Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen gerçekten tartışma adabından yoksunsun. Yazdıklarıma istediğin kadar gül geç, umrumda değil. Şu sözü söylemen nasıl tartıştığını belli ediyor. "Neyse en azından kılıçların da önemli olduğunu kabul etmiş görünüyorsunuz."

Sanki öncesinde kılıçların hiçbir önemi yok demişim gibi cevaplar veriyorsun. Ben hiçbir zaman kılıçlar önemsiz demedim. Okuduğunu anlayamıyorsun kusura bakma. Ben kılıçlar önemli ama sizin dediğiniz kadar önemli değil dedim hep. Bu tartışma başladı başlayalı hep aynı şeyi savundum. Bu bölümden de anlaşıldığı gibi işin gidişatı, kılıcı kullananın önemini çok arttıracak gibi. Ben sana nasıl düşündüğümü çok güzel anlattım önceki mesajımda. Karşılık olarak çok güvendiğiniz vivre card'lar rafa kalktı deyip durdun. İşine gelmeyince "gülüp geçiyorum hahahaha"
Hahaha adabtan yoksunsun diyen sen misin? Güldürme beni şimdi yine. Önce gaza gelip atıp tut, sonra geri vites, yemeyince de kişiselleştirip karşı tarafa hakaret. Ne güzel dünya ya. Alırım bi fırt.

Hahaha adabtan yoksunsun diyen sen misin? Güldürme beni şimdi yine. Önce gaza gelip atıp tut, sonra geri vites, yemeyince de kişiselleştirip karşı tarafa hakaret. Ne güzel dünya ya. Alırım bi fırt.
Sen neyden bahsediyorsun yahu? Nerede atıp tutmuşum sonra geri vites yapmışım?

Ben ilk mesajımda kendimden bile değil diğer iki kullanıcıdan bahsediyorum. Onlar değil miydi Mihawk'ın sözünü alıntılayıp asıl mevzu kullanıcıda diyen? Ben o kadar emin konuşmayıp kılıçların da önemi olduğundan bahsettim hep. Ancak görünen o ki mevzu onların dediklerine doğru gidiyor. Dün Smoker'ın Hazan Suyu sonradan siyah olmuş demesi üzerine de helal olsun doğru bilmişler dedim. Çünkü @Mr.Bushido ve @Densetsu no Samurai bu düşünceyi hep savundular. Ben onların dediği gibi çıkacakmış helal olsun dedim. Ben onlar kadar kullanıcıya pay biçmedim hiçbir zaman. Sizin kadar da kılıca pay biçmedim. Neyin geri vitesinden bahsediyorsun? Anlat hele!

Sen neyden bahsediyorsun yahu? Nerede atıp tutmuşum sonra geri vites yapmışım?

Ben ilk mesajımda kendimden bile değil diğer iki kullanıcıdan bahsediyorum. Onlar değil miydi Mihawk'ın sözünü alıntılayıp asıl mevzu kullanıcıda diyen? Ben o kadar emin konuşmayıp kılıçların da önemi olduğundan bahsettim hep. Ancak görünen o ki mevzu onların dediklerine doğru gidiyor. Dün Smoker'ın Hazan Suyu sonradan siyah olmuş demesi üzerine de helal olsun doğru bilmişler dedim. Çünkü @Mr.Bushido ve @Densetsu no Samurai bu düşünceyi hep savundular. Ben onların dediği gibi çıkacakmış helal olsun dedim. Ben onlar kadar kullanıcıya pay biçmedim hiçbir zaman. Sizin kadar da kılıca pay biçmedim. Neyin geri vitesinden bahsediyorsun? Anlat hele!
öne sürerek kılıç ustasının becerisinin yanında kılıcın kalitesinin esamesi okunmaz dedi. Helal olsun, doğru bildiği şeyi savundular. Sapına kadar haklılarmış. :respect:

"Sapına kadar haklılarmış"
Senin lügatinde bu nasıl bir anlam ifade ediyor bilmiyorum. Bilmek de istemiyorum gerçi.

Dereceli kılıçlar şeytan meyveleri gibidir. Ne ölçüde kullanacağını, kullanıcının çapı belirler. Gidip Usopp'a gura gura verirsen tam performans alamazsın. Alırsın diyeni de kılıç kullanıcıdan öte bi'şeydir diyen kişiler gibi kaale almamak gerekir. En kötü bas engeli geç :fool:

Dereceli kılıçlar şeytan meyveleri gibidir. Ne ölçüde kullanacağını, kullanıcının çapı belirler. Gidip Usopp'a gura gura verirsen tam performans alamazsın. Alırsın diyeni de kılıç kullanıcıdan öte bi'şeydir diyen kişiler gibi kaale almamak gerekir. En kötü bas engeli geç :fool:
Ben de uzun süredir bunu savunuyorum. Kılıç ustalarının kılıcı bir bakıma meyve gibidir. Mihawkın saldırı gücü, kizarunun lazeri gibi. Adam pata küte 1 adayı kesip denize gömebilir. Kılıcı da savunma olarak kullanabilir.

Law'ın meyvesini yiyip yüzemeyen, kairoseki karşısında mala dönen, aşırı enerji tüketmekle uğraşacağıma adam gibi bir kılıç ile üst sınıf haki daha cazip geliyor.

öne sürerek kılıç ustasının becerisinin yanında kılıcın kalitesinin esamesi okunmaz dedi. Helal olsun, doğru bildiği şeyi savundular. Sapına kadar haklılarmış. :respect:

"Sapına kadar haklılarmış"
Senin lügatinde bu nasıl bir anlam ifade ediyor bilmiyorum. Bilmek de istemiyorum gerçi.
Hazan Suyu sonradan siyah olmuş düşüncesini doğru kabul ederek yazdım çünkü eldeki veriler onu gösteriyor. Mihawk'ın her kılıç tekrar ediyorum her kılıç Kokuto Yoru olabilir sözünü de ekle buna. Her kılıcı Kokuto Yoru yapabiliyorsan, bunun bir diğer örneğini Hazan Suyu'nda görüyorsak, bunu yapan/söyleyen iki kişi de çok güçlü kılıç ustalarıysa, evet yaptığım çıkarım kılıcın kalitesinin esamesinin okunmayacağı olur. Güçlü bir kılıç ustasının elinde her kılıç en üst mertebe kılıç kadar iyi olabilir demek ki.

Sapına kadar haklılarmış= baştan sona haklılarmış.

Ben de uzun süredir bunu savunuyorum. Kılıç ustalarının kılıcı bir bakıma meyve gibidir. Mihawkın saldırı gücü, kizarunun lazeri gibi. Adam pata küte 1 adayı kesip denize gömebilir. Kılıcı da savunma olarak kullanabilir.

Law'ın meyvesini yiyip yüzemeyen, kairoseki karşısında mala dönen, aşırı enerji tüketmekle uğraşacağıma adam gibi bir kılıç ile üst sınıf haki daha cazip geliyor.
Law'ın meyvesinin dezavantajı saymakla bitmez zaten de kılıç daha avantajlı tabi ki. Üstelik meyveye göre de daha bitirici genel olarak. Şimdi biri gelip magu magu'yu atmasın. Genel olarak daha bitirici diyorum.

Hazan Suyu sonradan siyah olmuş düşüncesini doğru kabul ederek yazdım çünkü eldeki veriler onu gösteriyor. Mihawk'ın her kılıç tekrar ediyorum her kılıç Kokuto Yoru olabilir sözünü de ekle buna. Her kılıcı Kokuto Yoru yapabiliyorsan, bunun bir diğer örneğini Hazan Suyu'nda görüyorsak, bunu yapan/söyleyen iki kişi de çok güçlü kılıç ustalarıysa, evet yaptığım çıkarım kılıcın kalitesinin esamesinin okunmayacağı olur. Güçlü bir kılıç ustasının elinde her kılıç en üst mertebe kılıç kadar iyi olabilir demek ki.

Sapına kadar haklılarmış= baştan sona haklılarmış.
Yahu kendin bir düşünceyi savunuyorsun. Aynı şekilde aynı konuda başkaları da bir düşünceyi savunuyor. Ve iki düşünce birbirinden farklı. Sonra diyorsun ki karşı tarafa siz sapına kadar haklısınız. Daha sonrasında da bana dönüp kendi düşünceni anlatıyorsun. Karar ver artık kim haklı, kim haksız. Ya da hangi düşünceyi savunuyorsun. Takip edemiyorum bu değişmeleri çünkü

Yahu kendin bir düşünceyi savunuyorsun. Aynı şekilde aynı konuda başkaları da bir düşünceyi savunuyor. Ve iki düşünce birbirinden farklı. Sonra diyorsun ki karşı tarafa siz sapına kadar haklısınız. Daha sonrasında da bana dönüp kendi düşünceni anlatıyorsun. Karar ver artık kim haklı, kim haksız. Ya da hangi düşünceyi savunuyorsun. Takip edemiyorum bu değişmeleri çünkü
Eğer çok uzun okumadan geçtim gibi bir yorum yazacaksan hiç zahmet etme.

İlk yorumumdan başlayalım:

"Hani kılıcın kalitesinin önemi çok büyüktü? Kılıç ustasının becerisi mi kılıç kalitesi mi sorusuna nokta konulacak gibi.

@Mr.Bushido @Densetsu no Samurai yıllarca Mihawk'ın "her kılıç Kokuto Yoru olabilir" lafını öne sürerek kılıç ustasının becerisinin yanında kılıcın kalitesinin esamesi okunmaz dedi. Helal olsun, doğru bildiği şeyi savundular. Sapına kadar haklılarmış"

Bu benim ilk yorumum. Ben esamesi okunmaz diyenlerden değildim. Bu iki arkadaşın öyle dediğini ve haklı çıktıklarını düşündüğümü anlatan bir yorum yaptım. Ana fikir şuydu: Kılıçlar arasında tabi seviye/özellik farkı var ama bu fark anlamını yitiriyor çok iyi bir kılıç ustasının elinde.

Senin bana yaptığın yorumun:

"Yani şuna yazmadan geçemeyeceğim.

Bu kılıçların önemi, özellikleri mangada geçiyor, vivre card'ta geçiyor. Ama hala ''kılıç ne ki canım ya''.:) Ben anlamıyorum sizi. Databook'u ya da mangayı dikkate alalım mı, almayalım mı?"

Kılıçların dayanıklılıkları, kesiş gücü, laneti şusu busu farklıdır tabi. Bunlar doğru değil diyen kimseyi görmedim. Vivre card'a bağlamışsın bir şekilde. "Orada yazıyor, Vivra card'ları başka bir konuda kabul edip bu konuda kabul etmeyecek misiniz?" demeye getirmişsin. İyi de kimse kılıçların farklı özellikleri yoktur, hepsi aynıdır demedi. Yetenekli bir kılıç ustasının elinde bu önem azalır dedi. Kimisi bunu Mihawk'ın sözüne bakarak esamesi okunmaz demeye kadar götürdü. Ben onlardan değildim ama onların haklı çıktığını düşündüğüm için öyle bir yorum yaptım.

Benim ikinci yorumum:

"Kılıçlar arasında fark yok denmedi sonuçta. Ancak kaliteli kılıç işin büyük kısmıymış gibi sözler vardı. Aradaki fark tamamen kapanmasa da, beceri ve hakiyle sıradan bir kılıçla bile çok sağlam işler yapılır. Savunduğumuz mevzu buydu. Üstelik tartışılırken şu nokta unutuluyor: İyi kılıçların iyi kılıç ustalarında bulunması tesadüf değildir. Bu yüzden Zoro'ya kılıç power up'ı bedavadan gelmiş olmaz. Çünkü gerçek manada bedavadan gelse, o kılıcı taşıyacak güce sahip olmasa, dövüşte kaybeder. Anlatabiliyor muyum? Neyse. Kılıcın kalitesi sizin düşündüğünüz kadar mühim değilmiş."

Kılıçlar arasındaki farkı kabul etmişim. Hep söylediğimiz şeyler. Çok sağlam işler yapılır lafının ucu açık. Ben Mihawk'ın bir lafı için çok kesin konuşmadım hiç bu konuda. Hani hep Zoro da beleş power up alacak ha, kılıç buldu gene diyenler var ya, o kısma da değindim. Hani iyi kılıç iyi ustada bulunur anlamında. Biraz yan dala atlamışım malesef. Bazen böyle yapıyorum.

Senin ikinci yorumun:

"Ölümüne savunduğunuz vivre card'taki bilgiler bir anda rafa kalktı. :D

Yahu Zoro'da 3 tane isimli kılıç var, biz niye hala Zoro kılıç değiştirecek ve şu kılıcı alacak diyoruz? Madem kılıca gerek yok o kadar, bassın hakisini ve o şekilde en güçlü olsun. Madem kılıç bu kadar önemsiz, Mihawk bıraksın Yoru'yu ve en tepede olmaya devam etsin. Neden bu adamlar hep en güçlü kılıçları alıyor? Bu kılıçların kullanıcıdan bağımsız dayanıklılık, sertlik, saldırı gücünü arttırma gibi etkileri var. Vivre Card/Manga ''out'', kişi yorumları ''in''. Neyse siz takılın. Vivre Card'a ihtiyacınız olduğunda tekrardan onu gündeme getirirsiniz."

Ben nerede rafa kalktığını anlamadım tabi. Hiçbir zaman kılıçların önemini yok sayan biri olmadım çünkü.

Benim üçüncü yorumum:

"Vivre card'taki bilgiler lafa kalkmadı. Hangi lafları bir kenara kaldırmışız onu bir söyle? Anlamıyorsun galiba yazdıklarımı. Kılıçların kalitesi önemli mi? Evet. Güç artışı sağlar mı? Tabi ki sağlar. Zoro Shusui'yi ilk kullandığında farkı net bir şekilde anlıyor. Burada kimse Mihawk Yoru'suz sıradan bir kılıçla aynı slashi atardı demiyor ki. Siz çalıp oynuyorsunuz bu konuda. Öyle bir önem biçiyorsunuz ki kılıca, sanki Mihawk elinde Yoru olduğu için en güçlü oldu. Aksine en güçlü olduğu için Yoru onda. Kılıç ustası-kaliteli kılıç ilişkisi birbirini besleyen iki durum aslında. Mihawk iyi olduğu için Yoru onda, Yoru'nun onda olması da onu bir tık daha iyi kılıyor. Ancak Yoru onda olduğu için kalbur üstünden en iyi mertebesine yükselmiyor. Onu diyorum. Mihawk, Vista'dan sadece Yoru'su olduğu için daha iyi değil yani. Yoru Mihawk'ın en iyi olduğunun da bir göstergesi zaten. Neden bıraksın? Zoro da iyi bir kılıç ustası olduğu için bir yerlerde ölüp gitmedi de namı duyuldu. Mücadelelere girdi, kılıç kaybetti/kazandı. Şansı yaver gitti. Bunların hepsi bir etmendir ama iyi bir kılıç ustası olmasaydı ya da o potansiyeli taşımasaydı asla Shusui'ye sahip olamazdı. Eline geçerdi belki ama kaybederdi vs. Kılıçların bağımsız gücünü görmezden gelen yok, cevap vereceksen o lafı tekrarlayıp durma aman.

Ayrıca tüm bu kılıç kalitesi, lanetli kılıçlar, Zoro'nun kılıçlarının değişmesi vs seriye farklılık, tat ve doku katan unsurlar. Aynı farklı meyve türleri, meyve uyanışı gibi. Nasıl Luffy'nin meyve uyanışını, Sanji'nin suiti giyince kazanacağı güçleri bekliyorsak, Zoro'nun kılıçlarını da bekliyoruz. Bunlardaki maksat seri zenginleşsin, okuyucuyu hikayenin daha da içine çekeyim vs."

Sen ısrarla Vivre card'taki bilgileri rafa kaldırdığımı söylüyorsun hala. Nasıl olmuş o olay anlam veremediğim için, bu konuda düne kadar değişmeyen bakış açımı aktarmışım. Sonrasını biliyorsun zaten. Geri vites falan demeye başladın.

Her kılıç madem koka ile yoru olabiliyor o zaman kuinanın kılıcını değiştirmesin. Bunun yanında görünmez haki ile kılıç kaplanabiliyor zaten. Shanks bunu magma durdururken yaptı. Kuinanın kılıcını öyle kaplayacaktır zoro bundan sonra diye düşünüyorum. Kılıcın aslını koruyacaktır. Diğer iki kılıcı ise kokalayabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 19)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık