Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro yaralandı niye koka basmadı diye ortalık velveleye veriliyor ama burada bir detay var.

Şimdi şöyle birşey de var.Kılıç ustalarının kılıçları dışında kesilmemek için koka basacaklarını sanmıyorum.Özellikle başka bir kılıç ustasıyla olan dövüşlerinde.Düşün yani adam sana üstün geldi seni kesti gövdenden ama sertleştirdin diye yenilmedin veya ölmedin.Hangi kılıç ustası yada samuray bunu onuruna yedirir.

Ryuma sırf darbe aldı diye kendini yakıyor.Kesildin ama koka ile etkilenmediğin için rakibi düelloda yendin diyelim bu baya onursuzca görülür bence.
Hawkins kılıç ustası mi?

Bu da zoronun 2 yıl sonraki handikapı olacak galiba. Koka basabildiği halde onuruna yedirip basmıyor :D Kokasız dövüşüyor :D
Hawkins'e karşı çiviler için sorgulanabilir.Ancak bir samurayla kılıç ustasıyla dövüşürken iki tarafında bunu uygulayacağını sanmıyorum.Kılıcın yolundan giden adamların.Pica gibi olanlar değil.İşte bu Kamazo,Shutenmaru,Oden vs.. bu tarz adamlar ne kadar güçlü olursa olsun kesilmemek için böyle şeyler yapmaz hile olarak görürler.Olay güçten çok buna dayanıyor.

Şu Zoro olayına mantıklı bir açıklama gelmezse muhtemelen seriyi bırakacağım. Bu senaryo için olan saçmalıklar, güç dengesi denilen bir şeyin olmaması, klişeler, basit senaryolar, fan servis olayı, karakterlerin (Luffy, Zoro ve Sanji'nin özellikle) eski kişiliklerini kaybetmiş olması, Kyoshiro, Komurasaki gibi b*ktan tasarımlar ve şu an yazmadığın onlarca sebep cidden gına getirdi. Zoro olayı da bardağı taşıran son son damla oldu.
2y aradan beridir böyle gidiyor zaten manga. Herkes rahatsız kısmen saydığın şeylerden ötürü. Fakat yapacak bir şey yok. Oda böyle yapmak istiyor.
Bir de ne açıklama yapılırsa yapılsın fanlarını tatmin etmeyecektir. Bunun bilincinde ise Oda öyle aman aman açıklama bile yapma gereği duymayacaktır.

+1 Bir süredir bırakasım vardı zaten kulp arıyordum iyi oldu bu.
Gerçekten öyle mi düşünüyorsun, bana laf mı çarpıyorsun onu anlamadım. Bana diyorsan şöyle cevap vereyim. Tottland'dan beri bırakmayı düşünüyorum. Ama başlayalı kaç sene geçtiği için bir türlü kıyamıyordum. Bu bardağı taşıran son damla oldu yani.

2y aradan beridir böyle gidiyor zaten manga. Herkes rahatsız kısmen saydığın şeylerden ötürü. Fakat yapacak bir şey yok. Oda böyle yapmak istiyor.
Bir de ne açıklama yapılırsa yapılsın fanlarını tatmin etmeyecektir. Bunun bilincinde ise Oda öyle aman aman açıklama bile yapma gereği duymayacaktır.
Güç dengesi mesela, iki yıl önce de yoktu. Mr. 3'ü yenemeyen kişiler, bir iki arc sonra daha güçlüleri yendi. Luffy, Lucci'den tek yemişti mesela. Sonra dövüşürken Gear'sız moduyla bile Lucci'yi tutabilmeye başladı.

Diğer şeyler için birçok kişi rahatsız evet. Ama Oda şey düşünüyor. Onları seriye bağlayan bir sürü gizem var. Çok uzun süredir de okuyorlar. O yüzden bırakamazlar zaten.

Biraz da öyle. Ama son zamanlarda ne okuduğum bölümden zevk alıyorum ne de başka bir şey. Serinin şu halini görünce sadece canım sıkılıyor. :(

Geleceğe yönelik söyleyecek olursam, Marco vs Weevil. Weevil için genç WB benzetmesi yapmıştı Kizaru, kesinlikle çok çok güçlü.

Hayvani boyutta güzel bir çarpışma olur.

Geleceğe yönelik söyleyecek olursam, Marco vs Weevil. Weevil için genç WB benzetmesi yapmıştı Kizaru, kesinlikle çok çok güçlü.

Hayvani boyutta güzel bir çarpışma olur.
Vista ve Jozu neredeler acaba. Marco ekibe Weevil katsa sonra Wanoya gelse keşke. 2 yonko olan yerden anca öyle müttefik ile çıkarlar Lufiler :D

Vista ve Jozu neredeler acaba. Marco ekibe Weevil katsa sonra Wanoya gelse keşke. 2 yonko olan yerden anca öyle müttefik ile çıkarlar Lufiler :D
Vista ve Jozu şu ortamda çok iş yaparlardı bizim tarafta. Marco'nun gelmesini ben de çok istedim ama gelmeyeceğini söyledi.

Belki bir sürpriz olur, bakalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 40)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık