Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hacı gülüyorsun ama senin kurduğun mantığı direkt çöpe attı bu. Yine çıkamadık işin içinden. :D
Çöpe nasil gidiyor yav? BN denilen karakter de kılıç tekniği yapiyor. Pek çok kendine "kılıç ustası" diyen karakterden daha iyi hemde bu kişi kılıç ustası mi? Kılıç kullanmak, kılıç tekniklerini kullanmak ile kılıç ustasi oluyorsa BM de kılıç ustasi o zaman.

Ya sonuçta kılıç kullanmasını biliyordur, kendisini usta diye nitelendirmesine gerek yok. Ray de biliyordur, Roger da biliyordur, Wb'de biliyordur. Sonuçta Luffy'nin de nasıl kılıç kullandığını biliyoruz bu isimlerinde.

Aslında burada kimsenin suçu yok. Oda ortaya net bir şey koymadığı için tartışma çıkıyor.
Kılıç kullanmasını bilmek ile kılıç ustası olmak arasında fark var. BM kadin kendini kılıç ustası olarak nitelendiren pek çok kişiden daha iyi kılıç kullaniyor. Fakat bu onu kılıç ustasi yapıyor mu?

Ben diyorum; basit bir mantıkla çözülmez bu iş. Oda'nın açıklamasına muhtaç. Yok yumruk atan, haki sıkan kılıç ustası olamaz, diye bir şey yok.
Kesinlikle, güzel bir ayrıntı yaklamışsın.

Bunu @Sir Crocodile ve @Monkey D. Luffy açıklasın.
Burada da Hyogo'nun haki ve kılıç ustalığı açıklaması var. Hani diyorlar ya diğerlerinde haki daha ön planda.

Her kes bir açıklama bekliyor. Açıklamaya falan gerek yok.

Karakterin savaşma şeklinin özünü kılıç odaklı teknikler oluşturuyorsa o kişi kılıç ustasıdır. Shanks gibi Roger gibi. Olay hu kadar basit, zorlaştırmayın lütfen.

Bence bir karakterin kılıçustalığı tartışıyorsa o karekterin kılıçustalığının sorgulanmasında sıkıntı yok.
Yani kimse şenks,yeşil,mihawk,kaku,cracker,oden,rayleigh,kinemon,gibi karakterlerin kılıçustalığını sorgulamıyor.

Çöpe nasil gidiyor yav? BN denilen karakter de kılıç tekniği yapiyor. Pek çok kendine "kılıç ustası" diyen karakterden daha iyi hemde bu kişi kılıç ustası mi? Kılıç kullanmak, kılıç tekniklerini kullanmak ile kılıç ustasi oluyorsa BM de kılıç ustasi o zaman.
Ben BM'den bahsetmedim ki? Kılıç ustasının hakiyi o şekilde kullanmasından bahsediyoruz. Rayleigh'i örnek vermiyor muydun? Aynı örnek işte.
Burada da Hyogo'nun haki ve kılıç ustalığı açıklaması var. Hani diyorlar ya diğerlerinde haki daha ön planda.

undefined
Resmen kılıç ustasını kılıcı ile bütünleştiren şey haki diyor adam. Ve kendisine Kudretli Kılıç denmesinin sebebi de hakiyi etkili bir şekilde kullanabilmesiymiş.

Kılıç kullanmasını bilmek ile kılıç ustası olmak arasında fark var. BM kadin kendini kılıç ustası olarak nitelendiren pek çok kişiden daha iyi kılıç kullaniyor. Fakat bu onu kılıç ustasi yapıyor mu?
Big Mom için ben de direk kılıç ustası demem zaten gayet iyi kullanmasına rağmen. Ancak Ray v.b gibi isimler için bence gayet denilebilir.

Ben BM'den bahsetmedim ki? Kılıç ustasının hakiyi o şekilde kullanmasından bahsediyoruz. Rayleigh'i örnek vermiyor muydun? Aynı örnek işte.

Resmen kılıç ustasını kılıcı ile bütünleştiren şey haki diyor adam. Ve kendisine Kudretli Kılıç denmesinin sebebi de hakiyi etkili bir şekilde kullanabilmesiymiş.
Adam samuray hakiyi kullaniyor fakat Mihawk, Vista, Zoro gibi karakterler bu şekilde bir kullanim yaparlar mi o önemli. O mesajima dönüp bakarsaniz "Ray kılıç ustası değil" diye bir sey demedim aksine "onunla beraber farkli teknikler de yapiyor" tarzinda konuştum fakat bizim bildiğimiz kılıç ustalarinin böyle kullanimlari yok. Aksine kılıçlarina yansiyarak yapiyorlar. Zoro Killer'in orağini alip 3 kılıç stilini uyguluyor haki ekleyip. Fakat bu adam Ray gibi farkli tekniklerle de savaşıyor. Yani bu benim dediğim şeyi nasıl çöpe attı anlamadım?

Adam samuray hakiyi kullaniyor fakat Mihawk, Vista, Zoro gibi karakterler bu şekilde bir kullanim yaparlar mi o önemli. O mesajima dönüp bakarsaniz "Ray kılıç ustası değil" diye bir sey demedim aksine "onunla beraber farkli teknikler de yapiyor" tarzinda konuştum fakat bizim bildiğimiz kılıç ustalarinin böyle kullanimlari yok. Aksine kılıçlarina yansiyarak yapiyorlar. Zoro Killer'in orağini alip 3 kılıç stilini uyguluyor haki ekleyip. Fakat bu adam Ray gibi farkli tekniklerle de savaşıyor. Yani bu benim dediğim şeyi nasıl çöpe attı anlamadım?
Rayleigh ve Hyo amca kılıç ustasıysa ve bu şekilde dövüşebiliyorlarsa, başka kılıç ustaları da bu şekilde dövüşebilir. Şimdi kim kılıç ustası, kim değil; nasıl ayıracaksın? Böyle çöpe atıyor işte. Yani tekme, yumruk da atsa, kılıç kullanmadan haki saldırısı da yapsa o kişi Kudretli Kılıç olabiliyor.

Japonlar bu mevzuyu bushido ve kenshi diye ayiriyordu yanlış bilmiyorsam.Bushido kılıç yolunda gidenler kenshi bir öğretiyi takip etmeyen kılıç ustalarına deniyordu.Daha bilgili arkadaşlar aydınlatabilir.

Rayleigh ve Hyo amca kılıç ustasıysa ve bu şekilde dövüşebiliyorlarsa, başka kılıç ustaları da bu şekilde dövüşebilir. Şimdi kim kılıç ustası, kim değil; nasıl ayıracaksın? Böyle çöpe atıyor işte. Yani tekme, yumruk da atsa, kılıç kullanmadan haki saldırısı da yapsa o kişi Kudretli Kılıç olabiliyor.
Law da kılıç ustası. Ama meyve tabanlı dövüşüyor. Meyveli olmak da kılıç ustalığına engel değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 18)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık