Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pica'ya Luffy bile g3 kokalı bazuka attı adam hemen geri inşa ediyor diyorum. Vinsmokeler istedikleri kadar parçalasınlar adam kendi ortamında savaşacak zaten, avantajlı yani.

Üstelik Pica'nın yanında Vergo ve diğerleri olursa Germa 66'nın işi iyice yaş. Pica bile tek başına oldukça zorlu.

Yonkou adamlarıyla savaştı dediğin Oven gil falansa, Oven ile Jinbe'nin sağ kolu Alaaddin bile vs atıyor. İchiji bu adamları lazerlese ne olacak, Oven ve Perospero gibi adamlar Vergo ve Pica gibi haki bile göstermediler. Ben sanıldığı kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum o Oven'ın falan. Yani Vergo'nun eline falan su dökemezler, bu adamlara karşı yaptığı featlarla kıyaslamak doğru değil Germa'yı.

Dediğim gibi Pica ve Vergo'nun yanında üst düzey yöneticiler ve diğerleride olursa harcarlar Germa'yı. Sayı üstünlüğü bile onlarda çünkü.

Sadece şunu söyliyim İchiji'nin bir tek görünen lazerlerle Vergo'ya karşı şansı var, gerçekten içinden geçebilir yani. Niji'nin Yonji'nin falan Vergo'ya karşı hiç şansı yok, Pica'ya da yok.
Önceki postta belirttiğim gibi gözlem hakileriyle belirledikleri müddetçe yakalayabilirler yıkıcı güçlerinin olmamasına katılmıyorum.Golemi sürekli rahat parçalar geçerler vinsmoke lar için devasa golem vs dezavantaj değil gözümde (Rikuyu falan platformda korumuyorlar sonuçta). Sayı üstünlükleri var dof ailesinin ama vergo hariç hangisinin fiziksel gücü olabilir ki power rangerslara karşı ? Picada fiziksel olarak öyle ahım şahım bi güç görmedim diğerlerinde de yok. Golemiyle gerilla dövüşü yaparak savaşan bir pica var sadece karşılarında (law'ı katmıyorum kesinlikle) fiziksel olarak vergo kalıyor geriye reijunun zehirinden kim koruyacak bu adamları ? Haki basmaları da zehire karşı direnç gösterir mi ? Oven dediğin adam dof family'de bulunan adamları kızartır üst yöneticiler abartılı bir güç gösterisi hiçbir şekilde yapamadı arc boyunca. sabo yada luffy arenada olmasa burgess ezip geçicek diamenti yi bacaksız kyros aldı herifi zaten. Trebol desen doffy'nin yanında yancı dövüşüyor. Tek savunduğun aile içerisinde pica golemi ve vergo bi ichijinin ikisi de gerisinde kalıyor kaldı ki Niji diye sanji'ye git biraz daha hızlan diye ders veren mavi yıldırım var. Germa'nın her biri kendine has özellikte karakterler ama dof family gerçekten iş yapacak düzeyde değil bunlara karşı. Düzenek kurup takılsınlar anca.

Kılıç ustalarının karizma olmadığı bir seri bilmiyorum. OP'de o kadar meyve gücü var, böyle bir seride kılıçta ustalaşarak sade ve etkili bir şekilde güçlenmenin kendine has bir kariması da oluyor.
Kılıç ustaları her zaman karizmadır, buna katılıyorum. Ama kılıç ustalığı sade de değil bence. Bir meyvenin kullanıcısına sağladığı faydayı kılıç onu kullanana sağlıyor.
Zoro>Sanji:artiz:

Bana göre de Tama'nın mevzusu daha kaliteliydi...:bilmem:Zevkler ve renkler meselesi.

Dış dünyadan Wano'ya gelen ender karakterlerden birisiyle bağ kuruyorsun ve yıllarca onu bekliyorsun, adamın öldüğünü bilmeden falan. Kızın hayatı başlı başına dram bence. Beni daha fazla etkiliyor bu tarz olaylar. Smile mevzusunda Killer'ın olayı etkiledi beni. Diğerleri o kadar etkilemedi. Benim şahsi görüşü tabii.
Yazdığın gibi zevk melesi. Tama'nın da olayı güzeldi bana göre. Böyle ülkelerdeki olayları tek kişi üstünden göstermemesini olumlu karşılıyorum. Özellikle Dressrosa gibi cıvkı çıkartılmış dram yoksa.

Smile ve Ebisu kasabası bi de tayfadakilerin gelişimi için önemli. Oda unutmadıysa Chopper diye hastalıkları tedavi etmek isteyen bir karakter var. Karakterin kendisini göstermesi için bir fırsat. üstüne Vegapank gibi birisine kadar uzanabilir.

Kılıç ustaları her zaman karizmadır, buna katılıyorum. Ama kılıç ustalığı sade de değil bence. Bir meyvenin kullanıcısına sağladığı faydayı kılıç onu kullanana sağlıyor.
Burada asıl olay kullanıcıda bitiyor işte. Luffy'nin lastik meyvesini Koby yese o kadar güçlü olamayacaktı. Zoro'nun kılıçlarını Tashigi alsa gücü birden artmayacaktı. Bazen böyle boş mevzulara çok takılıp sidik yarışını abartıyoruz. :/

Bana göre en büyük potansiyel güç teknoloji kısmında. Judge bile suit ile neler yapmış. Vegapank'ı daha çok merak ediyorum.

Yazdığın gibi zevk melesi. Tama'nın da olayı güzeldi bana göre. Böyle ülkelerdeki olayları tek kişi üstünden göstermemesini olumlu karşılıyorum. Özellikle Dressrosa gibi cıvkı çıkartılmış dram yoksa.

Smile ve Ebisu kasabası bi de tayfadakilerin gelişimi için önemli. Oda unutmadıysa Chopper diye hastalıkları tedavi etmek isteyen bir karakter var. Karakterin kendisini göstermesi için bir fırsat. üstüne Vegapank gibi birisine kadar uzanabilir.
Smile mevzusunın geliş yeri beni sıktı sadece. Tamam dram olsun da aşırıya kaçılmasın. Önce Wano dediler, Oden ve ailesi dediler, 9 kın dediler, Tama dediler....Bu şekilde sürekli dram mevzusunu işlendi. Yani sürekli dram dram dram olunca sonlara doğru işlenen dramlar etkili olmadı bende.

Kılıç ustalarının karizma olmadığı bir seri bilmiyorum. OP'de o kadar meyve gücü var, böyle bir seride kılıçta ustalaşarak sade ve etkili bir şekilde güçlenmenin kendine has bir kariması da oluyor.
Adam, topu topu iki kişinin peşinde koştuğu bir kılıç ustalığı unvanı oluşturmuş. Bırakalım da onu bari iyi çizsin. Körler sağırlar, birbirini ağırlar hesabı.:oleyo:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık