Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tabi ki kılıç işini görmezden gelemeyiz hele ki seride son dönemde çok önemli hale geldiler ama fiziksel güç ölçülürken eğer kılıç ile ölçtürse fark çıksa bile çok büyük bir fark olmazdı he Jyabura'yı daha teknik çizse bu sorunlar olmazdı çok az teknik gösterdi adam hali ile sönük kaldı zaten o dövüşte Sanji adam akıllı zorlanmadı bile Jyabura'ya karşı tek sıkıntı zamandı DJ'ye geçti iki tane çaktı gömdü.
Kılıcın douriki olarak değil saldırı gücü olarak katkısı olduğu için değerlendirmeye alıyoruz. Fiziksel güce kılıcın etkisi yok zaten. Jyabura çok leş bir meyve kullanıcısı. Bir arkadaş daha yazmış. Kalifiye bir eleman olsa Cp-0 olurdu diye. Ama foruma kalsa aralarında 20 douriki var sadece. Evet 20 douriki için almamışlar Jyabura'yı Cp-0'ya. Çok önemli çünkü 20 douriki. Hey Allahım güler misin n'aparsın :confused::oops::bilmem:

Zürafa daha büyük, Kurt daha ufak, fiziksel gücü daha iyidir Zürafanın vs vs yorumlara bak yav çok masum :d
Ya açıkçası Oda'nın onu düşünmediğine, bizzat vahşilik yönüyle ele aldığına yemin edebilirim ama ispatlayamam :ehe: . O yüzden de @Densetsu no Samurai kardeşimize tamam dedik çekildik gittik sjdjdjdk. Çok da önemli değil ama bence.

Ben Zoro kılıç kullanmasaydı ne kadar güçlü olurdu, şimdiki kadar güçlü mü olurdu diye sormuyorum. Olayı farklı bir yere çekme şimdi. Şu anki güncel Zoro'dan bahsediyorum. Elinden kılıçları alınca güç kaybı yaşıyorsa başka bir kılıç ustası meyve yemiş de olsa eline kılıç alınca güç artışı yaşarrrrr.
Başka bir yöne falan çektiğim falan yok söylediğim gayet net.

Fiziksel güç ayrıdır teknikler ayrıdır.

İki insan aynı fiziksel güce sahip olabilir. Ama birisi kılıç tekniklerini öbürü dövüş tekniklerini kullanır. Sadece tercih meselesi. Ben Kaku'nun bu CP9 dövüş tekniklerini sıkça kullandığını hiç hatırlamıyorum. Birisi yumruklarına güveniyor diğeri ise kılıçlarına bu kadar basit.

Mangaka bir denizci askeri 10 dourikidir demek yerine silahlı bir denizci diyerek tarif ediyorsa demek ki silahın bir artısı ve katkısı vardır.

Valla DNS gerçekten bravo sana. Hakikaten memelerin hakkını veriyorsun. Yani kılı kırk yarıyorsun gerekirse :ehe:

Ama gelgelelim bu argümanın hiçbir gerçekçi yanı yok. Douriki sadece fiziksel güce dayalı bir ölçüm. Kılıçlar falan tamamen devre dışı. Yani o sadece rastgele bir tanımlamadan daha fazlası değil. Kılıç ya da meyve fark etmeden sadece fiziksel gücü ölçen bir şey. Hayır nasıl ölçtüğünü de gördük herifin kılıcı nasıl dahil etsin bu ölçüme? Hadi diyelim e iyi de Spandam'ın şeytan meyveli kılıcı var ona ne olacak?

Kaku, dövüşün tam kızıştığı anda, dövüşün tam zirve noktasında kılıçlarını alıyor ve diyor ki şimdi sana gerçek cehennemi yaşatıcam. Neden kılıçlarını aldıktan sonra böyle diyor ? Çünkü öyle daha güçlü de ondan. Yani bu sonucu çıkarmak için atomu parçalamaya gerek yok. Olay basit.
Yahu anlattığım şey şundan ibaret

Jyabura'nın yumrukları
Kaku'nun kılıçları

Bu ikisi yakın güçtü.

Kaku kılıcı bıraksa ne olur? Savunmasız hale gelir çünkü kendini eğittiği nokta yumruklar değil, dövüş tarzı yumruklar üzerine değil.

Ya açıkçası Oda'nın onu düşünmediğine, bizzat vahşilik yönüyle ele aldığına yemin edebilirim ama ispatlayamam :ehe: . O yüzden de @Densetsu no Samurai kardeşimize tamam dedik çekildik gittik sjdjdjdk. Çok da önemli değil ama bence.

Başka bir yöne falan çektiğim falan yok söylediğim gayet net.

Fiziksel güç ayrıdır teknikler ayrıdır.

İki insan aynı fiziksel güce sahip olabilir. Ama birisi kılıç tekniklerini öbürü dövüş tekniklerini kullanır. Sadece tercih meselesi. Ben Kaku'nun bu CP9 dövüş tekniklerini sıkça kullandığını hiç hatırlamıyorum. Birisi yumruklarına güveniyor diğeri ise kılıçlarına bu kadar basit.

Valla DNS gerçekten bravo sana. Hakikaten memelerin hakkını veriyorsun. Yani kılı kırk yarıyorsun gerekirse :ehe:

Ama gelgelelim bu argümanın hiçbir gerçekçi yanı yok. Douriki sadece fiziksel güce dayalı bir ölçüm. Kılıçlar falan tamamen devre dışı. Yani o sadece rastgele bir tanımlamadan daha fazlası değil. Kılıç ya da meyve fark etmeden sadece fiziksel gücü ölçen bir şey. Hayır nasıl ölçtüğünü de gördük herifin kılıcı nasıl dahil etsin bu ölçüme? Hadi diyelim e iyi de Spandam'ın şeytan meyveli kılıcı var ona ne olacak?

Yahu anlattığım şey şundan ibaret

Jyabura'nın yumrukları
Kaku'nun kılıçları

Bu ikisi yakın güçtü.

Kaku kılıcı bıraksa ne olur? Savunmasız hale gelir çünkü kendini eğittiği nokta yumruklar değil, dövüş tarzı yumruklar üzerine değil.
Ben tam olarak açıklayamadım sanırım. Douriki=fiziksel güç. Bu konuda hemfikiriz. Kılıç ise bir kılıç ustası için ayrı bir güç. Sen diyorsun ki Kaku'nun kılıçla yaptığını Jyabura yumruk ve tekmeyle yapıyor. Bu karşılaştırma için biraz alakasız kaçıyor bu. Çünkü iki karakterin eksisini/artısını bir kenara yazdığın zaman;

Kaku'nun dourikisi- Jyabura'nın dourikisi
Kaku'nun meyvesi- Jyabura'nın meyvesi
Kaku'nun kılıç ustalığı- Jyabura'nın....? (Boş)

Senin kurduğun denklemde Jyabura'nın meyvesini ya da tekniklerini Kaku'nun kılıçları karşılıyor gibi bir intiba var. Kaku'nun meyve ne oluyor o zaman ? Ya da Kaku'nun meyve=Jyabura'nın meyve ise kılıç ustalığı ne oluyor ? Süs bitkisi mi ? Birisinden birisi boşa çıkıyor senin mantığınla.

Kaku'nun kılıç ustalığı- Jyabura'nın....? (Boş)
Yumrukları.

kılıç ustalığı ne oluyor ? Süs bitkisi mi ?
Öyle de diyebilirsin, kılıç ve yumruk arasında bir doğal üstünlük yok. Çünkü seride özel kılıçlarla yapılanlar hariç kılıç ustalığı>yumruklar tadında bir şeyi asla görmedik.

Şimdi bu konuyu bir türlü anlatamadım, örnek üzerinden gideceğim.

Zoro'yla tamamen eşit fiziksel güce sahip birisini hayal et.

Bu kişinin kılıç kullanmadığını ama yakın dövüşle bir şekilde Zoro'ya eşit olduğunu düşün.

Şimdi Zoro'dan kılıçlarını alsak Zoro bu adamı yenebilir mi? Cıks yenemez.

Aynı mantık bu ikisi için de geçerli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık