Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ortamdan uzaklaşırkenki motivasyonları aynı oluyor gene ama senin dediğin gibi yapalım. Zoro üç kılıçla dövüşmesine rağmen üstünlük kuramıyor ama dövüşmeye devam edebiliyor. Vs sırasında bir sebepten kılıçlardan birini kaybediyor mesela uçurum kenarında dövüşsünler kılıç uçurumdan düşsün. Zoro bu durumda vsyi bırakıp kılıcını aramaya gitmez mi? Giderse kaçmış ve korkmuş mu oluyor? Bence gayet sıradan ve olması gereken bir eylem olur aynı Luffy'nin yaptığı gibi. Ama bu sebepten Luffy'e sallayan arkadaşlar Zoro böyle bir ekşına girerse Zoro'ya sallayacaklar mı? Aslında bütün mesele bu
İki karakterin de korkma gibi bir durumlarının olmadığı açık, Luffy'nin vsleri uzun zamandır istenilen düzeyde değil. Yendiği kişiler güçlü diye vsler düzgün işlendi diyemeyiz, Kata karşısındaki durum da bence bu birikimden kaynaklı daha fazla göze batıyor. Dof, Kıraker ve Kata pek çok dış etkenin işin içine dahil edildiği fazla uzatılmış vsler oldu. Bunların içinde Kata vs'sinin son anları seyir zevki açısından iyi. Kıraker ise tam bir facia.

Verdiğin durumda Zoro, yapabilirse topukları kıçına vura vura kılıcı almak için gidecektir tabi.

KK Sanji isterse super saiyan açsın tek kılıçlı Zoro’yu bile yenemez.

X-Drake sorusundan tut çelik vücuduna kadar tüm teknikleri biliyor. Kıçı kırık Coby bile biliyorken X-Drake’in denizcileri bıraktığı pozisyonda bazılarında usta olması lazım. Üstüne Antik Zoan. Eğer bilmiyorsa Oda saçmalamış olur. Coby daha rütbesiz bir bebeyken biliyordu bunları. Antik Zoan’lı, denizci eğitimli X-Drake’i nasıl yenecek Sanji? P1 gibi hoş değildir Drake.

Sanji, Bege’ye hasar veremez zaten. Sanji’nin tekmeleri şaka gibi gelir kale haline.

Sanji dediğimiz çöp o kadar güçlü olsaydı ona da Nova derlerdi. Demediklerine göre Sanji hep nova altı olacak. Zoro abisinin ayakkabılarını cilalayıp, Zoro’nun kaslarının protein ihtiyacını karşılayacak. Killer’u yenemeyecek adam Sanji.
Zoro'nun KK Sanji'yi yenebilmesi için SSG3 falan açması lazım. Sanji Vegeta ise Zoro ancak Krillin'dir efendi.

Çelik çomak oynar KK Sanji X-Dr*ke denen korkak it ile. NW'ye girdiği gibi Yonko'ya sığınıp aldığı K9 eğitimlerini hiç eder KK Sanji.

Bege Novalar arasındaki en tırt karakter olabilir. Sakat İt görünce korkudan titreyen bir Nova olur kendileri. Sanji KK haliyle o kedi köpeği eğitecek adam oldu artıkın.

Nova kısmı biraz ödülle alakalı. Ki Sanji NW'ye kadar arka planda büyük işleri yapan kişi. Yaptıklarını bilseler Zoro'dan fazla ödül verirlerdi zaten adama.
Zoro yatsın kalksın, aşçıya dua etsin. Açlıktan değil kas yapmak hayatta bile kalamazdı Yeşil efendi ki son dövüşünde gördük.........................................

Son düzenleme:
Naruto ve diğerlerinde Op kadar olmasa da temel aynı. Ana karakter ıkınır. Diğer karakter şov yapar.

Gon bir güç kazandı adam ölüyordu az kalsın. Ve Gon'da Killua klası var mı? Killua burada Zoro Gon ise Luffy gibi. Dibine kadar benzerlik arıyorsak zaten öyle bir şey yok. Öte yandan tabii ki HxH daha tutarlı.

Evet. Ön plana çıkan karakterler arasında Zoro daha temelsiz. Luffy ödün veriyor. Sanji belki de artık suite muhtaç. Hepsi yeni teknikler çıkarıyorlar. Zoro ise 2 yıl önceki teknikler ile adam alıyor. Çünkü o Zoro, çok çalıştı, Mihawk eğitti.
Naruto ve Hxh'de her karakter rakibine göre zorlanıyor.Ana karakter diye en çok onları onlar zorlanmıyor. :/ Baya farklı işliyorlar Op serisinden. Mesela Op serisinde Luffy rakibinin kim olduğunun önemi olmadan zorlanıyor. Sürekli böyle olacak gibi.

Şu son yazdığına gelirsek; shonen dinamiği diyorsun bunun içinde çalışmak yok mu? Çoğu battle shonen serisindeki bir sürü antrenman arcı oluyor. :/ Ve sen bu çalışarak güçlenmeye temelsiz diyorsun. :/ Başka karakterden örnek vereceğim bu sefer iş biraz kıyasa kayacağı için vermiyorum. Ashura için falan diyorsan haklısın. Umuyorum Wano'da açıklayacaktır bir şekilde.

Gon arc bossu ile bir kere bile yüzyüze gelmedi. Luffynin MF'de bile denizcilerin en tepedeki 5 kişisi ve shichilerin bence en güçlüsü ile karşılaşması var. HxH kesinlikle daha tutarlı.
Öyle tabi. Ayrıca her şeyin bir bedeli var. Ana karakter diye kesinlikle zararsız çıkacak demiyorsun. Yinede Op'u da böyle kabul ettik. Her şeye rağmen güzel şeyler sunuyor. :bilmem:

Zoro'nun KK Sanji'yi yenebilmesi için SSG3 falan açması lazım. Sanji Vegeta ise Zoro ancak Krillin'dir efendi.

Çelik çomak oynar KK Sanji X-Dr*ke denen korkak it ile. NW'ye girdiği gibi Yonko'ya sığınıp aldığı K9 eğitimlerini hiç eder KK Sanji.

Bege Novalar arasındaki en tırt karakter olabilir. Sakat İt görünce korkudan titreyen bir Nova olur kendileri. Sanji KK haliyle o kedi köpek eğitecek adam oldu artıkın.

Nova kısmı biraz ödülle alakalı. Ki Sanji NW'ye kadar arka planda büyük işleri yapan kişi. Yaptıklarını bilseler Zoro'dan fazla ödül verirlerdi zaten adama.
Zoro yatsın kalksın, aşçıya dua etsin. Açlıktan değil kas yapmak hayatta bile kalamazdı Yeşil efendi ki son dövüşünde gördük.........................................

Baya nefret ediyorsun galiba karakterden. :/ Keşke Oda senin gördüğün gibi görseydi. bu arada ailesi sayesinde geçti ödülde XD

Bege Novalar arasındaki en tırt karakter olabilir. Sakat İt görünce korkudan titreyen bir Nova olur kendileri. Sanji KK haliyle o kedi köpek eğitecek adam oldu artıkın.

İşte hiç biri Sanji'nin yemeği gibi olamıyor Zoro'nun neden bayıldığını şimdi anlıyorum Sanji'nin ekstra proteinli yiyecekleri olmadan vs'yi tam bitiremiyor herif. :D

İki karakterin de korkma gibi bir durumlarının olmadığı açık, Luffy'nin vsleri uzun zamandır istenilen düzeyde değil. Yendiği kişilerin güçlü diye vsler düzgün işlendi diyemeyiz, Kata karşısındaki durum da bence bu birikimden kaynaklı daha fazla göze batıyor. Dof, Kıraker ve Kata pek çok dış etkenin işin içine dahil edildiği fazla uzatılmış vsler oldu. Bunların içinde Kata vs'sinin son anları seyir zevki açısından iyi. Kıraker ise tam bir facia.

Verdiğin durumda Zoro, yapabilirse topukları kıçına vura vura kılıcı almak için gidecektir tabi.
Bunların hepsi Oda'nın vs çizmeyi büyük ihtimalle gereksiz bir külfet olarak görmesinden kaynaklanıyor Red. İstediği zaman çok güzel çizebildiği halde bu kadar az çiziyor ve özen göstermiyor olması beni bitiriyor zaten. Hikayeyi işleyeyim de vsleri de aradan çıkartırız mantığı hep. Keşke sadece bir arc göreceğimiz çöplerin hikayelerine özen göstermek yerine vslere odaklansa.

Baya nefret ediyorsun galiba karakterden. :/ Keşke Oda senin gördüğün gibi görseydi. bu arada ailesi sayesinde geçti ödülde XD
Şunları yazarken bir paket selpak bitirdim...........
İşte hiç biri Sanji'nin yemeği gibi olamıyor Zoro'nun neden bayıldığını şimdi anlıyorum Sanji'nin ekstra proteinli yiyecekleri olmadan vs'yi tam bitiremiyor herif. :D
Öyle bir görüntüyü daha kaldıramaz sevenleri asjldfhaskjd

Üye silindi 1004

Kapıya dikkat. :/

Sanji daha çelik kapı kıramıyor. Bege’nin Yonkou tutan kalesine çizik bile atamaz Sanji.

Caribou ve Coribou 2 yıl önce piyasaya çıksa onlar da nova idi. Çok espirisi yok şu Sanji giremedi olayının
Caribou’nun novalığıyla iki yıl öncesinin novalığı birbirinden farklı öncelikle. Zaten güncelde yeni nova sayısı 3 kişi. Eski novaların lakabı En Kötü Jenerasyon. Ki Sanji’nin zırhlanma hakisi logia almaya yeter mi? Tartışmaya açık. Muhtemelen güzel yüzlü uykucu kılıç ustasını da yenemez Sanji. Herif şeydeki Zenitsu gibi yıldırım hızına geçiyor uyuyunca.

Naruto ve Hxh'de her karakter rakibine göre zorlanıyor.Ana karakter diye en çok onları onlar zorlanmıyor. :/ Baya farklı işliyorlar Op serisinden. Mesela Op serisinde Luffy rakibinin kim olduğunun önemi olmadan zorlanıyor. Sürekli böyle olacak gibi.

Şu son yazdığına gelirsek; shonen dinamiği diyorsun bunun içinde çalışmak yok mu? Çoğu battle shonen serisindeki bir sürü antrenman arcı oluyor. :/ Ve sen bu çalışarak güçlenmeye temelsiz diyorsun. :/ Başka karakterden örnek vereceğim bu sefer iş biraz kıyasa kayacağı için vermiyorum. Ashura için falan diyorsan haklısın. Umuyorum Wano'da açıklayacaktır bir şekilde.
Temelsiz dediğimden çalışmıyoru anlama lütfen. Bu çalışmasının bir sonucu. Ama Luffy ve Sanji de et ve sigara ile 2 yılını geçirmedi. Luffy her şeyinde bir kusurla dövüşüyor. G4 bitiyor mesela. Hepte dövüşü sonlandırmadan oluyor bu. Doflamingo vs Luffy, Luffy'nin teke tek bir dövüşte g4 süresi bitmeden ve dövüş sonunda yığılmadan kazanabileceği bir dövüş olarak çizilse sıkıntı çıkmazdı. Ama öyle bir şeyin imkanı dahi yok. Çizmez mangaka. O East Blue'da kaldı.

Ben Zoro'nun güçleniş şeklinden rahatsız da değilim. Bunun Luffy'ye karşı kullanılmasını anlamsız buluyorum. Ashura'dan bir şey beklemiyorum. Açıklanmasa da olur. Aslında güçten başka şeylerle alakalı olan şeylerin Luffy=Zoro ya da Zoro>Luffy derken kanıt olarak öne sürülmesini saçma buluyorum sadece.

Ben One Piece daha tutarsız olsa da bu konuda hepsinin özünde ana karakterin daha zorlandığı ve zaten serinin bu gözetilerek çizildiği düşüncesindeyim.

Üye silindi 1004

Temelsiz dediğimden çalışmıyoru anlama lütfen. Bu çalışmasının bir sonucu. Ama Luffy ve Sanji de et ve sigara ile 2 yılını geçirmedi. Luffy her şeyinde bir kusurla dövüşüyor. G4 bitiyor mesela. Hepte dövüşü sonlandırmadan oluyor bu. Doflamingo vs Luffy, Luffy'nin teke tek bir dövüşte g4 süresi bitmeden ve dövüş sonunda yığılmadan kazanabileceği bir dövüş olarak çizilse sıkıntı çıkmazdı. Ama öyle bir şeyin imkanı dahi yok. Çizmez mangaka. O East Blue'da kaldı.

Ben Zoro'nun güçleniş şeklinden rahatsız da değilim. Bunun Luffy'ye karşı kullanılmasını anlamsız buluyorum. Ashura'dan bir şey beklemiyorum. Açıklanmasa da olur. Aslında güçten başka şeylerle alakalı olan şeylerin Luffy=Zoro ya da Zoro>Luffy derken kanıt olarak öne sürülmesini saçma buluyorum sadece.

Ben One Piece daha tutarsız olsa da bu konuda hepsinin özünde ana karakterin daha zorlandığı ve zaten serinin bu gözetilerek çizildiği düşüncesindeyim.

East Blue’da bile sıkıntılıydı ki.. Arlong’la dövüşecek bacağı taşa sıkışır. Enel’e dövüşecek kolu altın olur. Herif problem sadece.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık