Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok yüksek ihtimalle Teach'e katılacak.Teach o yüzden "onlarin ele gecirmesindense kendime almayi tercih ederim" diyor.Ben buna inanıyorum.

Çünkü her ne kadar Yonko dense de bana göre Teach şuan bir Imparator seviyesi değil ve tayfasi yeni yeni kuruluyor.

Gücünü tayfasindan almasi gerek
Babamı Karasakal öldürdü diye şu an nefret saçıyor Teach'e ama olmaz olmaz diyemem belli ki saf ve zekası düşük bir kardeşimiz zincirlerini Bakkin'in elinden aldığımız zaman nereye çeksen gelecek bir görüntü çiziyor ki Teach gibi mastermind bir adam böyle bir karakteri rahatlıkla kandırır.

Tüm shiciler bir şekilde bizimkilerle bir yerde karşılaştı, bir bu karşılaşmadı.Şuan paket olduğunu düşünebiliriz marco geldi adaya çünkü. Sabo olayı da var muallakta olan arc sonu yine bir hapishane ziyareti görebiliriz ama bu sefer elini kolunu sallayarak girip çıkması gibi bir olay olabilir.

Birde vegapunk deneyi teorileri vardı,olay bu şekilsiz olmayabilir. Vegapunka bağlamak için altyapı da oluşturma ihtimali var. Şeytan meyvesi yapabilecek kapasitede bir insan, bu güçte insan yaratamaz diyemeyiz.
Bu karakterin backstorysi baya ilginç en çok onu nereye bağlayacak diye merak ediyorum... Öyküde göründüğü ana kadar ne yapıyordu yada var mıydı? Hakkında sıklıkla dönen bir kaç teorininde hep bi gedik noktası, tutarsız taraf var buna bence Vegapunk teorisi de dahil. Ya Oda ustalıkla tasarladı bu karakteri yada son zamanlarda olduğu gibi yaptım oldu mentalitesiyle zorlama şekilde hikayeye dahil etti.

Aynı özelliklere sahip olması mı gerekiyor illa aynı şeyleri yapması için ? Şenkste anka meyvesi var biz mi bilmiyoruz da Akainuyu durdurabiliyor ? Luffy Mfde 3 amiralin de hedefine ulaşmasını engelleyemezdi bana göre.Bu kadar basit.Buna göre de Marco>Luffy diyorum.Varsa aksini düşündürecek önerin yaz buraya.Konuya ortadan zıplayıp kaçak dövüşmeye çalışmayın.
Ne alaka? Laf salatası yapıp, sonra insanlara laf salatası yapıyorsun diye eleştiren sensin, yani bir de haklıyım falan filan diyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu hesabı. "Ben yapıyorum, ama siz evde denemeyin" sözünü uygulamaya döküyorsun galiba şu an.:D Yani böyle atarlı atarlı haklı çıkmak istiyorsun, buyur meydan senin reis.

Bir de zorda kalınca yardım almak için sağ kol seviyesinden imparator seviyesine çıkıp ''Bak Marco için dediklerimizi, Shanks için de diyebiliyoruz'' mantığına sarılman da çok hoşmuş.

2- Marco-King(muhtemel vs.)
3- Luffy
4- Queen-Kid (muhtemel vs)
4.5/5- Yamato
5-Jack-Zoro-Sanji-Jimbei-Law-Ashura-Sulong İnu,Neko-Drake-Perospero
6- Apoo-Killer (muhtemel vs) vesaire.
Smoothie'yi hiçbir yere yakıştıramadım herhangi bir sıralamada sırıtıyor. :/

Son düzenleme:
Ne alaka? Laf salatası yapıp, sonra insanlara laf salatası yapıyorsun diye eleştiren sensin, yani bir de haklıyım falan filan diyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu hesabı. "Ben yapıyorum, ama siz evde denemeyin" sözünü uygulamaya döküyorsun galiba şu an.:D Yani böyle atarlı atarlı haklı çıkmak istiyorsun, buyur meydan senin reis.

Bir de zorda kalınca yardım almak için sağ kol seviyesinden imparator seviyesine çıkıp ''Bak Marco için dediklerimizi, Shanks için de diyebiliyoruz'' mantığına sarılman da çok hoşmuş.
Mevzu Luffy olunca önünüzü göremiyor oluşunuz sizi bağlar.Varsa Mangayı eğip bükmeden çık yaz demişim.Tabiki de yazamamışsın ve laf salatası yapmaya,kaçak dövüşmeye,lafların arkasına saklanmaya devam etmişsin.

Son cümlelerin ise komik.Yonkou örnek verecek olsa Wbyi verirdim.Bir düşün bakalım niye vermedim diyeceğim düşünmeyeceksin.Her şeyini vermiş bir adam ile sadece kılıcını kullanan bir adamı kıyaslamayın diyeydi ama neyse.

Marconun savunmasının Wbden daha iyi olduğunu kim söyledi ? Konuların ortasından girip kafana göre o bunu demiş bu bunu demiş gibi yorumlar atıyorsun sonra da laf değiştirme diyorsun.İçinde olmadığın konuya müdahil olmadan önce bir oku bunlar ne yazmış diye.Ben Savunmayı kast ederken dayanıklılık ,falan filan diye ayirmiyorum.Marconun savunması Luffyden çok daha iyidir.Buna savunma yapmaya yarayan her şey dahil.

Aynı özelliklere sahip olması mı gerekiyor illa aynı şeyleri yapması için ? Şenkste anka meyvesi var biz mi bilmiyoruz da Akainuyu durdurabiliyor ? Luffy Mfde 3 amiralin de hedefine ulaşmasını engelleyemezdi bana göre.Bu kadar basit.Buna göre de Marco>Luffy diyorum.Varsa aksini düşündürecek önerin yaz buraya.Konuya ortadan zıplayıp kaçak dövüşmeye çalışmayın.
Manga'nın kendisi söylüyor bunu. Eğer savunma ve dayanıklılığı birbirinden ayırmayacaksak neye göre Marco'nun savunması Luffy'den iyi? Marco sanki engelleyebilmiş yav 3 Amiral'in hedefe ulaşmasını.:D Farazi yorumlar vallaha. Zorlama duruyor.

Luffy King'i kafese tıkar öyle böyle dövmez.Marco'nun savunması da WB'nin savunmasından daha iyi,tıpkı Kata'nın k.hakisinin Linlin'in k.hakisinden açık ara daha iyi olması gibi.

Mevzu Luffy olunca önünüzü göremiyor oluşunuz sizi bağlar.Varsa Mangayı eğip bükmeden çık yaz demişim.Tabiki de yazamamışsın ve laf salatası yapmaya,kaçak dövüşmeye,lafların arkasına saklanmaya devam etmişsin.

Son cümlelerin ise komik.Yonkou örnek verecek olsa Wbyi verirdim.Bir düşün bakalım niye vermedim diyeceğim düşünmeyeceksin.Her şeyini vermiş bir adam ile sadece kılıcını kullanan bir adamı kıyaslamayın diyeydi ama neyse.
Sen hala Luffy'yi haklı çıkarmak için mi seni alıntıladığımı düşünüyorsun? :D Kimin konuyu anladığı belli oldu. Aynı şeyin lacivertini yapıyorsun, sen haklısın ama millet boş konuşmuş oluyor? Ne güzel mantık(!) ya bu. Uyguladığın mantık, eleştirdiğin mantık ile aynı. Sen söyledin diye seninki doğru olmuyor yani kısaca. Önce bunu fark edelim.

Karşılaştırdığın kişiler Marco-Luffy ki aynı seviyenin adamları, örnek verdiğin kişiler imparator seviyesindeki adamlar bunun farkında mısın sen? Ve imparator seviyesindeki adamın ismini söyleyip bak Marco yerine başkasını koyunca da aynı şeyleri diyebiliyoruz diyorsun?

Son düzenleme:
Manga'nın kendisi söylüyor bunu. Eğer savunma ve dayanıklılığı birbirinden ayırmayacaksak neye göre Marco'nun savunması Luffy'den iyi? Marco sanki engelleyebilmiş yav 3 Amiral'in hedefe ulaşmasını.:D Farazi yorumlar vallaha. Zorlama duruyor.
Manganın neresi söylüyor tam olarak ? Luffy gibi her şeyin sesini duyma yetisi mi kazandın ? Savunma ve dayanıklılığı niye ayırma ihtiyacı hissediyorsun ki ? İkisi ortak potada da gayet eritebiliyorsun.

Marco Luffyi iki kez amirallerin elinden almış adam.Ace geri zekalisi mal olmasaydı istediği şeyi yapmış oluyorlardı.

Sen hala Luffy'yi haklı çıkarmak için mi seni alıntıladığımı düşünüyorsun? :D Kimin konuyu anladığı belli oldu. Aynı şeyin lacivertini yapıyorsun, sen haklısın ama millet boş konuşmuş oluyor? Ne güzel mantık(!) ya bu. Uyguladığın mantık, eleştirdiğin mantık ile aynı. Sen söyledin diye seninki doğru olmuyor yani kısaca. Önce bunu fark edelim.

Karşılaştırdığın kişiler Marco-Luffy ki aynı seviyenin adamları, örnek verdiğin kişiler imparator seviyesindeki adamlar bunun farkında mısın sen? Ve imparator seviyesindeki adamın ismini söyleyip bak Marco yerine başkasını koyunca da aynı şeyleri diyebiliyoruz diyorsun?
Bunu bana değil de Wb ile luffyi Marcoyu karşılaştıran adama yazman lazimdi.Circlejerk yapman değil.

Bu yuzden konunun ortasında zıplamayın Diyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık