Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Güzel hikaye yazıyorsun, etkisini göster bakalım gördüğü psikolojiden dolayı dövüş esnasında nasıl bir şey yaşadı, yada fiziksel olarak nasıl bir etkisi oldu gördüğü işkencelerin.

Göster dövüş ortada, ama kafandakiler ilerde gerçekleşmeyince başka şeylere desteklenirsin.

Ben şuan olanı söylüyorum sen hikayeni yediriyorsun bakalım beklentilerine ne olacak.

Şahsen Zoro'yu da Amiral olarak görüyorum, beklentilerim var.
En kötü nesilden olan bir novanın tek saldırıda gidecek kadar güçsüz olduğunu düşünmek. :/ Zoro'da bayılana kadar aç değildi ama birden aç olduğu belli oldu. Kimse de bu adam 6 gündür aç nasıl dövüşecek Gyukimaruyla dememişti bayılma olayı olana kadar. ;) Hiç tahmin bile yürütülmemişti. Şimdi bazı fanlarının ağzından düşmüyor açlık lafı. :S

Biz dövüşü Zoro'nun bakış açısından gördük. Mangaka şaşırtmak için bize sadece Kamazo'yu 1-2 bölümlük bir karaktermiş gibi çizdi. Sonra anladık ki Kamazo'nun başından neler neler geçmiş. Bu adam nasıl bu hale gelmiş, ne olmuş ne bitmiş hiç bilmeden yorum yapıyoruz. Eğer Kamazo sadece basit bir Orochi adamı olsaydı bu kadar detaylı düşünmezdik. Seviyesi budur, oluru budur derdik. Ama adamın altından Killer çıkarsa bir durup düşünürsün ne oldu da bu hale geldi diye. Eğer hard Zoro fanı değilsen bir düşünürsün nasıl işkenceler görmüş olabilir diye.

Killer'a Luffy gelse tek atamaz. Luffy'nin hapishanede tekmelediği adam Denjiro çıksın, yine aynısını düşünürüm.

:/ Zoro'da bayılana kadar aç değildi ama birden aç olduğu belli oldu. .
Aramızdaki fark ne biliyor musun sen sallıyorsun ama ben Manga da olanı konuşuyorum.

Zoro aç değilse çizmeyeydi arkadaşım, Killer tek yiyecek biri değilse çizmeyeydi bilmem anlatabiliyor muyum ?

@Alpamis değil mi ? Kim söylemiş onu bahane olarak onu söyleyenlerle daha ciddi tartışmalara girebilirsin :good:

Bu beklentidir ama bunu söyledikten sonra adam soktuğunu çıkaramadı diyene desteksiz sallıyorsun diyemezsin. Zaten yaptığın şey bir beklenti. Olabilir mi ? Belki ama bu olayın adamın gücü üzerinde ne kadar etkisi var buna hiç değinmeyebilirler yada umulduğu kadar etkili olmayabilir de.

Benim sıkıntım adamın beklentisini bir gerçek gibi gösterip, olan şeyi söyleyene laf atması, yoksa bir sıkıntım yok, Killer o haliyle tam potansiyelinde olmasa bile benim verdiğim örnek abes değil çünkü adama tek atmasından değil silahını çıkaramamasından bahsediyorum.
Orada haklısın zaten. Zoro o silahı çıkarmasına izin vermedi ve orada Killer'ın handikapı olsa bile güçlü olduğunu gösterdi. Açıkçası normal şartlar altında da Killer'ın o kamayı çıkarabileceğini sanmıyorum. Ama tam potansiyeliyle tek de yemez bu adam. Eğer gerçekten öyleyse büyük hayal kırıklığı olur.

Zoro aşırı güçlü tek atabilir diyorsak da bu gücü göstermesi lazım. Zaman atlaması sonrası Zoro'nun çok güçlendiğine inanıyorum. Hody'yi kolayca yenmesi de küçük bir örnek diyebilirim ama hala tam gücünü göstermiş değil ve tam olarak çok güçlü bir rakiple karşılaşmış da değil. Umarım Kyoshiro ile düzgün bir dövüşünü görürüz. Artık gerçek gücünü görmemiz gerekiyor. Bu arc göreceğimize de eminim. Sadece Zoro'nun değil diğer karakterlerin de...

Yalnız Killer olayıyla Zoro'nun artık dayanıklılık konusunda Luffy ile karşılaştırılması son bulur umarım.

Luffy o kadar dövüşmesine + açlığına rağmen-yemeğin onun için ne kadar önem arz ettiği ortada- bayılmıyorken, Zoro azıcık hasar(!)+ açlıkla bayılabiliyor.;) Umarım bundan sonra bu konular dikkate alınır.:a:

Karakterleri aynı olduğu belli. Hatta bazen kaderleri de.

Belamy arcda şampiyon burges diye ortaya çıkınca bu ikisinin tepkisi aynı.

İkisi de belamyden dayak yedi.

Kutsal ejderi Zoro kesecekken durdurdular. İkincisinde luffy vurmasa Zoro keseceğini söyleyip luffyi destekledi.

Luffy et paylaşmamak için kahraman olmak istemedi.
Zoro içki paylaşmamak için kahraman olmak istemedi.

Luffy dresrosada dövüşe girince Zoro ona tezahürat yaptı.
Zoro wanoda dövüşe girince luffy ona tezahürat yaptı.

Luffy 2 bina arasına sıkışınca temelleri yıkıp fizik gücünü gösterdi.
Zoro bacada sıkışıp binayı ikiye bölerek kesme gücünü gösterdi.

Luffy alabastads dokunamadığı biri ile dövüştü.
Zoro alabastada kesemediği biri ile dövüştü.

Daha dünya kadar şey sayabiliriz.
Yazdığın benzerlikler tamamıyla yoruma açık şeyler. El insaf.
Bu yazılanın tam olarak neresi yoruma açık, pardon :artiz:

Zoronun karşısında zoroya eş güçte birisi olsa da Zoro tek atabilir. Seride kılıç ustaları genelde 1 veya 2 kere kesiyor. Luffy morgana o kadar yumruk attı, Zoro tek attı. Smoka vergoya o kadar vurdu, law tek attı, ryuma ejdere ve en iyi ikinciye tek attı. Sanji jyaburaya defalarca vurdu anca indirdi. Zoro 2 kere kesti kakuyu. Aynı şekilde bir başkası da zoroya tek atabilir iyi bir kılıç ustası ise.

Burada konu kılıcın ciddi bir bitirici güç olması. Bu yüzden serideki ikinci adamlar genelde kılıç kullanıyor. Hatta shanks gibi bir yonkou bile kullanıyor.

Yalnız Killer olayıyla Zoro'nun artık dayanıklılık konusunda Luffy ile karşılaştırılması son bulur umarım.

Luffy o kadar dövüşmesine + açlığına rağmen-yemeğin onun için ne kadar önem arz ettiği ortada- bayılmıyorken, Zoro azıcık hasar(!)+ açlıkla bayılabiliyor.;) Umarım bundan sonra bu konular dikkate alınır.:a:
Benim asıl takıldığım nokta ise silah durumu.
2 tırpan vs 2 kılıçken yenişemiyorlar. 1 tırtan vs 2 kılıç+1 tırpan'da ancak darbe vurabilen adam aşırı güçlü oluyor.

2 tırpan vs 2 kılıçken yenişemiyorlar. 1 tırtan vs 2 kılıç+1 tırpan'da ancak darbe vurabilen adam aşırı güçlü oluyor.
Onun için aşırı güçlü olmuyor, iş ciddiye bindiğinde tek attığı için ve adamın silahını almasını engelleme şekliyle aşırı güçlü oluyor.

Aşırı güçlü olmasının sebebi darbeyi yedikten sonra yaptıkları yani daha öncesi için zaten isimli bir saldırı dahi yapmamışken yenemiyor yada yenilmiyor demek de çok hoş tabi ayrıca alkışı hak ediyor :alkis:

2 tırpan vs 2 kılıçken yenişemiyorlar. 1 tırtan vs 2 kılıç+1 tırpanla ancak darbe vurabilwn adam aşırı güçlü oluyor.
Yenişemiyor değiller, dövüş devam ediyor. Yenişememesi için dövüşün o şekilde son bulması lazım. Fakat gyuu araya giriyor. 2'li dövüş 1 kaç dakka falan sürüyor zaten. Sonra gyuu açık bulup saldırıyor ve 2'li dövüş sonlanıyor. Zoro da ciddileşip haki kullanıyor. Dikkat ettiysen 2'li dövüş sırasında Zoro haki kullanmıyor. Yani tam güç saldırmıyor.

Mesela ryuma dövüşü de öyle. Bir süre sonra Ryumayı kesiyor. Zoronun dövüşü 2+1 ile bitirmesi, tek kılıç ile bitiremeyeceğinin delili değil. Mr1'i 3 kılıçla geçemezken tek kılıçla geçiyor. Bu tamamen zoronun keyfine bağlı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 30)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık