Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Garp torunlarını, kendisinden ölümüne korkan haydutlara emanet ediyor. Haydutların Luffy veya Ace'e bakmak yerine onlara zarar verip ölümü göze alacak durumları yok. Bunlardan öte Dadan'ın kişiliğini de biliyor olmalı ki bakabileceğine güveniyor. Rayleigh dahil kalan Roger korsanlarını da Wb gibi eleştiriyorum zaten ama onlar Wb'nin yapacağı etkiyi yapamaz, bir şey yapmak istemiş olsalar dahi güçleri yetmezdi zaten. İmkanları yok. Garp denizci olduğu için dünyanın gözü önünde kalkıp Luffy'e yardım edemezdi, buna rağmen savaş boyu gel git yaşadı bir ara Sengoku uyardı hatta. Dragon'un kişiliğini bilmiyoruz, davasını tehlikeye atmak uğruna oğlunun peşine düşecek kadar Luffy'e bağlı olsa bile savaşa yetişemeyeceği kadar uzak mesafede olabilir. ID sonrası besili trans Dragon'la iletişime geçtimi hatırlamıyorum eğer öyle bir şey yoksa Luffy'lerin savaşa gireceğini onlardan başka bilen yoktu, böyle bir durumda Dragon'un istese bile yetişememesi normal. Öyle veya böyle bir açıklama getirebiliyoruz söylediğin şeylere. Ama bütün bunlardan öte şimdi samimiyetle soruyorum, Wb'nin 20 yıllık zaman diliminde Kaido'nun Wano'nun içinden geçtiğini bilmeme ihtimaline inanıyor musun?
Biliyor ihtimalinde denizcilere karışmayan Wb örneği var. Adam Fb'ye şok sahneleri ve denizciye karşı pasif olma sahnelerini falanları boşa eklememiştir. Oda aslında sıçmışta sıvamaya çalışmış gibi bir durum söz konusu :D

Wb'nin 20 yıllık zaman diliminde Kaido'nun Wano'nun içinden geçtiğini bilmeme ihtimaline inanıyor musun?
Öyle bir durum çıkarsa komik olur. Hadi Wb geçtim, Izo var. Memleketi hiç aklına gelmiyor mu herifin. Bu durum bence de sıkıntılı. Ama Oden çekmiş gitmiş Roger'ın tayfaya, 1 yıla döneceğim demiş, haber vermeden memleketine geçmiş. Beyazbıyık, Toki'nin sağlık durumlarından falan haberdar değilse Oden bizi sattı gitti, haber vermedi triplerinden salmış olabilir. Yine de koca 20 sene de kulağına gelmeme ihtimali sırıtıyor. Ace buraya gelip Oars'a şapka yapmış, o da var. Gücüne güvenmemiş demek ki herhalde.

Oden için de bu kadar da olmaz diyorduk ama oldu benim korkum zaten gene böyle boş beleş geçiştirmesi önemli mevzuları. Ayrıca o vsyi bile az çok aklayabiliyoruz Oden'in varlığı yüzünden la
Hadi onu da aklayalım Oden'in salaklığını nasıl aklayacağız peki ?

Bence WB gitti hatta göğsünde açılan yaralardan birini oradan almış olabilir ama sonuçta Wano halkının saçma sapan bir tavrı ile karşılaşıp shoguna karışmamış olabilir. Oda bize gitti olarak gösterir mi yoksa haberi yoktu der geçiştirir mi orasını ise hiç bilemiyorum %70 haberi yoktu diyecek gibi geliyor bana.

Garp torunlarını, kendisinden ölümüne korkan haydutlara emanet ediyor. Haydutların Luffy veya Ace'e bakmak yerine onlara zarar verip ölümü göze alacak durumları yok. Bunlardan öte Dadan'ın kişiliğini de biliyor olmalı ki bakabileceğine güveniyor. Rayleigh dahil kalan Roger korsanlarını da Wb gibi eleştiriyorum zaten ama onlar Wb'nin yapacağı etkiyi yapamaz, bir şey yapmak istemiş olsalar dahi güçleri yetmezdi zaten. İmkanları yok. Garp denizci olduğu için dünyanın gözü önünde kalkıp Luffy'e yardım edemezdi, buna rağmen savaş boyu gel git yaşadı bir ara Sengoku uyardı hatta. Dragon'un kişiliğini bilmiyoruz, davasını tehlikeye atmak uğruna oğlunun peşine düşecek kadar Luffy'e bağlı olsa bile savaşa yetişemeyeceği kadar uzak mesafede olabilir. ID sonrası besili trans Dragon'la iletişime geçtimi hatırlamıyorum eğer öyle bir şey yoksa Luffy'lerin savaşa gireceğini onlardan başka bilen yoktu, böyle bir durumda Dragon'un istese bile yetişememesi normal. Öyle veya böyle bir açıklama getirebiliyoruz söylediğin şeylere. Ama bütün bunlardan öte şimdi samimiyetle soruyorum, Wb'nin 20 yıllık zaman diliminde Kaido'nun Wano'nun içinden geçtiğini bilmeme ihtimaline inanıyor musun?
Öncelikle WB savunma derdin değilim. OP'de bu tarz durumlara Oda hep olmayacak kılıflar uydurmuştur. Şöyle bir açıklama benim için bu seride sırıtmaz.

WB tahminimce Kaido Yonkou olarak kabul gördüğünde, (büyük ihtimalle Oden'in ölümünden yıllar sonra) anlamıştır Oden'in başına neler gelmiş olabileceğini. O zamana kadar WB'nin "Oden şimdi ne halde, gidip bir kontrol edeyim" diyecek hali yok. Anlamsız yani. Yıllar sonra öğrenmesi "gidip Kaido'yu mahvedeceğim" demesini de gerektirmiyor bence. İntikam alma arzusu içinde olması gerek dediğimiz adamlara bile bakıyorsun, pek oralı değiller. Oda seride pek yer vermiyor intikam duygusuna. Herkesin kendi macerası var temasından yürüyor, bu motifi bozmuyor ne olursa olsun. Kaldı ki WB'nin tek derdi Wano değil.

Wb Wano'ya gelmiş olsa bu sefer de hala Kaido'nun adada omasını açıklayamayız. Kaido dövüp göndermedi ya Newgate'i.

En sonda verdiğin örnekler de Wb-Wano gibi neden diye sorulası şeyler. Dragon hariç.

Bir de 18 yıl içinde Kaido'nun Wano'ya çöktüğünü bilmemesi gibi bir şey mümkün değil. Tek açıklaması Wb'nin 20 yıl muhabbetinden haberdar olması bence.
WB'nin Wano'ya tekrar gittiğini sanmıyorum. Belki haberi olduktan sonra Kaido ile mücadele etmiş olabilir Wano dışında. Şu an her şey havada. Kaido'nun geçmişini görmemiz gerek biraz.

Son düzenleme:
Güçlüdür bence erlikten bulunduğu mevkiye kadar yükselerek gelmişse baya sağlamdır, belki xebec döneminin zirvelerindendir, isminden ötürü de hanesine bi artı yazdırıyor zaten.

Daha önce tartışıldı, gündeme geldi mi bilmiyorum ama akaynu, aokici, kizaru bu adamlar meyve yeteneklerini kullanınca dönüşüm geçirince üzerindeki elbiseler nasıl yok olmuyor acaba, keramet amirallerde mi yoksa ona göre bi elbise mi geliştirmişler yoksa çizer mi umursamıyor.
Oda bunu SBS'de açıkladı. Fazla çıplaklık olmamasi için elbiseler meyveden etkilenmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık