Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu seriyi okuduğum bunca sene içerisinde benim anladığım; karakterlerin gücünü kıyas ederken tek etken olarak güç gösterimlerini almanın hata olduğu. Oda'nın genelde bir hikaye anlatma derdi olduğundan, o an kafasındaki kurgu için karakterlerle oynayabiliyor, tutarlı olmak gibi bir kaidesi yok.

Dressrosa arc'ında bir tiranın hikayesi ve tüm adanın ona başkaldırışı vardı. Ana kuvvet, temel ateşleyici Luffy olsa da, özünde tüm ada Dof'un karşısındaydı.

Son düzenleme:
Yenilgi haberini almasına rağmen Doffy'e seslenerek büyük savaşı başlatalım demiyor muydu?? Bu Kid'lerin olduğu mekana indiğinde.
Hiç hatırlamıyorum, Yamato'nun söylediğine dayanarak yazdım. Öyle diyorsa respect atmış.
Ödül gücü belirtmez.10 yaşında kıza Robin'e 79 milyon ödül konuyor.Weevil'ın gücünü görmedik daha 2. olmayabilir emin konuşma.
Ödül belirlemesin, Shicbukai dengesi de kendi içinde büyük bir güç olarak görünüyorsa Cracker'dan güçlü olması mantıklı olurdu. Bu bağlamda Mihawk Yonko-Sağ kol çizelgesinde bir yerlerde Doflamingo Sağ kol-üçüncü adam arası bir yerlerde, Kuma da üçüncü adam falan olmalı.

Hiç hatırlamıyorum, Yamato'nun söylediğine dayanarak yazdım. Öyle diyorsa respect atmış.

Ödül belirlemesin, Shicbukai dengesi de kendi içinde büyük bir güç olarak görünüyorsa Cracker'dan güçlü olması mantıklı olurdu. Bu bağlamda Mihawk Yonko-Sağ kol çizelgesinde bir yerlerde Doflamingo Sağ kol-üçüncü adam arası bir yerlerde, Kuma da üçüncü adam falan olmalı.
Shichiler önemli güç olarak adlandırılıyor tamam da diğer tarafta dengelenmek için+deniz lordları+denizcilerin birleştiği yonkolar var yahu.Cracker da o yonkolarda birisinin 3.adamı.Cracker dış kapının mandalı da Dof über diye bir şey yok.Ki Doflamingo zaten sahip olduğu imkanlar,hükümetin sırlarını bilmesiyle vs.. sırf 1.5 milyar bile alabilecek bir adam ama bu onun fiziksel gücünden gelmiyor,politik gücünden geliyor.

Shichiler önemli güç olarak adlandırılıyor tamam da diğer tarafta dengelenmek için+deniz lordları+denizcilerin birleştiği yonkolar var yahu.Cracker da o yonkolarda birisinin 3.adamı.Cracker dış kapının mandalı da Dof über diye bir şey yok.Ki Doflamingo zaten sahip olduğu imkanlar,hükümetin sırlarını bilmesiyle vs.. sırf 1.5 milyar bile alabilecek bir adam ama bu onun fiziksel gücünden gelmiyor,politik gücünden geliyor.
lordlar+denizciler = 1 yonko olsa tamam derim ama lordlar+denizciler en az 3-4 yonko ediyor.

Bu seriyi okuduğum bunca sene içerisinde benim anladığım; karakterlerin gücünü kıyas ederken tek etken olarak güç gösterimlerini almanın hata olduğu. Oda'nın genelde bir hikaye anlatma derdi olduğu için o an kafasındaki kurgu için karakterlerle oynayabiliyor, tutarlı olmak gibi bir kaidesi yok.

Dressrosa arc'ında bir tiranın hikayesi ve tüm adanın ona başkaldırışı vardı. Ana kuvvet, temel ateşleyici Luffy olsa da, özünde tüm ada Dof'un karşısındaydı.
Oda gözünden Doflamingo vs Queen olsa az çok kestirmek zor değil, biraz karakterlerin duruş itibar serideki yerlerini de göz önüne sermek gerekirken o buna bu kadar dayandı diye süre veriliyor.

Silinmiş Üye

Ben dövüşlerdeki performanslarına göre değerlendiriyorum ait olduğu ekip bana bir şey ifade etmiyor güç tartışırken.Aokiji'ye ve Fujitora'ya yaptığı atardan da güç çıkarımı yapmam.G4 'e karşı yaptıkları en büyük faktör,güç belirlemede.

Oda gözünden Doflamingo vs Queen olsa az çok kestirmek zor değil, biraz karakterlerin duruş itibar serideki yerlerini de göz önüne sermek gerekirken o buna bu kadar dayandı diye süre veriliyor.
Kestirmek zor değil zaten Queen alır.Oda Dof'un daha güçlü bir karakter olduğunu düşünseydi ona bağlı olarak da performansını ya da icraatlerini de ona göre çizerdi.Bu gayet basit bence.

Hani Naruto. Hunter X Hunter gibi bir seri olsa bu ''feat'' mantığını anlayacağım, ama Op aşırı dengesiz bir seri. Hakisi yok denilen Mihawk ve Dof gibi isimleri geçtim; Izo bile neler yaptı. Kaido karşısına çıkacak, kurşun sıkacak dense; ne denirdi sence? :D

Kestirmek zor değil zaten Queen alır.Oda Dof'un daha güçlü bir karakter olduğunu düşünseydi ona bağlı olarak da performansını ya da icraatlerini de ona göre çizerdi.Bu gayet basit bence.
One Piece mangakasinin dövüşlere featlere çok takıldığını düşünmüyorum.

Dövüş sonuçları
- x gün dövüştü, offpanel
- tek atılır
- iki çarpışıp dövüş ertelenir

Seri bundan ibaretken bu seriden featlerle, sürelerle düşünmek gereksiz. Oda o an kafasına ne eserse onu yazıp çizecek adam. Doflamingonun da seride yeri belli.

One Piece mangakasinin dövüşlere featlere çok takıldığını düşünmüyorum.

Dövüş sonuçları
- x gün dövüştü, offpanel
- tek atılır
- iki çarpışıp dövüş ertelenir

Seri bundan ibaretken bu seriden featlerle, sürelerle düşünmek gereksiz. Oda o an kafasına ne eserse onu yazıp çizecek adam. Doflamingonun da seride yeri belli.
Bir karakterin serideki yeri onun gücünü otomatik arttırıyor mu anlamadım ? Madem karakterin serideki yeri bu kadar önemli o zaman Nami'nin de Kata'dan,Dof'tan güçlü olması gerekir.Dof hatta sahip olduğu tüm imkanlarla beraber amirallerden de üstün olmalı.Adam kimsenin bilmediği sırları biliyor,kutsal ejder sonuçta değil mi ? Im'ı bile biliyor olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık