Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben de sana diyorum ki, tam olarak işlenmesine gerek yok. Bunu sen kendi inandığın şeye bağlanmak için bahane olarak kullanıyorsun. Oda, gerektiği zaman tek bir efektle bile bir karakterin üzerinde handikap olduğunu belli edebiliyor. Örneğin; Zoro'nun karnından çıkan açlık efekti. 30-40 bölüm işlenmesine gerek yok.
Hmm açlık ve hastalık...Ben ikisinin aynı kavramlar olduğunu nasıl unutmuşum... WB ilk tanıtıldığında o serumlara rağmen ''Ya bu adam çok hasta, bir dövüşe girse kalbi tekler bunun'' diyebiliyor muydun, merak ediyorum. Yoksa WB'nin hastalığını görmek için MF'deki hallerini görmemiz mi gerekti...

Gelelim Shanks vs WB örneğine. Bu örnek benim dediğimi destekler. Senin dediğin mantık şuna çıkıyor; WB hasta olmasaydı, Shanks'ı oraya gömerdi. Neye göre? Orada WB'nin hastalıktan etkilendiğine dair hiçbir belirti yok. Ama MF'de, gerektiği yerde bu belirtiyi gösterdi. Aynısı Roger için de geçerli. Kimse, hastalığın olumsuz bir şey olduğunu inkar etmiyor. Ancak Oda dediğimiz adam, bir olumsuz etki olduğunu göstermek istiyorsa, bunu tek sahneyle yapabiliyor, bunun da herkes farkında. Hala hakkında hiçbir şey bilmediğin bir hastalıkla, WB'nin durumunu bir tutuyorsun. Hala WB üzerinden örnekler veriyorsun ama hastalığın işlenmediğini ve etkilerini bilmediğini söylüyorsun.
Verdiğim örnek senin ''Oda gerektiğinde tek sahnede olumsuzlukları gösteriyor'' düşüncenin yanlışlığını kanıtlıyor. Sen tek sahneden hastalığın olumsuz etkilerini görebiliriz diyorsun, ama mangada gördüğümüz ise hasta olmasına rağmen tek sahnede poz kesen WB'nin, olaylar detaylı işlenmeye başlayınca kalp teklemesinden dövüşmeye mecalinin kalmaması....Tek sahne ve detaylı işlenme arasındaki fark bu işte.

Ben de sana soruyorum; Roger, kullandığı bir ilaçtan dolayı, o dövüş sırasında hiçbir olumsuzluk yaşamamış olamaz mı? Bu imkansız mı? İmkansız diyorsan, neye göre diyorsun? Bana bunların cevabını ver.
Bak geldik yine buraya. Az önce çizimlerdeki durumlardan dolayı Roger'ın hastalığını adam yerine koymuyorsun, ama bu sefer dönüp çizimlerde olmayan şeylerden yola çıkıp farklı sonuçlar çıkarmaya çalışıyorsun....:D E hani çizimlerde yoksa anlamı yoktu....

Son düzenleme:
Hmm açlık ve hastalık...Ben ikisinin aynı kavramlar olduğunu nasıl unutmuşum ya. Yazık bana. WB ilk tanıtıldığında o serumlara rağmen ''Ya bu adam çok hasta, bir dövüşe girse kalbi tekler bunun'' diyebiliyor muydun, merak ediyorum. Yoksa WB'nin hastalığını görmek için MF'deki hallerini görmemiz mi gerekti...

Verdiğim örnek senin ''Oda gerektiğinde tek sahnede olumsuzlukları gösteriyor'' düşüncenin yanlışlığını kanıtlıyor. Sen tek sahneden hastalığın olumsuz etkilerini görebiliriz diyorsun, ama mangada gördüğümüz ise hasta olmasına rağmen tek sahnede poz kesen WB'nin, olaylar detaylı işlenmeye başlayınca kalp teklemesinden dövüşmeye mecalinin kalmaması....Tek sahne ve detaylı işlenme arasındaki fark bu işte.

Bak geldik yine buraya. Az önce çizimlerdeki durumlardan dolayı Roger'ın hastalığını adam yerine koymuyorsun, ama bu sefer dönüp çizimlerde olmayan şeylerden yola çıkıp farklı sonuçlar çıkarmaya çalışıyorsun....:D E hani çizimlerde yoksa anlamı yoktu....
Açlık ve hastalığın aynı kavramlar olduğunu iddia eden kim? Tartışmanın bağlamından kopuyorsun. "Karnı guruldar," yazmaz da, "kalbi tekler," yazar, "göğsü sıkışır," yazar ve biz de bir handikap içerisinde olduğunu anlarız.
WB ilk tanıtıldığında öyle çıkarımlar yapmıyordum. Çünkü öyle bir durum yoktu. Çıkarım yapmamız da yanlış olurdu. Senin şu an yaptığın ise, çıkarım yapmanın da ötesinde, dayatma yapmak. Kendine karşı argüman yazıyorsun ama farkında değilsin. Benim dediğim de tam olarak bu işte. O an bir handikap göstermek isteseydi, bunu gösterirdi zaten. Çıkarım yapılacak bir şey değil bu.

Yine beni destekleyen bir paragraf. Sen tek sahnede poz kesen WB'nin, handikaplı olduğunu iddia eden tarafsın. Ben de buna karşı çıkan tarafım. Ne diyorum? Bir handikap varsa bu gösterilir. Gösterilmediyse yoktur, en azından var olduğu dayatılamaz. Gösterildikten sonra ise varlığı inkar edilemez.

Çizimlerde olmayan şeyin anlamı yok, evet. Orada, o örneği senin düşüncene karşılık vermişim zaten. Böyle bir şey olduğunu iddia etmedim ki. :) Sen olmayan şeyi dayattığın için ben de başka bir olmayan şey üzetinden karşılık veriyorum. Yine cevap veremediğin gibi, talihsiz bir şekilde, senin için olumsuz olacak bir yöne çekmişsin.
Bence yazdıklarımızı tekrar oku.

Açlık ve hastalığın aynı kavramlar olduğunu iddia eden kim? Tartışmanın bağlamından kopuyorsun. "Karnı guruldar," yazmaz da, "kalbi tekler," yazar, "göğsü sıkışır," yazar ve biz de bir handikap içerisinde olduğunu anlarız.
WB ilk tanıtıldığında öyle çıkarımlar yapmıyordum. Çünkü öyle bir durum yoktu. Çıkarım yapmamız da yanlış olurdu. Senin şu an yaptığın ise, çıkarım yapmanın da ötesinde, dayatma yapmak. Kendine karşı argüman yazıyorsun ama farkında değilsin. Benim dediğim de tam olarak bu işte. O an bir handikap göstermek isteseydi, bunu gösterirdi zaten. Çıkarım yapılacak bir şey değil bu.
Aynı kavramlar diyorsun demedim, sadece kendi yöntemimle bu ikisinin farklı şeyler olduğundan bahsettim.

''WB ilk tanıtıldığında öyle çıkarımlar yapmıyordum. Çünkü öyle bir durum yoktu.'' İşte benim dediğim durum da tam olarak bu. WB ilk gördüğümüzde de hasta bir insandı. Ama biz bu hastalığın ne olduğunu, onu nasıl etkilediğini tam olarak bilmiyorduk. Aynı şey Roger için de geçerli. Biz Roger'ın hastalığının daha başındayız. Tıpkı WB gibi. Nasıl ki WB bir dövüşe/bir olay zincirine girdiğinde/detaylı işlendiğinde onun hastalığının etkilerini öğrendik, Roger'da da böyle olacak yani. Yani kendin itiraf ediyorsun aslında ama farkında değilsin. WB, MF'de hasta olmadı di mi? Öncesinde de hastaydı bu adam. Ama Oda bize etkilerini göstermedi. Sen etkilerini görmediğin için ''öyle bir durum yoktu'' diyorsun.

Yine beni destekleyen bir paragraf. Sen tek sahnede poz kesen WB'nin, handikaplı olduğunu iddia eden tarafsın. Ben de buna karşı çıkan tarafım. Ne diyorum? Bir handikap varsa bu gösterilir. Gösterilmediyse yoktur, en azından var olduğu dayatılamaz. Gösterildikten sonra ise varlığı inkar edilemez.
Dostum üstteki mesajında da söylüyorsun zaten. WB, ilk tanıtılma ile MF arasında mı hasta oldu yani? Senin söylemlerinden bu çıkıyor. İlk tanıtıldığında hastalığının etkileri gösterilmedi, dolayısı ile hasta değildi. Ama sonrasında hasta oldu ve Mf'de o etkileri yaşadı diyorsun. Halbuki hem ilk gösterimde, hem de MF'de hastaydı bu adam. Ama sen sadece ''gösterilenlere'' takıldığın için ilk gösterimde böyle bir şey yoktu diyebiliyorsun. Yanlışın buralar yani. WB ilk gösterildiğinde de hastaydı, biz sadece neyinin olduğunu ve etkilerini bilmiyorduk.

Çizimlerde olmayan şeyin anlamı yok, evet. Orada, o örneği senin düşüncene karşılık vermişim zaten. Böyle bir şey olduğunu iddia etmedim ki. :) Sen olmayan şeyi dayattığın için ben de başka bir olmayan şey üzetinden karşılık veriyorum. Yine cevap veremediğin gibi, talihsiz bir şekilde, senin için olumsuz olacak bir yöne çekmişsin.
Bence yazdıklarımızı tekrar oku.
Üstte anlattım zaten yanlışlarını.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık