Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O zamanlar yeni dünya görmemiş bir ezik olduğu gerçek. Ama ben şahsen Oda'nın karakterlerine verdirdiği sözlerini tutmaya meyilli olduğunu düşünüyorum.

Mesela Sanji; "Öleceğimi de bilsem asla bir kadına vurmam." dedi. Bunu tutacağına inancım tam. (Bigmom olayını istisna tutuyorum. Orada yaptığı kadına vurmaktan ziyade, onu engellemeye çalışmak. Normal bir kadını tutmak gibi düşünebiliriz o sahneyi.)
Ellerini asla dövüşürken kullanmıyor. Çünkü o eller yemek yapmak için.

Mesela Luffy; "Korsanlar Kralı olacağım." diyor. Olacak.

Zoro'nun 3 büyük lafı var. 3ünün de doğru olacağına inanıyorum.
Biri işte bu "Bir daha kimseye yenilmeyeceğim."
Diğeri "7 iklim 4 diyarda kesemeyeceğim hiçbir şey yok."
Daha doğrusu kesmeye niyetlenip kesemeyeceği hiçbir şey. Doflamingo'nun iplerini kesmeye çalışmadı da zaten :oleyo2:. Oda'nın kıvırışı. :fool:(Ama tutuyor işte sözü)

Ve "O kadar meşhur olacağım ki adım cennetten bile duyulacak."

Bununla ilgili de fikirlerim var ama çok kaçıkça :oleyo2:
Sözler genel manada tutulur zaten. Ama arada illaki fireler olacaktır. Çünkü sözler çok kesin kalıyor. Eee her zaman karşına senin gücüne paralel insanlar gelmez. Mihawk gibi Kuma gibi Kizaru gibi Kuzan gibiler çıkabilir. O yüzden ben bu söz kısmına Luffy'de de, Sanji'de de, Zoro'da da pek takılmıyorum.:)

Ryuma normalde nasıl birisi? Sadece kılıçlar çarpıştı diye ölümüne düello yapacak birisi. Yav Thriller Bark'ta bırak kılıç çarpışmasını, seni düelloya davet eden birisi var. Bu mu rakibe saygı. İlk aldığın hasarda bırakıp gitmek mi? O kadar kılıç ustalığı felsefesi yap, ama iş icraat gelince ben hasar aldım gidiyorum. Kendi hikayesindeki Ryuma ile Op'taki Ryuma 180 derece ters resmen. Bir de kendi orijin hikayesinde o düelloyu kaybedince mırın kırın ediyor. E adam seni yenmenin yolunu bulmuş, neye laf ediyorsun. Orda yendi deyince mırın kırın eden adam, burda ilk saldırıda sen beni yendin diyor. Acayip acayip işler gerçekten de.

Mihawk olayı da buna benzer. Yav sen koskoca Mihawk'sın. Kılıç ustalığında bir numarasın. Sorsak kılıç ustalığı hakkınd saatlerce konuşursun. Rakibin o kadar zorluk içinde gelmiş, sana düello teklif etmiş. Sen ne yapıyorsun? Rakibe saygıyı falan hikayelerde bırakıp çakı ile dalıyorsun. Adama sorarlar o zaman. Neyse konuştum yine.:D Kısaca Oda'nın bu tarz karakter bükmelerini sevmiyorum diyelim.

Valla siz bu bölüm normalden çok farklı bir beklentiye girdiniz. :) Kral haki, Jack'in aradan çıkması, Wano'nun Zoro'ya biat edişi falan filan. :D Şu 2-3 bölümde bunlar olmazsa çok eğlenirim valla.:) 944'te zaten mecazi olarak Zoro ölüp gerçek ismi öğrenilecek. O yeter size. :D
Reyiz zaten Wano'nun iki hazinesini kaptı, biraz daha fazlasını alsa fena olmaz :D

Jack konusunda bir beklentim yok. Birkaç bölümdür kafamdaki olaylara benzer şeyler yaşandığı için kral haki bekliyorum. Biat ediş falan da beklemiyorum, kendisini gösterip insanların saygısını kazanması ve önemli samurayların onun hakkında yorumunu görmeyi isterim.

Merak ettim fikrini.

Bu arada 9 dağ ve 8 denizde kesemeyeceğim bir şey yok diyordu. O da Buddizm ile ilgili bir göndermeydi galiba.
Ya öyle bir şey olduğunu biliyorum da bizim edebiyatımızda 7 iklim 4 diyar diye geçer.
Bence daha şık. :utan:

Alay etmemek şartıyla okuyabilirsin.:gamyon:

Birkaç fikrim var aslında.

1- İlk ve en beklediğim olasılık; Wado İchimonji ile dünyanın en iyi kılıç ustası olmayı başardıktan sonra kılıcı Kuina'nın mezarına getirip bırakır. Kılıç hikayeyi cennetteki kıza anlatsın diye.

2-Alay etme niyetinde değilim ama öyle bir hava veren olasılık; Adımı cennet(Heaven) bile duyacak diyor; ki aynı zamanda gökyüzüdür bu. Gökyüzü adasında da duyulabilir ismi çünkü orası aşağısındakileri pek tanımıyor.

3-Zaman atlamasından sonra vazgeçtiğim olasılık; Tashigi, Zoro'nun her adımını biliyor. Belki seri sonunda Zoro, ona karşı beslediği huzursuzluktan kurtulur. En son kızla konuşur, sonra işin içine Wado İchimonji girer falan filan diyordum. Ama artık böyle bir olasılık mümkün olmadığından detaylar kimin umrunda :bilmem:

Ya öyle bir şey olduğunu biliyorum da bizim edebiyatımızda 7 iklim 4 diyar diye geçer.

1- İlk ve en beklediğim olasılık; Wado İchimonji ile dünyanın en iyi kılıç ustası olmayı başardıktan sonra kılıcı Kuina'nın mezarına getirip bırakır. Kılıç hikayeyi cennetteki kıza anlatsın diye.

2-Alay etme niyetinde değilim ama öyle bir hava veren olasılık; Adımı cennet(Heaven) bile duyacak diyor; ki aynı zamanda gökyüzüdür bu. Gökyüzü adasında da duyulabilir ismi çünkü orası aşağısındakileri pek tanımıyor.

3-Zaman atlamasından sonra vazgeçtiğim olasılık; Tashigi, Zoro'nun her adımını biliyor. Belki seri sonunda Zoro, ona karşı beslediği huzursuzluktan kurtulur. En son kızla konuşur, sonra işin içine Wado İchimonji girer falan filan diyordum. Ama artık böyle bir olasılık mümkün olmadığından detaylar kimin umrunda :bilmem:
Yok alay etmem. O kılıcı en iyisi olduktan sonra büyük ihtimal bırakır. Hatta bana Ryuma'nın kılıcını bile bırakacak gibi geliyor. Kendi siyah kılıçlarını yaptıktan sonra tekrar almaya gelebilir.

Reyiz zaten Wano'nun iki hazinesini kaptı, biraz daha fazlasını alsa fena olmaz :D

Jack konusunda bir beklentim yok. Birkaç bölümdür kafamdaki olaylara benzer şeyler yaşandığı için kral haki bekliyorum. Biat ediş falan da beklemiyorum, kendisini gösterip insanların saygısını kazanması ve önemli samurayların onun hakkında yorumunu görmeyi isterim.
İki hazineden birisi gitti, diğerini de Sanji görmesin...O da elden gidebilir.:D Gerçi ben Zoro'nun aşk meşk olaylarına hazırlıksız yakalandım. O bölümlerde biraz garipsedim Zoro'yu.:)

Sizin beklentiler tamam da Zoro'nun hiç sıkıntı yaşamayıp hep yükseliş çizgisinde olması Wano atmosferine ters bence. Wano onun memleketi değil mi. Oradaki herkes dram yaşıyor, ki bunlara potansiyel ailesi de dahil. E Zoro güle eğlene mi çıkacak Wano'dan. Sanmıyorum. Öyle bir şey olursa, iki yıllık aradan sonra duygusuz takılan Zoro daha da kaybedilir. Yani bu adamın da iniş çıkış yaşaması lazım. O yüzden Zoro bence dipleri görebilir bu aralar. Sonra da çıkışı görür tabi.

Yok alay etmem. O kılıcı en iyisi olduktan sonra büyük ihtimal bırakır. Hatta bana Ryuma'nın kılıcını bile bırakacak gibi geliyor. Kendi siyah kılıçlarını yaptıktan sonra tekrar almaya gelebilir.
Ben de bir ömür Wado İchimonji ile olacağını düşünmüyorum. Ödünç kılıç en nihayetinde.
Shusui ise kalsın isterdim eskiden ama şimdi kesinlikle bir daha o kılıç Zoro'ya dönmemeli diye düşünüyorum. :of:

İki hazineden birisi gitti, diğerini de Sanji görmesin...O da elden gidebilir.:D Gerçi ben Zoro'nun aşk meşk olaylarına hazırlıksız yakalandım. O bölümlerde biraz garipsedim Zoro'yu.:)

Sizin beklentiler tamam da Zoro'nun hiç sıkıntı yaşamayıp hep yükseliş çizgisinde olması Wano atmosferine ters bence. Wano onun memleketi değil mi. Oradaki herkes dram yaşıyor, ki bunlara potansiyel ailesi de dahil. E Zoro güle eğlene mi çıkacak Wano'dan. Sanmıyorum. Öyle bir şey olursa, iki yıllık aradan sonra duygusuz takılan Zoro daha da kaybedilir. Yani bu adamın da iniş çıkış yaşaması lazım. O yüzden Zoro bence dipleri görebilir bu aralar. Sonra da çıkışı görür tabi.
Ummadık taş baş yararmış. Oda, Zoro üzerinden hepimizi şaşırtacak gibi. :D

Sıkıntı yaşayacaktır, yinede bir şeyler göstermesini umuyorum. Zaten o yüzden diğer tayfa üyelerinin o alana gelmesini istemiyorum. Hatta iki kılıcı ve yaralı olma nedeni Oda'nın onu iyice zorlamasını istediği içindir. Beklentim sırf güç olarak gelişmesi de değil, karakter gelişimi sağlamasını umuyorum.

Kral haki beklentimin nedeni ise gerçekten de Ryuma ile bir bağı varsa ve o kılıcı taşıyabileceğini gösterecek ise en iyi yolun bu olduğunu düşünmem. Siyah kılıç falan yapması şu anlık daha uzak gözüküyor.

Ben de bir ömür Wado İchimonji ile olacağını düşünmüyorum. Ödünç kılıç en nihayetinde.
Shusui ise kalsın isterdim eskiden ama şimdi kesinlikle bir daha o kılıç Zoro'ya dönmemeli diye düşünüyorum. :of:
Elinde sonunda döner. :D

Yau neden alay edilsin, bu gözler neler neler gördü, alışıyoruz zamanla :D

Bu arada, beyaz kılıçla, Ryumanın kılıcı ömrü yetene kadar Zoro'da kalır, bu ikisinin yeri dolmaz gibi geliyor bana.

Sıkıntı yaşayacaktır, yinede bir şeyler göstermesini umuyorum. Zaten o yüzden diğer tayfa üyelerinin o alana gelmesini istemiyorum. Hatta iki kılıcı ve yaralı olma nedeni Oda'nın onu iyice zorlamasını istediği içindir. Beklentim sırf güç olarak gelişmesi de değil, karakter gelişimi sağlamasını umuyorum.
Ben sıkıntı yaşamasını değil, dağılmasını istiyorum. Tamam adam çok karizmatik çok harika çok mükemmel diye geçen arc'ta Sanji'ye yaptığı gibi salya sümük ağlatmasın (ki o arc Sanji benim gözümde gayet de büyümüştür yani Zoro'nun ağlamasıyla da derdim yok.) ama en azından Dressrosa'daki Law gibi içinin nasıl deşildiğini, canının nasıl yandığını görelim. Korkusunu görelim, en derinine inelim.
Yapalım yani bir şey de öğrenelim artık bu Zoro kimdir, nedir?

Çıksın artık şu balonluktan. Özellikle zaman atlamasından sonrasında çok başka, çok itici, sinir bozucu bir şey oldu bu adam.

Ummadık taş baş yararmış. Oda, Zoro üzerinden hepimizi şaşırtacak gibi. :D

Zoro'yu kaybettik zaten de umarım seri bitene kadar Luffy bu işlere bulaşmaz.:(

Normalde bu hazırlıklar konusunda fazla beklentiye girmezdim ama siz dedikten sonra ister istemez acaba diyorum. Ama yine de Jack dövüşü şu an için kazanması yönünde beklentim sıfır. Bu şartlarda Zoro alamaz. Ailesi öğrenilir. Bu da 944'de olur bence. Zoro ismi ölmüş olur ve Zoro'nun gerçek ismi falan ortaya çıkar. Mecazi olara ölmüş olur Zoro yani. Tabi ailesinin isminin öğrenilmesi için hikayenin oraya gelmesi gerekiyor. O da nasıl olacak tam emin değilim ya. Burda da Tonayasu devreye girer tahminen. Bir şeyler söyleyecek ya Orochi'ye malum. E Orochi'nin en çok korktuğu şey de şu an için kehanet. Belki oradan yola çıkar. Jack dövüşü için şartlar hazırlanmaya başlasa bile sonu olmaz o dövüşün.

@Notanymore ''Cennet'' diye söylenen yer Yeni Dünya değil mi? Yeni Dünya'ya o tarz bir isim de kullanıyorlardı galiba.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 20)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık