Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ashura yine güçlüdür de eskiden Kin gayet en güçlüsü olabilir. Denjiro gibi Oden'e saygı duyan birisi bile, Kin için sen bizim liderimizsin diyor. Kin de yirmi sene geçirmiş olsa büyük ihtimal yine en güçlüleri o olurdu. Ve bu Kin ben olsam Enma'yı almazdım diyor. Dokuz yaşındaki Oden kullanabiliyordu halbuki. Ya kral haki veya özel bir durum çıkar, ya da klasik Oda muhabbeti çıkar.

Kin dediğin gibi 20 yıl önce her açıdan lider konumundadır zaten ki şu an daha genç olduğu için yine öne geçecektir ama güncel zamanda denjiro veya ashura net en güçlüdür. Denjiro'nun sen bizim liderimizsin lafı da eskiden lider olması ve denjiro'nun kinemon'a saygı duymasıyla alakalıdır.

Zoro konusunda ise ben de kral haki bekliyorum. Oda bunun muhabbetini baya yaptı ki bence de çıkmalı zaten. Çünkü bizim tayfa seri sonunda rogerları aşacaksa tayfa da en az iki tan kral haki kullanıcısı olmalı yamato da da büyük ihtimalle çıkar. O da katılırsa üç kral haki kullanıcısı tayfayı baya yükseltir.

Sengoku bu tipler işler için fazla otoriter biri.Her ne kadar pragmatist bir yapıyo sahip olsada kendisinden daha radikal isimler var Denizcilerde.
Ben Sengoku gibi isimlerde Machiavelli felsefesini görüyorum. Hükümetin boşluğunu ve eksikliklerini elbette de görüyorlar ama buna karşı bir cephe almak yerine bunu içten düzeltmeyi tercih ediyorlar. Çünkü yozlaşmışlıkları da olsa oturmuş bir düzen hiç düzen olmamasından çok daha iyidir diye düşünüyor bu karakterler. Sengoku bayağı pasif ve barışçıl yönetti aslında hükümeti, kutsal ejderlerin sözünden de "halkı tehdit edecek bir durum ortaya çıkarmadıkları sürece" çıkmadı. Örneğin impel down olayında gorosei'ye karşı geldi ve marineford sonrası istifa etti çünkü bunlar doğrudan halkı tehdit eden olaylar. Bu durumda benim için Sengoku devletçiliğin yanında halkçı bir imaj da sergilemektedir.

Başa dönelim, Sengoku'nun sword bağlantısı olduğunu düşünmemin temel noktası (Belki de tek sebebi) corazon flashbacki. Corazon öldüğünde donq korsanlarından Donquixote Rosinante öldü diye haber gelmişti ve Sengoku yalnız ağlamıştı o habere. Buradan sıradan denizcilerin ajanlardan haberi olmadığı çıkarılabilir

Öte yandan çok önemli bir detay daha var. Xdrake'in kurtarılması.

Xdrake Corazon flashbackinde ope ope meyvesini satmak isteyen adamın oğluydu ve flashbackin sonlarında denizciler (tsuruydu galiba) tarafından kurtarıldı. Tsuru ile sengoku'nun arkadaşlığı göz önünde bulundurulduğunda ve corazondan aldığı informasyonların ardından donq korsanlarının arkasına tsuru'yu takmasına bakıldığında Tsuru'nun da bu olaylardan bir nebze haberi olduğu söylenebilir. Sengoku'nun corazonu kurtarması ve Tsuru'nun Xdrake'i kurtarması arasında da benzerlik görüyorum açıkçası. Babasını kaybeden ve ağlayarak kaçan bir çocuğa kucak açıp onu ajan olarak yetiştirme durumu sonuçta ikisi de.

Neyse çok konuştum, gereksiz konuştuysam üzgünüm. Bu anlattıklarımdan dolayı sword'ün Sengoku ve corazon ile alakalı bir birlik olduğunu, Sengoku'nun her ne kadar hükümete karşı gelmemeyi seçse de içten içe kendisinin de onu değiştirmek istediğini düşünüyorum.

@Millennium Wizard
Üstün körü baktım da Shabondy'de yenildiği gösterilmeyenler Begeler, Kidler, Lawlar ve Bonneyler gördüğüm kadarıyla. Oda bilerek mi yapıyor bilmiyorum da Kid ve Law zaten tecrübeli bir profildeydi, mevzunun farkındalar yani. Bege de çizik bile almadan takılmış galiba. Tabi diğerleri Kizaru ile karşılaşıyor, o şanssızlık var. Yoksa onların da fena performansı yok.

@Millennium Wizard
Üstün körü baktım da Shabondy'de yenildiği gösterilmeyenler Begeler, Kidler, Lawlar ve Bonneyler gördüğüm kadarıyla. Oda bilerek mi yapıyor bilmiyorum da Kid ve Law zaten tecrübeli bir profildeydi, mevzunun farkındalar yani. Bege de çizik bile almadan takılmış galiba. Tabi diğerleri Kizaru ile karşılaşıyor, o şanssızlık var. Yoksa onların da fena performansı yok.
Kid ve Law beraber px alıyorşar işte bizim tayfanın aldığı gibi.Onun dışında diğer novalardan biraz daha güçlüler o kadar başka bir farkları yok.Süpernova zaten shabondye ulaşan ve ödülü 100 milyon üstü olanlara deniyor.Law ve kid erken yola çıkmış ama aynı zamanda varmış olabilirler farketmez.Asıl şansları amiralle karşılaşmamalarıydı diğerleri gibi.Yoksa fark koydukları yok.

Kid ve Law beraber px alıyorşar işte bizim tayfanın aldığı gibi.Onun dışında diğer novalardan biraz daha güçlüler o kadar başka bir farkları yok.Süpernova zaten shabondye ulaşan ve ödülü 100 milyon üstü olanlara deniyor.Law ve kid erken yola çıkmış ama aynı zamanda varmış olabilirler farketmez.Asıl şansları amiralle karşılaşmamalarıydı diğerleri gibi.Yoksa fark koydukları yok.
Yani senin dediğin gibi Shabody adasında ağızlarını açık kaldığı bir durum söz konusu değil. Hele Bege en rahatları şaşırdım valla. İpimle kuşağım gibi takılmış.

Yani senin dediğin gibi Shabody adasında ağızlarını açık kaldığı bir durum söz konusu değil. Hele Bege en rahatları şaşırdım valla. İpimle kuşağım gibi takılmış.
Nasıl değil ya Kuma sanıyorlar lord diye şok oluyorlar px ecel terleri döktürüyor.Hatta Kid lord indirdim sanıyor falan sonra Law’un araya girmesiyle kesin olarak düşüyor Px.

Nasıl değil ya Kuma sanıyorlar lord diye şok oluyorlar px ecel terleri döktürüyor.Hatta Kid lord indirdim sanıyor falan sonra Law’un araya girmesiyle kesin olarak düşüyor Px.
Yok be, daha yeni baktım sayfalara. Mangada PX yendikleri yok zaten, güçlerini saklamak istedi heralde. Sen anime diyorsundur. Sadece Kid'in bacağına bir lazer geliyor o kadar. Terlediği yok, Law'a ayağıma dolanma diye laf atıyor o sıra birbirleriyle didişiyorlar. Sahne değişiyor zaten.

@Millennium Wizard
Saydığın isimlerden hiçbiri Sabaody'de yenilmiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Saydığın isimlerden hiçbiri Sabaody'de yenilmiyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Drake de güçsüz değil o da pasificta karşısında yenilmezdi diye düşünüyorum. Law çok güçlü gibi Shabondy'de en güçlüleri Law mıydı Kid mi kararsızım çok. Hawkins ve Apoo çok cahil, amiral ne onu bilmiyorlar daha adam akıllı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık