Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Görmezlikten gelinmiyor. :(

Diğer örneklerle karşılaştırıldığında, Zoro'nun abarttığınız kadar olmadığı net şekilde ortaya çıkıyor sadece.
Ama bak adam ben açlığa dayanırım diyor. Ve sadece açken bayıldı mı? hayır. Darbe aldığında aç mıydı? evet. Yani tek aç olduğu için ya da tek darbe aldığı için bayılmıyor. Açlığın üstüne adam yara almış öyle düşmüş. Burada Zoro'yu küçülten bir şey göremiyorum ben.

Yav ne anlatıyon, ne anlatmaya çalışıyon belli değil ki. Kendi kendine bir şeylere daldın yine. Benim sözüm ''O yüzden açlık benim için bir şey ifade etmiyor'' du. Sen de Luffy'nin Sanji önündeki halini sadece açlıktan zannedip balıklama daldın. Ben de öndeki süreci hatırlatıyorum, yine konuyu bir yerlere çekmeler. Anlamadım ki ne dediğini.

Eee diyorum işte benim için açlıkla bayılması bir anlam ifade etmiyor. Sonuçta o darbenin etkisi yok mu?

Gelelim örnek olayına; Zoro'nun bu zamana kadar açlıktan bayıldığı bir sahne var mı? Yok. Ama vücuda darbe alıp, o darbeden kaynaklı bayılması var mı? Var. Örnekler bunlar.
Sen cidden anlamıyorsun ya.
Zoro'nun bu bölüme kadar açlık çektiğini görmedim ben zaten. Hiç böyle bir muhabbet bile olmadı. Gerektiği yerde kullandı Oda. Mevzuyu uzatan sizsiniz. Yarın Zoro yine dayanıklılık şov yaptığında ''Oda mıçtı yaaa,'' yazmayın da. Ne yaparsanız yapın.

Onca eforun üstüne, bırak aç kalmayı, bir damla sıvı almayı bile reddettiği için öyle kurumuş vaziyette. Yine de bayılmıyor sonuçta. :(

Görmezlikten gelinmiyor. :(

Diğer örneklerle karşılaştırıldığında, Zoro'nun abarttığınız kadar olmadığı net şekilde ortaya çıkıyor sadece.

Tırpanla bayılmasına baştan beri tavdım zaten.

Hem bacaksız hem 40 gün aç. Bacak da tırpanlı temi bir kesikle değil, çok acı verici bir şekilde, çapa ile kırılarak koparılıyor. Adam gibi adam, büyük şef Zeff! :a:
Luffy kaç gün aç kalıyor? Bunu Bilmediğim için soruyorum. Zoro, en son en az 6 gün önce bir şeyler yedi bildiğimiz kadarıyla. Belki bu da etkilidir.

Dalga geçtikleri şeyi yapan adam da Luffy he. Sadece açlıktan kurudu adam kanka öyle bir yara bile yoka adamda ona rağmen :D
Bakma kanka Luffy enerji harcamış. Zoro da zaten güneş enerjisiye çalışıyor anasını satayım. Herif günlerdir sağa sola koşturuyor. Dövüşlere giriyor vs.

İşte bu uzun yorumlar için zaten subjektif diyorum. Rayleigh ve Ryuma'nın benzerliği için iki satır yazamaya bile gerek yok mesela, doğrudan göze çarpıyorlar.
Bu şekilde yorumlayarak Zoro'ya birçok kişiyi benzetebiliriz. Bakışını, gülüşünü, kılıç çekişini, adım atışını vesaire. Güçsüz bağlantılar olurlar ama.

Bu arada 2. maddeyi iyi anlatamadım sanırım. Benzer sebeplerden kaynaklanıyor olsa da Zoro özel olarak önem veriyor, Beyazsakal ise davranışlarının sonucunda bu duruma varıyor. Sırtım yara alırsa utanırım demiyor Zoro gibi Roger da öyleydi örneğin. Düşmandan asla kaçmazdı ve bu yüzden sırtında hiçbir aranın olmaması olağandır. Muhtemelen Rayleigh de, Garp da, Ryuma da öyledir.
Ama Zoro, yenilmiş olmasına rağmen, son darbeyi almak için göğsünü geriyor ve sırt konusunu özel olarak belirtiyor. Bu karakteristik bir benzerlik sayılmaz yani.
Ray ve Ryuma için de uzun uzun yazabilirim :)

Garp, Ray ve X kişi için sırt meselesine değinilmiyor yalnız. Zoro ve Wb için aynı felsefe var. Bu bir hayat felsefesi. Neyse.. Ray tayfadaki yeri ve Roger'la ilişkisi, Ryuma samuray olması ve Zoro'yla aynı Bushido felsefesini paylaşıp birçok açıdan Zoro'ya benzemesi gibi nedenlerle Beyazsakal'dan daha ilintili geliyor olabilir sana. Tabi ki Ray-Ryuma ikilisinin kılıç ustası olması da büyük faktör. Bana açık bir şekilde benzer geliyorlar diyeyim :sapkali:

Bakma kanka Luffy enerji harcamış. Zoro da zaten güneş enerjisiye çalışıyor anasını satayım. Herif günlerdir sağa sola koşturuyor. Dövüşlere giriyor vs.
Kanka olur mu ama. Luffy o ANA KARAKTER. Ona olduğu zaman, ya işte şöyle böyle oldu o yüzden bla bla.
Zoro olunca da; hehehe nasıl dayanıklılığı patladı ama bom! Hep aynı şeyler alıştık artık :D

Ama bak adam ben açlığa dayanırım diyor. Ve sadece açken bayıldı mı? hayır. Darbe aldığında aç mıydı? evet. Yani tek aç olduğu için ya da tek darbe aldığı için bayılmıyor. Açlığın üstüne adam yara almış öyle düşmüş. Burada Zoro'yu küçülten bir şey göremiyorum ben.
Zoro'yu küçülten bir şey yok zaten. Sadece abarttığınız kadar değil.

Luffy'yi örnek al Tüm Kek'te. Zoro'nun şu halinden en az iki kat daha ciddi durumda olasına rağmen bayılmıyor.
Zeff örneğini açıklamaya pek ihtiyaç bile yok. Çok ciddi bir yara ile onca gün aç kalıp tınlamıyor bile.
Amiral Ryo 2 yıl yemek yememiş ve hala capcanlı.

Bu örnekleri sayınca Zoro biraz şey gibi kalıyor. Şey gibi işte. Pofuduk kılıç ustası. :(

Sen cidden anlamıyorsun ya.
Zoro'nun bu bölüme kadar açlık çektiğini görmedim ben zaten. Hiç böyle bir muhabbet bile olmadı. Gerektiği yerde kullandı Oda. Mevzuyu uzatan sizsiniz. Yarın Zoro yine dayanıklılık şov yaptığında ''Oda mıçtı yaaa,'' yazmayın da. Ne yaparsanız yapın.
Valla senin anlayışın böyleyse, bırak da anlamayan ben olayım kardeşim ya. Daha ne anlattığını, neye itiraz ettiğini bilmiyorsun. Ne mevzu uzatması, ne alaka yav. Ulan mesajım sana bile değildi. Ne ara üzerine alındın da bir de üste çıkmaya çalışıyorsun. Diyorum ki benim için sadece darbe ya da darbe+açlık farketmez. Bundan ne anladın, nerelere daldın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 47)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık