Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ee her karakterin her özelliği aynı mı olacak ? Dof'da g4e hasar veremedi,Cracker da gerçek halinde elini kesip önüne atmıyor muydu az daha.Dof'un 1v1 de dayak yediği Luffy+Nami'ye dayanmadı mı bu adam 11 saat.Hani Nami'de meyvesinin gücünü nerfledi bariz bir şekilde.O ne oluyor peki.Milleti eleştirdiğin yerde sen de tek özellikten gidiyorsun çok bir farkı yok.Dof'un saldırı gücü,hakileri kötü durumda,Cracker'ın da dayanıklılığı.
Aradaki tek fark dayanıklılık mıydı gerçekten?

Cracker Luffy'in kolunu kestiği için busoshoku hakisi daha iyi diyorsun mesela. Peki busoshoku sertleştirme için kullanılmıyor mu Doflamingo daha dayanıklı olduğuna göre sertleştirmesi daha sağlam denilemez mi öyleyse? Kaldı ki Cracker'in Luffy'in kolunu kesmek dışında yapabildiği başka bir atak var mıydı?

Her şeyi geçtim Doflamingo'nun elindeki kral haki ve meyve uyanışı da yok Cracker'de. Zamanında Cracker'de uyanış olduğunu söylüyordunuz ancak mangada böyle bir ifade yok ayrıca her hangi bir farklı maddeyi bisküviye dönüştürebildiği tek bir panel yok. Bisküvi üretmesi bir kanıt değil benzer şekilde üretim yapan farklı şeytan meyveleri de var. Galdino mum üretebiliyor mesela.

Adamın vucüdu zayıf ama meyvesiyle çok güçlü oluyor nami yardımıyla meyvesini iptal edip ana vucüda ulaştı.1v1 olsa o vs kimin kazanıcağı açık.Big mom 'un sözü var dandik biri demiyor.Dof g3 'e güçlüsün ama yavaşsın diyor g3 cracker'ın askerini kıramıyor.
Hayır gerçekten hala Big Mom'un Cracker'i göndermesi mi kullanılıyor sav olarak? Abi Queen Doflamingo ve Katakuri'yi yenmiş Luffy'i yakalaması için neden F6yı görevlendiriyor öyleyse? WB de Mihawk'ı durdurması için Vista'yı gönderiyordu bu Vista'yı Mihawk'a denk veya daha güçlü mi yapıyor?

Bisküvi örneğine girmiyorum bile tamamen başa sarıyorsun çıkmaz döngü bu.

Son düzenleme:
Aradaki tek fark dayanıklılık mıydı gerçekten?

Cracker'ın busoshoku hakisi daha iyi diyorsun mesela. Sebep olarakta Luffy'in kolunu kesmesini gösteriyorsun. Busoshoku sertleştirme için kullanılmıyor mu Doflamingo daha dayanıklı olduğu için onun sertleştirme daha sağlam diyebilirim ben de öyleyse? Kaldı ki Cracker'in Luffy'in kolunu kesmek dışında yapabildiği başka bir atak var mıydı?

Hayır Doflamingo'nun elindeki kral haki ve meyve uyanışı da yok Cracker'in elinde. Zamanında Cracker'de uyanış olduğunu söylenilmşşti ancak her hangi bir farklı maddeyi bisküviye dönüştürebildiği tek bir panel yok. Bisküvi üretmesi bir kanıt değil benzer şekilde üretim yapan farklı şeytan meyveleri de var. Galdino mum üretebiliyor mesela.

Hayır gerçekten hala Big Mom'un Cracker'i göndermesi mi kullanılıyor sav olarak? Abi Queen Doflamingo ve Katakuri'yi yenmiş Luffy'i yakalaması için neden F6yı görevlendiriyor öyleyse? WB de Mihawk'ı durdurması için Vista'yı gönderiyor?

Hayır bisküvi örneğine girmiyorum bile tamamen başa sarıyorsun çünkü.
Birincisi Wano izole bir ada.Kaido bile Luffy'yi yendikten sonra bu haberin ada dışına çıkmasını istemediğini söylüyor.Queen denilen adam Luffy hakkında en ufak bir fikre sahip olmayan,Luffy h.haki gösterdikten sonra bile bu sürpriz oldu diyen birisi.Bunla beraber haber ağı övülen Linlin'in bu sözü söylemesinin aynı olduğunu mu düşünüyorsun gerçekten.Queen Dof'un,Kata'nın çapını gram bilmediğini Luffy'nin gösterdiği kral hakiye şaşırmasından belli değil mi zaten :D Bir karakterin dayanıklılığı üzerinden silahlanması değerlendirilmez ki bu arada.Vergo dediğin adamın dayanıklılığı >Cracker olsa bile Cracker silahlanmada >>>Vergo'dur.

H.haki olayında ise h.hakisini Dof'un aktif kullandığı,dövüşüne katkı sağladığı bir panel gösterirsen bunu kabul ederim.İleri seviyede bir h.hakisi yok Dof'un.Dof'un Meyve uyanışıyla beraber g4e karşı durduğu yerde,Cracker hali hazırda zaten bisküvi ordusuyla durabilir ki durdu.Overallda ne sağladığı önemli bu güçlerin.Cracker sahip olduğu silahlanma+saldırı gücüyle g4ü kesebiliyorken,Dof bunu meyve kullanıp yapamıyorsa bu çok net saldırı gücü konusunda Cracker>Dof olduğunu kanıtlar mesela.Dof da böyle kanıtlayabileceğin olaylar yok dayanıklılık haricinde.H.haki konusu ise potansiyel belirtir.Dof da h.haki var diye adamı üstün göreceksen Kata>tüm yonko sağ kolları görmen lazım.Marco'da bizzat yok çünkü,King'de de çıkmaz büyük ihtimalle.Bir ihtimal Beckman'da çıkar.

Silinmiş Üye

Hayır gerçekten hala Big Mom'un Cracker'i göndermesi mi kullanılıyor sav olarak? Abi Queen Doflamingo ve Katakuri'yi yenmiş Luffy'i yakalaması için neden F6yı görevlendiriyor öyleyse? WB de Mihawk'ı durdurması için Vista'yı gönderiyor?

Hayır bisküvi örneğine girmiyorum bile tamamen başa sarıyorsun çünkü.
BM'nin sözüyle doğru orantılı olarak Cracker bariz üstünlük kuruyor Luffy'e.Ön saf gödermek farklı bir şey Snack ön saftı Cracker'ı özel olarak çağırıp görevlendiriyor.Bunu baz almasak bile dövüşe bakıldığında belli oluyor. Ne olduğunu anlatıyorum diğer dediklerime takılı kalıyorsun.Cracker adamı rencide ederek dövüyor base halinde.Bisküvi örneği diyorsun ona cevap veremiyorsun, dövüşle alakalı dediklerime düzgün cevap vermiyorsun kendi istediğin yeri seçiyorsun madem başa sarıyorum sardırtma anla düzgünce.

Dressrosa Mingo Yk3 seviyesiydi. Ama hikaye gereği adam imparator gibi işlendi resmen. Gerek var mıydı o kadar ? Tabi ki yoktu. Ama Oda her haltı don lastiği gibi uzattığı için adam sağ kol gücünde falan zannetti millet. Neyse ilerde gördüğümüzde yk2 olur. Dof'u özel kılan şey Yk2 seviyelerine kadar görmediğimiz kral hakiye sahip olması, düşük seviyede gücü olmasına rağmen bu kadar uzun ve teferruatlı işlenmesiydi.

Silinmiş Üye

Dressrosa Mingo Yk3 seviyesiydi. Ama hikaye gereği adam imparator gibi işlendi resmen. Gerek var mıydı o kadar ? Tabi ki yoktu. Ama Oda her haltı don lastiği gibi uzattığı için adam sağ kol gücünde falan zannetti millet. Neyse ilerde gördüğümüzde yk2 olur. Dof'u özel kılan şey Yk2 seviyelerine kadar görmediğimiz kral hakiye sahip olması, düşük seviyede gücü olmasına rağmen bu kadar uzun ve teferruatlı işlenmesiydi.
Seriyi okuyunca böyle güzel yorumlar yapılıyor işte.

Dof daha güçlü nasıl dönüyor yahu.Sınırlarına kadar zorlandığı bir dövüşe falan girmedi adam.Dof dönüyorsa sen ilk iddiayı her türlü kaybettin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık