Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji ve O-Kiku konusunda haklı çıktıktan sonra şapka çıkartmak gerek. :sapkali: ancak Luffy kılıcı aldı, samuray oldu. Maalesef Oda bunun üzerinden gidecekmiş gibi geliyor. :ühü:

O samuray meselesini hiç sorma be 9 kın konusuna yazdım.Eğer Luffy kılıcı aldı samuray oldu o yüzden kılıcı Zoro'ya vermiyor derse biter benim için.Luffy samuray oldu peşinden bu yüzden gidiyorlar derse küfrederim.Neyin samurayı önce kılıcı tutmayı öğrensin.Luffy'nin peşinden gideceklerse ışığı gördük diyip gitsinler samuraylığı karıştırmasın.:artiz:

@Raiden
Çok güç veriyor ama tek atımlık.Yendin yendin yoksa form açık kalırsa sen ölüyorsun dezavantajı büyük.[/QUOTE]

Sulong meselesine hiç girme. :/ Absürt bir güç artışı söz konusu. Ashura'yı net aşar o güç.

@William cutting
Farklı şeyler bunlar. Yeri geliyor karakterlerden ne saçma şeyler duyuyoruz. İşin içine yorumlama giriyor burada. Kimi katılır kimi katılmaz. Mangakanın kutucuk içerisinde verdiği bilgiler gibi değil sonuçta. Dahası ben davşan öyle söyledi diye denkler demiyorum. Ben öyle olduğunu düşündüğüm için davşanın sözünü de örnek olarak veriyorum.
Tamamdır. Benim açımdan o 3 samuray diğerlerinden az veya fazla üstün gözüktüler. Belki diğerlerine göre daha baskın gözüktükleri için böyledir. Sulong ile dediğin gibi işler değişebilir baya.

Banane kardeş!

Biz samuraylığı Gintama'dan gördük. Shusui'ye yaptıklarından sonra Zoro'nun layığı seppuku'dur. :hıh:

Bu utancı silsin önce. Kılıcına sahip çıkamayan adamı hangi samuray lider diye kabul eder?:at:
Bu tarz yorumlarını diğer karakterler için atmanı bekliyorum. Bm'nin yemeğine zehir koymayıp, tayfadan birisinin yemeğine zehir koymak, doktorum diye gezip, Luffy demese Punk Hazard'taki çocuklara yardım etmeyecek karakterleri de eleştirmeni beklerim. Üstelik birisinde olay istemsiz çalınıyor. Diğer olaylarda karakter kendi iradeleri ile seçim yapıyor. Hater denildiği zaman kızma sonra.

Bu tarz yorumlarını diğer karakterler için atmanı bekliyorum. Bm'nin yemeğine zehir koymayıp, tayfadan birisinin yemeğine zehir koymak, doktorum diye gezip, Luffy demese Punk Hazard'taki çocuklara yardım etmeyecek karakterleri de eleştirmeni beklerim. Üstelik birisinde olay istemsiz çalınıyor. Diğer olaylarda karakter kendi iradeleri ile seçim yapıyor. Hater denildiği zaman kızma sonra.
Kim kimin yemeğine zehir koymuş? Benim bildiğim Sanji'nin, Zoro'nun yemeğine bıçak koyduğu. Zoro'nun da gıkını çıkarmadı sindirdiği

Sanji'nin birinin yemeğine zehir koyacağına da inanmam. Yemek konusunda o kadar hassas adamdan bahsediyoruz.
Yerdeki yemeği, saygısından alıp yemiş adamdan bahsediyoruz.
Sanji'yi yemek zehirlerken çizmişse bu Oda'nın ayıbıdır. Hiç tartışmam o konuyu.

O kısımları tam hatırlamıyorum ama wikipedia'da Punk Hazard'da çocukları iyileştirme konusunda Law'un gönüllü olduğu yazıyordu. Luffy'nin talebi en fazla tuz biber olmuştur.
Hatta aynı wikipedia'da çocukların zehirlendiğini öğrendiğinde şok olduğu da yazıyordu.

Hater konusuna da kızmıyorum, merak etme. Alınganlık yapıyorsun farkındayım.
Ama dediğim gibi biz samuraylığı Gintama'dan öğrendik ve bir samuray için kılıcı onun ruhudur. Zamanında hükümet "Kılıçlarınızı bırakın" dedi diye kan gövdeyi götürmüş Edo'da. Samuray katliamları yapılmış. Yıllarca içsavaşla kırılmış ülke.
Tabi başka şeyler de var işin içinde ama Samuraylar için kılıç çok başka bir şey yani.

Adam kılıcı almış gidiyor, Zoro adamın arkasından kendini bırakıyor.
Adam kılıcı almış gitmiş, Zoro, Hiyori'ye "He tamam öyleyse, ben biraz daha uyuyayım" diyor.
Normalde nettir yani bu adama kimse 'samuray" falan demez. Ama ben o kadar ileri gitmiyorum. Oda'nın saçmalamalarından bir demet işte. Abartacak değilim.

Ama uyarayım. Orası Wano, bu adam da Zoro.
Zamanında kılıcını gömecek kadar kılıçlara önem veren biri olarak önümüze sunulan adam.
Bu yüzden Shusui olayı büyük utançtır ve temizlenmesi gerekir.

Belki de haklısın. Reis prensesi kapmış zaten üstüne güçlü birisini de yensin iyidir. :bilmem:
Haklıyım tabi, şu tiplerin arasında Zoro'yu düşünsene ne kasacak yani havalı mı duracak:oleyo2:

Gerçi ağzına üçüncü kılıcı da almış şekilde çizilirse tam sirk kaçkınlarına dönerler. 9 tane yaratık çizmiş biri bir şeye benzemiyor :artiz:

Tamamdır. Benim açımdan o 3 samuray diğerlerinden az veya fazla üstün gözüktüler. Belki diğerlerine göre daha baskın gözüktükleri için böyledir. Sulong ile dediğin gibi işler değişebilir baya.

Yalnız Punk Hazard olayı ''Çocuklara yardım etmedi'' diye üstün körü geçiştirilecek bir konu değil. Adamlar bilmedikleri bir adaya çıkmışlar ve direkt karşılarında o çocukları buluyorlar. Daha adada ne olduğunu bilmeden hadi hemen çocukları kurtaralım durumu olmaz.

Zaten orada Sanji'ye gelene kadar ilk başta Nami de yardım etmiyordu, Franky de burayı bilmiyoruz diye yardım etmeyelim falan diyordu. Olayın bir de nasıl gerçekleştiğimi dikkate almak gerektiğini düşünüyorum.

Kim kimin yemeğine zehir koymuş? Benim bildiğim Sanji'nin, Zoro'nun yemeğine bıçak koyduğu. Zoro'nun da gıkını çıkarmadı sindirdiği

Sanji'nin birinin yemeğine zehir koyacağına da inanmam. Yemek konusunda o kadar hassas adamdan bahsediyoruz.
Yerdeki yemeği, saygısından alıp yemiş adamdan bahsediyoruz.
Sanji'yi yemek zehirlerken çizmişse bu Oda'nın ayıbıdır. Hiç tartışmam o konuyu.
Onlar Oda'nın ayıbı oluyor, Zoro konusu Oda'nın ayıbı olmuyor mu? O zaman diğer karakterlerin de ayıbı olması gerekiyor. Onlarında temizlemesi gerekmez mi?

D: Hello Oda Sensei. In chapter 655 of volume 66 in the scene where everyone is eating deep sea fish bento boxes, Robin says "Delicious," Luffy and Usopp are going "munch munch," but only Zoro is going "crunch crunch." Did Sanji put razor-blades in Zoro's bento, as promised? Penname- Gillette

O: hnnnnn.... AMAZING!! Thank you for reading so carefully! I mean, I drew that while thinking that it wouldn't really be that bad if nobody ever noticed, but in chapter 653 of volume 66, we have this scene. There's usually no reason to use a crunchy sound effect when characters are eating bento, but I felt that Sanji would surely put the razors and poison in Zoro's bento, so I decided to draw it in that way. The serious nature of their fight is what makes it interesting.

Yalnız Punk Hazard olayı ''Çocuklara yardım etmedi'' diye üstün körü geçiştirilecek bir konu değil. Adamlar bilmedikleri bir adaya çıkmışlar ve direkt karşılarında o çocukları buluyorlar. Daha adada ne olduğunu bilmeden hadi hemen çocukları kurtaralım durumu olmaz.

Zaten orada Sanji'ye gelene kadar ilk başta Nami de yardım etmiyordu, Franky de burayı bilmiyoruz diye yardım etmeyelim falan diyordu. Olayın bir de nasıl gerçekleştiğimi dikkate almak gerektiğini düşünüyorum.
Sanji'ye demedim yaw onu. Law için dedim. Doktor olan o . Luffy demese etmeyecekti yardım. Aklımda böyle kalmış en azından. Kaldı ki olay bu değil. Neyse bir üstte yazdığımı okursan daha iyi anlayacaksın.

Haklıyım tabi, şu tiplerin arasında Zoro'yu düşünsene ne kasacak yani havalı mı duracak:oleyo2:

Gerçi ağzına üçüncü kılıcı da almış şekilde çizilirse tam sirk kaçkınlarına dönerler. 9 tane yaratık çizmiş biri bir şeye benzemiyor :artiz:
Kiku'nun yakın durup, saldırmalı mıyım diye sürekli soru sormasına açıklama getirsin yeterli. :/ Onunda dışında kim çıkarsa çıksın tek atıp gidecek zaten. :at:

Onlar Oda'nın ayıbı oluyor, Zoro konusu Oda'nın ayıbı olmuyor mu? O zaman diğer karakterlerin de ayıbı olması gerekiyor. Onlarında temizlemesi gerekmez mi?

D: Hello Oda Sensei. In chapter 655 of volume 66 in the scene where everyone is eating deep sea fish bento boxes, Robin says "Delicious," Luffy and Usopp are going "munch munch," but only Zoro is going "crunch crunch." Did Sanji put razor-blades in Zoro's bento, as promised? Penname- Gillette

O: hnnnnn.... AMAZING!! Thank you for reading so carefully! I mean, I drew that while thinking that it wouldn't really be that bad if nobody ever noticed, but in chapter 653 of volume 66, we have this scene. There's usually no reason to use a crunchy sound effect when characters are eating bento, but I felt that Sanji would surely put the razors and poison in Zoro's bento, so I decided to draw it in that way. The serious nature of their fight is what makes it interesting.

Sanji'ye demedim yaw onu. Law için dedim. Doktor olan o . Luffy demese etmeyecekti yardım. Aklımda böyle kalmış en azından. Kaldı ki olay bu değil. Neyse bir üstte yazdığımı okursan daha iyi anlayacaksın.
He pardon ben yanlış yere gelmişim.:D

Oda, bütün karakterlerine eşit davranıyor olsaydı bu yaptığın yorum mantıklı olabilirdi. Ama adamın Luffy ve Zoro'yu çok farklı bir yere koyduğu aşikar.
Mihawk dövüşünde ettirdiği laftan dolayı Zoro'ya dövüş kaybettirmeyeceğim diye kırk takla atıyor adam. Zoro'nun kazanmasının mümkün olmadığı her dövüşünü yarım bıraktırıyor.

O yüzden işte tam da bu yaptığın alıntı sadece Oda'nın ayıbıdır.
Hatta şuursuzluğudur.
Utanmadan "Sanji'nin, Zoro'nun yemeğine bıçak ve ZEHİR koyacağını düşündüm" diyor.
Yatacak yeri yok bu adamın. :of:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık