Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro orada dikkatsizliğinden darbe aldığını kabul ediyor. King ile olur da karşılaşırsa neden dikkatsiz davranmak zorunda ki? Kokasız ve savunmasız duran Zoro, Hachi den darbe alıp kaslarını sıkıştırsa darbenin etkisini yine katlamış olur. Zaten savunmasız ciddi bir darbe alıp onu adamın çekemeyeceği hale getiriyorsun. Buradan Killer & King gücü tam anlaşılmaz. Yük x Yük kolu = Kuvvet x Kuvvet kolu mantığı. Yani Zoro > Killer değil, Zoro > k.Killer sonucu çıkar. Tabi Killer'ın ve Zoro'nun dezavantajları da düşünülerek. Sonuç olarak Zoro iki yerde gereksiz darbe almasından ders çıkardıysa 3.'de daha iyi savaşabilir.

Zoro ve Luffy durumu için kötü örneklendirme olur aman diyim yapmayalım bu karşılaştırmayı. Luffy'nin boynu ısırıldıktan sonra kendini zorlaması ile Zoro'nun tek atak yapıp bayılmasını zorlamak olarak karşılaştır mayalım. Üstelik birinde Luffy rakibini takmadan zaten gemiyi pestil ederken arada kaynar kafasıyla çıldırmışken, diğeri tek atak sonrası... aman kalsın.

maziye bak be hey gidi. Doflamingo reyiz meyvesi olmasa ayakta duramayacak halde meyve sağolsun tüm adayı tanklıyor reyiz.
Tamamen aynı örnek değil tabii.Çünkü Zoro'nun yarası ısırık gibi yüzeysel değil koca orak girmiş adama arkadan çıkmış.Hatırlatayım koskoca korsan kralı o şekilde 2 kılıç sokarak öldürüyorlar.Yani gardını almamış isen çok etkileyebilir normal bir insanı.

Zoro da o durumda gardını almamıştı şu tilki yüzünden.Kendi dediği gibi aptallık yaptı ve orağı yedi.Bakın Luffy vs Bellamy durumunda gel vur derken bile Luffy kendini savunuyor koka ile.Zoro'nun araya giren kesmek istemediği adam yüzünden böyle bir şansı da olmadı Killer rahatça delik açtı.

Luffy'nin Hody olayında Elephant Gatling gibi çok daha ağır bir teknik yaptığının farkındayım.Ama Luffy sadece ısırık almıştı.Daha sonrasında öyle bir teknik yapıp düşmesi normal Zoro'nun aksine.Bu derecede neredeyse idam ederlermiş gibi bir yara alsa Luffy onu yapabileceğinden şüpheliyim.

@Alpamis

Ben Zoro King'i alacak demiyorum ki niye bana yazdın.Killer sahnesinde gömülmesi yorumlarını tartışıyorum.Üstte yazmıştım ne düşündüğümü Çörekçi cevap vermişti.

Senin soruna gelirsek eğer King eğer Killer gibi bir açık bulsaydı o tilki sahnesinde elbette Zoro'nun işini tek hamlede bitirirdi Zoro cevap da veremezdi.Buna kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum.Kuzan - Jozu sahnesi gibi olurdu malum araya girenleri dikkatsizlikleri de çok seviyor mangaka.

Tamamen aynı örnek değil tabii.Çünkü Zoro'nun yarası ısırık gibi yüzeysel değil koca orak girmiş adama arkadan çıkmış.Hatırlatayım koskoca korsan kralı o şekilde 2 kılıç sokarak öldürüyorlar.Yani gardını almamış isen çok etkileyebilir normal bir insanı.

Zoro da o durumda gardını almamıştı şu tilki yüzünden.Kendi dediği gibi aptallık yaptı ve orağı yedi.Bakın Luffy vs Bellamy durumunda gel vur derken bile Luffy kendini savunuyor koka ile.Zoro'nun araya giren kesmek istemediği adam yüzünden böyle bir şansı da olmadı Killer rahatça delik açtı.

Luffy'nin Hody olayında Elephant Gatling gibi çok daha ağır bir teknik yaptığının farkındayım.Ama Luffy sadece ısırık almıştı.Daha sonrasında öyle bir teknik yapıp düşmesi normal Zoro'nun aksine.Bu derecede neredeyse idam ederlermiş gibi bir yara alsa Luffy onu yapabileceğinden şüpheliyim.

@Alpamis

Ben Zoro King'i alacak demiyorum ki niye bana yazdın.Killer sahnesinde gömülmesi yorumlarını tartışıyorum.Üstte yazmıştım ne düşündüğümü Çörekçi cevap vermişti.

Senin soruna gelirsek eğer King eğer Killer gibi bir açık bulsaydı o tilki sahnesinde elbette Zoro'nun işini tek hamlede bitirirdi Zoro cevap da veremezdi.Buna kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum.Kuzan - Jozu sahnesi gibi olurdu malum araya girenleri dikkatsizlikleri de çok seviyor mangaka.
He yani almadığı hap kalmamış jilet gibi keskin balık adam ısırığı, boyundan ısırılmış ama yüzeysel diyoesun :S hiç de öyle değildi sanki. bi de savunmasızsa kk da hasar alırı uzatıp idama getirmek bence hata, kk ölmek üzereydi, hastaydı hatırlatırım derim yoksa. neyse ben zoro ve luffy örneklerini haksız bulduğumu belirtmek istedim. şahsen zoro fanı olup şu olaya bahane üretmek istesem luffy üzerinden vermek yerine hasarı veren kişi üzerinden giderim, haki yüklemiş abi o yüzden içten hasar vermiş falan derim.

@Master of Puppets
@RedTeroR
Kokalı atak>kokasız atak

Eğer bilmediğimiz daha yüksek seviye haki görünmeyen haki kullanıyorsa başka. O yüzden;

Jack'in atağı kokalı olsa daha güçlü olurdu.( O atağında daha üst seviye b.haki kullanmadığını varsayıyorum.)
Roger zaten daha üst seviye bir haki ile saldırıyor.
Kocaana salt fiziksel abandı. Koka kullansa sonuç daha ağır olurdu. Daha yüksek b.haki kullanmadığını varsayıyorum. Ya da kullandıysa başka.
Zoro o görselde zaten haki basıyor.

Killer'ın kokadan daha üst versiyon kullandığı bir b.haki olmadığını düşündüğüm için en azından atağında koka olmalıydı diyorum. Yoksa örnek olarak attıkların benim savımın antisi değiller.:rolleyes:

Benim tartıştığım şey Killer ile Zoro arasındaki kalibre farkı değil. Kalibre farkı var diyorsunuz. Killer'ın soktuğu orak+ Zoro'nun kendini zorlaması + zorlama bir açlık davası ile bayılmasını mantıklı hale getirmeye çalışıyorsunuz.:D

Soruma cevap gelmemiş.Sorum basit. King'ten bahsettiğim etmenleri aşacak bir saldırı çıkar mı çıkmaz mı? Çıkarsa Zoro tekini yer. Bu kadar basit. Bu soruya cevap vermekten kaçmayın.
Ben cevap vermekten kaçmıyorum, sen ise kendi kurduğun denklemlere dediğimi uyduramadığın için hala aynı teraneyi çeviriyorsun.
Kokalı atak büyük değildir kokasız atak. Armament'in zibilyon tane şekli var, beyaz akım olarak gördüğümüz hali var, kokası var, janjanlı versiyon 1'i var, janjanlı versiyon ikisi var. Kocana kullanmadı demişsin lakin Kocana çıldırdığı halinde gayet haki kullanıyordu, hatta OG janjanlı dahi basmıştı Luffy'nin saldırısına karşı, Jinbe babasının oğlu mu da hiç haki kullanmıyor? Ayrıca adama kılıcı sokmuş, kokalı soksa ne kokasız soksa ne? Kılıç dediğin şey kestikten sonra kılıcın sertliğinin ne önemi var? Kılıçla dalanlar kılıçlar çarpışmadığı sürece çokça koka basmadığı oluyor, amaçsız çünkü. Adamın koka bastığı yere koka ile saldıracaksın basarsın, yoksa neden basasın? Bi dilim ekmeği muz bıçağıyla da kesebildikten sonra keserin meyve bıçağıyla da, önemli olan kesip dokuyu parçalayabilmek, kokalı kesince hücreler dur kardeş daha fazla hasar görem dediğini sanmıyorum. Bilakis E. Oda'nın da bundan her kılıç saldırısına koka bastırmadığını düşünüyorum.

Ben cevap vermekten kaçmıyorum, sen ise kendi kurduğun denklemlere dediğimi uyduramadığın için hala aynı teraneyi çeviriyorsun.
Kokalı atak büyük değildir kokasız atak. Armament'in zibilyon tane şekli var, beyaz akım olarak gördüğümüz hali var, kokası var, janjanlı versiyon 1'i var, janjanlı versiyon ikisi var. Kocana kullanmadı demişsin lakin Kocana çıldırdığı halinde gayet haki kullanıyordu, hatta OG janjanlı dahi basmıştı Luffy'nin saldırısına karşı, Jinbe babasının oğlu mu da hiç haki kullanmıyor? Ayrıca adama kılıcı sokmuş, kokalı soksa ne kokasız soksa ne? Kılıç dediğin şey kestikten sonra kılıcın sertliğinin ne önemi var? Kılıçla dalanlar kılıçlar çarpışmadığı sürece çokça koka basmadığı oluyor, amaçsız çünkü. Adamın koka bastığı yere koka ile saldıracaksın basarsın, yoksa neden basasın? Bi dilim ekmeği muz bıçağıyla da kesebildikten sonra keserin meyve bıçağıyla da, önemli olan kesip dokuyu parçalayabilmek, kokalı kesince hücreler dur kardeş daha fazla hasar görem dediğini sanmıyorum. Bilakis E. Oda'nın da bundan her kılıç saldırısına koka bastırmadığını düşünüyorum.
mop beycim bu bigmom g4 karşılarken ryuu ile basitçe karşılamış olabilir mi :S

Sanki Killer %100 böyle. Adam tırpanla mı dövüşüyor normalde? Yoksa orakla mı? Manyak gibi bir şey olmuş zaten. İyi madem Zoro'ya da tırpan verelim, ona da smile yedirelim, sonra da bir novanın önüne salalım bakalım noluyor.

Ayrıca açlık örneğimi tamamen atlamışsın. Serinin başında bile bu adam dayanıyor muydu dayanmıyor muydu? Darbe şiddetli olmasa bayılmayacaktı Zoro. Bunu hepimiz biliyoruz yahu. Sahneye gel, Zoro sapasağlam yürürken birden açlıktan bayılıyor :D
Ya abi bırak Allah aşkına böyle ucuz bahaneleri. Smile yemiş orakla dövüşüyormuş falan :) Smile yemesi gücünden ve bilincinden bir şey kaybettirmiş mi ? Hayır. Adam sadece sırıtıp duruyor.

Normalde kullandığı savaş aletinden çok farklı bir alet mi kullanıyor? Hayır. Ki orak kullanımında da gayet iyiydi. Eee ? Ne yani smile yememiş olsa ve kendi silahını kullansa Zoro'yu mu yenecek bu herif ?

Açlık mevzusu daha önce dediğim gibi Zoro'yu Hyori ile izdivaç etmek maksadıyla çizilmiş bir olay. İşin özü mangaka Zoro'yu bu noktaya getirmek için bazı şeyleri zorladı. Yoksa aldığı darbe sinek ısırığı değil elbette. Orak geçti adamın içinden :) Ama o saldırıyı da 2v1 gerçekleştirerek Zoro'ya yine sıkıntı yaratmadı ;)

Ya abi bırak Allah aşkına böyle ucuz bahaneleri. Smile yemiş orakla dövüşüyormuş falan :) Smile yemesi gücünden ve bilincinden bir şey kaybettirmiş mi ? Hayır. Adam sadece sırıtıp duruyor.

Normalde kullandığı savaş aletinden çok farklı bir alet mi kullanıyor? Hayır. Ki orak kullanımında da gayet iyiydi. Eee ? Ne yani smile yememiş olsa ve kendi silahını kullansa Zoro'yu mu yenecek bu herif ?

Açlık mevzusu daha önce dediğim gibi Zoro'yu Hyori ile izdivaç etmek maksadıyla çizilmiş bir olay. İşin özü mangaka Zoro'yu bu noktaya getirmek için bazı şeyleri zorladı. Yoksa aldığı darbe sinek ısırığı değil elbette. Orak geçti adamın içinden :) Ama o saldırıyı da 2v1 gerçekleştirerek Zoro'ya yine sıkıntı yaratmadı ;)
Smile yemenin güç kaybettirdiğine dair bir tane bile ipucu yokken insanların bu kadar net konuşması çok ilginç harbiden. Ben mangada yazan şeyi analiz etmeye çalışırken 3 kere düşünüp yazıyorum, millet kafasından ürettiği şeyi net gibi konuşuyor. Allah kimseyi satirik olmayan hater yapmasın. Espiri olarak yapılınca güzel de, şakasız yapılınca tatsız duruyor : (

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık