Sadece vurabilme ihtimalini sağlıyor. Avantaj ama olmazsa olmaz değil. Çok saçma gelecek biliyorum ama 600 700 Luk korsan olursun hakisiz taş gibi hemde. Eski Luffy bu yüzden güçlü idi aslında çokta gömmek doğru değil.
Dof seviyesi bir adama kadar seni hakisiz götürür sanırım

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık