Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya hocam şöyle düşün:
Bir çırak düşün ve çırak,ustanın yaptığı bir işi yaptı diye sen ona usta mi dersin?

Yav Luffy ve Zoro'nun ilk arc'larda haki kullanıldığı kabul edilebilir ama adam daha hakinin h'sini bilmezken istemsiz kullandığı haki'yi nerden bilsin.:D
Haki One Piece de ilk gündeme geldiğinden beri var olan bir durum bu..Marinefordda bile haki mevzusunu oturtamadı Oda seriye..Şuan oturtmaya çalışıyor neymiş Luffy görünmeyen kalkan duvarı saçmalığını öğreniyormuş bununla birlikte eskiden kullanılan tüm kokasız silahlanma örnekleri,kokalı olanın daha ileri seviyesi gibi gösterilecek ve olacak bitecek...Yani durum buyken insanların Zoro haki kullanıyordu demesi normal geliyor..

Oda bu mevzuda sıvadı durum bundan ibaret.

Haki One Piece de ilk gündeme geldiğinden beri var olan bir durum bu..Marinefordda bile haki mevzusunu oturtamadı Oda seriye..Şuan oturtmaya çalışıyor neymiş Luffy görünmeyen kalkan duvarı saçmalığını öğreniyormuş bununla birlikte eskiden kullanılan tüm kokasız silahlanma örnekleri,kokalı olanın daha ileri seviyesi gibi gösterilecek ve olacak bitecek...Yani durum buyken insanların Zoro haki kullanıyordu demesi normal geliyor..

Her geçmişte kokasız silahlanma hakisi kullananlar gelişmiş haki kullanmayacak. :D Bariyer olayını farklı işliyor. Hyogo bile bariyer yaparken koka yapıyordu. Zoro'nun, Mr.1 karşısında haki kullanması gayet normal. Wano'daki bu bilgiler gelmeden önce de gayet çoğu kişi haki kullandığından bahsediyordu. Ben güzel bağladığını düşünüyorum.

One piece'de var olan bir durum olduğunu biliyorum zaten. Ben Luffy ve Zoro'nun haki konusundan sonradan haberdar olduğunu söylemeye calısıyorum. Sabondy'de sentonmaru'nun vuruşlarının haki oldugunu anlamayan Luffy'di.

Son düzenleme:
Her geçmişte kokasız silahlanma hakisi kullananlar gelişmiş haki kullanmayacak. :D Bariyer olayını farklı işliyor. Hyogo bile bariyer yaparken koka yapıyordu. Zoro'nun, Mr.1 karşısında haki kullanması gayet normal. Wano'daki bu bilgiler gelmeden önce de gayet çoğu kişi haki kullandığından bahsediyordu. Ben güzel bağladığını düşünüyorum.
Acaba o dönem hakiyi seriye yavaştan dahil etmeye çalışıyordu da sonradan ekiple vs genel bi planlama yapıp serinin uzunluğunu falan mı konuştular acaba. Çünkü Crocodile ve Luffy örneği de vardı.

One piece'de var olan bir durum olduğunu biliyorum zaten. Ben Luffu ve Zoro'nun haki konusundan sonradan haberdar olduğunu söylemeye calısıyorum.
tamam bende diyorum hakinin ilk ne olduğunu öğrendiğimiz andan itibaren herkes Zoro'nun zaten haki kullandığını konuşmaya başlamıştı bile..

Koka denen mevzuyu görene kadar ancak Logia'ya hasar verildiğinde anlayabiliyorduk haki kullanıldığını.Nereye güzel işledi ? İlk başta haki gözle görünen bir şey değildi..Kokayla görebildik ayırt edebildik Sanji, Judge karşısında silahlanma kullanıyor bizim bunu öğrenebilmemiz için Judge'ın '' AA ne güzel haki kullanıyor benim oğluşum'' demesi gerekiyor :D

Acaba o dönem hakiyi seriye yavaştan dahil etmeye çalışıyordu da sonradan ekiple vs genel bi planlama yapıp serinin uzunluğunu falan mı konuştular acaba. Çünkü Crocodile ve Luffy örneği de vardı.
Olabilir. O zamanlar bu kadar uzun bir seri planlamadığına dair muhabbet vardı sanki.

Koka denen mevzuyu görene kadar ancak Logia'ya hasar verildiğinde anlayabiliyorduk haki kullanıldığını.Nereye güzel işledi ? İlk başta haki gözle görünen bir şey değildi..Kokayla görebildik ayırt edebildik Sanji, Judge karşısında silahlanma kullanıyor bizim bunu öğrenebilmemiz için Judge'ın '' AA ne güzel haki kullanıyor benim oğluşum'' demesi gerekiyor :D
Yahu Zoro'nun o olayını bağlaması için güzel işledi dedim. :D

Ayrıca benim bildiğim haki zaten görünmez bir şey. Koka sadece sertleşme olarak var. Sanji belki de koka konusunda zayıftır? Sonuçta bu bir nevi yapay insan. Artık haki haznesi mi dersin başka bir şey mi dersin, onu bilemem ama Luffy ve Zoro kadar fazla olmayabilir. Genlerini uyandırması da bu yüzden önemli gibi geliyor bana.

Pika zaten Zoro'nun seviyesi değildi zaten asıl mesele de o iki yıllık aradan sonra Zoro'ya basamak olabilecek kimse çıkmadı karşısına Zoro King'e kafa atarsa bu birden olmuş olacak yani yaptım oldu mantığı.

:D şuan emin oldum bak şaka yaptığına.

Zaten erken sayılmaz ama Oda bu tayfanın kaptanını bile eğitimden güç olarak çok eksik döndürdü.Bu açıdan bakınca Oda'nın, tayfa güç için adım adım gitmeli ve şuan hala erken dediğini çıkarıyorum.
Zoronun basamağa ihtiyacı yok. Herif ne kadar güçlü olduğu fujinin yerçekimine rağmen nokta atışı slash atarak gösterdi. Adam direkt güçlü olarak geldi.

Pika zaten Zoro'nun seviyesi değildi zaten asıl mesele de o iki yıllık aradan sonra Zoro'ya basamak olabilecek kimse çıkmadı karşısına Zoro King'e kafa atarsa bu birden olmuş olacak yani yaptım oldu mantığı.

:D şuan emin oldum bak şaka yaptığına.

Zaten erken sayılmaz ama Oda bu tayfanın kaptanını bile eğitimden güç olarak çok eksik döndürdü.Bu açıdan bakınca Oda'nın, tayfa güç için adım adım gitmeli ve şuan hala erken dediğini çıkarıyorum.
Ben bir 900 bölüm daha tayfanın güçlenmesini okumak istemem valla. Bu ark sonlandığında artık eğitim mi yaparlar yoksa rakiplerini yenerek mi ulaşırlar bilmem ama yonkou tayfası haline gelmeleri gerekiyor. Luffy bu ark belki de amiral veya üstü bir seviyeye gelecek sağ kol 3. komutan sol kol 4. komutan seviyesi :(. Tayfanın geri kalanı ise kor amirallere karşı yenilecek gibi duruyor. Bence Oda'nın hepsine bir power up vermesi gerekiyor. Yoksa tayfa çok vasıfsızlaşıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 21)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık