Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Her kılıç madem koka ile yoru olabiliyor o zaman kuinanın kılıcını değiştirmesin. Bunun yanında görünmez haki ile kılıç kaplanabiliyor zaten. Shanks bunu magma durdururken yaptı. Kuinanın kılıcını öyle kaplayacaktır zoro bundan sonra diye düşünüyorum. Kılıcın aslını koruyacaktır. Diğer iki kılıcı ise kokalayabilir.
Hakiden bağımsız olarak Kızılın kılıcının magma durdurabilecek kalitede/güçte olduğu söylenmişti sanırım.

Bu benim ilk yorumum. Ben esamesi okunmaz diyenlerden değildim. Bu iki arkadaşın öyle dediğini ve haklı çıktıklarını düşündüğümü anlatan bir yorum yaptım. Ana fikir şuydu: Kılıçlar arasında tabi seviye/özellik farkı var ama bu fark anlamını yitiriyor çok iyi bir kılıç ustasının elinde.
Emin ol, şu an senin hangi düşüncede olduğunu tam bilmiyorum. Sen diyorsun ki 2+2=4, onlar da 2+2=5. Sonra sen onlara diyorsun ki ''siz sapına kadar haklısınız''. Sonra da ban her ikisi de olabilir gibi bir düşünceyle yazıyorsun.

Ana fikrine katılmıyorum. Shanks'in kılıcı magma durduran bir kılıç. Ustası Shanks diye bu özellik çöp mü oluyor. Bu kılıç Shanks'in elindeyken de magmayı durduracak, başka birine versen de magnadan etkilenmeyecek. Zoro, Mihawk karşısındayken sadece isimli kılıcı kırılmıyor. En güçlü kılıç ustasının saldırısına rağmen. Şimdi o kılıcı Mihawk'a versel o kılıcın kırılmama özelliği anlamını yitirecek mi? Zoro'nun Mihawk ile dövüşünde, Mihawk işi bitirmek için bıçağı bırakıp Yoru'yu eline alıyor.Madem her şey siyah kılıç gibi olabiliyor. Bitirici vuruşu da bıçakla yapsın. Neden bıçakla yapamıyor da Yoru'ya ihtiyaç duyuyor? Adamın bıçaktan daha fazla saldırı gücü veren bir şeye ihtiyaç duyduğu açık yani. Gibi gibi.

Kılıçlar arasındaki farkı kabul etmişim. Hep söylediğimiz şeyler. Çok sağlam işler yapılır lafının ucu açık. Ben Mihawk'ın bir lafı için çok kesin konuşmadım hiç bu konuda. Hani hep Zoro da beleş power up alacak ha, kılıç buldu gene diyenler var ya, o kısma da değindim. Hani iyi kılıç iyi ustada bulunur anlamında. Biraz yan dala atlamışım malesef. Bazen böyle yapıyorum.
Yani üstte yazdığım gibi hem kılıçların özelliklerini/güçlerini kabul ediyorsun ama aynı zamanda onların kılıç özelliklerini küçümseyen düşüncelerine de çok haklı diyebiliyorsun.

Sen ısrarla Vivre card'taki bilgileri rafa kaldırdığımı söylüyorsun hala. Nasıl olmuş o olay anlam veremediğim için, bu konuda düne kadar değişmeyen bakış açımı aktarmışım. Sonrasını biliyorsun zaten. Geri vites falan demeye başladın.
Shanks'in olayı Vivre Card bilgisi. O kılıcın özelliği orada açıklandı. Koskoca yonko kullanmasına rağmen magmaya dayanma özelliğini yitirmedi. Eğer sen dersen ki kılıçlar o kadar önemsiz, bu Vivre Card ile çelişir.

Yine aynı şekilde Mihawk da kılıcı Yoru'nun eşsiz dayanıklılığından gurur duyuyormuş. Diğer kılıçlara girmiyorum bile. Bu kadar bilgiye rağmen sen hala kılıçların özellikleri üst düzey kullanıcılarda anlamını yitiriyor dersen, bu Vivre Card bilgilerine ters bir çıkarım olur.

Emin ol, şu an senin hangi düşüncede olduğunu tam bilmiyorum. Sen diyorsun ki 2+2=4, onlar da 2+2=5. Sonra sen onlara diyorsun ki ''siz sapına kadar haklısınız''. Sonra da ban her ikisi de olabilir gibi bir düşünceyle yazıyorsun.

Ana fikrine katılmıyorum. Shanks'in kılıcı magma durduran bir kılıç. Ustası Shanks diye bu özellik çöp mü oluyor. Bu kılıç Shanks'in elindeyken de magmayı durduracak, başka birine versen de magnadan etkilenmeyecek. Zoro, Mihawk karşısındayken sadece isimli kılıcı kırılmıyor. En güçlü kılıç ustasının saldırısına rağmen. Şimdi o kılıcı Mihawk'a versel o kılıcın kırılmama özelliği anlamını yitirecek mi? Zoro'nun Mihawk ile dövüşünde, Mihawk işi bitirmek için bıçağı bırakıp Yoru'yu eline alıyor.Madem her şey siyah kılıç gibi olabiliyor. Bitirici vuruşu da bıçakla yapsın. Neden bıçakla yapamıyor da Yoru'ya ihtiyaç duyuyor? Adamın bıçaktan daha fazla saldırı gücü veren bir şeye ihtiyaç duyduğu açık yani. Gibi gibi.

Yani üstte yazdığım gibi hem kılıçların özelliklerini/güçlerini kabul ediyorsun ama aynı zamanda onların kılıç özelliklerini küçümseyen düşüncelerine de çok haklı diyebiliyorsun.

Shanks'in olayı Vivre Card bilgisi. O kılıcın özelliği orada açıklandı. Koskoca yonko kullanmasına rağmen magmaya dayanma özelliğini yitirmedi. Eğer sen dersen ki kılıçlar o kadar önemsiz, bu Vivre Card ile çelişir.

Yine aynı şekilde Mihawk da kılıcı Yoru'nun eşsiz dayanıklılığından gurur duyuyormuş. Diğer kılıçlara girmiyorum bile. Bu kadar bilgiye rağmen sen hala kılıçların özellikleri üst düzey kullanıcılarda anlamını yitiriyor dersen, bu Vivre Card bilgilerine ters bir çıkarım olur.
Eğer her kılıcın Kokuto Yoru olabileceği doğruysa, ki doğru görünüyor şu an, evet haklılarmış diyorum. Onlar 2+2=5 demiyordu. Kılıçların arasında bir fark olmadığını da söylemiyorlar. Kusura bakma sen yanlış hatırlıyorsun. Ayrılığa düşülen tek nokta kılıç ustasının yeteneği ve kullanışı yanında ne kadar önemi olduğuydu. Her kılıç siyah kılıç olabilir düşüncesi doğruysa onlar haklı oluyor, nitekim bu laftan yola çıkarak argümanlarını oluşturdular. Ancak sen sanki biz kılıçlar arasında bir fark yoktur demişiz ve bu konuda Vivre Card'ı kabul etmiyormuşuz gibi yazdın. Umarım buradaki hatanı görüyorsundur artık.

Mihawk'ın neden Yoru'yu eline aldığı kısım ona ihtiyaç duyması mı yoksa Zoro'ya kılıç ustası olarak saygı duyması mı? Önce o konuda yanlışın var. İhtiyaç duyma durumu yok orada. Yani Mihawk'ın demek istediği, elime hangi kılıcı alırsam alayım farketmez değildir. 12'lik kılıçla, 50'lik kılıç Mihawk'ın elinde fark eder tabi ki. Ancak az bir fark olur bu. Karşı çıkılan nokta, kılıçlara fazla anlam yükleyenlere oldu hep. Mihawk'a en iyi 21'den de kılıç versen en iyi kılıç ustası olur, belki 50. Ben bunu savunuyorum. Her kılıç Kokuto Yoru olur lafı da bunu doğrular nitelikte. Yoksa tabi ki özellikleri farklı. Shanks orada haki kullandı. Tabi ki etkilenmez. Isıdan etkilenmeyen metal olmaz bu arada uzun vadede. Orada kılıcın sağlamlığına bir vurgu var. İsimli kılıç olup olmadığına bir açıklık getirilmiş.

Ekleme yapayım. Seride yumrukların işlemeyeceği madde yok. İnsan vücudu baya dayanıklı. Kılıcın çeliği ne kadar iyi olursa olsun vurup kırarsın. Kairosekiden değilse kılıcın, bir yere kadar dayanıklıdır vs. Zaten materyalin dayanıklılığı seride çok yüksek değil. Yani en dandik kılıç savunmada ve saldırıda 1'er puan olsun, Yoru 100 olsun. Zaten sen hakinle, tekniğinle 1000 ekliyorsun. 1001 ile 1100 arasındaki fark yüzde olarak çok azalıyor. Benim düşüncem bu. Her kılıç Kokuto Yoru olur düşüncesi de bunun gibi birşey.

Son düzenleme:
Tamam Ryuuma One Piece alemi için kral ona bir şey demiyoruz ama Yerel kaldı sonuçta, Wano özelinde. Herkesin karakteri farklı farklı...

Bir Mihawk, büyük oyunu görüyor dünya hükümeti özelinde:D
Ryuuma yere değil yahu, adam dünyayı gezmiş, gezerken "Kral" diye anılıyor, üstüne köyünü dönmüş ve bilimum denizci,korsan ve kutsal tokatlamış. Bu yerellikse WB de yerel o zaman, Doğu Mavi'ye gitmemiş yönettiği bölgelerde kalmış. Çok hatalı bakmışsın bence :)

Ryuuma yere değil yahu, adam dünyayı gezmiş, gezerken "Kral" diye anılıyor, üstüne köyünü dönmüş ve bilimum denizci,korsan ve kutsal tokatlamış. Bu yerellikse WB de yerel o zaman, Doğu Mavi'ye gitmemiş yönettiği bölgelerde kalmış. Çok hatalı bakmışsın bence :)
Büyük oyunu görme bakımından dedim yerel, zaten geziyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık